Apple predstavio iPhone 13

poruka: 94
|
čitano: 17.894
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio iPhone 13".
11 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Posmatrač kaže...

 Sta konkretno ne radi savrseno?

pa sve sto je novo, ne radi savrseno, ne pricam sada trenutno u ovome trenutku, 2-3 generacije kasnije, vec kad se pojavi nova tehnologija ne radi savrseno

 

citac otiska prsta, citac otiska prsta ispod ekrana, retina scan, 3d scan, prednja kamera koja se uvlaci/izvlaci, preklopni telefoni, bezino punjenje, fast chargeri, 90/120Hz ekrani, prednja kamera ispod ekrana, nista od toga nije radilo kako treba kada se pojavilo na trzistu prvi puta, neke stvari ne rade savrseno niti danas

 

Ne znam za druge proizvodace koristim samo Samsung Huawei i Xiaomi flagshipe, pa za njih i znam kako su mi sve te nove tehnologije radile  nesavrseno. 

 

Na samsungu face unlock i citac otiska prsta i dan danas ne radi savrseno 

2 godine
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Timo kaže...

 

Ne znam za druge proizvodace koristim samo Samsung Huawei i Xiaomi flagshipe, pa za njih i znam kako su mi sve te nove tehnologije radile  nesavrseno. 

 

Na samsungu face unlock i citac otiska prsta i dan danas ne radi savrseno 

Supruga je kupila (sebi) krajem prošle godine iPhone 11 Pro, i poludio sam na nju što je kupovala to "govno" za 6700kn.

 

Face unlock radi savršeno, kamera savršena, otisak prsta savršeno radi, stereo i sam zvuk telefona besprijekorni, fluidnost, telefon leti.

 

Jedino bih ih pobio  što stave tu jadnu bateriju, a posebno sam joj morao kupiti brzi punjač.

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
7 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Zaporožac kaže...

Supruga je kupila (sebi) krajem prošle godine iPhone 11 Pro, i poludio sam na nju što je kupovala to "govno" za 6700kn.

 

Face unlock radi savršeno, kamera savršena, otisak prsta savršeno radi, stereo i sam zvuk telefona besprijekorni, fluidnost, telefon leti.

 

Jedino bih ih pobio  što stave tu jadnu bateriju, a posebno sam joj morao kupiti brzi punjač.

 

 

 Otisak prsta kažeš 

Brijem da je na forumu hrpetina ovakvih "lovaca"

11 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Zaporožac kaže...

Supruga je kupila (sebi) krajem prošle godine iPhone 11 Pro, i poludio sam na nju što je kupovala to "govno" za 6700kn.

 

Face unlock radi savršeno, kamera savršena, otisak prsta savršeno radi, stereo i sam zvuk telefona besprijekorni, fluidnost, telefon leti.

 

Jedino bih ih pobio  što stave tu jadnu bateriju, a posebno sam joj morao kupiti brzi punjač.

 

 sumnjam da radi savrseno kad ga nema 

2 godine
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Timo kaže...

 sumnjam da radi savrseno kad ga nema 

 

Baš, nema ga a ja isprobao prstom pa je radilo.

Stavio sam prvo moju facu za unlock pa sam kliknuo na otisak prsta a ovaj prepoznao moju njušku, i tako sam mislio da sam ga otključao otiskom. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
12 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Zaporožac kaže...
Timo kaže...

 

Ne znam za druge proizvodace koristim samo Samsung Huawei i Xiaomi flagshipe, pa za njih i znam kako su mi sve te nove tehnologije radile  nesavrseno. 

 

Na samsungu face unlock i citac otiska prsta i dan danas ne radi savrseno 

Supruga je kupila (sebi) krajem prošle godine iPhone 11 Pro, i poludio sam na nju što je kupovala to "govno" za 6700kn.

 

Face unlock radi savršeno, kamera savršena, otisak prsta savršeno radi, stereo i sam zvuk telefona besprijekorni, fluidnost, telefon leti.

 

Jedino bih ih pobio  što stave tu jadnu bateriju, a posebno sam joj morao kupiti brzi punjač.

 

Kolega, 11 Pro dolazi sa brzim punjačem u kutiji. Kad se to spoji sa navodim čitačem otiska, očigledno je lažeš ;) Udostoji se bar malo progooglati prije nešto pokušavaš raditi budale od nas...

12 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Zaporožac kaže...
Timo kaže...

 sumnjam da radi savrseno kad ga nema 

 

Baš, nema ga a ja isprobao prstom pa je radilo.

Stavio sam prvo moju facu za unlock pa sam kliknuo na otisak prsta a ovaj prepoznao moju njušku, i tako sam mislio da sam ga otključao otiskom. 

 I koja je droga u pitanju?

2 godine
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
FileFicho kaže...

Kolega, 11 Pro dolazi sa brzim punjačem u kutiji. Kad se to spoji sa navodim čitačem otiska, očigledno je lažeš ;) Udostoji se bar malo progooglati prije nešto pokušavaš raditi budale od nas...

A koja je svrha moga laganja ?

Da se hvalim kako je žena kupila iPhone 11 ?!

Bez veze.

 

Možda nije Pro model.

Kad dođem s posla fotkat ću ga pored svog nicka napisanoga na papiru pa ćete vjerojatno vjerovati.

Ja vozim Xiaomi Redmi note pro, 800 kn na dvije godine t-com

 

Ne pada mi na pamet kupiti tako skup mobitel.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Timo kaže...
apple ne radi revolucije vec evolucije i postepeno uvodi tehnikalije kada su "zrele"

 

uvijek tako bilo i bit ce, mada ponekad i oni naprave neku revoluciju, nesto sto ostali nisu ni blizu, recimo face unlock

Ovako mi djeluje da si friški Apple korisnik jer upravo suprotno je razlog zašto koristim i kupujem njihove uređaje zadnjih valjda već i 20 godina. Apple je dizajnersko marketinška tvrtka koja je uvijek imala predivan minimalistički dizajn, top support i vrhunsku funkcionalnost. Gotovo sve što su radili je bila revolucija, još od prvog Macintosha. Magic mouse, trackpad, touchbar, iPad, iPod, iPhone, Macbook Air, Macbook Pro, iMac, magsafe (koji i dan danas ne kužim zašto su ukinuli), face ID i biometrija, ...

11 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
mzopg kaže...

Ovako mi djeluje da si friški Apple korisnik jer upravo suprotno je razlog zašto koristim i kupujem njihove uređaje zadnjih valjda već i 20 godina. Apple je dizajnersko marketinška tvrtka koja je uvijek imala predivan minimalistički dizajn, top support i vrhunsku funkcionalnost. Gotovo sve što su radili je bila revolucija, još od prvog Macintosha. Magic mouse, trackpad, touchbar, iPad, iPod, iPhone, Macbook Air, Macbook Pro, iMac, magsafe (koji i dan danas ne kužim zašto su ukinuli), face ID i biometrija, ...

nisam uopce apple korisnik, bio nekad i planiram opet prelazak kada izadu M1X i M2 chipovi.

 

slazem se da su ti uredaji bili revolucionarni, kada su se pojavili, ali to je bilo prije 100 godina 

 

od tada se politika firme promjenila i sada su to inkrementalni pomaci, evolucijski u smisli malih promjena i nadogradnje

 

jedina revolucija koju su napravili u zadnjih 25 godina se desila prosle godine izdavanjem M1 chipa, i tu su napravili "revolucionarnu" stvar

 

apple nije marketinska tvrta, to su Google i Xiaomi, pogledaj ostvarenje prihoda svake firme pa ce ti biti jasno  

 

Apple je cista softversko/hardverska tvrtka i tu je njihova najveca prednost, sustav i medusobna kompatibilnost softvera i hardvera cijelog asortimana proizvoda, gdje pokrivaju sve, i to nema niti jedna kompanija

13 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Timo kaže...
ivicask kaže...
PlayMaker10 kaže...
ivicask kaže...

120hz dynamic refresh samsung ima već godinu i pol.. 

 Dakle nisu im htjeli prodat taj ekran i Apple ga nije mogao stavit prošle godine a nisu htjeli fiskni 120hz a korisnici S20 serije znaju i zašto., dakle zna se razlog i ne vidim problem u tome. Ponavljate iste priče godinu dana, ovaj je imao ovo prije ovog i tako dalje, reciklirate komentare kao i Apple proizvode. Nisu rekli da su inovirali taj ekran nego su ga stavili na nove uređaje, usotalom imali su 120hz prije Samsunga, istina LCD ali..

 Pročitaj komentar prije mojeg još jednom..

 

Btw gdje su imali 120hz lcd?

 

Al u svakom slučaju samsung(a i svi drugi) ekrani su i dalje bolji, hdr+, više nitsa, veća rezolucija, always on display.. 

 

Skroz apple kasni za konkurencijom... 

sve zavisi kakavi si korisnik i sto zelis.

 

ako zelis "latest and greatest" kupujes neki od android flagshipa, ali onda i racunas da sve te nove tehnologije ne rade savrseno i da si u biti beta tester, apple ne radi revolucije vec evolucije i postepeno uvodi tehnikalije kada su "zrele"

 

uvijek tako bilo i bit ce, mada ponekad i oni naprave neku revoluciju, nesto sto ostali nisu ni blizu, recimo face unlock

 Ma bolje da maknu taj glupi face unlock i maknu taj ogromni notch i stave otisak pod ekran.

 

Ionak ljudi samo problema imaju sa face unlock zbog glupih maska gdje ih moraju nositi.. 

7 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Zaporožac kaže...
A koja je svrha moga laganja ?

Da se hvalim kako je žena kupila iPhone 11 ?!

Bez veze.

 

Možda nije Pro model.

Kad dođem s posla fotkat ću ga pored svog nicka napisanoga na papiru pa ćete vjerojatno vjerovati.

Ja vozim Xiaomi Redmi note pro, 800 kn na dvije godine t-com

 

Ne pada mi na pamet kupiti tako skup mobitel.

 

Nedostatak pažnje u stvarnom svijetu, poremećaj pažnje.... za dalje mogu pitati buraza ipak je psihijatrija njegova profesija 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 12:35 (CrniPero).
7 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Pa da maknu svojim kompanjonima iz CIA-e odličnu priliku 

 

"Šalu" na stranu, notch je zastario, ali vidimo kako se kamere i cijeli sustav seli ispod ekrana tako da je pitanje vremena kada će i Apple pokleknuti pred istim promjenama. Nekoć su bili lideri u razvoju i dizajnu, sada su to drugi, a oni slijede.

I want to believe
13 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
ivicask kaže...
Timo kaže...
ivicask kaže...
PlayMaker10 kaže...
ivicask kaže...

120hz dynamic refresh samsung ima već godinu i pol.. 

 Dakle nisu im htjeli prodat taj ekran i Apple ga nije mogao stavit prošle godine a nisu htjeli fiskni 120hz a korisnici S20 serije znaju i zašto., dakle zna se razlog i ne vidim problem u tome. Ponavljate iste priče godinu dana, ovaj je imao ovo prije ovog i tako dalje, reciklirate komentare kao i Apple proizvode. Nisu rekli da su inovirali taj ekran nego su ga stavili na nove uređaje, usotalom imali su 120hz prije Samsunga, istina LCD ali..

 Pročitaj komentar prije mojeg još jednom..

 

Btw gdje su imali 120hz lcd?

 

Al u svakom slučaju samsung(a i svi drugi) ekrani su i dalje bolji, hdr+, više nitsa, veća rezolucija, always on display.. 

 

Skroz apple kasni za konkurencijom... 

sve zavisi kakavi si korisnik i sto zelis.

 

ako zelis "latest and greatest" kupujes neki od android flagshipa, ali onda i racunas da sve te nove tehnologije ne rade savrseno i da si u biti beta tester, apple ne radi revolucije vec evolucije i postepeno uvodi tehnikalije kada su "zrele"

 

uvijek tako bilo i bit ce, mada ponekad i oni naprave neku revoluciju, nesto sto ostali nisu ni blizu, recimo face unlock

 Ma bolje da maknu taj glupi face unlock i maknu taj ogromni notch i stave otisak pod ekran.

 

Ionak ljudi samo problema imaju sa face unlock zbog glupih maska gdje ih moraju nositi.. 

Mui grande misteika kolega! 

U nekoj verziji iOS14 već postoji mogućnost/opcija da se učini faceID sa maskom! 

 

U biti, mene uopće ne zanima fingerprint sensor mogućnost, obzirom sam siguran da brzina prepoznavanja lica vlasnika veća nego fp sensora! 

Utvaram si da će ostati mogućnost faceID otključavanja, a ako netko želi imati fp otvaranje, sloboda izbora! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Znam to, al I sa tom opcijom ponekad faila, neznam kolko sam već put ljude vidio da upisivaju brzo pin... 

Googlaj općenito je poznato.. 

I Btw fingerprint radi meni 100% točno i uvijek i brzina je doslovno instatna(s21 ultra)

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 13:03 (ivicask).
2 godine
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
CrniPero kaže...
Nedostatak pažnje u stvarnom svijetu, poremećaj pažnje.... za dalje mogu pitati buraza ipak je psihijatrija njegova profesija 

 Ne, neurološki poremećaj.

Početni stadij Alzheimera.. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
Meni je FP iPhone SE doslovno instsntan,dok kod XR od kcere face ID povremeno steka ili je sporiji od FP ..nezz volio bih da noviji iPhonovi imaju finger..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
ivicask kaže...
PlayMaker10 kaže...
ivicask kaže...

120hz dynamic refresh samsung ima već godinu i pol.. 

 Dakle nisu im htjeli prodat taj ekran i Apple ga nije mogao stavit prošle godine a nisu htjeli fiskni 120hz a korisnici S20 serije znaju i zašto., dakle zna se razlog i ne vidim problem u tome. Ponavljate iste priče godinu dana, ovaj je imao ovo prije ovog i tako dalje, reciklirate komentare kao i Apple proizvode. Nisu rekli da su inovirali taj ekran nego su ga stavili na nove uređaje, usotalom imali su 120hz prije Samsunga, istina LCD ali..

 Pročitaj komentar prije mojeg još jednom..

 

Btw gdje su imali 120hz lcd?

 

Al u svakom slučaju samsung(a i svi drugi) ekrani su i dalje bolji, hdr+, više nitsa, veća rezolucija, always on display.. 

 

Skroz apple kasni za konkurencijom... 

 Na iPad Pro modelima koriste 120hz, počeli su s tim gotovo prvi, očito su procijenili da ne treba gurat na mobitelima. Uostalom Samsung je gurao 120Hz na S20 i to je najveće smeće od mobitela. Jasno su rekli da će uvest 120Hz kada bude dostupan varijabilni refresh rate.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Timo kaže...
mzopg kaže...

Ovako mi djeluje da si friški Apple korisnik jer upravo suprotno je razlog zašto koristim i kupujem njihove uređaje zadnjih valjda već i 20 godina. Apple je dizajnersko marketinška tvrtka koja je uvijek imala predivan minimalistički dizajn, top support i vrhunsku funkcionalnost. Gotovo sve što su radili je bila revolucija, još od prvog Macintosha. Magic mouse, trackpad, touchbar, iPad, iPod, iPhone, Macbook Air, Macbook Pro, iMac, magsafe (koji i dan danas ne kužim zašto su ukinuli), face ID i biometrija, ...

nisam uopce apple korisnik, bio nekad i planiram opet prelazak kada izadu M1X i M2 chipovi.

 

slazem se da su ti uredaji bili revolucionarni, kada su se pojavili, ali to je bilo prije 100 godina 

 

od tada se politika firme promjenila i sada su to inkrementalni pomaci, evolucijski u smisli malih promjena i nadogradnje

 

jedina revolucija koju su napravili u zadnjih 25 godina se desila prosle godine izdavanjem M1 chipa, i tu su napravili "revolucionarnu" stvar

 

apple nije marketinska tvrta, to su Google i Xiaomi, pogledaj ostvarenje prihoda svake firme pa ce ti biti jasno  

 

Apple je cista softversko/hardverska tvrtka i tu je njihova najveca prednost, sustav i medusobna kompatibilnost softvera i hardvera cijelog asortimana proizvoda, gdje pokrivaju sve, i to nema niti jedna kompanija

Ovo si fulao sa 25 godina ili stvarno tako misliš?

 

Pa u zadnjih 25 godina su izbacili:

 

Steve Jobs era (period od 10 godina)

- iPod

- Mac Mini

- Mighty Mouse

- Power Mac

- iMac

- Macbook Pro

- Apple TV

- Macbook Air

- iPhone

- iPad

 

Tim Cook (period od 10 godina)

- Apple Watch

- Apple Pencil

- AirPods

 

Naravno bilo je tu i velikog napretka po pitanju softwarea, Siri, iCloud...

 

Marketinška tvrtka ne u smislu u kojem si ti to shvatio, već u načinu prezentiranja i promocije svojih proizvoda, tu su oni marketinški genijalci. Kod njih sve ima nekakav specijalni naziv, svi usporedni grafovi su prilagođeni publici ne stručnjacima i bez obzira koliko svi godinama kukaju kako su skupi njihovi proizvodi su konstantno među najprodavanijima na svijetu. Eto u tom smislu marketinška tvrtka.

 

Tko ovo još može? 200$ mali format, 300$ veliki. 

https://www.apple.com/newsroom/2016/11/designed-by-apple-in-california-chronicles-20-years-of-apple-design/

 

ivicask kaže...
Ionak ljudi samo problema imaju sa face unlock zbog glupih maska gdje ih moraju nositi.. 

Tu kod nas nema tog problema, nitko ne nosi maske. 

Na otocima ni ne znaju da ostatak svijeta nosi nekakve maske.

12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 13

Čovjek je napisao kako Apple u zadnjih 25 godina nije ništa revolucionarno izbacio a ti na to odgovaraš spiskom generičkih proizvoda.

 

Je li iPod prvi glazbeni player, je li iMac prvi all in one, je li Apple TV prvi TV streaming, jesu li airpods prve slušalice... itd?

 

Apsolutno ništa od ovog što si nabrojao nije revolucionarno.

 

Samo kolekcija dobrih i loših generičkih proizvoda.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
BlueMax kaže...

Čovjek je napisao kako Apple u zadnjih 25 godina nije ništa revolucionarno izbacio a ti na to odgovaraš spiskom generičkih proizvoda.

 

Je li iPod prvi glazbeni player, je li iMac prvi all in one, je li Apple TV prvi TV streaming, jesu li airpods prve slušalice... itd?

 

Apsolutno ništa od ovog što si nabrojao nije revolucionarno.

 

Samo kolekcija dobrih i loših generičkih proizvoda.

Smatrao sam da je to sasvim dovoljno, ali očito je trebalo i staviti blueprint uz svaki proizvod. 

 

Revolucionarno ne mora nužno biti i prvo, ali mora biti nešto što je preusmjerilo cijelu granu industrije, game-changers kako kažu zapadnjaci.

Prema tvojoj definiciji nakon ENIAC-a više niti jedno računalo ne može biti revolucionarno, nakon prvog walkmana nema više revolucionarnih music playera, nakon prve motorole više nema revolucionarnih mobitela...

 

iPod, iMac, iPhone, iPad, Powerbook, Macbook... su sve uređaji koji su izazvali revoluciju na tržištu i postavili nova mjerila i standarde, nakon njih se sve mijenjalo. Možda je i bilo sličnih uređaja, ali ovo su uređaji koji su postali komercijalni mainstream i koje su svi nakon toga pratili.

Do iPhonea smo koristili primitivne uređaje u usporedbi sa njim. Da ne spominjem pojavu iTunesa, App storea.

 

Kakvi su bili laptopi do pojave Powebooka G4? Kakvi su bili do pojave Macbook serije? Koliko si tableta viđao do izlaska iPada, a koliko danas? Kakva su bila all-in-one računala do iMaca? Treba li komentirati iPod i njegovu redefiniciju mobilnog glazbenog uređaja? Uređaj koji je prodan u preko 500 milijuna primjeraka. Kakve su slušalice bile do pojave AirPodsa? Svi su im se rugali, a nakon toga su ih svi kopirali. Sa dotadašnjim slušalicama si isto sigurno mogao komunicirati sa virtualnim asistentom? 

 

iPod po prvi put nakon Sony Walkmana vraća popularnost prijenosnim glazbenim uređajima i to u potpuno novom "ruhu" do sada neviđenom u kombinaciji sa iTunes servisom = revolucija

iPhone, treba li uopće trošiti riječi na utjecaj i revoluciju koju je ovaj uređaj napravio u svijetu mobitela? Kako mediji pišu "the iPhone revolutionised the design and function of smartphones.".

Powerbook svojom pojavom u potpunosti mijenja dotadašnje laptope koji su bili glomazni, teški i neefikasni, isto su kasnije ponovili sa Macbook serijom (Air, Pro). Implementirali su retina display, napredni trackpad i hrpu drugih vrhunskih tehnoloških dostignuća.

iPad uvodi kompletno "novu" liniju uređaja, donosi nam nešto što smo gledali u SF filmovima. Danas imamo stotine vrsta tableta, ali sve su to izvedenice nastale pojavom iPada.

 

I ne mislim samo ja tako.

https://www.theguardian.com/technology/gallery/2018/aug/02/apples-six-defining-products-in-pictures

https://www.kiplinger.com/slideshow/investing/t057-s001-10-apple-products-changed-everything-10-that-didnt/index.html

https://www.cnet.com/pictures/steve-jobs-most-revolutionary-apple-products-photos/8/

 

Ovo boldano iz tvog posta treba nominirati za nekakvu nagradu, nisam siguran da li za Pulitzera ili shit of the year.

 

Kolekcija dobrih i loših generičkih proizvoda. 

12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 13

Šta su to Macbook, Macbook pro, airpods, Mighty mouse, Mac mini, Apple TV, Apple pencil, Mac Pro... preusmjerili ili bili game changer? Sve od reda proizvodi od kojih je u trenutku izlaska postojala puno bolja alternativa.

Appleov utjecaj na razvoj smartphonea i tableta, ranije glazbenog playera, nitko ne pokušava osporiti no sve ostalo je teški prosjek ili ispod toga. Sad s energetskom učinkovitošću M1 procesora imaju što reći u kategorijama prijenosnika, AiO i mini računala no daleko je to od nekakve revolucionarnosti.

 

Linkovi koje postaš su samo osobno viđenje autora tih članaka. Prvi koji sam kliknuo u kategoriju "changed everything" uvrštava Apple TV i Airpods koji su teško govno od proizvoda od dana svog izlaska do danas. Postoje i ovakvi linkovi:

https://www.damn-myth.com/2020/04/6-reasons-why-apple-company-sucks.html

koji su također ništa drugo nego osobni stav autora, no negativni stavovi puno češće su nesponzorirani. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 14:30 (BlueMax).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
BlueMax kaže...

Šta su to Macbook, Macbook pro, airpods, Mighty mouse, Mac mini, Apple TV, Apple pencil, Mac Pro... preusmjerili ili bili game changer? Sve od reda proizvodi od kojih je u trenutku izlaska postojala puno bolja alternativa.

Appleov utjecaj na razvoj smartphonea i tableta, ranije glazbenog playera, nitko ne pokušava osporiti no sve ostalo je teški prosjek ili ispod toga. Sad s energetskom učinkovitošću M1 procesora imaju što reći u kategorijama prijenosnika, AiO i mini računala no daleko je to od nekakve revolucionarnosti.

 

Linkovi koje postaš su samo osobno viđenje autora tih članaka. Prvi koji sam kliknuo u kategoriju "changed everything" uvrštava Apple TV i Airpods koji su teško govno od proizvoda od dana svog izlaska do danas. Postoje i ovakvi linkovi:

https://www.damn-myth.com/2020/04/6-reasons-why-apple-company-sucks.html

koji su također ništa drugo nego osobni stav autora, no negativni stavovi puno češće su nesponzorirani. 

 

 

Teški prosjek ili ispod toga? Sad sam već uvjeren da ti je dosadno u životu pa nepotrebno trollaš.

 

Što si koristio od uređaja o kojima pišeš?

 

Očito nisi previše ili ništa već znanje baziraš na onome što si pročitao, a da si koristio bilo što od nabrojanog znao bi razliku između njih i konkurencije. Daj mi te bolje alternative koje su postojale, baš me zanima, ali da se ne radi o nekakvim opskurnim uređajima proizvedenim u tri komada sa cijenom od 1mil.$ i dizajnom iz 19. st. 

 

EDIT: pogledao i taj članak koji si polinkao, ne znam što bi rekao, meni je to trač rubrika pisana od ljubitelja Androida koji zamjera Apple proizvodima što su skupi jer ih on ne može kupiti... Autor inače svjetski poznati i utjecajni lik Aasim R. - Study biology as a mainstream subject, but have a keen interest in cryptocurrency world. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 14:22 (mzopg).
12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 13

Što sam koristio? Do 2006 sam koristio skoro pa isključivo Apple računala. 2010 sam, jer mi se svidio dizajnom, kupio govno od 24" iMaca, u tom trenutku najjači model. iPhone sam koristio/imao svaki do 4S, a supruga je koristila isključivo iPhone zaključno sa XS Max.

iPod još uvijek imam negdje doma i uz Mac Pro G5 smatram ga najboljim što je Apple ikada napravio.

 

Možda bi bilo lakše da me pitaš koje Appleove proizvode nisam koristio. To su Apple TV, Apple pen, bilo koje računalo/laptop bazirano na Armu (M1) i Mac Pro s Intelom. S tim da ću novi Macbook pro možda i kupiti.

 

Ove gluposti i floskule o ljubiteljima Androida koji si ne mogu priuštiti Apple proizvode objesi mački o rep. Odavno već Apple u ni jednoj kategoriji nema najskuplje proizvode. Ni meni, a vjerujem ni autoru članka kojeg sam linkao ni najmanji financijski problem nije kupiti sve što Apple izbaci. Ne moram biti siromašan da bi napisao kako neki proizvod, bio to mobitel ili burek, ne vrijedi novca koliko košta.

 

Razlika između mene "ljubitelja Androida" i nekog ljubitelja Applea je u tome što ću ja reći kako je Android govno s milijun mana a iOS još veće, dok ljubitelji Applea smatraju govno od OS-a koje koriste savršenim i misle kako oni sami više vrijede ako u džepu imaju skupi mobitel. 

 

EDIT: totalno je nebitno ko je napisao članak kojeg sam linkao. U google sam upisao "why apple sucks" i linkao prvi rezultat samo kako bi ti bilo jasno da nešto što je netko napisao na internetu nije ništa osim njegovog mišljenja, a često niti to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 14:53 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
BlueMax kaže...

Šta su to Macbook, Macbook pro, airpods, Mighty mouse, Mac mini, Apple TV, Apple pencil, Mac Pro... preusmjerili ili bili game changer? Sve od reda proizvodi od kojih je u trenutku izlaska postojala puno bolja alternativa.

Appleov utjecaj na razvoj smartphonea i tableta, ranije glazbenog playera, nitko ne pokušava osporiti no sve ostalo je teški prosjek ili ispod toga. Sad s energetskom učinkovitošću M1 procesora imaju što reći u kategorijama prijenosnika, AiO i mini računala no daleko je to od nekakve revolucionarnosti.

 

Linkovi koje postaš su samo osobno viđenje autora tih članaka. Prvi koji sam kliknuo u kategoriju "changed everything" uvrštava Apple TV i Airpods koji su teško govno od proizvoda od dana svog izlaska do danas. Postoje i ovakvi linkovi:

https://www.damn-myth.com/2020/04/6-reasons-why-apple-company-sucks.html

koji su također ništa drugo nego osobni stav autora, no negativni stavovi puno češće su nesponzorirani. 

 

 

Apple većinu proizvoda koje je popularizirao nije patentirao, no stvar je "da se kladio" na te proizvode da će biti uspješni i uveo ih u masovno korištenje. Macbook generalno sigurno nije tu na listi, ali MacBook Air je ima popriličan utjecaj na daljnji smjer razvoja velikog broja laptopa. Većina stvari koje si nabrojao gore nisu ni po čemu jedinstveni i "gamechangeri", ali za AirPods se ne bih složio. Koristio sam prije obične slušalice i kod izlaska AirPodsa bio sam prilično ciničan prema produktu. U međuvremenu je par kolega to kupilo i počeo sam uviđati benefite tako da sam za vrijeme lockdowna kad sam većinu komunikacije morao prebaciti na telefon i konferencije odlučio ih nabaviti. Prebacivanje sa telefona, laptopa, tableta, ... radi besprijekorno, a ja za vrijeme maratonskih konferencija ne moram sjediti jer sam vezan žicom na računalo već se mogu dići, hodati, rastegnuti se, itd. Ovi ostali proizvodi možda nisu "gamechangeri", ali su vrlo jaki performeri u svom segmentu. Koristim npr. MacBook Pro i imaš alternativu u npr. Dell XPS, no osobno se nisam mogao naviknuti na prelazak na Dell nakon MBP jer se navikneš na određene stvari. S druge strane, ako netko želi imati touchscreen onda mu MBP nije opcija.

Stvari koje je kolega gore naveo te koje ti navodiš su dosta subjektivne, nekome jedan proizvod "sucks", drugi je naviknuo do te mjere da se ne može više bez njega snalaziti.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
BlueMax kaže...

Što sam koristio? Do 2006 sam koristio skoro pa isključivo Apple računala. 2010 sam, jer mi se svidio dizajnom, kupio govno od 24" iMaca, u tom trenutku najjači model. iPhone sam koristio/imao svaki do 4S, a supruga je koristila isključivo iPhone zaključno sa XS Max.

iPod još uvijek imam negdje doma i uz Mac Pro G5 smatram ga najboljim što je Apple ikada napravio.

 

Možda bi bilo lakše da me pitaš koje Appleove proizvode nisam koristio. To su Apple TV, Apple pen, bilo koje računalo/laptop bazirano na Armu (M1) i Mac Pro s Intelom. S tim da ću novi Macbook pro možda i kupiti.

 

Ove gluposti i floskule o ljubiteljima Androida koji si ne mogu priuštiti Apple proizvode objesi mački o rep. Odavno već Apple u ni jednoj kategoriji nema najskuplje proizvode. Ni meni, a vjerujem ni autoru članka kojeg sam linkao ni najmanji financijski problem nije kupiti sve što Apple izbaci. Ne moram biti siromašan da bi napisao kako neki proizvod, bio to mobitel ili burek, ne vrijedi novca koliko košta.

 

Razlika između mene "ljubitelja Androida" i nekog ljubitelja Applea je u tome što ću ja reći kako je Android govno s milijun mana a iOS još veće, dok ljubitelji Applea smatraju govno od OS-a koje koriste savršenim i misle kako oni sami više vrijede ako u džepu imaju skupi mobitel. 

 

EDIT: totalno je nebitno ko je napisao članak kojeg sam linkao. U google sam upisao "why apple sucks" i linkao prvi rezultat samo kako bi ti bilo jasno da nešto što je netko napisao na internetu nije ništa osim njegovog mišljenja, a često niti to.

Nisi koristio Apple TV i Airpods ali znaš da su teško govno od proizvoda.

iMac je također govno.

Android je isto govno, ali je iOS još veće govno.

iPad i Macbook Air/Pro isto komentiraš mada ih nisi koristio...

 

Linkati osobne blogove i doživljaje nije isto što i linkati stručni magazin ili mišljenje nekoga kome je to profesija. Naravno da to ne znači da je drugo automatski zakon i jedino točno, ali ipak za razliku od prvog ima nekakvu relevantnost.

Kad želiš čuti mišljenje o Mozartu ili Fellinijevom djelu je li relevantniji susjed Mate ili netko tko ipak ima nekakvo znanje i stručnost po tom pitanju.

 

Autor tog teksta kaže da Apple sucks jer se bavi dizajnom i tome pridaje previše pažnje. Zatim zamjera iTunesu jer je više orijentiran samoj pjesmi, a ne stavljanju tisuću albuma. Da se razumijemo iTunes je daleko od savršenog, ali je postavio neke nove standarde. Onda Apple sucks jer ima vlastiti ekosustav ?? pa taj njegov sustav koji radi odlično je upravo i velika prednost Apple proizvoda za veliku većinu korisnika. Osobno sam više Windows korisnik i spadam u naprednije korisnike i zato mi taj njihov pristup toliko ne leži, ali smatram da je on za većinu korisnika daleko bolji. Upališ, spojiš, povežeš i sve radi bez problema. Unutar uređaja sve štima kako treba. Tko je od konkurencije koristio feature poput AirDropa? Apple trackpad je i dan danas svemirski brod za većinu Windows laptopa. Mogao bi nabrajati do sutra.

 

Pa onda Apple sucks jer ne možeš staviti custom ROM, tko ozbiljan može ovako nešto napisati? S druge strane kad stave custom ROM pa ispadne da im je uređaj šupalj na sto strana, tko onda "sucks"?

 

I onda šećer na kraju, The real reason: why apple sucks, 'High-Priced', eto tu smo. Znači imaju najprodavanije uređaje na svijetu, ali im je zamjerka što su preskupi, pa očito nisu inače se ne bi tako prodavali. Zanima me bi li autor teksta prodavao nešto 50% povoljnije sa znanjem da može prodati i 50% skuplje. Tipično moraliziranje unutar kapitalističkog društva. Skupo ti je? Move on.

Sve ostalo što je napisao se može primijeniti na gotovo kompletnu konkurenciju.

 

Apple je daleko od savršenog i ima svojih mana i siguran sam da postoje bolji i konkretniji tekstovi, ali ovaj je totalna smijurija napisana od strane nekog frustriranog klinca.

 

Uglavnom tvoje mišljenje je da su Apple proizvodi:

Dobri i loši pretežno prosječni ili ispod prosječni generički proizvodi. 

 

Osobno imam dosta zamjeraka na njihove proizvode, posebno na after Jobs eru, ali reći da su GENERIČKI i ispod prosječni je totalno promašena teza.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
mzopg kaže...
BlueMax kaže...

Što sam koristio? Do 2006 sam koristio skoro pa isključivo Apple računala. 2010 sam, jer mi se svidio dizajnom, kupio govno od 24" iMaca, u tom trenutku najjači model. iPhone sam koristio/imao svaki do 4S, a supruga je koristila isključivo iPhone zaključno sa XS Max.

iPod još uvijek imam negdje doma i uz Mac Pro G5 smatram ga najboljim što je Apple ikada napravio.

 

Možda bi bilo lakše da me pitaš koje Appleove proizvode nisam koristio. To su Apple TV, Apple pen, bilo koje računalo/laptop bazirano na Armu (M1) i Mac Pro s Intelom. S tim da ću novi Macbook pro možda i kupiti.

 

Ove gluposti i floskule o ljubiteljima Androida koji si ne mogu priuštiti Apple proizvode objesi mački o rep. Odavno već Apple u ni jednoj kategoriji nema najskuplje proizvode. Ni meni, a vjerujem ni autoru članka kojeg sam linkao ni najmanji financijski problem nije kupiti sve što Apple izbaci. Ne moram biti siromašan da bi napisao kako neki proizvod, bio to mobitel ili burek, ne vrijedi novca koliko košta.

 

Razlika između mene "ljubitelja Androida" i nekog ljubitelja Applea je u tome što ću ja reći kako je Android govno s milijun mana a iOS još veće, dok ljubitelji Applea smatraju govno od OS-a koje koriste savršenim i misle kako oni sami više vrijede ako u džepu imaju skupi mobitel. 

 

EDIT: totalno je nebitno ko je napisao članak kojeg sam linkao. U google sam upisao "why apple sucks" i linkao prvi rezultat samo kako bi ti bilo jasno da nešto što je netko napisao na internetu nije ništa osim njegovog mišljenja, a često niti to.

Nisi koristio Apple TV i Airpods ali znaš da su teško govno od proizvoda.

iMac je također govno.

Android je isto govno, ali je iOS još veće govno.

iPad i Macbook Air/Pro isto komentiraš mada ih nisi koristio...

 

Linkati osobne blogove i doživljaje nije isto što i linkati stručni magazin ili mišljenje nekoga kome je to profesija. Naravno da to ne znači da je drugo automatski zakon i jedino točno, ali ipak za razliku od prvog ima nekakvu relevantnost.

Kad želiš čuti mišljenje o Mozartu ili Fellinijevom djelu je li relevantniji susjed Mate ili netko tko ipak ima nekakvo znanje i stručnost po tom pitanju.

 

Autor tog teksta kaže da Apple sucks jer se bavi dizajnom i tome pridaje previše pažnje. Zatim zamjera iTunesu jer je više orijentiran samoj pjesmi, a ne stavljanju tisuću albuma. Da se razumijemo iTunes je daleko od savršenog, ali je postavio neke nove standarde. Onda Apple sucks jer ima vlastiti ekosustav ?? pa taj njegov sustav koji radi odlično je upravo i velika prednost Apple proizvoda za veliku većinu korisnika. Osobno sam više Windows korisnik i spadam u naprednije korisnike i zato mi taj njihov pristup toliko ne leži, ali smatram da je on za većinu korisnika daleko bolji. Upališ, spojiš, povežeš i sve radi bez problema. Unutar uređaja sve štima kako treba. Tko je od konkurencije koristio feature poput AirDropa? Apple trackpad je i dan danas svemirski brod za većinu Windows laptopa. Mogao bi nabrajati do sutra.

 

Pa onda Apple sucks jer ne možeš staviti custom ROM, tko ozbiljan može ovako nešto napisati? S druge strane kad stave custom ROM pa ispadne da im je uređaj šupalj na sto strana, tko onda "sucks"?

 

I onda šećer na kraju, The real reason: why apple sucks, 'High-Priced', eto tu smo. Znači imaju najprodavanije uređaje na svijetu, ali im je zamjerka što su preskupi, pa očito nisu inače se ne bi tako prodavali. Zanima me bi li autor teksta prodavao nešto 50% povoljnije sa znanjem da može prodati i 50% skuplje. Tipično moraliziranje unutar kapitalističkog društva. Skupo ti je? Move on.

Sve ostalo što je napisao se može primijeniti na gotovo kompletnu konkurenciju.

 

Apple je daleko od savršenog i ima svojih mana i siguran sam da postoje bolji i konkretniji tekstovi, ali ovaj je totalna smijurija napisana od strane nekog frustriranog klinca.

 

Uglavnom tvoje mišljenje je da su Apple proizvodi:

Dobri i loši pretežno prosječni ili ispod prosječni generički proizvodi. 

 

Osobno imam dosta zamjeraka na njihove proizvode, posebno na after Jobs eru, ali reći da su GENERIČKI i ispod prosječni je totalno promašena teza.

Ma dobro, nećeš valjda komentirati isprdke od "članaka" tipa ovaj kakav je linkao blue? Ovaj tekst je ispod svake razine profesionalnosti i neki klinac je dobio priliku napisati svoje frustracije, više argumenata daju ovi koji tvrde da je Zemlja ravna ploča. Čudim se samo da bluemax ide na tu razinu, imao sam dojam da je s njim moguće argumentirano debatirati

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
mzopg kaže...

 

Osobno imam dosta zamjeraka na njihove proizvode, posebno na after Jobs eru, ali reći da su GENERIČKI i ispod prosječni je totalno promašena teza.

 Ti jednostavno ne znaš čitati s razumijevanjem.

Napisao sam: kolekcija dobrih i loših generičkih proizvoda.

 

Tako je npr Macbook dobar proizvod, Airpods su govno. iPad je dobar uređaj, Mighty mouse je govno. Appstore je dobra usluga, AppleTV je govno. Facetime je dobar software, iTunes je govno...

Ja ne moram koristiti npr. Apple TV kako bi rekao da je govno. Dovoljno je vidjeti što nude oni a što konkurencija za to zaključiti. Apple Music sam deinstalirao nakon dva dana unatoč šest mjeseci probnog perioda. Zato jer je govno i radije ću plaćati Spotify nego besplatno koristiti Apple Music. Ne moram koristiti Airpods jer ni jedan Appleov uređaj za reprodukciju zvuka nikad nije ni bio ni približno blizu mojih mjerila dobrog zvuka. Ne moram pojesti govno kako bi imao legitimitet napisati da je odvratno. Da airpods nisu slušalice koje je netko gurao u uho ja bi ih isprobao, ovako mi se gadi. A opet nisam tolika budala da bih dao 100 ili čak 200€ kako bis se još jedan put uvjerio u nekvalitetu Appleovih slušalica.

9 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
Airpods su super. Bez laga, domet jako dobar, zvuk ok, baterija super.
Btw i apple watch je super.
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
Airpods su super, zvuk ok?
Meni je ovo u raspravi o slušalicama oksimoron. Super su ako imaju super zvuk. Ok su ako imaju ok zvuk a ne koštaju ko one sa super zvukom.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice