Apple predstavio svoj prvi ARM procesor i tri na n

poruka: 152
|
čitano: 23.828
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio svoj prvi ARM procesor i tri na n".
16 godina
offline
Re: Apple predstavio svoj prvi ARM procesor i tri
Stoja kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Htio sam reci, sto nas sprijecava da narucimo robu iz EU po povoljnijim cijenama?

 Ništa Ono što je jedan kolega gore primjetio da ako se može kod nas uzeti na firmu pa se oduzme PDV, cijena dođe dosta sličnom ovim trgovinama u EU, pa se onda i ne isplati uzimati iz vana. Baš gledam macbookpro, bez PDV-a dođe 9,134.25kn. Skupo, ali kad gledam razliku u perfomansama i bateriji naspram Dell XPS-a kojeg imam (i koštao 15k) i koliko još uvijek imam nekih glupih problema sa njime koji se ne bi smjeli događati na tako premium uređaju...ozbiljno razmišljam prebacit se na macbook

 Ako kupuješ na firmu iz web dućana u EU, naplate ti cijenu bez PDV-a, pa je još bolje jer ne platiš PDV, pa onda čekaš da ti ga država vrati.

15 godina
offline
Re: Apple predstavio svoj prvi ARM procesor i tri

grzzi 

 

Točno tako kako si napisao, pravilo je slijedeće:

 

Ako imaš EU VAT broj (dakle vlasnik si firme u RH i kupuješ "na firmu" tada ne plaćaš PDV.

 

Ako si obična fizička osoba, dakle nemaš HR VAT broj:

 

- plaćaš PDV države u kojoj kupuješ robu ako promet te firme (koji odlazi izvan države u kojoj se webshop nalazi) ne prelazi određenu granicu

 

- plaćaš PDV države kupca (u ovom slučaju RH) ako promet (dakle, ne ukupni promet nego promet robe koja ide izvan države u kojoj je webshop) te firme prelazi određenu granicu

 

 

Sasoon 

 

Ako budeš čekao da ti RH vrati PDV koji nisi platio, onda ćeš se malo načekati...

:-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 15:38 (maxym).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice