Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

poruka: 28
|
čitano: 8.619
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek".
12 godina
offline
Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

 Tu je tek prašina problem,smeg od prstiju,mrvice od bureka ...

Da izgleda odlično to je istina.

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

"Sada se čini, ako je vjerovati renomiranom leakeru Jonu Prosseru..."

 

Prosrao se čovjek 

 

Kruha i igala...
 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
fer-de-lance kaže...

"Sada se čini, ako je vjerovati renomiranom leakeru Jonu Prosseru..."

 

Prosrao se čovjek 

 

 Kao i obicno korisnici mastaju kako ce sledeci iphone biti nesto novo nevidjeno revolucionarno amazing i onda dodje predstavljanje....

 

14 godina
offline
Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

Iskreno, ja sam mislio da će netko to napraviti davno prije. Puno lakše (i jeftinije!) je napraviti dva ekrana koji se (gotovo) savršeno spajaju nego savitljivi ekran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
jozef kaže...

Iskreno, ja sam mislio da će netko to napraviti davno prije. Puno lakše (i jeftinije!) je napraviti dva ekrana koji se (gotovo) savršeno spajaju nego savitljivi ekran.

 Kako ti to zamisljas? Jedno staklo mora biti pokretno a to ne vjerujem da je bas jednostavno napraviti....

14 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno

Ne mora. Samo os mora biti na pravom mjestu, ili se napravi šarka s 2 faze, ili asimetrični preklop. Uopće nije neki problem. Da nisam ovako lijen nacrtao bih ti. 

 

13 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
Posmatrač kaže...
fer-de-lance kaže...

"Sada se čini, ako je vjerovati renomiranom leakeru Jonu Prosseru..."

 

Prosrao se čovjek 

 

 Kao i obicno korisnici mastaju kako ce sledeci iphone biti nesto novo nevidjeno revolucionarno amazing i onda dodje predstavljanje....

 

A kada nisu korisnici maštali ?! 
Ja od 1997 godine imam mobilni gadget, i uvijek sam maštao o nečem novom, skorom Revolucionarnom, počevši od SONY Z1 preko SONY/ERICSSON R39, MOTOROLA V30 da ne spominjem! 
Maštao sam i o Android gadgetima, mobilnim gadgetima, i nakon duuuuuuuge četri godine sam uvidio da niti je 2mač revolucionarno a još manje amazing 

Posmatrač kaže...
jozef kaže...

Iskreno, ja sam mislio da će netko to napraviti davno prije. Puno lakše (i jeftinije!) je napraviti dva ekrana koji se (gotovo) savršeno spajaju nego savitljivi ekran.

 Kako ti to zamisljas? Jedno staklo mora biti pokretno a to ne vjerujem da je bas jednostavno napraviti....

Obzirom ima dva stakla, stvarno se i ja pitam koje će biti pokretno, ono gornje ili ono donje caklo?! 
Bang&Oloufson preklopni model je imao čak i elektromotor koji je otklanjao gornju polovicu od donje, možda da nešto smisle u tom smjeru?! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

Dakle ako sam dobro shvatio, Apple namjerava otkriti toplu vodu i to "izumljenu" par godina ranije od kineza? Amejzing!
https://techcrunch.com/2017/12/19/ztes-dual-screen-phone-is-a-fascinating-mess/
https://www.theverge.com/2019/10/30/20939655/lg-g8x-thinq-dual-screen-review


http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 21:27 (overhaul).
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

jel to za korisnike kojima je SE2020 prevelik?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

hoće li i cijena biti preklopna?

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

Kao obicno apple iskopira postojeci dizajn, ali ga usavrsi. Zapravo apple u malo cemu bio prvi, ali je cesto usavrsio postojece dizajne i postavke koji su bili problematicni. Stoga apple kao kompanija donosi nesto i pozitivno.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
Prekjučer sam ukućanima podešavao iPhone, bilo je tu XR, SE, 11 Pro. Jadnije uređaje u životu nisam koristio, softver kakav sam ga i ostavio 2012. godine. 2 sata pokušavanja prebacivanja ringtonea u m4r formatu, iCloud daje lažnu poruku o potrebnom ažuriranju, a nigdje ažuriranja, ne možeš prebaciti više od 5GB na njega, Apple Music neće dodati family člana, Safari se urušava...sve u svemu moji Androidi su svemirski brodovi, stavim Kaspersky na njih koji plaćam 10 kuna godišnje po uređaju i to je cijela moja briga.
 
2 12 hvala 1
14 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno

A mozda jednostavno ne radis kako treba, nikakvih tih problema ja ne vidim.

16 godina
offline
Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

MOžda primjene ovaj trik sa prizmom koji je asus ponudio za monitore. Ako bi se slika na rubovima natezala točno prilagođena prizmi, trik bi mogao biti seamless.


Naravno, za smartphone će to prijaviti kao svoj izum i patent.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopnog ek

 

Meni se nekako najviše sviđa TCL-ov koncept "rollable display smartphone". Na njima rade isto LG i Samsung.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
Sigurno ga je krivo držao... :-D
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
Zanimljivo kako je najlogičnija pretpostavka da korisnik (i to tehnički potkovani) nešto pogrešno radi na uređaju koji se obično promovira kao etalon intuitivnosti i jednostavnosti...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
MrBlc kaže...
Zanimljivo kako je najlogičnija pretpostavka da korisnik (i to tehnički potkovani) nešto pogrešno radi na uređaju koji se obično promovira kao etalon intuitivnosti i jednostavnosti...

a možda je dobio lažne iphonove kao @dead, pa zato ne radi kako treba 

8 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
Izgleda jedino meni nije prakticno 100 puta dnevno mobitel otvorit i zatvorit
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
crnix kaže...
Izgleda jedino meni nije prakticno 100 puta dnevno mobitel otvorit i zatvorit

 Ja se sjećam onih starih Samsunga, kliznih... Ono je meni bio najdraži mobitel na svijetu, za javljanje je bio najjednostavniji pokret ruke za otvorit mobitel i još je više cool bilo ga poklopit dok ga spreman u džep. Puno mi je to bilo lakše i normalnije, nego danas povlačit desno, desno, jebem ti suhe prste DESNO. Alo!   

 

Da ne govorim koliko je to bilo izdržljivo čudo. Preživio je par minuta u moru da se nije ni ugasio. Bez sušenja i čišćenja od soli je radio još skoro 2 godine nakon toga.   

 

I imao je Klingonski logo koji se vrtio na ekranu...   

https://i.gifer.com/XIHN.gif

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
ivaninho kaže...
Prekjučer sam ukućanima podešavao iPhone, bilo je tu XR, SE, 11 Pro. Jadnije uređaje u životu nisam koristio, softver kakav sam ga i ostavio 2012. godine. 2 sata pokušavanja prebacivanja ringtonea u m4r formatu, iCloud daje lažnu poruku o potrebnom ažuriranju, a nigdje ažuriranja, ne možeš prebaciti više od 5GB na njega, Apple Music neće dodati family člana, Safari se urušava...sve u svemu moji Androidi su svemirski brodovi, stavim Kaspersky na njih koji plaćam 10 kuna godišnje po uređaju i to je cijela moja briga.

Sad samo čekam nekog genijalca da amenuje ovaja post sa "ali, to jednostavno radi" ili nečim sličnim. Očito je iPhone smeće, a kupuju ga samo prikraćeni, dok svi pametni kao ti koriste Android. Jesam li pogodio bit tvoga posta?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
crnix kaže...
Izgleda jedino meni nije prakticno 100 puta dnevno mobitel otvorit i zatvorit

 Nekima paše preklopna maskica, meni ne. Jednom sam imao mobitel koji se morao "otvoriti" (Ericsson 768gf) i nikad više. 

14 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
ivaninho kaže...
Prekjučer sam ukućanima podešavao iPhone, bilo je tu XR, SE, 11 Pro. Jadnije uređaje u životu nisam koristio, softver kakav sam ga i ostavio 2012. godine. 2 sata pokušavanja prebacivanja ringtonea u m4r formatu, iCloud daje lažnu poruku o potrebnom ažuriranju, a nigdje ažuriranja, ne možeš prebaciti više od 5GB na njega, Apple Music neće dodati family člana, Safari se urušava...sve u svemu moji Androidi su svemirski brodovi, stavim Kaspersky na njih koji plaćam 10 kuna godišnje po uređaju i to je cijela moja briga.

 U svemu ovome samo žalim tvoje ukućane s ovakvim "ekspertom" pokraj sebe :-)

14 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
overhaul kaže...

Dakle ako sam dobro shvatio, Apple namjerava otkriti toplu vodu i to "izumljenu" par godina ranije od kineza? Amejzing!
https://techcrunch.com/2017/12/19/ztes-dual-screen-phone-is-a-fascinating-mess/https://www.theverge.com/2019/10/30/20939655/lg-g8x-thinq-dual-screen-review


2013. "A new patent application from Apple was discovered in Europe this morning that reveals advanced iDevice flex display features."
2013. "Apple's invention describes flexible wraparound displays for a possible future iPhone and/or other devices. The patent describes sapphire and transparent displays used in a form factor created by an alumina powder liquid-metal process. Apple further describes some very interesting applications taking advantage of this kind of continuous wraparound display that could be ideal for a future wristband computer"
2014. "Hidden Apple Patent for Flexible Display Devices Discovered" - ovu metodu Apple najviše koristi kod prijave patenata, gdje patente prijavljuje u ime inženjera, dizajnera, itd, a ne u ime kompanije kako bi određena tehnologija ostala u tajnosti do samog predstavljanja.

 

Amejzing kako si promašio ceo fudbal :-)

16 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
devotion kaže...
overhaul kaže...

Dakle ako sam dobro shvatio, Apple namjerava otkriti toplu vodu i to "izumljenu" par godina ranije od kineza? Amejzing!
https://techcrunch.com/2017/12/19/ztes-dual-screen-phone-is-a-fascinating-mess/https://www.theverge.com/2019/10/30/20939655/lg-g8x-thinq-dual-screen-review


2013. "A new patent application from Apple was discovered in Europe this morning that reveals advanced iDevice flex display features."
2013. "Apple's invention describes flexible wraparound displays for a possible future iPhone and/or other devices. The patent describes sapphire and transparent displays used in a form factor created by an alumina powder liquid-metal process. Apple further describes some very interesting applications taking advantage of this kind of continuous wraparound display that could be ideal for a future wristband computer"
2014. "Hidden Apple Patent for Flexible Display Devices Discovered" - ovu metodu Apple najviše koristi kod prijave patenata, gdje patente prijavljuje u ime inženjera, dizajnera, itd, a ne u ime kompanije kako bi određena tehnologija ostala u tajnosti do samog predstavljanja.

 

Amejzing kako si promašio ceo fudbal :-)

 Amejzing indid. 
https://www.slashgear.com/samsung-flexible-display-phones-tablets-in-2012-28191673/
Dakle nakon što su savitljive telefone samsungu predstavili na sajmu godinu ranije, amejzing apple ih je patentirao u europi? 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
BlueMax kaže...
crnix kaže...
Izgleda jedino meni nije prakticno 100 puta dnevno mobitel otvorit i zatvorit

 Nekima paše preklopna maskica, meni ne. Jednom sam imao mobitel koji se morao "otvoriti" (Ericsson 768gf) i nikad više. 

 

To što si imao je običan mobitel s plastičnim vratima. Što se funkcionalnosti tiče, mogao si i odvaliti vrata, što je dosta njih i napravilo, i sve bi ostalo isto. To NIJE preklopni telefon. 

 

Da si imao pravi preklopni telefon koji se može odvoriti jednom rukom vidio bi da je daleko veći ergonomski napredak koji prijanja uz glavu u odnosu na današnje color ravne ploče od 5".

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 8:43 (freman).
12 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
freman kaže...
BlueMax kaže...
crnix kaže...
Izgleda jedino meni nije prakticno 100 puta dnevno mobitel otvorit i zatvorit

 Nekima paše preklopna maskica, meni ne. Jednom sam imao mobitel koji se morao "otvoriti" (Ericsson 768gf) i nikad više. 

 

To što si imao je običan mobitel s plastičnim vratima. Što se funkcionalnosti tiče, mogao si i odvaliti vrata, što je dosta njih i napravilo, i sve bi ostalo isto. To NIJE preklopni telefon. 

 

Da si imao pravi preklopni telefon koji se može odvoriti jednom rukom vidio bi da je daleko veći ergonomski napredak koji prijanja uz glavu u odnosu na današnje color ravne ploče od 5".

 A nije baš da nisam isprobao sve one preklopne Samsunge, Nokije, Sony-Ericssone i slično što je uslijedilo kasnije. Jednostavno mi to nije bilo to.

5 godina
offline
Re: Apple radi na preklopnom iPhoneu bez preklopno
MrBlc kaže...
Zanimljivo kako je najlogičnija pretpostavka da korisnik (i to tehnički potkovani) nešto pogrešno radi na uređaju koji se obično promovira kao etalon intuitivnosti i jednostavnosti...

 Jbg u tome je njegova greska. Pokusao je nesto podesiti....

southy kaže...
ivaninho kaže...
Prekjučer sam ukućanima podešavao iPhone, bilo je tu XR, SE, 11 Pro. Jadnije uređaje u životu nisam koristio, softver kakav sam ga i ostavio 2012. godine. 2 sata pokušavanja prebacivanja ringtonea u m4r formatu, iCloud daje lažnu poruku o potrebnom ažuriranju, a nigdje ažuriranja, ne možeš prebaciti više od 5GB na njega, Apple Music neće dodati family člana, Safari se urušava...sve u svemu moji Androidi su svemirski brodovi, stavim Kaspersky na njih koji plaćam 10 kuna godišnje po uređaju i to je cijela moja briga.

Sad samo čekam nekog genijalca da amenuje ovaja post sa "ali, to jednostavno radi" ili nečim sličnim. Očito je iPhone smeće, a kupuju ga samo prikraćeni, dok svi pametni kao ti koriste Android. Jesam li pogodio bit tvoga posta?

 

devotion kaže...
ivaninho kaže...
Prekjučer sam ukućanima podešavao iPhone, bilo je tu XR, SE, 11 Pro. Jadnije uređaje u životu nisam koristio, softver kakav sam ga i ostavio 2012. godine. 2 sata pokušavanja prebacivanja ringtonea u m4r formatu, iCloud daje lažnu poruku o potrebnom ažuriranju, a nigdje ažuriranja, ne možeš prebaciti više od 5GB na njega, Apple Music neće dodati family člana, Safari se urušava...sve u svemu moji Androidi su svemirski brodovi, stavim Kaspersky na njih koji plaćam 10 kuna godišnje po uređaju i to je cijela moja briga.

 U svemu ovome samo žalim tvoje ukućane s ovakvim "ekspertom" pokraj sebe :-)

 A vas dva genijalaca nemate kontraargumente vec odmah napadate licno.... Nek ste vi pametni....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice