Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik

poruka: 56
|
čitano: 16.219
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik".
16 godina
online
Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik

[s]Lijepo je vidjeti kako Apple uvijek stavlja korisnika na prvo mjesto.[/s]

Moj PC  
31 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Fanboyevi u transu. Apple čini to za dobrobit korisnika.

Kako nikome u EU nije palo na pamet da zabrani limitiranje konektora i sl.?
 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik

Uskoro!

Akcija!

Original Apple USB-C kabel koji podržava maksimalnu brzinu prijenosa podataka i maksimalnu brzinu punjenja uređaja = 29.99 USD 24.99 USD [all taxes included]...  

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 8:05 (Thinker).
 
12 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
silvio3105 kaže...
Fanboyevi u transu. Apple čini to za dobrobit korisnika.

Kako nikome u EU nije palo na pamet da zabrani limitiranje konektora i sl.?

 Ne možeš zabranit koliko oni mogu izmislit zaobiliaznih načina da budu inovatinvni zajebu korisnike

11 godina
offline
Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik

Ponosan sto mi je zadnji iPhone bio 3Gs 🥂

Moj PC  
4 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Da su htjeli napravili bi to vec sa prvim usb c prikljuckom na njihovim uređajima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik

Ako mobitel samo obavijesti korisnika da ne koristi propisani kabel ili slušalice, a da oni i dalje rade, to ne bi bilo loše (iako bi u konačnici dovelo do određenog nepotrebnog povećanja otpada), jer će ljutiti kupce Appleovih uređaja pa će si drugi put možda bolje razmiliti hoće li i ubuduće kupiti uređaj od njih ili ne.

 

Ako će mobitel spriječiti korištenje "neautentificiranog" kabela, punjača ili periferije, tu bi zakonodavstvo trebalo reagirati, jer nije poanta da mobitel ima fizičko USB-C PD sklopovlje, nego da ima funkcionalnost punjenja univerzalnim punjačem (a isto bi se trebalo proširiti i na periferiju), a ako će mobitel onemogućiti punjenje ako ne koristiš Appleov kabel ili punjač, onda nema tu funkcionalnost, onda je kao da ni nema USB-C PD port.

 
16 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
mbaksa kaže...

Ako mobitel samo obavijesti korisnika da ne koristi propisani kabel ili slušalice, a da oni i dalje rade, to ne bi bilo loše (iako bi u konačnici dovelo do određenog nepotrebnog povećanja otpada), jer će ljutiti kupce Appleovih uređaja pa će si drugi put možda bolje razmiliti hoće li i ubuduće kupiti uređaj od njih ili ne.

 

Ako će mobitel spriječiti korištenje "neautentificiranog" kabela, punjača ili periferije, tu bi zakonodavstvo trebalo reagirati, jer nije poanta da mobitel ima fizičko USB-C PD sklopovlje, nego da ima funkcionalnost punjenja univerzalnim punjačem (a isto bi se trebalo proširiti i na periferiju), a ako će mobitel onemogućiti punjenje ako ne koristiš Appleov kabel ili punjač, onda nema tu funkcionalnost, onda je kao da ni nema USB-C PD port.

 Pa sudeci po dosadasnjim izletima applea te vrste ne da ce ih manje kupovati vec vise jer ce ih Apple ubijediti kako je to za njihovo dobro....

6 godina
offline
Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik

 

vrlo vjerovatno nesto slicno ovome...

 

 

Sada mozda nece ali kada se ljudi naviknu samo ce OS update aktivirati nekakav ban... Fora kako je sve otislo u K...

 

 

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Apple to radi od prvog dana. Oni budu omogucili punjenje koje je regulirano EU zakonom, a sve ostalo bude extra.
13 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
mbaksa kaže...

Ako mobitel samo obavijesti korisnika da ne koristi propisani kabel ili slušalice, a da oni i dalje rade, to ne bi bilo loše (iako bi u konačnici dovelo do određenog nepotrebnog povećanja otpada), jer će ljutiti kupce Appleovih uređaja pa će si drugi put možda bolje razmiliti hoće li i ubuduće kupiti uređaj od njih ili ne.

 

Ako će mobitel spriječiti korištenje "neautentificiranog" kabela, punjača ili periferije, tu bi zakonodavstvo trebalo reagirati, jer nije poanta da mobitel ima fizičko USB-C PD sklopovlje, nego da ima funkcionalnost punjenja univerzalnim punjačem (a isto bi se trebalo proširiti i na periferiju), a ako će mobitel onemogućiti punjenje ako ne koristiš Appleov kabel ili punjač, onda nema tu funkcionalnost, onda je kao da ni nema USB-C PD port.

U samom početku ne vidim razloga ne korištenja originalnih dijelova periferije! 
Obzirom već i ”Magic mouse” ima upleteni (istina Bog USB A to Thunderbolt) kabel, nivo kvalitete kabela je na iznimno visokoj razini, isto tako i na MBP modelima laptopova (ma na svim gadgetima, osim vjerojatno iPhone mobitela i iPad tableta, a i oni će vjerojatno imati uskoro) koji su skorom duljinom oko 2 metra! 

U čemu je, ili bi bila kvaka, ako proizvođač daje neke sigurnosne garancije iste uvjetovati uporabom određenih detalja vanjskih komponenti?! 
Pa nije to periferija, nisu to zvučnici, printeri, monitori, hubovi, ...?!?! Trebalo, ili moralo, po čijem naputku, nahođenju, navođenju?!?! 

Posmatrač kaže...
mbaksa kaže...

Ako mobitel samo obavijesti korisnika da ne koristi propisani kabel ili slušalice, a da oni i dalje rade, to ne bi bilo loše (iako bi u konačnici dovelo do određenog nepotrebnog povećanja otpada), jer će ljutiti kupce Appleovih uređaja pa će si drugi put možda bolje razmiliti hoće li i ubuduće kupiti uređaj od njih ili ne.

 

Ako će mobitel spriječiti korištenje "neautentificiranog" kabela, punjača ili periferije, tu bi zakonodavstvo trebalo reagirati, jer nije poanta da mobitel ima fizičko USB-C PD sklopovlje, nego da ima funkcionalnost punjenja univerzalnim punjačem (a isto bi se trebalo proširiti i na periferiju), a ako će mobitel onemogućiti punjenje ako ne koristiš Appleov kabel ili punjač, onda nema tu funkcionalnost, onda je kao da ni nema USB-C PD port.

 Pa sudeci po dosadasnjim izletima applea te vrste ne da ce ih manje kupovati vec vise jer ce ih Apple ubijediti kako je to za njihovo dobro....

Kolega, ako već tako zborite, objasnite mi svoj stav, ili makar mišljenje na osnovu čega ste stavili ovakav post/odgovor?! 

U mojem slučaju imam nekoliko kvalitetnih komada IT opreme, kao i periferije, od iPad tableta, MBP laptopa, fotokameru SONY A7RIV kao i Pro printer CANON image PROGRAF PRO-300, i sada se postavlja pitanje, ZBOG KOJEG RAZLOGA bih ja uopće pomislio koristiti zamjenske kabele, tinte, punjače, baterije ...?!?! 
Istina, u fotokameri imam memorijske kartice koje nisu SONY, ali one su naoko nebitan dio u cijeloj priči, original SONY su stvarno preskupe za naš standard u Hrvatskoj običnom čovjeku. 

Koje je to dobro, budite dobri pa elaborirajte, ukoliko netko koristi zamjenske kabele (a postoje i certificirani) o kojima nema pojma o kvaliteti, propusnosti, ...?!?!

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C

al si ga nalupao...

 

Poanta je izbora, ako želiš koristi 1st party kabel s titanijskom jezgrom i pletivom od isusovih stidnih dlaka a ako želiš koristi kabel koji si u Tediu platio euro. Proizvođač uvijek može reći da se ograđuju od degradacije performansi zbog korištenja 3rd party dodataka i to je to.

I BTW ako koristiš sve 1st party proizvode, osobito Appleove onda si ovca na kubik jer nerijetko inferirne proizvode naplaćuju više nego superiorne 3rd party proizvode.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Spojio sam se na 220V nakon tvog posta.
Čudno da netko u 2023. pita tako nešto.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
ja peripetije oko ove materije rješavam godinama na jedan način..
kupim od Ankera top punjač i Anker 100w kabele.
nepoderivo...a puniš od mack booka, della xpsa do dječijeg xiaomia.
rađe njima, kao trećoj strani, dati novac (investirati), nego plaćat "cerificirane" amejzing gad(g)arije.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Pa evo vec dugo koristim punjac od xiomi ,kabel nezz..100ak kn i sve radi normalno za sad..iPhone 13..SE..7..XR..iPad
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik

Moj T11 Pro nece da puni sa 120W ako nije spojen preko orginalnog kabela na kojem piše 6A.Samo je razlika što je xiaomi to uradio zbog sigurnosti jer ne vjerujem koliko bi bilo sigurno progurati 120W kroz neke šč kablove.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Koje gluposti, onemogućit će brzo punjenje? Pa jebeni apple je jedna od rijetkih firmi koja u potpunosti podržava USB PD bez obzira što je na drugoj strani kabela njihov konektor, a isto je i kod bežičnog - opet standard.

Jebo vas USB-C, govno koje se rasklima za pol godine. Lightening je, mehanički, najbolji konektor ikad napravljen.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 19:28 (Feudalac).
Moj PC  
0 4 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Feudalac kaže...
Koje gluposti, onemogućit će brzo punjenje? Pa jebeni apple je jedna od rijetkih firmi koja u potpunosti podržava USB PD bez obzira što je na drugoj strani kabela njihov konektor, a isto je i kod bežičnog - opet standard.

Jebo vas USB-C, govno koje se rasklima za pol godine. Lightening je, mehanički, najbolji konektor ikad napravljen.

 De ne lupetaj. Ja u zivotu recimo nisam vidio unisten USB C prikljucak....

Ti si to pobrkao sa micro usb....

8 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Posmatrač:

Tko je spominjao uništenje? Govno se rasklima čas posla, hrpa ljudi ima problema s konektorima na mobitelima. Mehanički je loše riješen, nedovoljno robustan. To je činjenica, baš kao sto je bila i za micro varijantu
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 22:54 (Feudalac).
5 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Feudalac kaže...
Posmatrač:

Tko je spominjao uništenje? Govno se rasklima čas posla, hrpa ljudi ima problema s konektorima na mobitelima. Mehanički je loše riješen, nedovoljno robustan. To je činjenica, baš kao sto je bila i za micro varijantu

 KAo sto rekoh ne znam nikoga niti ikad vidio raskliman usb c prikljucak a sad ga manje vise svi imaju....

10 godina
offline
Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik

Meni osobno je na Samsungu uvijek prvi otišao usb-c konektor. U roku godinu dana je bio raskliman i proširen tako da sam morao posebno kabel namještati da "ulovi" punjenje. Možda je do mene, ne znam, ali ne mogu reći da su usb-c punjači, odnosno konektori, nešto robusni. Bolji jesu od micro usb-a to je istina.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C prik

istina. dva samsunga točno nakon 12 mjeseci, te sada, za ne povjerovat, motorola točno nakon 12 mjeseci.

ako uhvati turbo charge ne mrdaj.. zatrese li u turskoj samo 4 po rihteru odmah isključi brzo punjenje.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 10:36 (torrente).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Entry Point kaže...

Meni osobno je na Samsungu uvijek prvi otišao usb-c konektor. U roku godinu dana je bio raskliman i proširen tako da sam morao posebno kabel namještati da "ulovi" punjenje. Možda je do mene, ne znam, ali ne mogu reći da su usb-c punjači, odnosno konektori, nešto robusni. Bolji jesu od micro usb-a to je istina.

 Ne znam ako imaš još uvijek uređaj kod sebe, ali slična stvar se dogodila i meni no međutim nakon malo "proučavanja" skužio sam da su mi mali komadići onih mucica (ili kako ih već nazvati) iz džepa hlača završili u usb portu i onda sam ih ja još dodatno kabelom natiskao unutra. I tih možda pola milimetra je bilo dovoljno da kabel bude klimav i daje osjećaj da će mu uskoro doći kraj. Na kraju samo izvukao tu prljavštinu iz porta (mislim da sam koristio sim removal tool) i vratio se onaj "klik" kada kabel sjedne kako spada. Od tada, svakih nekoliko mjesci uzmem neki drugi mob, sa bljeskalicom posvijetlim unutra i ako ima te tkanine ili čega već, očistim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 10:44 (steve90).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Meni je na novom mobitelu (Redmi Note 10 Pro) USB-C klimav. Bilo koristio njihov kabel ili Kuulaa mag safe konektor, klima se. Mobitel nema ni mjesec dana.
Isto na custom elektronici imam USB-C port, i isto se kabel klacka u konektoru.
Do sada niti jedan microUSB niti USB-C nisam sjebao.
23 mjeseca
protjeran
offline
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
torrente kaže...

istina. dva samsunga točno nakon 12 mjeseci, te sada, za ne povjerovat, motorola točno nakon 12 mjeseci.

ako uhvati turbo charge ne mrdaj.. zatrese li u turskoj samo 4 po rihteru odmah isključi brzo punjenje.

 hmmm a da ti krivo trpaš pa ti se to u sve sfere života uvuklo ?

 

još niti jedan typ-C nije crko, ali recimo, mini-USB i prošli tjedan (ali koliko je star, plastika koja drži unutarnje kontakte je već okrhkavila - krasna riječ)....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 12:09 (Stric_Jura).
12 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Klimavost priključka nije do punjača nego do priključka na mobitelu. Kod Applea se na iPhoneu nije rasklimao dok se na iPadu rasklimao za manje od godinu dana a rjeđe se puni.
Također, katastrofalna kvaliteta Appleovih kabela prisiljava te da s punjačem barataš oprezno ko s osiromašenim uranom dok USB-C često isključujem tako da potegnem mobitel (ja sam od onih koji ne odvezuju patike prije skidanja iako znam da ću ih morati odvezati kad ih budem ponovo obuvao).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
BlueMax kaže...
Klimavost priključka nije do punjača nego do priključka na mobitelu.
Kod Applea se na iPhoneu nije rasklimao dok se na iPadu rasklimao za manje od godinu dana a rjeđe se puni.
Također, katastrofalna kvaliteta Appleovih kabela prisiljava te da s punjačem barataš oprezno ko s osiromašenim uranom dok USB-C često isključujem tako da potegnem mobitel (ja sam od onih koji ne odvezuju patike prije skidanja iako znam da ću ih morati odvezati kad ih budem ponovo obuvao).

Ad1; relativan pojam. Do sada sam imao raznolikih iskustava, najčešće je do nečistoća unutar utora. 

 

Ad2; NIKADA mi se na niti jednom Apple gadgetu nije rasklimao utor, ali da je bilo nečistoća unutar utora, bilo je i to iznenađujuće puno. Moram istaknuti utor na iPad tabletu (onaj 12.9 Pro Max) nikada nisam osjetio niti trunke "istrošenosti" kod ukopčavanja za punjenjem. 

 

Ad3; iz kojeg ste ovo smeća od podatka iskopali kolega, ponekad se upitam, jeste li ikada u zadnjih desetak godina imali koji Apple gadget?!?! Jedini kabel koji se je "raspao" kod Lightning 2.0 strane je bio onaj iPhone 8 Plus. Od tada sam imao ili još uvijek imam iPhone XS Max, iPad Air, Ipad 12.9 Pro, MBP 16', Magic mouse pa i Apple USB SuperDrive i svi kabeli ferceraju 200 na sat, i tako bude puno puno godina. 

 

U jedno konketnom slučaju, kod jednih "No name" slušalica, koje sam BTW uzeo zbog 1+8Pro, onaj dio odmah nakon chincha se je raspao nakon nekaj manje od godinu dana. Doslovce se je gumirana plastika počela nestajati, i počneš vidjeti žice i skupljati se prljavština. 

ATJ Lučko
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
U blizini sam osoba koji imaju Apple uređaje i čudno ih je vidjeti s normalnim kabelom. To je kao i s Alfom - ako nema ulja ispod nje, nema ni u njoj.
Tak i ovdje, ako je kabel čitav, nije od Applea 😁
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Apple planira ograničiti funkcionalnost USB-C
Btw čačkalicom sam pipao plastiku unutar USB-Ca na mobitelu i ona stoji normalno. Nije da se mrda ili da je pukla. Nešto nije dobro s dizajnom.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice