Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

poruka: 27
|
čitano: 5.705
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici".
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

Ouch. Znači otišao je iz firme jer su tako zaposlenici tražili, iako nije zapravo ništa niti napravio. Nije li to ... ne znam, ilegalno, diskriminirajuće? Na stranu njegova (očajna) ideologija, ali mislim, on je tamo zaposlen da radi posao za koji je zadužen, ne da bude mama koja će davati sisu svojim zaposlencima na marendi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 14:56 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
18 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

Na celu kompanije je također tip koji ne voli zene 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
19 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ouch. Znači otišao je iz firme jer su tako zaposlenici tražili, iako nije zapravo ništa niti napravio. Nije li to ... ne znam, ilegalno, diskriminirajuće? Na stranu njegova (očajna) ideologija, ali mislim, on je tamo zaposlen da radi posao za koji je zadužen, ne da bude mama koja će davati sisu svojim zaposlencima na marendi.

Mislim da ovo dosta ovisi i o konkretnom poslu za koji je u Appleu bio zadužen. Ali, bez obzira, već je prije eksponirao svoje stavove u onoj knjizi i sada, da je Apple stao u njegovu obranu, ti stavovi bi se smatrali stavom firme, a to si ne žele dopustiti...

 

Lik se sam ukopao i bilo je samo pitanje vremena kada će dobiti otkaz, o bilo kojoj kompaniji toga profila da je riječ.

14 godina
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

Ne sviđa mi se uručivanje otkaza na temelju njegove političke nekorektnosti na društvenim mrežama. Ajmo onda biti svi politički korektni i jedni druge tužakati što si ovdje ili ondje napisao. Zapravo, ajmo se bodovati da možemo odrediti potreban broj bodova da bi se netko mogao zaposliti u Hrvatskim željeznicama, ZET-u ili u Appleu.

 

Kultura otkazivanja je nova ideologija masa da se promiče podobnost.

 

Što je sljedeće? Idemo zabraniti viceve o Muji i Hasi, a one koji se smiju na njih kazniti. 

 
29 0 hvala 3
15 godina
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

kao mizantrop, ne volim ljude općenito. nema tu mržnje, samo mi idu blago na jetra i izbjegavam ih (sebe ne mogu, nažalost). ali volim životinje, osim ljudi i majmuna. i amere razumijem, ali ne odobravam njihovo licemjerje. iz svih svojih "jednadžbi" izbacili su židove i indijance (frst nejšn), a i tzv. manjine (≠ wasp: švabure, digiće, žabare, grahaše i tak) si biraju za isticanje i obranu/napad kak im dođe taj čas. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 17:49 (Ajar).
Moj PC  
12 0 hvala 3
15 godina
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

Orville S01E07 "Majority Rule"

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

Ne sviđa mi se uručivanje otkaza na temelju njegove političke nekorektnosti na društvenim mrežama. Ajmo onda biti svi politički korektni i jedni druge tužakati što si ovdje ili ondje napisao. Zapravo, ajmo se bodovati da možemo odrediti potreban broj bodova da bi se netko mogao zaposliti u Hrvatskim željeznicama, ZET-u ili u Appleu.

 

Kultura otkazivanja je nova ideologija masa da se promiče podobnost.

 

Što je sljedeće? Idemo zabraniti viceve o Muji i Hasi, a one koji se smiju na njih kazniti. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
BarbaVeli kaže...

 

 

Što je sljedeće? Idemo zabraniti viceve o Muji i Hasi, a one koji se smiju na njih kazniti. 

 Ja ne bi zabranio viceve, nego da svatko smije pričati viceve samo o onoj grupi kojoj i sam pripada, dakle crnci o crncima, pederi o pederima itd. 

Evo idem ja prvi: "Srela se dva rasista u baru i kaže prvi..."

12 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
Ne vidim po čemu je on ženomrsac.
I sam mislim da su žene (muški) iz nekih krajeva drugačije od onih iz drugih krajeva. Tako sam izbjegavao (da bi na kraju dolijao 😁) Dalmatinke, pogotovo iz dijelova Dalmacije iz kojih se ne vidi more) a posebno bio naklon Čehinjama. Britanke mi se gade, Francuzice su prljave a Skandinavke lude u glavu. Nizozemke u svakom pogledu gore od mene a to baš i nije dobro. Jesam li ženomrsac ili čovjek s nekim svojim iskustvima? A pretpostavljam da netko prezimena Martinez ima iskustva sa ženama iz doline San Francisca.
 
4 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
Marko kaže...

Mislim da ovo dosta ovisi i o konkretnom poslu za koji je u Appleu bio zadužen. Ali, bez obzira, već je prije eksponirao svoje stavove u onoj knjizi i sada, da je Apple stao u njegovu obranu, ti stavovi bi se smatrali stavom firme, a to si ne žele dopustiti...

 

Lik se sam ukopao i bilo je samo pitanje vremena kada će dobiti otkaz, o bilo kojoj kompaniji toga profila da je riječ.

Nema tu stajanja na njegovu stranu. Normalna reakcija bi bila:

 

"Mi kao kompanija poštujemo privatnost naših zaposlenika, te njihovo pravo na osobno mišljenje. Istragom nije utvrđena povreda radnog odnosa ni kršenje pravila o spriječavanju diskriminacije. U slučaju kršenja istih, zaposlenik će snositi sankcije.".

 

Rijetke su situacije u kojima se stavovi pojedinca mogu smatrati stavovima firme - to su u pravilu visokorangirani zaposlenici koji direktno predstavljaju firmu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
BarbaVeli kaže...

Ne sviđa mi se uručivanje otkaza na temelju njegove političke nekorektnosti na društvenim mrežama. Ajmo onda biti svi politički korektni i jedni druge tužakati što si ovdje ili ondje napisao. Zapravo, ajmo se bodovati da možemo odrediti potreban broj bodova da bi se netko mogao zaposliti u Hrvatskim željeznicama, ZET-u

 

 Ovo već ima odavno, pogotovo za više pozicije; za prve iskaznica HDZ-a i stric referent, za druge iskaznica 365 i stric referent nose 1000 bodova od potrebnih 10. Svima ostalima ide "cancel culture".

15 godina
online
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
Marko kaže...
 Ali, bez obzira, već je prije eksponirao svoje stavove u onoj knjizi i sada, da je Apple stao u njegovu obranu, ti stavovi bi se smatrali stavom firme, a to si ne žele dopustiti...

 a zašto bi Apple ili ikoji drugi poslodavac trebao ili imao pravo iznositi svoje mišljenje o njegovom privatnom životu i stavovima? On bi ih trebao tužiti da mu se petljaju u privanti život

Glede onog što je napisao, ako je on ženomrzac onda su i oni koji su ga optužili šovinsti jer ako on generalizira onda i oni generaliziraju. U realnosti on je iskomentirao ženski sloj društva u kojem se kreće u jednom gradu a ne općenito sve žene, dakle uski krug ljudi. To je isto kao da neko kaže da su gejevi s hrvatske estrade tetkasti pa bude prozvan homofobom ili još popularnije, da se naši svećenici previše bave politikom i da su nacionalno orijentirani te da bude prozvan ateistom ili partizanom

Taj SAD je postao nacija plačipi*aka

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 9:07 (Ges).
7 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
Ges kaže...
Marko kaže...
 Ali, bez obzira, već je prije eksponirao svoje stavove u onoj knjizi i sada, da je Apple stao u njegovu obranu, ti stavovi bi se smatrali stavom firme, a to si ne žele dopustiti...

 a zašto bi Apple ili ikoji drugi poslodavac trebao ili imao pravo iznositi svoje mišljenje o njegovom privatnom životu i stavovima? On bi ih trebao tužiti da mu se petljaju u privanti život

Glede onog što je napisao, ako je on ženomrzac onda su i oni koji su ga optužili šovinsti jer ako on generalizira onda i oni generaliziraju. U realnosti on je iskomentirao ženski sloj društva u kojem se kreće u jednom gradu a ne općenito sve žene, dakle uski krug ljudi. To je isto kao da neko kaže da su gejevi s hrvatske estrade tetkasti pa bude prozvan homofobom ili još popularnije, da se naši svećenici previše bave politikom i da su nacionalno orijentirani te da bude prozvan ateistom ili partizanom

Taj SAD je postao nacija plačipi*aka

 

Što je nacija bogatija, to se više zamaraju glupostima. Balkan je za njih alfa i omega. Neki dan čitam komentar ženske na nekom forumu gdje pita da li su određeni dizajni henne tetotavaže cultural appropriation i onda joj ekipa kao neka komisija govori da dijelom je pa da treba pripaziti (u tom nekom stilu). 

 

Treba njima jedan rat ili ekonomska kriza pa da se probude malo iz sna u kojem žive...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 10:21 (Brki1994).
15 godina
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

Radio sam u McDonaldsu, pa da kažem riječ-dvije.

 

Manjine kao i LGBT skupina su zaštićene. Nema vrijeđanja, degradacije na temelju navedenog. Dakako da se razumijemo da se dogode takve stvari, ali čim se pročuje kreće stegovni postupak, nema zajebavanja.

 

Naravno, ako netko prihvaća zajebanciju, to je onda uredu i na to firma ne gleda, dakako s odobravanjem, ali niti ne sankcioniran, dok je kako sam naveo zajebancija.

 

Dobio je otkaz jer je "trula jabuka". Bez obzira što se vrhunski stručnjak u vlastitome polju, nema pravo druge omalovažvati samo jer su odakle jesu ili njihova seksualnost nije ista kao njegova ili već što je u pitanju.

 

Ograniziranim tvrtkama, pogotovo korporacijama, ne trebaju takvi ljudi jer ruše kredibilitet tvrtke i u krajnjem slučaju itekako mogu biti stvar koja će izbaciti sve iz pogona. Zar nekome tko je uložio sav svoj trud treba budala koja će sve to baciti na koljena, pa makar i zaljuljati?

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

Tip se treba u Hrvatskoj zarediti. Onda može srati kako su žene drugotne do mile volje, bez straha za posao.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 10:16 (Visak).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
fredii kaže...

Radio sam u McDonaldsu, pa da kažem riječ-dvije.

 

Manjine kao i LGBT skupina su zaštićene. Nema vrijeđanja, degradacije na temelju navedenog. Dakako da se razumijemo da se dogode takve stvari, ali čim se pročuje kreće stegovni postupak, nema zajebavanja.

 

Naravno, ako netko prihvaća zajebanciju, to je onda uredu i na to firma ne gleda, dakako s odobravanjem, ali niti ne sankcioniran, dok je kako sam naveo zajebancija.

 

Dobio je otkaz jer je "trula jabuka". Bez obzira što se vrhunski stručnjak u vlastitome polju, nema pravo druge omalovažvati samo jer su odakle jesu ili njihova seksualnost nije ista kao njegova ili već što je u pitanju.

 

Ograniziranim tvrtkama, pogotovo korporacijama, ne trebaju takvi ljudi jer ruše kredibilitet tvrtke i u krajnjem slučaju itekako mogu biti stvar koja će izbaciti sve iz pogona. Zar nekome tko je uložio sav svoj trud treba budala koja će sve to baciti na koljena, pa makar i zaljuljati?

 

Nitko nema ništa protiv zaštite rasnih, nacionalnih, seksualnih... manjina kad je ta zaštita potrebna. Problem je u zaštiti bez povoda tj. u konkretnom slučaju davanja otkaza osobi koja to ničim nije zaslužila.

Uzmimo za primjer jednog osuđenog silovatelja koji se nakon odslužene kazne i određenog perioda neponavljanja djela smatra pravno čist tj. kako Ameri vole reći, vratio je dug društvu. Takva osoba se može pozvati na diskriminaciju kad mu netko odbije dati posao ili uruči otkaz ako otkrije njegovu prošlost. S druge strane imamo intelektualca koji je u svom književnom djelu, koje može biti apsolutna fikcija, iznese neko mišljenje koje može i ne mora biti njegovo mišljenje i od toga se ne može oprati cijeli život. Imamo iskvaren politički i mentalni sklop koji štiti prava silovatelja a demonizira poštene i ugledne ljude zbog nečije interpretacije izražavanja njihovog mišljenja ili mašte.

A što bi bilo da je žene iz zaljeva San Francisca mekanima, slabima i naivnima nazvala neka žena? Je li Virginia Woolf, pišući o stanju svijesti žena s početka 20 st. u biti sebe deklarirala kao ženomrsca? Je li joj zbog toga trebalo onemogućiti daljnje pisanje? I ne samo pisanje nego bilo kakav drugi rad i stvaralaštvo? Jesam li ja ženomrzac kad napišem kako su žene iz ruralnih dijelova Hrvatske uglavnom zatucane? Možda smisao takvog pisanja nije omalovažavanje žena nego konstruktivna kritika njihove zatucanosti od koje najviše štete imaju one same?

 

14 godina
protjeran
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

Nakon njega dat otkaz svim deklariranim katolicima zbog statusa zene u bibliji. 

Moj PC  
5 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
BlueMax kaže...

Nitko nema ništa protiv zaštite rasnih, nacionalnih, seksualnih... manjina kad je ta zaštita potrebna. Problem je u zaštiti bez povoda tj. u konkretnom slučaju davanja otkaza osobi koja to ničim nije zaslužila.

Uzmimo za primjer jednog osuđenog silovatelja koji se nakon odslužene kazne i određenog perioda neponavljanja djela smatra pravno čist tj. kako Ameri vole reći, vratio je dug društvu. Takva osoba se može pozvati na diskriminaciju kad mu netko odbije dati posao ili uruči otkaz ako otkrije njegovu prošlost. S druge strane imamo intelektualca koji je u svom književnom djelu, koje može biti apsolutna fikcija, iznese neko mišljenje koje može i ne mora biti njegovo mišljenje i od toga se ne može oprati cijeli život. Imamo iskvaren politički i mentalni sklop koji štiti prava silovatelja a demonizira poštene i ugledne ljude zbog nečije interpretacije izražavanja njihovog mišljenja ili mašte.

A što bi bilo da je žene iz zaljeva San Francisca mekanima, slabima i naivnima nazvala neka žena? Je li Virginia Woolf, pišući o stanju svijesti žena s početka 20 st. u biti sebe deklarirala kao ženomrsca? Je li joj zbog toga trebalo onemogućiti daljnje pisanje? I ne samo pisanje nego bilo kakav drugi rad i stvaralaštvo? Jesam li ja ženomrzac kad napišem kako su žene iz ruralnih dijelova Hrvatske uglavnom zatucane? Možda smisao takvog pisanja nije omalovažavanje žena nego konstruktivna kritika njihove zatucanosti od koje najviše štete imaju one same?

 

 Ja samo čekam kad će amerikanci zabranit sve knjige od George RR Martina, jer tamo piše kako je normalno da se curice udaju čim "procvjetaju". I opisuje kako muški uvijek imaju prednost kod nasljedstva, krune i slično. Totalno sexistički. Treba ga zabranit. Čak i kaznit. Ma bacit s Empire State Buildinga i zapalit mu sve te seksističke knjige.

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

na kraju će samo žene ostati raditi. 😁

i onda se mogu pogledati u jutarnje ogledalo i pospanim, umornim očima zapitati: je li nam to baš trebalo?!

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposlenici

Bez obzira što nije ispravno dati ovom liku otkaz, zar stvarno mislite da je bolji PR-ovski potez ostaviti ga na toj poziciji nego mu uručiti otkaz? Napominjem, čovjek ne bi trebao dobiti otkaz, ali današnji poslovni svijet je nešto drugo.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
all_or_nothing kaže...

na kraju će samo žene ostati raditi. 😁

i onda se mogu pogledati u jutarnje ogledalo i pospanim, umornim očima zapitati: je li nam to baš trebalo?!

 

Mislim da bi mi muški trebali predati štafetu ženama neka malo vode svijet 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 14:30 (Brki1994).
6 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
neka probaju se zakačiti s onom mafijom koja u nogama ima 2000 godina...sve dotle svi oni su licemjeri

"Bolja je zloća muška nego dobrota ženska; od žene potječe sramota i ruglo."
Knjiga Sirahova* 42, 14


Podložni budite jedni drugima u strahu Kristovu! Žene svojim muževima kao Gospodinu! Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela. Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu!
Efežanima 5, 21

Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.
1Korinćanima 14, 34-35

"Ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije.
A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža."
1Korinćanima 11



mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
Keops kaže...

Bez obzira što nije ispravno dati ovom liku otkaz, zar stvarno mislite da je bolji PR-ovski potez ostaviti ga na toj poziciji nego mu uručiti otkaz? Napominjem, čovjek ne bi trebao dobiti otkaz, ali današnji poslovni svijet je nešto drugo.

Tu si u pravu, kritika je svakako u većoj mjeri upućena današnjem društvu i cancel kulturi nego samom Apple-u.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
BlueMax kaže...

Uzmimo za primjer jednog osuđenog silovatelja koji se nakon odslužene kazne i određenog perioda neponavljanja djela smatra pravno čist tj. kako Ameri vole reći, vratio je dug društvu. Takva osoba se može pozvati na diskriminaciju kad mu netko odbije dati posao ili uruči otkaz ako otkrije njegovu prošlost.

Imaš registar seksualnih prijestupnika, koji svatko, pa i potencijalni poslodavac, izdavatelj stana ili dokoni branitelj može pretraživati:

https://www.nsopw.gov/

BlueMax kaže...
S druge strane imamo intelektualca koji je u svom književnom djelu, koje može biti apsolutna fikcija, iznese neko mišljenje koje može i ne mora biti njegovo mišljenje i od toga se ne može oprati cijeli život.

 

U ovom slučaju se radilo o autobiografiji, a ne fikciji. A što se tiče mišljenja, tako to ide, ako se ljudima ne sviđaju tvoji stavovi izbjegavat će te. Treba uvest prisilu da moramo svakoga voljeti?

 

Ameri jesu jednim dijelom otišli malo u ekstrem, ali smiješno mi je kako se kod nas ljudi nad time zgražaju iako ovdje toga prakltički nema, a itekako ima maltretiranja manjina i žena. Koji je omjer silovanih žena i muškaraca otpuštenih zbog napisanog u knjizi?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
Kaj to uopće znaci biti zenomrzac?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
Danas je najbolje šutjeti i ne iskazivati mišljenje, ionako kao pojedinci ništa ne možemo promjeniti, sve se nekako može okrenuti naopako protiv tebe zbog različitih osjetljivih skupina, ali i inteligentnije manjine koja šuti. Jel moguće da žene već vode ovaj svijet?

PS. Prije smo bili malo zahvalniji, bila su malo teža vremena, a mozda je bilo i boljeg kućnog odgoja. Mnogima danas svakako fale osnove socijalne inteligencije koja se nažalost skoro nigdje ne uči.
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 2:49 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple zaposlio ženomrsca, nezadovoljni zaposle
bruno03 kaže...
Kaj to uopće znaci biti zenomrzac?

Biti konzervativni gay bez afiniteta prema eksperimentiranju s ženama.

Ili biti vjernik.

Ili ne biti zgodan, tamnoput i nabildan, pa te ovakve automatski smatraju ženomrscem: 

https://cdn-stream.httpid.com/c202/wp-content/uploads/2017/08/triggered-feminist.jpg

 Itd., itb., ima raznih varijanti 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 6:48 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice