Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najprodav

poruka: 41
|
čitano: 11.641
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najprodav".
12 godina
offline
Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najprodav

ima koji 200mp kameru? 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
3 12 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Apachy kaže...

ima koji 200mp kameru? 

 Sta ce ti to? Ne mislios valjda da je vise pixela generalno bolja slika? Jeste u kontrolisanim i/ili dobro osvijetljenim prostorima. Sve izvan idealnih ja bi radje 12MPX na istu velicinu senzora....

15 godina
offline
Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najprodav

to je tema za sociologiju/psihologiju, a ne tehnologiju ili "biznis". 

 

pe se - cijena: prema internetskim izvorima, cijena eplovih statusnih simbola je u EU 30 % viša u odnosu na SAD (i to jest eplova politika). dodaj tome crkvenu desetinu, devetinu feudalcu, marže, poreze ... i odmah se uzjebu svi cook-ovi pacijenti na forumu. u primitivnim (rodovskim) društvima (krv, obitelj, domovina, vjera, status ...) uobičajeno. najširi izbor fanatizama u ovom dijelu galaksije. osinje gnijezdo. ne pada sneg ...   

 

pepese: poznajem nekoliko individua koje to imaju. kad ih pitam, "joj, to mi je od firme", "joj, to sam dobio/la" itd. i onda, u razgovoru, na ovaj ili onaj način spomenu kako ih "fitoplankton" (plebs, raja ...) rešpektira jer imaju takav telefon (i/ili auto: jednako klasičan ili električni - bitno je da košta i nije baš svima dostupno kao njima). liječe komplekse ljudi i imaju na to pravo. jedino, tako neće izliječiti ništa. 

 

pepepese: imao sam nekoliko tih naprava u šapama (dali mi da pogledam i divim se - nisam, na opće razočaranje vlasnika/ce) i ni po čemu nisu iole funkcionalno posebni. telefon k'o telefon, ma koliko vi tu talambasali suprotno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2023 17:48 (Ajar).
Moj PC  
13 14 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Don't look up!
Brkoni
 
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Tema je više za tehnologiju. Kako stvari mogu raditi i po 5, 6, 7 godina.
14 godina
offline
Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najprodav

A da, eto i nakon 7 godina ajfon radi savrseno, kamera je zastarijela, ali i tako za ozbljne stvari uzmes pravi fotic. Za ovako usput uspikati slika je sasvim zadovoljavajuca. Sve ostalo radi 👌

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
bus kaže...

A da, eto i nakon 7 godina ajfon radi savrseno, kamera je zastarijela, ali i tako za ozbljne stvari uzmes pravi fotic. Za ovako usput uspikati slika je sasvim zadovoljavajuca. Sve ostalo radi 👌

 Xiaomi Mi A1 - vrijedi sve isto što si napisao. Nije 7 nego 6 i po godina ali izdržat će još koju.

Jesam li napisao da je u vrijeme kupovine bio petinu cijene tog tvog iPhonea?

 

iOS drži 20-25% tržišta kroz zadnjih 10 godina a u prodaji istovremeno ima 10tak modela. Sam Samsung ima dvostruko aktualnih modela a di su ostali. Mene čudi da je i jedan Android upao u prvih 10 s obzirom koliko modela je na tržištu.

 

 

 

16 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
BlueMax kaže...
Mene čudi da je i jedan Android upao u prvih 10 s obzirom koliko modela je na tržištu.

Ma prava sramota je što svi ti iphonei koštaju majkomila, a najslabije prodavani je upravo i najjeftiniji.

I to je ta psihijatrija o kojoj Ajar piše - ako ne košta, nije to to.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
BlueMax kaže...

 

iOS drži 20-25% tržišta kroz zadnjih 10 godina a u prodaji istovremeno ima 10tak modela. Sam Samsung ima dvostruko aktualnih modela a di su ostali. Mene čudi da je i jedan Android upao u prvih 10 s obzirom koliko modela je na tržištu.

 

 

 

 Ali ono što je zanimljivo da su iphone-i svi cijenovno skuplji, a premium androida nema nigdje na toj listi. Jer obično kada krenu rasprave koji je uređaj popularniji, ide priča da samsung ima veći udio od apple-a u broju prodanih uređaja itd. Ali u samom vrhu ponude (galaxy S/ultra serije) nemogu nadmašiti prodaju iphone 12-ke koje je stara više od 2 godine 

 

Znači kada bi gledali samo premium segment uređaja (visoke cijene kao što su apple uređaji) ispada da imaju kompletnu dominaciju jer od top 10 premium uređaja, 8 ih je apple(7 ako SE model ne gledamo kao premium), a druga 2 od konkurencije nisu premium

Stoja
12 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Stoja kaže...
BlueMax kaže...

 

iOS drži 20-25% tržišta kroz zadnjih 10 godina a u prodaji istovremeno ima 10tak modela. Sam Samsung ima dvostruko aktualnih modela a di su ostali. Mene čudi da je i jedan Android upao u prvih 10 s obzirom koliko modela je na tržištu.

 

 

 

 Ali ono što je zanimljivo da su iphone-i svi cijenovno skuplji, a premium androida nema nigdje na toj listi. Jer obično kada krenu rasprave koji je uređaj popularniji, ide priča da samsung ima veći udio od apple-a u broju prodanih uređaja itd. Ali u samom vrhu ponude (galaxy S/ultra serije) nemogu nadmašiti prodaju iphone 12-ke koje je stara više od 2 godine 

 

Znači kada bi gledali samo premium segment uređaja (visoke cijene kao što su apple uređaji) ispada da imaju kompletnu dominaciju jer od top 10 premium uređaja, 8 ih je apple(7 ako SE model ne gledamo kao premium), a druga 2 od konkurencije nisu premium

 Samsung se u premium segmentu, kao i u svkom drugom segmentu, natječe s proizvođačima Androida a ne s iPhoneom. Ako ćeš gledati međusobnu konkurenciju iOS-a i Androida onda gledaj koliko proda Apple a koliko Google. Tu je odnos 23:77.

15 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
BlueMax kaže...

 Samsung se u premium segmentu, kao i u svkom drugom segmentu, natječe s proizvođačima Androida a ne s iPhoneom. Ako ćeš gledati međusobnu konkurenciju iOS-a i Androida onda gledaj koliko proda Apple a koliko Google. Tu je odnos 23:77.

 Naravno, možemo raditi svakakve analize gdje vjerojatno svaki model i proizvođač mogu doći na top listu uređaja. Ovdje ne uspoređujemo brandove nego modele, samo igrom slučaja je da jedan brand dominira listom najprodavanijih uređaja. Uzeti u obzir da iphone 14 modeli su izašli tek u 10-om mjesecu, i uspijeli su doći na listu naspram galaxy S22 serije koja se prodaje od 2.mj 2022. godine.

 

Ovaj dio za apple:google mi nije jasno? misliš na Google pixel uređaje? Google pixel se očito isto ne prodaje dovoljno jer ga nema na listi...😅

Ako si mislio OS vs OS, da android dominira, ali opet, ja sam rekao ako uspoređujemo premium vs premium i u količini prodanih u jednoj godini, apple je izdominirao Android modele. Android će biti sigurno uvijek u većini jer imaju puno uređaja za svaki ukus i džep, i to je dobro, dok apple ima ono što ima, pa uzmi ili ostavi. Očito u gornjem segmentu visokih cijena, većina odluči uzeti

 

 

Stoja
16 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
BlueMax kaže...

 Xiaomi Mi A1 - vrijedi sve isto što si napisao.

 

 

 Naravno da ne vrijedi. Taj uredaj je dobio 2 verzije androida, a ajfon iz 2017 ima aktualni iOS, i imat ce ih tko zna koliko jos.

 

 

BlueMax kaže...

 Samsung se u premium segmentu, kao i u svkom drugom segmentu, natječe s proizvođačima Androida a ne s iPhoneom.

 Zato Samsung snima reklame s kojima se ruga iPhone vlasnicima. Ima smisla.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2023 16:09 (ivoleko).
14 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Mi A1 bi zapeo na Android 9 da nema community. Vjerovatno 2% ljudi želi petljati s ROM-ovima.

Btw, baš me zanima kako A1 s 4 GB rama radi s novijim romovima

+

It is noted that users of the Xiaomi MI A1 who migrate to the custom ROM, may lose the advanced features of the camera app, VoLTE, FM Radio, and some other features

https://www.gizmochina.com/2022/11/21/five-year-old-xiaomi-mi-a1-gets-android-13-rom-support/

Nije ovaj post ni tema tko ima većeg. Dosta je glupih postova kako su ljudi glupi jer kupuju iPhone. Kao da je kupiti S23 ili Pixel pa makar i generaciju stariji nešto posebno pametnije. Google s Pixelima uvijek ima probleme. Ili je ekran ili BT ili nešto treće.



16 godina
offline
Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najprodav

99% ljudi koje znam da su pljuvali po iPhonu nikad nisu posjedovali iPhone... just sayin... 

 
7 6 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
ivoleko kaže...
BlueMax kaže...

 Xiaomi Mi A1 - vrijedi sve isto što si napisao.

 

 

 Naravno da ne vrijedi. Taj uredaj je dobio 2 verzije androida, a ajfon iz 2017 ima aktualni iOS, i imat ce ih tko zna koliko jos.

 

 naravno da vrijedi, da nije dobio ni jednu jedinu nadogradnju imao bi i dalje više funkcionalnosti nego ios koji svake godine dobije nešto što android ima xy godina.

sve na njemu radi i radit će, mislim da aplikacije prestaju polako raditi na android verziji 5 ili tako nešto.. tako da ima još jedan dobar niz godina kada bi se moglo reći da nešto na njemu ne radi ili da mu nedostaje.

security updatei idu 5 godina ako se ne varam.

kod androida je davno verzija postala gotovo nebitna.

 

PICART kaže...

99% ljudi koje znam da su pljuvali po iPhonu nikad nisu posjedovali iPhone... just sayin... 

 a ima i nas koji smo probali, i ipad i iphone i ne zelimo to vise dotaknuti.. just sayin

7 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
PICART kaže...

99% ljudi koje znam da su pljuvali po iPhonu nikad nisu posjedovali iPhone... just sayin... 

 99% ljudi koje znam da hvale apple opcenito, nemaju pojma sta govore. ali znaju da je apple najbolji i to im je jedino bitno, da dokazu da je apple bolji, a i skuplji, i bez obzira šta je kupljen isti dan ko i moj xiaomi, duže traje jer 2 godine korištenja jabuke je duže od dvi godine xiaomi-a. a da ne pricam o navodnoj ljubomori zbog koje govorimo protiv jabuke.

edit: koristi sam ipod dosta godina, i nikad nisam moga svatit zašto bi neko pametan namjerno koristi onako glupo zatvoren softver koji ocito namjerno limitira sve zbog cega bi hardver bi dobar, hardver sam po sebi je ok!  i nakon koju godinu korištenja i par puta gubitka cjele mp3 kolekcije(itunes gluposti), sam flasha nekakav rockbox softver koji je od ipoda napravi normalni uređaj koji se moga koristit i ko mass storage bez itunes idiotarije, preporodia se.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2023 18:03 (dabar_solta_V2).
15 godina
offline
Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najprodav

ponekad (ne uvijek) je facinantno koliko je "nekima" dug put od dupeta do glave, pun prepreka, zamki, kušnji, dvojbi, trojbi, fojbi ... dakle, još jednom: dok smo (a uglavnom se o tome ovdje drvi i metilja) na razini telefona kao naprave, potpuno je i savršeno isti q i svaka "rasprava" oko toga je jalova i bespredmetna. služe svrsi, manje ili više i kako kome. usporedbe radi, rolls royce je u osnovi auto poput dacije. ono što "pali" je kruha preko pogače.

 

ono što jest problem (i proizlazi iz napisa o prodaji) je epl kao tvrtka koja "to" prodaje (kako, zašto, kome itd.) i, kao i uvijek, prateći marketingaši (rekla bi pokojna baka: "potari ih sveti križ") i papci koji nasjedaju. i oni koji "vidla žaba ..." (tipa samsung ili u novije doba xiaomi ili huawei). zna se psihologija kupaca i to je fokus: otmi dok ide. ničega tu nema novoga. kozmetička industrija opstaje već stoljećima na osnovi sklonosti ljudi samozavaravanju, taštini, bacanju pijeska u oči, dimu i ogledalima. nameću karakterno slabima njihove želje i "potrebe" (koje, objektivno, nemaju) i ne samo oni (sve su kroporacije takve, manje ili više uspješne: procter i gamble, nestle, masterfood, automobiličari ...). pa, samo vi nasjedajte, kolege i kolegice. dobro je i ima nade sve dok to nije opće pravilo i dio nas još uvijek misli svojom (a ne korporacijskom) glavom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 1 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Zlatno pravilo na mobitelima je da ne ažuriraš ako sve radi
14 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Nemate vi pojma, kupci iphonea znaju zašto je najbolji
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Koliko ste truda ulozili komentirajuci tuđe mobitele…
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
CroDexter kaže...
Mi A1 bi zapeo na Android 9 da nema community. Vjerovatno 2% ljudi želi petljati s ROM-ovima.

Btw, baš me zanima kako A1 s 4 GB rama radi s novijim romovima

+

It is noted that users of the Xiaomi MI A1 who migrate to the custom ROM, may lose the advanced features of the camera app, VoLTE, FM Radio, and some other features

https://www.gizmochina.com/2022/11/21/five-year-old-xiaomi-mi-a1-gets-android-13-rom-support/

Nije ovaj post ni tema tko ima većeg. Dosta je glupih postova kako su ljudi glupi jer kupuju iPhone. Kao da je kupiti S23 ili Pixel pa makar i generaciju stariji nešto posebno pametnije. Google s Pixelima uvijek ima probleme. Ili je ekran ili BT ili nešto treće.


 A ne, ovaj konkretan uređaj o kojem govorim je zapeo na Androidu 8 jer je s njim došao a korisniku (nisam ja) više od toga ni ne treba. Zato i radi ko prvi dan. Za ono što je kupljen jednako dobar je onda kao i danas. Pozivi, poruke, whatsapp, internet i pokoja fotografija. Baterija se začuđujuče dobro drži.

Evo sad sam se na brzinu pokušao sjetiti 5 bitnih stvari koje je Android donio od verzije 9 do 13. Zapeo sam na 2. Kamo sreće da sam sve svoje mobitele, uključujući iPhone, ostavio na OS-u s kojim su došli. Jedino što siguno dobivam updateom je sporiji rad i kraće trajanje baterije. Benefiti su neznatni i nebitni.

 

12 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
ivoleko kaže...
BlueMax kaže...

 Samsung se u premium segmentu, kao i u svkom drugom segmentu, natječe s proizvođačima Androida a ne s iPhoneom.

 Zato Samsung snima reklame s kojima se ruga iPhone vlasnicima. Ima smisla.

 Točno, ali se ne natječe s njima nego ih koristi kao reklamu. Jednako tako je i Apple imao puno reklama u kojima se ruga Androidu i onih u kojima se ruga Samsungu.

 

99% kupaca danas kad ide kupiti mobitel zna hoće li kupiti iOS uređaj ili Android uređaj. Jedan OS ima dvadesetak posto tržišta i 5 modela. Drugi OS ima osamdesetak posto tržišta i 300 modela. Normalno da će svaki model ovog prvog biti prodavaniji nego najprodavaniji model ovog drugog.

12 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Posmatrač kaže...
Apachy kaže...

ima koji 200mp kameru? 

 Sta ce ti to? Ne mislios valjda da je vise pixela generalno bolja slika? Jeste u kontrolisanim i/ili dobro osvijetljenim prostorima. Sve izvan idealnih ja bi radje 12MPX na istu velicinu senzora....

 Vidim, sarkazam na ovom forumu izumruo...

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
12 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Apachy kaže...

 Vidim, sarkazam na ovom forumu izumruo...

 Sad je cijeli forum kriv jer on ne kuži sarkazam?

 

EDIT, ups, 12 TD-ova, možda si u pravu :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2023 7:52 (BlueMax).
11 godina
offline
Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najprodav

Tim gore po tih 12  

 

Samo zasljepljene ovčice s bilo koje strane ne vide sarkazam nego se pecaju na prvu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Umbel kaže...
Koliko ste truda ulozili komentirajuci tuđe mobitele…

Kad još nije otvorena tema gdje bi komentirali tuđe žene. Daj što daš. 

5 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
Apachy kaže...
Posmatrač kaže...
Apachy kaže...

ima koji 200mp kameru? 

 Sta ce ti to? Ne mislios valjda da je vise pixela generalno bolja slika? Jeste u kontrolisanim i/ili dobro osvijetljenim prostorima. Sve izvan idealnih ja bi radje 12MPX na istu velicinu senzora....

 Vidim, sarkazam na ovom forumu izumruo...

 Iskreno nisam jer na apple temama su ljudi inace smrtno ozbiljni i sve antiapple shvataju licno....

Izvinjavam se ;)

7 godina
online
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
jozef kaže...

Kad još nije otvorena tema gdje bi komentirali tuđe žene. Daj što daš. 

Baš me zanima kak bi u tom slučaju komentirali ovi kaj tvrde da ne znaš kaj je mobitel jer nisi probao (njegov) ajfon, pa im onda netko uleti da je probao pa zato stoički i tvrdi to kaj tvrdi 

 

Miha V2.0 u nastajanju, psihičko zlostavljanje forumaša itd.

 

https://www.zagreb.info/crna-kronika/ti-majku-kaj-to-delas-miha-po-noci-kroz-prozor-spijunirao-bivsu-pa-ju-ulovio-na-djelu-s-novim-deckom/498533/

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2023 13:07 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najprodav

Moj najveći problem s iPhoneom je cijena rabljenih. To mi je WTF na kubik, ljudi za iPhone X traže 200€. To je uređaj star cca. 5 godina, u kojem svemiru vrijedi više od 70€?

 

Cura je nekidan uzela iPhone 12 Mini, 128GB s novom originalnom baterijom za 380€. Ima dosta tragova korištenja, ja za takav mob ne bih dao preko 250€. Uzeo sam prošle godine malo rabljeni Realme GT 5G za cca. 270 eura s preko godinu dana garancije.

 

Jednostavno ne mogu progutati tu Apple ekonomiju, za uređaje stare 2 godine dati 50% cijene novog je po meni čista ludost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple zauzeo osam mjesta na listi top 10 najpr
TibzzX kaže...

Moj najveći problem s iPhoneom je cijena rabljenih. To mi je WTF na kubik, ljudi za iPhone X traže 200€. To je uređaj star cca. 5 godina, u kojem svemiru vrijedi više od 70€?

 

Cura je nekidan uzela iPhone 12 Mini, 128GB s novom originalnom baterijom za 380€. Ima dosta tragova korištenja, ja za takav mob ne bih dao preko 250€. Uzeo sam prošle godine malo rabljeni Realme GT 5G za cca. 270 eura s preko godinu dana garancije.

 

Jednostavno ne mogu progutati tu Apple ekonomiju, za uređaje stare 2 godine dati 50% cijene novog je po meni čista ludost.

 Pa prodaju jer ljudi kupuju, jednostavno  Ljudi smatraju da je cijena ok, jer da ne smatraju, ne bi kupili i oglasi bi brzo počeli skupljati prašinu...ja se sjećam kada sam iphone 4S prodavao, bio je sigurno 3-4 godine star, prodao sam ga za 2100kn. Oglas stavio na 2200, i u roku od par dana prodao za 100kn nižu cijenu.

Stoja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice