Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

poruka: 24
|
čitano: 5.276
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj".
12 godina
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Hm, a koliko bi tek smanio zagadjenje prestankom proizvodnje mobitela ? :-)

Moj PC  
21 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci
gavranpero kaže...

Hm, a koliko bi tek smanio zagadjenje prestankom proizvodnje mobitela ? :-)

ako se ikad prijavis za precjednika ja ti prvi potpisujem.

 

13 godina
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci
Ahahaha, da, pune se iz zraka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

...ostao sam bez teksta....

Moj PC  
4 0 hvala 0
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

A koliko bi tek pomogli okolišu kad nebi bacali sve stare mobitele na smeće (pardon, "reciklirali") nego dopustili serviserima da imaju valjanu dokumentaciju i rezervne dijelove za popravak?

Ili kad bi možda svi prestali lemiti apsolutno sve komponente računala i omogućili lakši popravak.

Ili da prestanu sa softverskim blokiranjem servisiranih dijelova.

Ili da prestanu štancati 15 varijanti istog mobitela svake godine uz minimalni hardverski napredak.

 

Ista stvar se odnosi na cijelu industriju, no Apple mi smeta jer se oni prave da su svetci.

 

Ne želim ni početi pričati o tome koliko su AirPods neservisabilne i time loše za okoliš.

Moj PC  
36 0 hvala 2
16 godina
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Samo su zaboravili reći jedan sitan detalj...

 

Sa mobitelom se sada dobije kabel koji na jednoj strani ima lightning konektor kao i do sada ali je na drugoj strani USB-C konektor koji do sada nije bio korišten. Isti taj USB-C konektor ima i njihov MagSafe bežični punjač tako da ako se želi koristiti bilo koja od te 2 stvari MORA se kupiti novi punjač.

Failure is always an option...
Moj PC  
15 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci

Vise vjerujem ovom videu nego apple-u
 
14 0 hvala 3
13 godina
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Kažu neće nikad prestat' glave da nam pune

Sve dok je ovaca neće falit' vune

Moj PC  
9 1 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Apple: Izbacit cemo punjac i kabel da bi smanjili zagadjenje okolisa,

jer su kutije za uredjaj manje i ne treba toliko kartona/papira, da bi se proizvela kutija.

 

Isto Apple: Prodaje mobitel sa QuickCharge-om, a punjac se mora kupiti posebno, u ogromnoj kutijetini.

Isto Apple: Prodaje svoj govnasti kabel za punjenje, kvalitete znj, koji se raspada ako ga krivo pogledas i ne oblijepis

odmah izolirkom kad ga odmotas.

Isto Apple: Ne koristi standardni USB-C konektor na mobitelu, za kojeg svatko vec ima punjac bar 5 godina.

 

Prodavanje magle im ide odlicno. Ovce pasu maglu, a Apple sisa ovce.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
17 1 hvala 1
13 godina
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Izbace adapter iz pakiranja, te promijene kabel koji dolazi u pakiranju da ne ide na stari koji ljudi već imaju. I onda nam tu pričaju o ekologiji... 

 
8 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Sta onda ne neprave (vrate) da mozemo  zamjeniti bateriju a ne da se novi mobitel kupuje. Gdje je tu ekologija.

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

a i vi iznad - baš ste našli crkvu di ćete se bogu molit. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Ovo ce biti jako dobro za okolis... u proizvodnji korisitmo manje metala, kartona, trosimo struje... $$$

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci
Scorpyo kaže...

Samo su zaboravili reći jedan sitan detalj...

 

Sa mobitelom se sada dobije kabel koji na jednoj strani ima lightning konektor kao i do sada ali je na drugoj strani USB-C konektor koji do sada nije bio korišten. Isti taj USB-C konektor ima i njihov MagSafe bežični punjač tako da ako se želi koristiti bilo koja od te 2 stvari MORA se kupiti novi punjač.

 This. U firmi bili uzeli nekoliko iphone 12 mini modela za kolege, neki uzeli i taj MagSafe, i na kraju svi morali još i punjače kupiti jer Android uređaji uglavnom daju punjače sa USB A konektorom a ne C na sebi...bitno da je njihova teza bila "svi imaju doma punjače"

Stoja
10 godina
neaktivan
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Apple su lopine u rangu balkanskih politicara

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
11 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci
texas.bug kaže...

Apple su lopine u rangu balkanskih politicara

 Da iskorištavaju svoju poziciju za zaradu koriste, ali kakva ti je to usporedba, pa ne kradu oni tebi, gdje piše da moraš kupit Appleov uređaj, i u startu znaš da nećeš dobit punjač, dakle možeš ali i ne moraš kupit. Ista stvar vrijedi i za Samsung.

5 godina
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Hm, ovo ste objavili u kategoriji "Ekologija". Možda da otvorite novu kategoriju "Licemjerje" ili "Bezočne laži". Ne bi falilo članaka.

 
9 1 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci
gavranpero kaže...

Hm, a koliko bi tek smanio zagadjenje prestankom proizvodnje mobitela ? :-)

Teško je da će se prestati proizvoditi, no da bi se mogli rjeđe mijenjati jest činjenica, makar je tu situacija ipak nešto bolja i prosječni ciklus korištenja je došao na nekih 3 godine ponajviše zahvaljujući tome da nema više bitnijeg napretka na novim mobitelima.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci
Scorpyo kaže...

Samo su zaboravili reći jedan sitan detalj...

 

Sa mobitelom se sada dobije kabel koji na jednoj strani ima lightning konektor kao i do sada ali je na drugoj strani USB-C konektor koji do sada nije bio korišten. Isti taj USB-C konektor ima i njihov MagSafe bežični punjač tako da ako se želi koristiti bilo koja od te 2 stvari MORA se kupiti novi punjač.

Nije bio korišten na mobitelima, no oni računaju da je bio na laptopima jer su njih prebacili na USB-C sa 2015-om. Daleko od toga da opravdavam ovaj postupak. Ono što je meni kao iPhone korisniku zapravo bilo najluđa činjenica je to da za modele od 2016-e nisi mogao spojiti kablom iPhone na laptop jer su punjači još ostali na USB-A, a na laptopu je ostao samo USB-C (btw, gdje je nestao USB-B?). Da bi bilo još luđe, sad navodno na novim modelima ponovo vraćaju USB-A, a kabel za punjenje su ipak prebacili. Onda se pojavi priča da će nova generacija iPhonea imati USB-C (već 3. godinu zaredom?). iPad nadalje na Pro verziji ima USB-C, a Air i redovni imaju lightning,... itd. U cijeloj toj priči sa priključcima jedino konzistentno je nekonzistentnost.

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

Napredak je zabilježen i u području smanjenja energije koju koriste uređaji poput iPhonea, iPada i MacBooka, u njihovoj većoj mogućnosti popravka i zamjene dijelova, te u rastavljanju vraćenih iPhonea i recikliranju sirovih materijala iz njih.

 

Ahahahaha, smanjenje energije da, ali mogućnost popravka? Sve više dijelova je zalemljeno i za neke stvari ima logično objašnjenje (korištenje zajedničkog RAM-a na M1 SoC-u), no ne treba se farbati sa ovakvim bedastoćama. MacBook Pro od 2016, MacMini od 2014, iMac od 2020,... sve su to postali uređaji gdje se mora mijenjati cijeli logic boar u slučaju bilokakvog kvara. Sva sreća da je većina njih relativno kvalitetna, no puno je "groblje" MacBook 12 kojima je riknuo SSD.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci
PlayMaker10 kaže...
texas.bug kaže...

Apple su lopine u rangu balkanskih politicara

 Da iskorištavaju svoju poziciju za zaradu koriste, ali kakva ti je to usporedba, pa ne kradu oni tebi, gdje piše da moraš kupit Appleov uređaj, i u startu znaš da nećeš dobit punjač, dakle možeš ali i ne moraš kupit. Ista stvar vrijedi i za Samsung.

 Imas pravo ne kradu od nas, trebao sam napisati muljatori 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
5 godina
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci
Govori se o uštedi na godišnjoj razini od 861.000 tona manje bakra, aluminija i cinka koji bi se inače koristili u proizvodnji elektroničkih komponenata.

861000 tona...861000*1000Kg

kad bi punjači bili teški oko 100 grama to bi ispalo 8 milijardi komada


Znači u mom slučaju da sam kupio novi iPhone morao bi kupiti i punjač
jerbo niti jedan nema usb c ulaz...ili kupiti adapter

Zar se Tim Cook nije jedanput sastao sa Plenkyem...možda je bio na repeticijama kod njega

čak su i iPhone "ovce" ništa prema glasačima HDZ-a
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbacivanj

A jel pise igdje kolko je ljudi kupilo odvojeno punjac?

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple objavio koliko je pomogao okolišu izbaci
Upravo sam htio linkati taj video
"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice