Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prva ra

poruka: 21
|
čitano: 20.679
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prva ra".
16 godina
offline
Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prva ra

to je to... moj sljedeći laptop je s 96GB RAM-a i 22 sata autonomije, s vrhunskim ekranom, Win laptopi su krama prema ovome...

Moj PC  
5 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Razmišljam dulje vrijeme kupiti mac mini kad ono imaju problema sa scaliranjem i korištenjem qhd monitora.
Nevjerovatno.
Koliko vidim ima Better display ali to je hack
https://github.com/waydabber/BetterDisplay
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv

96GB RAM-a a ne mogu niti poštenu igru pokrenuti. U redu znam da mac nije za gaming, ali smiješno mi je koliko su njihovi uređaji odlični za neke stvari, dok su za neke druge koma. Win laptopi su i dalje svestraniji.

13 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Aldo kaže...

to je to... moj sljedeći laptop je s 96GB RAM-a i 22 sata autonomije, s vrhunskim ekranom, Win laptopi su krama prema ovome...

Novi 4nm čipovi od AMD-a 30sati video playbacka, dok Apple ima 22 sati opće autonomije...

 

Bit će interesatno.

 

https://wccftech.com/amd-claims-ryzen-9-7940hs-is-30-percent-faster-than-apples-m1-pro-and-delivers-up-to-30-hours-of-battery/

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 10:02 (ivicask).
16 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Aldo kaže...

to je to... moj sljedeći laptop je s 96GB RAM-a i 22 sata autonomije, s vrhunskim ekranom, Win laptopi su krama prema ovome...

1. Ne bi nikada kupio neki uređaj sa zalemljenim RAM-om (a najvjerojatnije i hrpom drugih komponenata) na ploču. To je pucanje sebi u nogu, katastrofa tko se uopće toga sjetio, ali najviše koji idioti to kupuju.

2. Kaže 96 GB "objedinjene" memorije. Živo me interesira što to znači.

3. Kaže "do 22 sata". Što jače specifikacije, to manja autonomija, tako da sumnjam da će u istom paketu  biti najjača verzija i najveća autonomija.

4. Zalemljeni RAM. Bitch please...

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 10:05 (Veliki Brat).
11 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
CroDexter kaže...
Razmišljam dulje vrijeme kupiti mac mini kad ono imaju problema sa scaliranjem i korištenjem qhd monitora.
Nevjerovatno.
Koliko vidim ima Better display ali to je hack
https://github.com/waydabber/BetterDisplay

 

Da nazalost ako nemas retina monitor ili bar 4k imati ces probleme. Ja sam prije pol godine uzeo ovaj novi macbook pro 14  pa sam ga na kraju vratio Amazonu bas iz tog razloga. Probao sam spasiti stvar sa betterdisplay i pomogne u nekoj mjeri ali ipak to nije to.

 

Najgora stvar je da nakon mjesec dana koristenja tog macbooka win laptopi od 2.5k+ eura izgledaju smijesno pa mi se onda nije dalo ni uzimati neki win ekvivalent. Cim rijesim radni prostor da mogu ubaciti vece 4k monitore uzimam macbook opet.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 10:20 (geronimo4661).
10 godina
online
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Veliki Brat kaže...
Aldo kaže...

to je to... moj sljedeći laptop je s 96GB RAM-a i 22 sata autonomije, s vrhunskim ekranom, Win laptopi su krama prema ovome...

1. Ne bi nikada kupio neki uređaj sa zalemljenim RAM-om (a najvjerojatnije i hrpom drugih komponenata) na ploču. To je pucanje sebi u nogu, katastrofa tko se uopće toga sjetio, ali najviše koji idioti to kupuju.

2. Kaže 96 GB "objedinjene" memorije. Živo me interesira što to znači.

3. Kaže "do 22 sata". Što jače specifikacije, to manja autonomija, tako da sumnjam da će u istom paketu  biti najjača verzija i najveća autonomija.

4. Zalemljeni RAM. Bitch please...

 Ja sam idiot koji je to kupio 

 

Loše je etiketirati ljude. Daleko uspješniji i pametniji ljudi od tebe kupuju Macbook-ove. Kakve veze ima što je zalemljen? Jel ti mjenjaš ram na laptopu svakih mjesec dana? Ili kupiš laptop koji ima dovoljno i više ram-a za što ti treba?

 

Ovo je unified memory:

Unified memory is a large memory pool combing RAM and a hard drive, trying to minimize the redundancy of data stored between different memory operations by CPU and GPU. 

Meanwhile, the CPU and GPU both had their own memory pools, unified memory now makes it possible for CPU and GPU to store and access data in the same memory pool, thus there are fewer repetitive memory operations.

Unified memory enables all components on Mac can access the memory pool directly, making it faster to transfer data between the memory and processor. Meanwhile, the RAM is much closer to the processor physically, thus, the processor can access the data faster if needed.

 

Eto sad si i to naučio. Nema na čemu.

Nadglednik dina
8 godina
offline
Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prva ra

Super mi je njihov marketing

 

Usporedbe sa starim i9 iz 2019. godine

 

 
 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 11:09 (Santana).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
geronimo4661 kaže...
CroDexter kaže...
Razmišljam dulje vrijeme kupiti mac mini kad ono imaju problema sa scaliranjem i korištenjem qhd monitora.
Nevjerovatno.
Koliko vidim ima Better display ali to je hack
https://github.com/waydabber/BetterDisplay

 

> Da nazalost ako nemas retina monitor ili bar 4k imati ces probleme. Ja sam prije pol godine uzeo ovaj novi macbook pro 14  pa sam ga na kraju vratio Amazonu bas iz tog razloga. Probao sam spasiti stvar sa betterdisplay i pomogne u nekoj mjeri ali ipak to nije to.

 

I ja sam imao taj problem sa starim MBP iz 2015. i DELL-ovim qhd monitorom. MBP 16" M1 (2021) daje odlicnu sliku na Q27P2W monitoru.

Jedino sam morao smanjit refresh rate sa 75 na 60 Hz zbog flickera i gubitka signala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 11:23 (Barab4).
16 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Apple cicije kao i inače.
Bazni mini ima 256gb disk i 8gb rama??? Koja je ovo godinam 2007?

Prvi normalni model je 512/16 koji košta 1300€ što je puno previše.
 
1 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Svaka budala ima svoje veselje. Osobno ram nisam NIKAD nadogradio, 8 gb već 5 g i za mene je sasvim dovoljno. A da nadodam kako je skup, skup je ali sigurno nije skup kao i Telefon koji košta 10,12,14 000 kn. Tj 1300,1600, 1900 eura koji vam služi za skrolanja po Instaču i fejsu a to nije skupo?! Da se ne prodaju da vidis kako bi cijena pala, ali svi kupuju ko blesavi a oni blesavima dižu cijenu
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 11:53 (Whatelseisthere).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Barab4 kaže...

I ja sam imao taj problem sa starim MBP iz 2015. i DELL-ovim qhd monitorom. MBP 16" M1 (2021) daje odlicnu sliku na Q27P2W monitoru.

Jedino sam morao smanjit refresh rate sa 75 na 60 Hz zbog flickera i gubitka signala.

 

Nije problem bio u refresh rateu nego u tome sto macovi prebacuju u HiDPI mode tek ako su spojeni na 4k+ monitore a bez toga su fontovi zamuljani (onaj tool betterdisplay radi upravo to, otkljucava HiDPI mode i na manjim rezolucijama). Probao sam raznorazne 1440p monitore i ni jedan nije dao kvalitetu teksta kao na 4k monitoru (ili na bilo kojem monitoru spojenom na win laptop), ali monitora te rezolucije koji meni pase nema ispod 27" za sto trenutno nemam prostora tako da je macbook poslan nazad, i to nakon mjesec dana isprobavanja svega zivog jer je laptop jeben i bilo mi je zao ko psu vratiti ga.

 

Nekome to ne smeta i tekst mu je skroz ok, ali ja sam eto picajzla oko toga jer zbog posla citam hrpu teksta na monitoru i onda sam osjetljiv na takve stvari. A i nisam jedini s ozbirom koliko je betterdisplay popularan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 12:23 (geronimo4661).
12 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Mbp mid 2010, 4 gb, 80 gb HDD. Nadogradjen s 16gb, 256 ssd i umjesto optike 2tb HDDom.

Produzilo mu zivotni vijek za bar 5 godina.

Jos uvijek radi. Nema problema s memorijom. Naravno, jer je ima vise nego ulazni modeli danas.
12 godina
offline
Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prva ra

ja koristim macbook air m1 base model. dakle 8gb+256gb.

vecinom figma mi je primarni tool, + ponekad nesto od adobija, browseri, konstantno imam hrpetinu tabova u browserima upaljeno.

 

evo skoro godinu dana i nikakvih problema.


ekran odlican, build quality odlican, touchpad fantazija, zvucnici odlicni, baterija isto odlicna.


kad izadjem s rajom vani da radimo, windowsasi obavezno traze uticnicu da nakace svoj lapas na struju, a kod mene macbook dere bez problema.


volio bih i ja da mogu nadograditi neke komponente, bio sam prije zestoki protivnik applea sto je poceo sa zalemljenim stvarima, ali kad covjek pocne raditi i zivot mu ovisiti o uredjajima kao sto su recimo ovi, najbitnije je da radi, a ja sve ovo imam u ovom macbooku.

kasnije kad bude potrebe za zamjenu, a kako stvari stoje, nece do toga doci sigurno neko vrijeme, opet cu ici na macbook air sa novijim hardverom, i mozda tad budem ciljao na vise ram memorije. storage mi nije bitan jer mi se fajlovi za posao vezu na cloud tako da je meni 256gb sasvim dovoljno.

i platio sam ga okruglo 800 ojra. za mene best buy sa ovom cijenom.

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Veliki Brat kaže...
Aldo kaže...

to je to... moj sljedeći laptop je s 96GB RAM-a i 22 sata autonomije, s vrhunskim ekranom, Win laptopi su krama prema ovome...

1. Ne bi nikada kupio neki uređaj sa zalemljenim RAM-om (a najvjerojatnije i hrpom drugih komponenata) na ploču. To je pucanje sebi u nogu, katastrofa tko se uopće toga sjetio, ali najviše koji idioti to kupuju.

2. Kaže 96 GB "objedinjene" memorije. Živo me interesira što to znači.

3. Kaže "do 22 sata". Što jače specifikacije, to manja autonomija, tako da sumnjam da će u istom paketu  biti najjača verzija i najveća autonomija.

4. Zalemljeni RAM. Bitch please...

 1. Ljudima koji se ozbiljno bave IT-om, laptop je alat koji ima vijek trajanja 2-3-4 godine. A u tom razdoblju mi sigurno ne pada na pamet nadograđivati 32/64/96GB RAM-a, uzmem koji mogu platiti i ne hebem se s glupostima. Čudi me da se ne bunoš protiv integriranih baterija, rijetko koji Win laptop ima bateriju koja traje 2+ godine.

2. na ovo si dobio odgovor

3. na ovo nema smisla odgovarati

4. RAM je dio SoC-a... ako ne znaš ovo izguglati, isto nema smisla objašnjavati...bitch....

8 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Veliki brat:

Tvoji argumenti su, generalno, prihvatljivi.

Praktično, čujem samo teoriju.
Ja rekoh
14 godina
offline
Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prva ra

Da li je netko kupio novi Mac mini M2 i da ga koristi na QHD monitoru?

 

Čitam svakakve komentare po forumima. Od onih da radi i da je ok do onih da je i dalje u banani.

Baš bi kupio ali imam qhd koji mi je više nego dobar.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv

Koristim mini M1 sa Dell U2720Q 4K UHD koji radi odlično preko USB-C porta, dakle duplo piksela u odnosu na QHD. Problem je sa slabim grafikama u poslovnim laptopima neke srednje klase koji crkavaju kada ih se spoji na taj monitor, ali Apple sa time nema problema. Što se općenito tiče priče, Windows je fleksibilniji i neke aplikacije poput Excela mi bolje rade na Windowsu pa koristim obje platforme. Povezivanje uređaja (mac-ipad-watch-iphone-itd.) je daleko kvalitetnije nego preko windows/Android platformi. Apple proizvodi traju puno dulje nego li prosječni windows/Android uređaji, korisničko iskustvo je bolje a korisnička podrška je odlična. Problem je naravno cijena ali nju treba gledati u nekim dugoročnijim okvirima i prirodi posla. Sam mini M1 je bio jeftiniji od usporedivog PC-a, ali tipkovnica i miš su jedno 2-3x skuplji. Gejming je druga priča i za to više nemam vremena.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
14 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
cgsi kaže...

Koristim mini M1 sa Dell U2720Q 4K UHD koji radi odlično preko USB-C porta, dakle duplo piksela u odnosu na QHD. Problem je sa slabim grafikama u poslovnim laptopima neke srednje klase koji crkavaju kada ih se spoji na taj monitor, ali Apple sa time nema problema. Što se općenito tiče priče, Windows je fleksibilniji i neke aplikacije poput Excela mi bolje rade na Windowsu pa koristim obje platforme. Povezivanje uređaja (mac-ipad-watch-iphone-itd.) je daleko kvalitetnije nego preko windows/Android platformi. Apple proizvodi traju puno dulje nego li prosječni windows/Android uređaji, korisničko iskustvo je bolje a korisnička podrška je odlična. Problem je naravno cijena ali nju treba gledati u nekim dugoročnijim okvirima i prirodi posla. Sam mini M1 je bio jeftiniji od usporedivog PC-a, ali tipkovnica i miš su jedno 2-3x skuplji. Gejming je druga priča i za to više nemam vremena.

 Zar toliko loše radi Excel da je potrebno imati i laptop sa Windowsima.

11 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
CroDexter kaže...

Da li je netko kupio novi Mac mini M2 i da ga koristi na QHD monitoru?

 

Čitam svakakve komentare po forumima. Od onih da radi i da je ok do onih da je i dalje u banani.

Baš bi kupio ali imam qhd koji mi je više nego dobar.

 Situacija bi trebala biti identicna onoj sa M1, samo je stvar u tome koliko tko to primjeti. Nekome ne smeta uopće i bez problema koristi monitor koji nije 4k tako da možda i kod tebe bude tako.

 

Zašto jednostavno ne naručiš i probaš pa ako ti ne valja, jednostavno vratiš? A možda ti se mac toliko svidi da na kraju uzmeš 4k monitor.

S obzirom koliko svi hvale taj novi Mac mini, mislim da se stvarno isplati probati. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2023 23:41 (geronimo4661).
8 godina
offline
Re: Apple predstavio čipove M2 Pro i M2 Max te prv
Lovranac kaže:
“Zar toliko loše radi Excel da je potrebno imati i laptop sa Windowsima.”

Ne. Možeš imati windows na Macu i pokretati win verziju worda preko ikone na desktopu kao da je Mac verzija. Pokreće se brže u virtualnoj mašini nego u native modu na windows laptopu. Bolesno dobro kad vidiš uživo. Nema natrag
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice