Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

poruka: 29
|
čitano: 7.361
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil".
16 godina
neaktivan
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Kakva idealna tema za flejmanje 

 

Sad kad se ujedine ovi koji ne podnose Apple sa ovima koji ne vole Rimca - moram brzo po kokice

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
23 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Zamislimo za pedest godina kad budemo vozili apple 39s pro a u posebnom paketu idu vrata felge i stakla. 

Rimac ce imat ekipu u ef1 tj electric formula 1.

Tesla ce proizvest u sarajevu tesla tas za ekipu sa balkana i vozit ce samo na skupu struju....

Ah ta buducnost jedva cekam. 

Prije da cemo reciklirat corse punte swifte nego vozit neka od 3 navedena auta. Cisto zbog ekonomskih razloga... 

Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

nek im se javi Uljanik ;-)

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Samsung radi i aute, a posto Apple i ovako ovisi o Samsungu u puno toga, nek se njima jave :p

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom

Elektricna Formula 1 vec vozi, ne moras cekati 50 godina. https://www.fiaformulae.com/

 

A Rimac Concept_One im je prve dvije godine bio sluzbeno vozilo na stazi tako da je i to vec obavljeno. 

16 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Valjda sam staromodan kad me ovakva vijest vise brine nego veseli.
 
11 0 hvala 0
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Apple Car, Tesla i drugi superskupi limenci, statusni simbol i ništa više.

 

 

Onda se nama balkancima zapadnjaci smiju jer se volimo šepiriti s odjećom i obućom s potpisom.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Valjda budu i punjace davali sa novoisporucenim autima...

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
zara76 kaže...

Valjda budu i punjace davali sa novoisporucenim autima...

 

Ne, dobijes obicni shuko utikac za kucnu uticnicu, a brzi punjac se prodaje odvojeno,

kao i kod iPhonea.

 

A u slucaju da ti se stakleni krov odlijepi u voznji - a cuj, krivo si ga vozio.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom

Nemaju li već istu praksu svi proizvođači EV (Tesla, VW,..)?
Postoji li ikoji proizvođač koji uz auto nudi brzo kućno punjenje?

A ovo s krovom se dogodilo upravo Tesli i nikome ništa...

 

Na kraju krajeva kada ljudi lupaju takve gluposti da će se prodavati vozilo bez guma i slično, vratimo se kad je Apple predstavio svoj prvi mobitel.
Možemo reci da nisu postojale neke opcije odmah u startu, ali ne možemo reci da se radilo o mobitelu koji po vašim usporedbama nije bio isporučen s baterijom ili ekranom.

Kao što sam već više puta rekao, svaka konkurencija u bilo kojoj industriji je dobrodošla za nas korisnike, a pogotovo kad se radi o firmi koja je sklona transformirati tržište u koje uđe.

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
12 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Tau kaže...

Nemaju li već istu praksu svi proizvođači EV (Tesla, VW,..)?
Postoji li ikoji proizvođač koji uz auto nudi brzo kućno punjenje?

A ovo s krovom se dogodilo upravo Tesli i nikome ništa...

 

Na kraju krajeva kada ljudi lupaju takve gluposti da će se prodavati vozilo bez guma i slično, vratimo se kad je Apple predstavio svoj prvi mobitel.
Možemo reci da nisu postojale neke opcije odmah u startu, ali ne možemo reci da se radilo o mobitelu koji po vašim usporedbama nije bio isporučen s baterijom ili ekranom.

Kao što sam već više puta rekao, svaka konkurencija u bilo kojoj industriji je dobrodošla za nas korisnike, a pogotovo kad se radi o firmi koja je sklona transformirati tržište u koje uđe.

 Kolega, stvarno se brzo napaljujete .

5 godina
neaktivan
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Apple je pogrijesio kad su pred par godina odustali od pokusaja izrade auta. Da svoj auto imaju danas bilo bi puno bolje. Prakticno bi samo konkurirali Tesli. 7 godina za auto ce biti cijela vijecnost posebice sada kada ce svi ostali proizvodaci izlaziti sa EV. Auto nije nista drugo nego vozilo koje vas prevozi od tocke A do tocke B. To je ono osnovno u cemu treba konkurirati drugima. Sada u ovoj tranziciji postoje neki drugi razlozi kupnje, prvenstveno ocuvanje okolisa time sto ne vozite ICE auto, no kad svi budu imali EV-e to ce se istopiti. Ako nece Apple uspijeti stvoriti ogromnu kompaniju koja proizvodi aute do tada, istopiti ce se u moru ostalih koji vec desetljecima proizvode kvalitetnije proizvode.

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Apple Car Air - dobiješ kotač i aluminijski štap da ga guraš. Naravno, možeš se spojiti iphone-om na štap.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 16:50 (Entry Point).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Automobilska industrija je već godinama išla prema proizvodnji koje je sličnija sklapanju gotovih djelova nego in-house proizvodnji. Mislim da najnapredniji komad tehnologije koji su sami proizvodili su motori ... tako da su sami sebi ovo napravili. Za Apple umjesto tehnološkog problema ovo je više logistički ( a u tome su jaki ) . Ono što im treba tehnologije vjerojatno će skužiti ili kupiti.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Volim vecinu Appleovih uredaja, ali ovo mi zvuci kao da ce bit auto razine E klase po cijeni S klase...a to u ovoj industriji gdje su marze sve manje svake godine ne prolazi bas...sva lova je u dodacima.

 

Medutim Hyundai/Kia suradnja plus neki NIO sistem punjenja (zamjena packova) bi mogao biti win. Hyundai ipak drzi do pristupacnosti...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 19:14 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Panasonic i Toyota -> rade na suhim baterijama, koje ce biti 1/3 mase a pruzati jos bolju autonomiju,

i punjenje od 0 do 90% za 5min.

 

Apple - Quantum Battery by Apple

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Tau kaže...

* * *

 

Na kraju krajeva kada ljudi lupaju takve gluposti da će se prodavati vozilo bez guma i slično, vratimo se kad je Apple predstavio svoj prvi mobitel.
Možemo reci da nisu postojale neke opcije odmah u startu, ali ne možemo reci da se radilo o mobitelu koji po vašim usporedbama nije bio isporučen s baterijom ili ekranom.

Kao što sam već više puta rekao, svaka konkurencija u bilo kojoj industriji je dobrodošla za nas korisnike, a pogotovo kad se radi o firmi koja je sklona transformirati tržište u koje uđe.

To je fazon, ali očigledno ga nisi skontao.

Evo skontaj ovaj:

 

Ili ovo gore nije fazon.. to su realnosti. Ovo je fazon:

 

Dakle da ti objasnim. Američke mreže (TDMA ili kako već nisu GSM) ima li su problem oko 1 milijardu propuštenih poruka SMS (da li sada dnevno, mjesečno nije ni bitno).. a vražiji iPhone nije imao ni Delivery Report.

Govorim ti kao korisnik obje platforme.

 

15 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Tau kaže...

* * *

 

Na kraju krajeva kada ljudi lupaju takve gluposti da će se prodavati vozilo bez guma i slično, vratimo se kad je Apple predstavio svoj prvi mobitel.
* * *

Kolega, prodaju monitor BEZ stalka. Stalak košta 999 USD.

Izvoli Link.

Objasni mi da stalak moram platiti 1000 USD... ajde molim te objasni mi.

I tko voli nek izvoli... nemam ništa protiv applea i hvala kolegi BlueMax koji me je upozorio na trajanje baterije ovog najmanjeg iPhone 12.. malo je falilo da ga kupim. Evo svi se žale na bateriju.. a baš mi je dizajn ono cool, vuče na iPhone 4/4s/5/5s

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 20:45 (Envy).
16 godina
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Elem, Ja sam dioničar Apple-a, 🤜pa nije isključeno i da ću imati prste🤛 u razvoju naprednih tehnologija za Appleov novi MacBook😂😅😂

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Ovo su ti argumenti ala Tesla nema filter ulja , klasičan ključ, ventilacijske otvore za okačiti miris, klasičan ručni mjenjač i slično.

Postoje ljudi i firme koji sve prilagođavaju jučerašnjem vremenu i potrebama i oni koji gaze naprijed.

Ovaj simpatičan pokušaj duhovitosti sa sličica od prije cirka 10 godina vise pokazuje da je Apple bio ispred svoga vremena nego u krivu.
Prosječan mobitel danas sličniji je iPhoneu nego navedenoj Nokiji.

A što se tiče fazona, kužim ja fazon.
Ali “fazoni” koji se recikliraju u svakoj drugoj Apple temi unutar zadnjih 10ak godina su toliko isfurani i očajni da ti doslovce dođe da pitaš osobu koja to piše da te poškaklja da bar izmami osmjeh.
To je kao neki vic o plavuši milion puta ispričan pa se pitam koja je poanta?
Netko očajno želi TU?
Priznanje za humor kojeg nema?
Ako već netko želi isfurati fazon, onda nek se bar potrudi da bude smiješno. Cijenim dobar humor, ali moram priznati da ga tu kronično fali... :(

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
15 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Tau kaže...
Ovo su ti argumenti ala Tesla nema filter ulja , klasičan ključ, ventilacijske otvore za okačiti miris, klasičan ručni mjenjač i slično.

Postoje ljudi i firme koji sve prilagođavaju jučerašnjem vremenu i potrebama i oni koji gaze naprijed.

Ovaj simpatičan pokušaj duhovitosti sa sličica od prije cirka 10 godina vise pokazuje da je Apple bio ispred svoga vremena nego u krivu.
Prosječan mobitel danas sličniji je iPhoneu nego navedenoj Nokiji.

A što se tiče fazona, kužim ja fazon.
Ali “fazoni” koji se recikliraju u svakoj drugoj Apple temi unutar zadnjih 10ak godina su toliko isfurani i očajni da ti doslovce dođe da pitaš osobu koja to piše da te poškaklja da bar izmami osmjeh.
To je kao neki vic o plavuši milion puta ispričan pa se pitam koja je poanta?
Netko očajno želi TU?
Priznanje za humor kojeg nema?
Ako već netko želi isfurati fazon, onda nek se bar potrudi da bude smiješno. Cijenim dobar humor, ali moram priznati da ga tu kronično fali... :(

Kolega molim te... ali molim te ko boga... objasni mi prodaju monitora bez stalka ili držača, ne njihovu prodaju nego tu njihovu filozofiju? Nššta ja nenam protiv toga da je u paketu neki jeftikaner kojeg možda oni ne preporučuju ali da moraš platiti još 1000 USD za kvalitetniji onda ok.. kao oni točkovi od 700 USD.. Tko voli nek izvoli.

Prvo mi ovo objasni.

7 godina
protjeran
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

A gle, kad izadje Apple Car / iCar, i volan bude dolazio u posebnoj kutiji,

vrijednost 10.000€, to ce biti OK, jer gle, mozes otici na smetliste i ubosti

od Yugica volan i vrtit, makar onda ne mozes ukljuciti svjetla, radio,

klimu, brisace itd - za to ti treba ultra-super-mega Apple volan.

 

Zasto ne dolazi sa automobilom? Pa neki ce ljudi htjeti mozda staviti svoj Momo

volan, pa Apple cini ljudima uslugu, daje im "izbor" - naravno, nema podrske

ako se ne kupi Apple volan. A zasto kosta 10.000€? Pa kako da daju volan za

1.000€, kad je stalak za display 1.000€!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Odgovor je tvoj post sam. Navedi mi ijedan još monitor na svijetu o kojem se priča svako malo godinu dana nakon predstavljanja.

Iako većina profesionalnih studija i ljudi koji koriste takve monitore imaju već sustave nosača za profi monitore, vjerojatno je dio razloga zbog čega su stavili cijenu 1000$ “negativni” marketing. Poanta je da se priča o proizvodu i na određen način tako reklamiraš taj proizvod. Ima nešto i u tome da je stalak mehanički genijalan jer za tako veći i teži monitor naravno se Full lako pomiče, ljudi kažu da daje dojam kao da je bez gravitacije monitor. Ja to ne mogu tvrditi jer navedeni stalak nisam isprobao kao ni monitor niti mi treba. A pretpostavljam da nisi imao priliku isprobati ni ti.
Ali zanimljivo je da se gotovo nitko ne dotiče činjenice da slični monitori koštaju i do 10x vise, ali eto stalak je bitan.

I to je u suštini fazon. Da vas je Apple iskoristio pričom o stalku za vlastitu promidžbu :D
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
11 godina
neaktivan
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Neni je interesantno podrucje e-vozila. Danas proizvođači su u biti korporacije od ko zna koliko udruzenih proizvođača da se smanji trosak razvoja prodaje logistike odnosno da se može sto vise zaradit na prodanom autu i to je slucaj sa klasicnim benzinskim i dizel motorima. I sad ce takve cicije ulupat miljarde u r&d zamjenu pogonskih postrojenja obuku ljudi za e vozila koja su u startu 3 put skuplja nepraktična do boli sa nemogućnosti neke velike zarade nakon prodaje automobila na servisu osim zamjene baterije. 

Ali kako je sve oko nas ludo nista čudno da tesla vrijedi koliko vrijedi i da apple sad razmislja da i on ukrade dio kolača... Inače kad rješe problem punjenja baterija cijene i opcenito kvalitete i prakticnosti koji klasicni benzinci dizeli hibridi imaju mozemo pricat o e vozilima ovo sad je super ali svih koje znam a imaju e vozilo nece ga ponovno kupit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Tau kaže...
Odgovor je tvoj post sam. Navedi mi ijedan još monitor na svijetu o kojem se priča svako malo godinu dana nakon predstavljanja.

Iako većina profesionalnih studija i ljudi koji koriste takve monitore imaju već sustave nosača za profi monitore, vjerojatno je dio razloga zbog čega su stavili cijenu 1000$ “negativni” marketing. Poanta je da se priča o proizvodu i na određen način tako reklamiraš taj proizvod. Ima nešto i u tome da je stalak mehanički genijalan jer za tako veći i teži monitor naravno se Full lako pomiče, ljudi kažu da daje dojam kao da je bez gravitacije monitor. Ja to ne mogu tvrditi jer navedeni stalak nisam isprobao kao ni monitor niti mi treba. A pretpostavljam da nisi imao priliku isprobati ni ti.
Ali zanimljivo je da se gotovo nitko ne dotiče činjenice da slični monitori koštaju i do 10x vise, ali eto stalak je bitan.

I to je u suštini fazon. Da vas je Apple iskoristio pričom o stalku za vlastitu promidžbu :D

Nisi mi ništa odgovorio osim nekog svog poimanja neke priče itd itd gdje da lje ne bih odgovaao.
Sada ide drugo pitanje, opet vezano na neki način za Kamen vs. iPhone.

Dakle, prije 15-tak godina u doba iPhone 3G ili kojeg već bila je vijest ovdje da američka CDMA mreža gubi dnevno ili mjesečno (ajde ni bitno je koji interval) jednu milijardu SMS poruka.. sjećam se kao danas jer sam sa svojim Ericssonom GH388 iznad kreveta hvatao baznu stanicu kada dignem ruku a kada se okrenem sa strane "no signal", a zaljubljen do ušiju bio.
I sada vezano za vijest o gubitku SMS poruka kroz CDMA mrežu, svi telefoni su imali tada (po meni) najvažniju fukciju tj. Delivery Report ali iPhone nije htio da implementira. Ne nije mogao, nego nije htio.

Možeš li mi to objasniti?

Nemoj misliti da ne pratim temu, ili da trolam nego ok, sutra će doći Apple automobil ali budi siguran da neka budalaština što košta nekih XY para kod Appla koštati XY^Z para.
I naravno da se slažem da je svaka promidžba pa čak i ona negativna.. dobra promidžba za određenu kompaniju.

14 godina
offline
Apple užurbano traži proizvođače za svoj automobil

Ja očekujem da Apple automobil ima prekide u kontaktu baterije ili da bar blokira servo jer vozači krivo drže volan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Odgovor na to pitanje je prilično jednostavan. iPhone do modela 4 (2010-2011.godina) nije bilo ni moguće koristiti na CDMA mreži. Ta mreža se razlikovala od početka od ostalih mreža i očito i tih prvih godina nije bilo ni interesa niti mogućnosti širenja na sve strane.

A i iz tvog primjera očito se radilo o lošoj mreži kad je gubila toliko poruka. A već 2009.se počeo širiti WhatsApp i Facebook, te je postojao MSN / Live Messenger, koje je dosta ljudi koristilo za masovna i besplatna dopisivanja.

SMS svakako nije Appleu bio naročito draga tehnologija, a to su i dokazali kad su lansirali 2011.iMessages.
Iako mogu shvatiti da su ljude željeli motivirati da vise koriste njihovu uslugu i da nisu vidjeli puno potencijala u SMS porukama, koje su zaista postale gotovo irelevantne, mislim da su mogli staviti tu opciju za one kojima je to izvješće bilo bitno u tom dijelu povijesti. Ne podržavam tu odluku da su tu mogućnost izostavili, ali poslovno bi čak mogao shvatiti.

To opet ne umanjuje njihov značaj u mnogim tehnologijama koje su donijeli ili popularizirali.
Tako da me 2010.pitaš npr.jel mi važnije izvješće o porukama ili imati kvalitetan App store, zna se odgovor.
Ne postoji savršen mobitel ili mobilni OS, samo postoji onaj čije prednosti su nam prioritetnije od njegovih nedostataka
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
15 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Tau kaže...
Odgovor na to pitanje je prilično jednostavan. * * *

Tvoj dogovor treba da bude ne znam i voila.

Nije bitno kako se zvala mreža, (ja sam lupio CDMA) jer od svih kartiva trebao bih riječnik napraviti, bitno je da ostali telefooni su imali Delivery Report a iPhone nije. Znači u mreži gdje pošalješ SMS poruku, Delivery report ti kaže da poruka nije otišla ili došla do primatelja, ti pošalješ novu. Kod Applea je to bila naučna fantastika.

Dao sam ti dva primjera gdje sam te uvjerio da politika Applea nekada zna da bude dobra a nekada jako loša. Ja nemam ništa loše protiv njih dok su m proizbodi cijenovno priohvtljivi ili opravdavaju kupnju. Juče mi je prijatelj otišao Kćerci u CH iz Tuzle u Base i ja sam joj rekao da mi pošalje neki telefon (jer ja njemu sam dobar zato što znam po čitav dan da mu objašnjvam kako i šta na telefonu).. ona reće da ima iPhone, kao nov jer je dobila 12-tku.

Ja nemam ništa protiv Applea, ali sam ti dao dva primjerara kako kompanija od 2,25T (ili B znaš i sam) ne ide u korist kopmpletnom svijetu. Šta sutra ako i Eizo i Nec u svojim fotografskim monitorima izbaci stalke.. ja ću ga svakako kupiti ali moje slikanje za vjenčanje neće biti lupam 200 KM nego će skočiti na 400 KM. SVI patimo.

Hoćeš treći primjer... on će te oboriti sa nogu?

12 godina
offline
Re: Apple užurbano traži proizvođače za svoj autom
Već sam napomenuoneki dan u temi o WhatsAppu da svaka kompanija gleda da maksimizira profit gdje može i kako može. Neki idu na privatnost i naizgled su bezazleni, neke ne zanimaju tvoji podaci ali će ti eto naplatiti stalak ako mogu.
Ne trebaš biti genijalac da bi to otkrio.

Mislim da smo s ovim primjerima otišli debelo u off topic. Pa ne mislim previše dužiti nego ću sam reci da taj monitor kupuju ljudi kojima cijena tog monitora i stalka sporedna jer profesionalno žive od toga i imaju plaće u kojima cijena stalka je sporedna stvar ili već imaju stalke od prošlih monitora.

U svakom slučaju i dalje stojim kod toga da će biti pravo osvježenje ulazak Applea u segment vozila i da bi mogli dobiti još bolja električna vozila.
Kroz 4-5 godina možda vidimo neki rezultat pa ćemo biti pametniji ;)
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice