Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i sig

poruka: 21
|
čitano: 9.356
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i sig".
9 godina
offline
Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i sig

Postoji li ijedan korisnik koji će umjesto kamere na Macbooku u videokonferencijskom razgovoru koristiti kameru s iPhonea? Pitam jer ne vidim nikakvu praktičnu prednost.

Ovime ne omalovažavam tu mogućnost i znam da će to kod nekih korisnika izazvati svršidbu...  

 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i

Vjerojatno ne, ali prema novom Apple trendu, definitivno otvara vrata skorom izbacivanju web kamere sa Macbooka....jer... zasto ne?!

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
Thinker kaže...

Postoji li ijedan korisnik koji će umjesto kamere na Macbooku u videokonferencijskom razgovoru koristiti kameru s iPhonea? Pitam jer ne vidim nikakvu praktičnu prednost.

Ovime ne omalovažavam tu mogućnost i znam da će to kod nekih korisnika izazvati svršidbu...  

 Isprobao sam i kvaliteta se definitivno osjeti, tako da ako netko ima često videopozive ili snima sebe za nekakve tutorijale i sl. dobro dođe. Također je dobra fora što ultrawide kamera može uhvatiti stol na kojem radiš za snimanje ako se nešto petlja sa rukama, i onda samo na laptopu mjenjaš koji kut želiš (lice/ruke). U teoriji zanimljiv feature, ali za jako mali broj korisnika.

Stoja
6 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
syncmaster245b kaže...

Vjerojatno ne, ali prema novom Apple trendu, definitivno otvara vrata skorom izbacivanju web kamere sa Macbooka....jer... zasto ne?!

 nene, jer "hrabrost" :D

NULL!=NULL
14 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
Thinker kaže...

Postoji li ijedan korisnik koji će umjesto kamere na Macbooku u videokonferencijskom razgovoru koristiti kameru s iPhonea? Pitam jer ne vidim nikakvu praktičnu prednost.

Ovime ne omalovažavam tu mogućnost i znam da će to kod nekih korisnika izazvati svršidbu...  

 

Evo ti praktični primjer: koristim MacBook spojen na dva monitora, dok on stoji zaklopljen vertikalno na stalku, da mi uzme čim manje mjesta na stolu.

Za videkonf. su mi do sada bile opcije: dodatna kamera; mobitel + 3rd party app; razmrdavanje setupa na stolu svaki put kad imam neki poziv.

 

 

15 godina
online
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
thehuha kaže...
Thinker kaže...

Postoji li ijedan korisnik koji će umjesto kamere na Macbooku u videokonferencijskom razgovoru koristiti kameru s iPhonea? Pitam jer ne vidim nikakvu praktičnu prednost.

Ovime ne omalovažavam tu mogućnost i znam da će to kod nekih korisnika izazvati svršidbu...  

 

Evo ti praktični primjer: koristim MacBook spojen na dva monitora, dok on stoji zaklopljen vertikalno na stalku, da mi uzme čim manje mjesta na stolu.

Za videkonf. su mi do sada bile opcije: dodatna kamera; mobitel + 3rd party app; razmrdavanje setupa na stolu svaki put kad imam neki poziv.

 

 

 

Ima i treća opcija, ne koristiti kameru :-)

Ne znam tko bi me natjerao da koristim kameru na conf. callovima. To je najbolje vrijeme za kopati nos.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 16:56 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i

Možda ako kamera na iphone-u podržava center stage, pa ako je nekome to bitno - onda je korisno.

 

John Doe
13 godina
offline
Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i sig

laptopi sa intel procesorima imaju more problema...

 

ceka se update

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
Robert_84 kaže...

laptopi sa intel procesorima imaju more problema...

 

ceka se update

 nula problema na oba Intel based MBP-a MY 2020-2021

13 godina
online
Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i sig

Do daljnjeg ostajem na Montereyu dok ne izbace .1 verziju novog OS-a...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
1samek kaže...

Do daljnjeg ostajem na Montereyu dok ne izbace .1 verziju novog OS-a...

 13.1 je vec vani. Ustvari 13.0.1. moja greska.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 8:56 (Chico12).
16 godina
offline
Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i sig

evo jedan zgodan video s LTT-a o nedostaticma macOS-a

 

 

unatoc navedenim manama, koje ponekad znaju iritirati, korisnicko iskustvo nam je totalno smooth, pogotovo obiteljski aspekt s djeljenjem galerije, iClouda, glazbe, komunikacije (jer sam cesto izvan HR)

naime, svi osim najmladje kceri smo na apple ekosustavu (ona koristi stariji lenovo laptop i samsung mob)

 

 

Knowledge is power!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i sig

Meni jedino što fali na MacOS-u je normalan file explorer jer Finder je meni osobno smeće.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
Cordas kaže...

Meni jedino što fali na MacOS-u je normalan file explorer jer Finder je meni osobno smeće.

 Možeš pojasniti što točno fali naspram windowsa? Ja sam bio oduševljen finderom kad sam otkrio da ima tabove - win11 ih je tek u nazad par mjeseci dobio 😅 A ostalo neznam, više manje explorer k'o explorer, folderi/fileovi, copy/paste i to je to 

 

Stoja
12 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
Stoja kaže...
Cordas kaže...

Meni jedino što fali na MacOS-u je normalan file explorer jer Finder je meni osobno smeće.

 Možeš pojasniti što točno fali naspram windowsa? Ja sam bio oduševljen finderom kad sam otkrio da ima tabove - win11 ih je tek u nazad par mjeseci dobio 😅 A ostalo neznam, više manje explorer k'o explorer, folderi/fileovi, copy/paste i to je to 

 

Pa recimo address bar mi je grozan jer ne mogu kliknitu na njega i stisnuti cmd+c da bih kopirao path, nego moram kliknuti dolje na njega desnim klikom pa onda copy as path. I kako vi odete na određeni file path ako ga imate kopiranog? Ja obično odem preko terminala jer ne znam kako bi u finderu osim išao manualno otvarati folder po folder. 

 

Onda recimo ako je mali prozor findera otvoren, fileovi unutra se ne "skaliraju" unutar tog prozora, nego moram skrolati desno da bih došao do fileova koji nisu stali u prozor. Meni je logično da su svi uvijek prikazani (neovisno o veličini prozora), a ne da moram skrolati desno.

 

I tako, obično sam puno brži i produktivniji po windows file exploreru nego finderu, iako sam poprilično puno vremena proveo na Mac OS-u. No moguće da i krivo koristim neke stvari, tko će ga znati. 

13 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
CrniPero kaže...
Robert_84 kaže...

laptopi sa intel procesorima imaju more problema...

 

ceka se update

 nula problema na oba Intel based MBP-a MY 2020-2021

 2019 model macbook pro dosao je update jucer sad je ok... 

 

ventilator je stalno radio i niti jedan se prozor nije zelio zatvoriti. nakon pokretanja programa.

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
Bitanga kaže... 

Ima i treća opcija, ne koristiti kameru :-)

Ne znam tko bi me natjerao da koristim kameru na conf. callovima. To je najbolje vrijeme za kopati nos.

 Kolega nije ni to više sigurna rabota 

https://n1info.hr/znanost/otkrivena-neocekivana-povezanost-kopanja-nosa-i-alzheimerove-bolesti/

 

Robert_84 kaže...

laptopi sa intel procesorima imaju more problema...

 

ceka se update

 Taj sam. Jako nestabilna OS verzija, svako malo mi se sve sruši što nikada do sada nisam viđao na Macu. Sad me tjeraju na reinstalaciju svega, a nemam vremena za takve gluposti.

 

Cordas kaže...

Meni jedino što fali na MacOS-u je normalan file explorer jer Finder je meni osobno smeće.

+1

 

Meni je isto užasan, nikako se ne mogu priviknuti na njega i to ga koristim već jako dugo.

 

Meni osobno ništa posebno nije donijela ova verzija OSa, napredak je sve manji i manji. Ono što mi je donijela je nestabilan rad i često rušenje OSa.

13 godina
online
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
mzopg kaže...
 Taj sam. Jako nestabilna OS verzija, svako malo mi se sve sruši što nikada do sada nisam viđao na Macu. Sad me tjeraju na reinstalaciju svega, a nemam vremena za takve gluposti.

  

 

Tjeraju te da kupiš M1 :-P

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
1samek kaže...
mzopg kaže...
 Taj sam. Jako nestabilna OS verzija, svako malo mi se sve sruši što nikada do sada nisam viđao na Macu. Sad me tjeraju na reinstalaciju svega, a nemam vremena za takve gluposti.

  

 

Tjeraju te da kupiš M1 :-P

 Ionako mi je u planu već neko vrijeme, samo se mislim M1 ili M2. Odgađam i radi prebacivanja podataka i aplikacija, to mi je živa muka i baš mi se neda. 

10 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
Cordas kaže...
Stoja kaže...
Cordas kaže...

Meni jedino što fali na MacOS-u je normalan file explorer jer Finder je meni osobno smeće.

 Možeš pojasniti što točno fali naspram windowsa? Ja sam bio oduševljen finderom kad sam otkrio da ima tabove - win11 ih je tek u nazad par mjeseci dobio 😅 A ostalo neznam, više manje explorer k'o explorer, folderi/fileovi, copy/paste i to je to 

 

Pa recimo address bar mi je grozan jer ne mogu kliknitu na njega i stisnuti cmd+c da bih kopirao path, nego moram kliknuti dolje na njega desnim klikom pa onda copy as path. I kako vi odete na određeni file path ako ga imate kopiranog? Ja obično odem preko terminala jer ne znam kako bi u finderu osim išao manualno otvarati folder po folder. 

 

Onda recimo ako je mali prozor findera otvoren, fileovi unutra se ne "skaliraju" unutar tog prozora, nego moram skrolati desno da bih došao do fileova koji nisu stali u prozor. Meni je logično da su svi uvijek prikazani (neovisno o veličini prozora), a ne da moram skrolati desno.

 

I tako, obično sam puno brži i produktivniji po windows file exploreru nego finderu, iako sam poprilično puno vremena proveo na Mac OS-u. No moguće da i krivo koristim neke stvari, tko će ga znati. 

 

Imaš Go to Folder - Shift+Command+G pa tamo možeš pasteat path.

 

Koistim isključivo "List View" pa me to toliko ne dira

12 godina
offline
Re: Apple macOS Ventura - Brža, bolja, pametnija i
Syke kaže...

 

Imaš Go to Folder - Shift+Command+G pa tamo možeš pasteat path.

 

Koistim isključivo "List View" pa me to toliko ne dira

Hvala, ovo je dobar hint. Ali ipak windows varijanta je infinitely more convenient, iako vidjet ćemo ako se naviknem možda mi bude isto. 

 

Nego btw ljudi, ja se ne mogu načuditi koliko su ovi M1 i M2 dobri uređaji. Imam M1 Air i evo sad sam nedavno krenuo vikendom putovati vlakom i iskoristim to vrijeme uglavnom za rad na laptopu. Bez problema cijelim putem radim (nekih 4-5 sati) i to solidan workload, jedan asp.net server i jedan nextjs server se vrte, chrome nekoliko tabova, dev tools, postman itd. I Baterija mi bude na 60% na kraju puta. Kad dodam tome da laptop nema ventilatore i da je cijelo vrijeme hladan, ma čudo jedno. 
Bez razmišljanja kupujem i neki Pro čim mi ovaj postane preslab, iako za sada sav svoj web development radim na njemu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 7:39 (Cordas).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice