Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za beži

poruka: 8
|
čitano: 3.377
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za beži".
15 godina
offline
Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za beži

Patent? Pa znam za telefone koji imaju reverse charging. Ne znam za laptope ali što je tu patent točno? Kako nije nitko prije njih prijavio patent onda?

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za beži

Je li zna neko kako ce developeri bezicno kompajlovati aplikacije? Znam da XCode ima bezicno kompajlovanje, ali je drasticno sporije. Da li ce nekako ubrzati bezicno kompajlovanje?

Darko
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za
znači ove godine Nobel za fiziku ide Apple-u
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za beži

Promjena aluminija kao materijala za shell mi se nikako ne sviđa.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za
DarkoKwon kaže...

Je li zna neko kako ce developeri bezicno kompajlovati aplikacije? Znam da XCode ima bezicno kompajlovanje, ali je drasticno sporije. Da li ce nekako ubrzati bezicno kompajlovanje?

Ja sam se baš zadnjih mjesec dana tjerao koristit wireless debugging, čisto da vidim koliko je to iskoristivo u pravom životu.

Ukratko, sporo je ko sam vrag, a nekad uopće ne želi prepoznat da je mobitel aktivan na mreži, pa onda moram ponovno spojit ga sa kabelom, u Device Manageru ga unpairat i opet pairat, i tek onda opet proradi. A najviše mi ide na k kad mi usred debugging sessiona jednostavno pukne konekcija. Internet nastavi radit, svi drugi uređaju ostanu spojeni, al eto Xcode je odlučio da njemu mreža nije dovoljno kvalitetna. Puno puta mi se je i dogodilo da mi Xcode završi u nekakvom limbu – Xcode mi pokazuje da je debugging session aktivan, ali profiliranje i logovi samo prestanu dolazit. Mogu klikat Re-Run koliko želim, ali ništa ne reagira i jedino rješenje je Force-Quit.

 

Ovo je još jaaaako daleko od onoga što bi bilo koji developer htio koristit. Čak bih i pretrpio tu sporost ako bi nekako riješili to droppanje konekcije. Ako maknu port dok je Xcode u ovakvom stanju, to će bit epski shitshow.

 

Koliko čujem od kolega na poslu, situacija je gotovo ista otkad je taj feature predstavljen prije tri godine.

 

Volio bih čut od Androidaša kakvo je stanje kod njih, znam da i Android Studio ima wireless debugging, al koliko znam to nije službeno rješenje od Googlea(?), pa je vjerojatno još gore.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 22:49 (dturko).
16 godina
offline
Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za beži

I opet Apple otkriva toplu vodu.

Patent za to je Samsung dobio još 2017-te godine i 2019 predstavio laptope sa indukcijkim punjačem u touchpadu.
https://mashable.com/article/samsung-galaxy-book-ion-flex/?europe=true

I umjesto da ne filozofiraju nego to uvedu u MacBook, sad će 3 godine "razmišljati" kamo da stave, umjesto na jedino mjesto koje ima logike i koje nije aluminij, i to će prodati kao veliko istraživanje i znanost...

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za

To je pravo rjesenje - onda lijepo kupis bezicni mis na laptopu koji vec ionako je opremljen touchpadom da bi mogao koristiti komp dok ti se mobitel puni. Vidim da je iz tog razloga zaivjelo kod Samsunga i na siroko se koristi.

16 godina
offline
Re: Appleov patent opisuje MacBook kao postaju za
N!NO kaže...

To je pravo rjesenje - onda lijepo kupis bezicni mis na laptopu koji vec ionako je opremljen touchpadom da bi mogao koristiti komp dok ti se mobitel puni. Vidim da je iz tog razloga zaivjelo kod Samsunga i na siroko se koristi.

Ljudi koji koriste Macbook laptope za nešto više od surfanja po Facebooku i slično, UVIJEK imaju miša i rade sa njim.
A nije zaživjelo jer je to Samsung a ne Apple i jer je 5W charging a ne 15 ili više kolko mogu danas

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice