Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr

poruka: 18
|
čitano: 5.964
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr".
6 godina
protjeran
offline
Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr

dokle više te nebitne appleovske vijesti, koje služe samo da se napiše 5 stranica nebitnih komentara na forumu? 

 
10 4 hvala 0
15 godina
offline
Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr

 tvrdeći da je riječ o svojevrsnoj korekciji cijena ..

- naravno, korekcija. Nikad se taj termin ne koristi za sniženje, isključivo za dizanje cijena. -zanimljivo? -ne baš.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
22 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za
neampojma kaže...

dokle više te nebitne appleovske vijesti, koje služe samo da se napiše 5 stranica nebitnih komentara na forumu? 

 Kako nebitnih? Pa cijeli doktorati se mogu napisati o tome koliko  ljudi mogu nisko pasti pravdajuci ovakve poteze kod omiljenih proizvodjaca igracaka ;)

15 godina
offline
Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr

omekšali su s godinama. da sam jabuka, najmanje bih ih upeterostručio. treba to. deri dok ide. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr
S obzirom da je RAM zalemljen na matičnu,cijena i nije tako "velika",samo je velika. :)
Ko uopče kupuje Apple proizvode?Ima koga tu??
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za
danko99 kaže...
S obzirom da je RAM zalemljen na matičnu,cijena i nije tako "velika",samo je velika. :)
Ko uopče kupuje Apple proizvode?Ima koga tu??

 Nema. Ima samo nas hejtera koji toliko zelimo jabuku ali ne mozemo je priustiti :(

7 godina
protjeran
offline
Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr

Cijena RAMa su globalno pale, s obzirom na to logicno je da Apple digne cijene. Kako da se inace odrze visoke marze?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za

man's gotta pay the rent!

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
online
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za
Općenito malo firmi formira cijene po principu koliko nešto košta pa nadodat marginu. Posebno kad je riječ o proizvodima. Formiranje cijena je na bazi koliko je naš tipični klijent spreman platit. A do sada se pokazalo da je spreman..
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr

Ovo će im dobro doći taman da poprave porazbijana stakla na svojim dućanima u USA.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za
Antonic kaže...
Općenito malo firmi formira cijene po principu koliko nešto košta pa nadodat marginu. Posebno kad je riječ o proizvodima. Formiranje cijena je na bazi koliko je naš tipični klijent spreman platit. A do sada se pokazalo da je spreman..

 Jest gledali su u magicnu kuglu :D.

 

Kladili su se da ce ljudi kupiti modele sa jacim hardverom jer je 16'' model bio hit, pa je masa reviewera trazilo isti pristup manjim modelima.

 

No stavili su stariji hardver u najjeftiniji model, kako bi natjerali ljude da kupe jace modele. Isto kako su godinama gurali 16GB pa 128GB modele, ili 32GB pa 128GB modele, kako bi te natjerali da kupis onaj sa vise memorije.

No ljudi su vidjeli da za 100$ mogu dobiti donekle kompromisni hardver, pa se vise isplatilo uzeti taj najslabiji model i platiti naodgradnju, jer je model sa 16GB 500$ skuplji.

 

Vec ti pri osnovnom modelu dodatnih 256GB SSD-a naplate 200$.

(sto je cijena NVMe 1TB Samsunga. https://www.bestbuy.com/site/samsung-970-evo-plus-1tb-internal-pci-express-3-0-x4-nvme-solid-state-drive-with-v-nand-technology/6324470.p?skuId=6324470)

 

E sad ne treba biti ekonomski strucnjak za sijedecu racunicu isplativosti:

13'' 8gen i5 - 8Gb - 256Gb - 1299$

13'' 8gen i5 - 16Gb - 256Gb- 1399$ po staroj cijeni (Ovo je bio najisplativiji deal)

 

13'' 8gen i5 - 16Gb - 256Gb- 1499$ po novoj cijeni

 

13'' 8gen i5 - 8Gb - 512GB - 1499$

13'' 8gen i5 - 16GB - 512GB - 1699$ po novoj cijeni

 

13'' 10gen i5 - 16gb - 512GB - 1799$

 

Je li sad isplativija ikakava nadogradnja ili instant kupnja ovog zadnjeg modela?

Da bi si nadogradio RAM i SSD na najeftinijem modelu vec si usao u cijenu najskupljeg modela, pametno zar ne?

 

U biti sad treba obrnuti marketing pa reci da ti Apple darezljivo i milosrdno pri nadogradnji RAMa i SSDa u biti pokloni najnoviji i5 10gen!

Bravo Apple!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
online
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za
Nisu gledali u magičnu kuglu. Već postoje ljudi i odjeli firmama koji se time bave (formiranjem cijena). Uopće ne kužim radi čega taj podcjenjivački ton.

Nisam nigdi reka da je tu riječi o ikakvoj isplativosti. Postoji niz načina kako odrediti cijene proizvoda. Evo moja supruga npr. Navikla je na Apple. Njoj je bitno da je sivi. Kad je uzela novi sada, skužila je da joj je tipkovnica drugačija (bolja), ekran... Ni na kraj pameti joj ne pada koliko RAMa taj laptop ima. Ne kažem da su svi kupci Applea takvi, samo da razlog ovakvog formiranja cijena nije logika ili čisto duplanje RAMa pa tako i duplanje troška.
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
13 godina
online
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za
Nisu gledali u magičnu kuglu. Već postoje ljudi i odjeli firmama koji se time bave (formiranjem cijena). Uopće ne kužim radi čega taj podcjenjivački ton.

Nisam nigdi reka da je tu riječi o ikakvoj isplativosti. Postoji niz načina kako odrediti cijene proizvoda. Evo moja supruga npr. Navikla je na Apple. Njoj je bitno da je sivi. Kad je uzela novi sada, skužila je da joj je tipkovnica drugačija (bolja), ekran... Ni na kraj pameti joj ne pada koliko RAMa taj laptop ima. Ne kažem da su svi kupci Applea takvi, samo da razlog ovakvog formiranja cijena nije logika ili čisto duplanje RAMa pa tako i duplanje troška.
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
13 godina
online
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za
Nisu gledali u magičnu kuglu. Već postoje ljudi i odjeli firmama koji se time bave (formiranjem cijena). Uopće ne kužim radi čega taj podcjenjivački ton.

Nisam nigdi reka da je tu riječi o ikakvoj isplativosti. Postoji niz načina kako odrediti cijene proizvoda. Evo moja supruga npr. Navikla je na Apple. Njoj je bitno da je sivi. Kad je uzela novi sada, skužila je da joj je tipkovnica drugačija (bolja), ekran... Ni na kraj pameti joj ne pada koliko RAMa taj laptop ima. Ne kažem da su svi kupci Applea takvi, samo da razlog ovakvog formiranja cijena nije logika ili čisto duplanje RAMa pa tako i duplanje troška.
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
7 godina
protjeran
offline
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za
Antonic kaže...
Nisu gledali u magičnu kuglu. Već postoje ljudi i odjeli firmama koji se time bave (formiranjem cijena). Uopće ne kužim radi čega taj podcjenjivački ton.

Nisam nigdi reka da je tu riječi o ikakvoj isplativosti. Postoji niz načina kako odrediti cijene proizvoda. Evo moja supruga npr. Navikla je na Apple. Njoj je bitno da je sivi. Kad je uzela novi sada, skužila je da joj je tipkovnica drugačija (bolja), ekran... Ni na kraj pameti joj ne pada koliko RAMa taj laptop ima. Ne kažem da su svi kupci Applea takvi, samo da razlog ovakvog formiranja cijena nije logika ili čisto duplanje RAMa pa tako i duplanje troška.

Jesu.

Jesu.

Jesu.

4 godine
neaktivan
offline
Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr

Nek deru, ionako kupci appleovih proizvoda to ne nervira. Njima nije problem dati više love.

 

Meni je drago da postoji konkurencija i da mogu kupiti nesto kvalitetnije za nižu cijenu i k tome si složit po želji.

 

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za entr

Ne može Apple dignut cijene toliko koliko njihovi fanovi mogu naći opravdanja za sve to, samo gledajte i uživajte... 

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple udvostručio cijene nadogradnje RAM-a za
Cijena je i više nego prihvatljiva, s obzirom da se radi o vrhunskoj tehnologiji.
bor4c - human geek, level 38, technosexual, neutral good
Moj PC  
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice