Apple će nabavljati materijale za baterije direktn

poruka: 15
|
čitano: 4.021
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple će nabavljati materijale za baterije direktn".
12 godina
odjavljen
offline
Apple će nabavljati materijale za baterije direktn

tek će sad djeca morat radit.... ☹ 

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Apple će nabavljati materijale za baterije direktn

Joooj, pa ovo će sigurno dovesti do smanjenja cijena apple-ovih proizvoda jer se izbacuje jedan (ili nekoliko) karika u lancu. 

 

 

 

NOT!

Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple će nabavljati materijale za baterije direktn

Kuda ide civilizacija. Jos malo pa ce firme morati kopati bunare za vodu... i onda kažu da tržište sve rješava

Ja rekoh
Moj PC  
1 2 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
Tako i ja nabavljam Kineske mobitele, od izvora...
scientia est potentia
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple će nabavljati materijale za baterije direktn

Problem je u globalnoj nestašici kobalta, odn. nedovoljnim količinama za ubrzano rastuću potražnju (baterije itd). Posljedično, otvara se i tržište špekulanata rijetkim materijalom, a količina (dostupnost) i cijena divlja (a nije bitkojn).
http://www.mining.com/web/three-charts-explain-cobalt-supplies-tightening/

 

Dok se Bush igrao rata po Afganistanu i Iraku, Kina mu je iza leđa dugogodišnjim ugovorima vezala većinu afričke produkcije rijetkih resursa.
Mislim da je Apple bio primoran na ovaj korak jer čak ni dobra cijena ne garantira nabavu na vrijeme, pa su im lančano vremenski ugroženi projekti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 16:41 (Zechina).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
Zechina kaže...

..

 

Dok se Bush igrao rata po ..

- no biggy.. samo spuste šestuflotu malo niže-južnije.. ako se otvori nova fronta i bez vidovitog milana možemo pogađati razlog (osim kemijskog oružja i širenja mira&demokracije po svijetu..).

jel uopće moglo biti drugačije gledajući globalnu podjelu, usa-šerif (koji btw čuva sef-novce/licence/banke/patente zapada generalno naplatu pristojbi koje nisu RTV-porez), kina-manufaktura, ostatak konzumenti.

Apple kao pametna kompanija, posluje, ugovara.. i vijest nije vijest, nego nešto normalno, bila bi vijest da nije tako ili da je neka domaća firma u pitanju.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
alien kaže...
Tako i ja nabavljam Kineske mobitele, od izvora...

 😂 zaobiša Apple 😂

8 godina
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
ihush kaže...
Zechina kaže...

..

 

Dok se Bush igrao rata po ..

- no biggy.. samo spuste šestuflotu malo niže-južnije.. ako se otvori nova fronta i bez vidovitog milana možemo pogađati razlog (osim kemijskog oružja i širenja mira&demokracije po svijetu..).

jel uopće moglo biti drugačije gledajući globalnu podjelu, usa-šerif (koji btw čuva sef-novce/licence/banke/patente zapada generalno naplatu pristojbi koje nisu RTV-porez), kina-manufaktura, ostatak konzumenti.

Apple kao pametna kompanija, posluje, ugovara.. i vijest nije vijest, nego nešto normalno, bila bi vijest da nije tako ili da je neka domaća firma u pitanju.. :)

 Šesta flota je za strašenje razjedinjenih arapa po Zaljevu. Kina je drugi par cipela

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
Feudalac kaže...
ihush kaže...
Zechina kaže...

..

 

Dok se Bush igrao rata po ..

- no biggy.. samo spuste šestuflotu malo niže-južnije.. ako se otvori nova fronta i bez vidovitog milana možemo pogađati razlog (osim kemijskog oružja i širenja mira&demokracije po svijetu..).

jel uopće moglo biti drugačije gledajući globalnu podjelu, usa-šerif (koji btw čuva sef-novce/licence/banke/patente zapada generalno naplatu pristojbi koje nisu RTV-porez), kina-manufaktura, ostatak konzumenti.

Apple kao pametna kompanija, posluje, ugovara.. i vijest nije vijest, nego nešto normalno, bila bi vijest da nije tako ili da je neka domaća firma u pitanju.. :)

 Šesta flota je za strašenje razjedinjenih arapa po Zaljevu. Kina je drugi par cipela

 

Da, upravo to. Ameri su s Kinom glasni, ali joj jedu iz ruke kad nema kamera i medija.
Slažem se ja da ovo izgleda očigledno (maknuti posrednika), ali da visoko tehnološka kompanija ide prtljati po rudnicima stvarno je malo neuobičajeno. Mislim da to ni Samsung do sad nije radio (a oni pak "svaštare" od cinculatora do raketa).
Postat će nezgodno kad Appleovi, Googleovi itd počnu kupovati izvore vode ;-)

8 godina
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
Zechina kaže...

 


Postat će nezgodno kad Appleovi, Googleovi itd počnu kupovati izvore vode ;-)

 Već kupuju. Kada je krenula hajka na gazirana i zaslađena pića, prodaja coca cole je otišlja prema dolje. Ubrzo je lansirana kampanja za zdrav život - pijte vodu. Ali ne bilo kakvu već brendiranu iza koje stoje dotični proizvođači slatke vode. Tako da - da, akcija je u zamahu već dugo

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 22:58 (Feudalac).
15 godina
offline
Apple će nabavljati materijale za baterije direktn

.. a te kompanije imaju novca na bacanje.. moraju u nešto 'kruto' (ne samo soft) investirati... biz as južu'l. google-voda, zvuči ko đusvodka, bit će popularno-hype još samo da angažiraju Muska ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
ihush kaže...

.. a te kompanije imaju novca na bacanje.. moraju u nešto 'kruto' (ne samo soft) investirati... biz as južu'l. google-voda, zvuči ko đusvodka, bit će popularno-hype još samo da angažiraju Muska ..

 ja se bojim da je ne razrijede, ipak je to skup resurs :)

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
Feudalac kaže...
ihush kaže...

.. a te kompanije imaju novca na bacanje.. moraju u nešto 'kruto' (ne samo soft) investirati... biz as južu'l. google-voda, zvuči ko đusvodka, bit će popularno-hype još samo da angažiraju Muska ..

 ja se bojim da je ne razrijede, ipak je to skup resurs :)

 

Google voda, 100% organska i GMO free.
Zvuči skoro kao Jana s porukom :-)

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
Zechina kaže...

 

Google voda, 100% organska i GMO free.
Zvuči skoro kao Jana s porukom :-)
 

 Samo što je voda anorganski spoj 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
Re: Apple će nabavljati materijale za baterije dir
JozoBozo121 kaže...
Zechina kaže...

 

Google voda, 100% organska i GMO free.
Zvuči skoro kao Jana s porukom :-)
 

 Samo što je voda anorganski spoj 

 No shit, Sherlock? Homeopati se ne bi složili  

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice