Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

poruka: 11
|
čitano: 6.601
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno".
10 godina
offline
Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

apple rijetko napravi nesto sto mi se svidja, ali ovo je top :)

 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

Tak se beru pare. Nizozemci se valjda mole da tako i ostane :D

Truth in engineering.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

Pa logično, ako ti je zarada enormno veća od kazne koja tako ispada "kazna", više im se isplati plaćat tu "kaznicu" nego poslušati pa gubiti puuuno više.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

A kaznena odgovornost? Neko mora da ide u ćorku....

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2022 9:12 (lmutak).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

Da su stavili kaznu 500 milijuna tjedno prvi tjedan bi Apple ispostivao zakone.

Jos jedan pokazatelj koliko je ova nasa kugla jadna i sta ju vrti.

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tj
lmutak kaže...

A kaznena odgovornost? Neko mora da ide u ćorku....

kakva ćorka? nisu nikog ubili... :)

plate kaznu i to je to... država sretna, dobije pare, a ostalima figa, nek im plaćaju i dalje :)

15 godina
offline
Re: Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tj
MEGATAMA kaže...

Da su stavili kaznu 500 milijuna tjedno prvi tjedan bi Apple ispostivao zakone.

Jos jedan pokazatelj koliko je ova nasa kugla jadna i sta ju vrti.

 dokle god je poslovanje u plusu. platit će oni i 500 milijuna. karikiram.

2 godine
protjeran
offline
Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

Jednostavno, povecaj kaznu dok ne zaboli.

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

Zašto, možda im odgovara da dobijajo svaki tjedan u proračun dodatnih 5m eur, iskreno ja bi možda digao na 10m pa dok curi curi, jer da im je iskreno u interesu to potpuno zaustavit digli bi kaznu na cca 30% godišnje zarade pa bi vidio kako se rješe problemi kad te upravni odbor zovne u 1 ujutro i pita za zdravlje.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

Jel samo meni glupo to pravilo da Apple mora omogućiti druge načine plaćanja bez provizije? Oni su napravili iPhone i druge uređaje zatvorenog sustava i svatko tko prodaje igrice i aplikacije u njihovom AppStoreu pristaje na određene uvjete, ako im se ne sviđaju uvjeti neka ne pristanu i neka maknu svoje aplikacije iz AppStorea. Ako će korsnicima faliti njihove aplikacije kupit će drugi mobitel. Oni zarađuju na svojim aplikacijama posredno preko mobitela koje proizvode druge firme, zašto bi te druge firme dozvolile da netko treći zarađuje zahvaljujući njihovim uređajima ako ne mora? Kao da je iOS javno dobro pa svatko ima pravo raditi aplikacije za njega i zarađivati na njima? Nije to open source sustav nego zatvoreni sustav jedne firme koja određuje pravila vezano za to, pa kome se sviđa kome se ne sviđa, nije da nema zbora na tržištu. 

 

Čini mi se da se previše nameće to da svi imaju pravo na sve i da sve mora svugdje biti dostupno. Jedna od takvih stvari su i USB C punjači koje EU nameće kao standard. To je s jedne strane okej jer ne bi imali problema s traženjem punjača, ali nije mi prihvatljivo nametati firmama takve stvari jer to narušava slobodu razvoja i kreativnosti. Podsjeća me previše sve to na komunizam i model da državna vlast određuje što bi koja firma trebala raditi i kako. Po meni se bilo kakva vlada tu nema šta petljati.

 
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Apple radije plaća kazne od 5 milijuna eura tjedno

Zalosan je stupan kompletnosti ove vijesti koja je prenesena nekoliko tjedana nakon sto su je popratili strani mediji.

 

Situacija niposto nije crno bijela jer je Apple implementirao svoje tumacenje odluke, ali nadlezni nisu bili zadovoljni tumacenjem te su im odredili tjedno placanje kazne, ali do max 50mil€. Dakle dvije su bitne stvari:

1. regulatori nisu specificirali kako bi tocno rjesenje trebalo izgledati

2. max kazna akumulirana u godini dana moze ici do 50mil € sto je blaze cak i od sankcija Rusiji (samo ih budala ne bi prihvatila)

Moj PC  
0 0 hvala 3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice