Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvodnju

poruka: 11
|
čitano: 4.180
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvodnju".
16 godina
offline
Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvodnju

Uvek mi je zanimljivo tako procitati kako odredjene kompanije barataju ciframa koje debelo prevazilaze godisnje budzete ovih nasih drzavica, samo sto u ovom slucaju se mogu sve te nase drzavice sastave u jedno i opet su u debelom zaostatku. A sto je najjace, ovde se prica o cifri koja je samo jedan segment poslovanja te kompanije.

 

Kako je krenulo u buducnosti ni necemo imati drzave, nego kompanije. Mada u neku ruku vec i sada je tako, jer svi skoro zakoni se i donose u skladu sa zeljama tih kompanija. Para vrti gde burgija ne moze.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvodnju

A Taiwan ? Oni su susjedi konkurencija.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvo
cober kaže...

Uvek mi je zanimljivo tako procitati kako odredjene kompanije barataju ciframa koje debelo prevazilaze godisnje budzete ovih nasih drzavica, samo sto u ovom slucaju se mogu sve te nase drzavice sastave u jedno i opet su u debelom zaostatku. A sto je najjace, ovde se prica o cifri koja je samo jedan segment poslovanja te kompanije.

 

Kako je krenulo u buducnosti ni necemo imati drzave, nego kompanije. Mada u neku ruku vec i sada je tako, jer svi skoro zakoni se i donose u skladu sa zeljama tih kompanija. Para vrti gde burgija ne moze.

 Ako nisi do sad skonto da je drzava kompanija onda ...

6 godina
offline
Re: Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvo
cober kaže...

Uvek mi je zanimljivo tako procitati kako odredjene kompanije barataju ciframa koje debelo prevazilaze godisnje budzete ovih nasih drzavica, samo sto u ovom slucaju se mogu sve te nase drzavice sastave u jedno i opet su u debelom zaostatku. A sto je najjace, ovde se prica o cifri koja je samo jedan segment poslovanja te kompanije.

 

Kako je krenulo u buducnosti ni necemo imati drzave, nego kompanije. Mada u neku ruku vec i sada je tako, jer svi skoro zakoni se i donose u skladu sa zeljama tih kompanija. Para vrti gde burgija ne moze.

 lol, sto godina nisam cuo izjavu: Para vrti gde burgija ne moze. :))))

NULL!=NULL
10 godina
offline
Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvodnju

Mislim da su oni Indiju odabrali i zbog cijene rada tamo (i Kina postaje sve skuplja), naravno zbog toga i Tajvan ne dolazi u obzir.

A sto je sa onom Trump-vom zeljom da vrate proizvodnju u USA?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvo
10alex kaže...

Mislim da su oni Indiju odabrali i zbog cijene rada tamo (i Kina postaje sve skuplja), naravno zbog toga i Tajvan ne dolazi u obzir.

A sto je sa onom Trump-vom zeljom da vrate proizvodnju u USA?

 Iako su fanovi Appleovih proizvoda obično voljni platiti koliko god treba, sumnjam da bi prodaja dobro išla ako bi cijena najjeftinijeg iPhonea u maloprodaji bila $2000+

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 9:20 (neutrino).
4 godine
offline
Re: Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvo
cober kaže...

Uvek mi je zanimljivo tako procitati kako odredjene kompanije barataju ciframa koje debelo prevazilaze godisnje budzete ovih nasih drzavica, samo sto u ovom slucaju se mogu sve te nase drzavice sastave u jedno i opet su u debelom zaostatku. A sto je najjace, ovde se prica o cifri koja je samo jedan segment poslovanja te kompanije.

 

Kako je krenulo u buducnosti ni necemo imati drzave, nego kompanije. Mada u neku ruku vec i sada je tako, jer svi skoro zakoni se i donose u skladu sa zeljama tih kompanija. Para vrti gde burgija ne moze.

 Nas kako je napisao jedan lik

 

Taxes are just yearly subscribtion to country you live in.

Childhood is free trial

7 godina
offline
Re: Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvo
neutrino kaže...
10alex kaže...

Mislim da su oni Indiju odabrali i zbog cijene rada tamo (i Kina postaje sve skuplja), naravno zbog toga i Tajvan ne dolazi u obzir.

A sto je sa onom Trump-vom zeljom da vrate proizvodnju u USA?

 Iako su fanovi Appleovih proizvoda obično voljni platiti koliko god treba, sumnjam da bi prodaja dobro išla ako bi cijena najjeftinijeg iPhonea u maloprodaji bila $2000+

Išla bi bez problema.

Trenutno je psihološka granica za kupce Samsung/Apple/Huaweija oko 3000$, Oneplus i Xiaomi oko 1000, a ostali oko 800.

Tak i da Trump prisili Apple da se premjeste u USA, lako bi oni kupce kroz dvije generacije navukli na cifre od 5000 $ za mobitel, i 100000 za PC ili laptop 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 11:05 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvo

Znat ćemo za godinu dana. Globalna recesija koja je tek započela zdrmat će cijeli svijet, ali Ameriku itekako. Dodatno, dobar dio svjetske ekonomije će se oporaviti od epidemije i pokrenuti već uskoro, sigurno ove godine. U USA i UK će tek buknuti kriza jer su potpuno krivo odigrali. Kina & co će biti u punoj snazi uskoro, ovi tek sl. godine, pitanje je u kojoj mjeri.
Sad, ako uzmeš u obzir da su 3 glavna tržišta za ajfon USA, UK i Japan - koji je također u debeloj banani ekonomski (bez korone), kvantitativno mora pasti prodaja ajfona. Što onda opet znači da više ne mogu spuštati cijene ili davati popuste (jer dioničari itd diktiraju zaradu...), a opet cijene od 2000+ više neće prolaziti zbog ekonomske situacije. I tako ukrug.
Odličan, fenomenalan potez (bez ironije) Applea je bio snižavanje cijena za nove modele. Da to nisu uradili, srušilo bi im se tržište, skoro pa nepovratno. No jbg, i dalje nemaju 5G, kaskaju i bit će im kiselo. Ne može Trump subvencijama baš sve pokriti: nezaposlene (15% već sada, očekuje se 25% ili više!), zdravstvo (testovi, zaštitan oprema...), različite Appleove, Tesle itd u akciji "MAGA - Lesi se vraća kući"... pa još carine Kini nabijati (a u stvari domaćim potrošačima).
Trump sad vrši pritisak na FED da formalno postavi negativne kamatne stope - to bi pak srušilo državne obveznice. odnosno već enormni, preveliki dug bi eksponen cijalno narasao.
Pritom, trenutno, inflacija se u USA već opasno približava deflaciji (a dodatnim "tiskanjem novca bez pokrića" bez feedbacka povećane potrošnje potencijalno pretvara u stagflaciju).
Uglavnom, svijet kakv znamo više nije isti, već slijedeće godine to će se jako osjetiti, a ovo - da će se ajfoni od 2000$ prodavati kako vruće kifle - teško da će se više ikad u povijesti ponoviti.
Čak je i kod nas dio tog prenesen, a to je tek vrh sante leda:
https://www.telegram.hr/biznis-tech/ozbiljan-pad-burzi-drugi-dan-zaredom-ulagace-preplasilo-upozorenje-sefa-americke-sredisnje-banke/

6 godina
offline
Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvodnju

Nakon indije ako triba budu oni otišli u sjevernu koreju

USA dream powered by komunizam

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Apple želi smanjiti ovisnost o Kini za proizvodnju

E moj pajdo Zechina

Da padne USA u recesiju i bananu pada cijeli svijet. Koliko god da su zaduzeni (a nisu samo oni nego i drugi kako ti kazes kina) svejedno trgovina mora nastavit.

A realno USA ima toliko kolicinu trgovine da svi neovisno htijeli ili ne ovise o njoj

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice