Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ultrabo

poruka: 64
|
čitano: 19.149
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ultrabo".
8 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
BlueMax kaže...
Cesc kaže...

A objavljen prije 9 sati. Pogledaj nedavne recenzije laptopa pa vidi koliko oni imaju pregleda i komentara :)

Ime Apple potiče na aktivnost fanove jednako koliko i hejtere 

 Da netko recenzira Asusa ili Lenovo ovakvih specifikacija i ovakve cijene komentara bi bilo još više.

 

Lijepo izgleda? Možda onima koji umjesto mozga imaju jabuku. Ovaj uređaj se dobro prodaje jer je zadržao korisnicima Macbooka najbitniji feature - svijetleću jabuku. Bratova kći je dobila lovu za Macbook pro a doma je došla s Airom. Pogodi zašto? Zato jer su jednako dobri za postanje na Facebooku a ovaj ipak svijetli. I nije nimalo pogriješila.

 Brat ti je lose odgojio kcer. Potencijalno je i on lose odgojen. Namece se jos stosta...ako se vodimo tvojim nacinom razmisljanja.

11 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Umbel kaže...
BlueMax kaže...
Cesc kaže...

A objavljen prije 9 sati. Pogledaj nedavne recenzije laptopa pa vidi koliko oni imaju pregleda i komentara :)

Ime Apple potiče na aktivnost fanove jednako koliko i hejtere 

 Da netko recenzira Asusa ili Lenovo ovakvih specifikacija i ovakve cijene komentara bi bilo još više.

 

Lijepo izgleda? Možda onima koji umjesto mozga imaju jabuku. Ovaj uređaj se dobro prodaje jer je zadržao korisnicima Macbooka najbitniji feature - svijetleću jabuku. Bratova kći je dobila lovu za Macbook pro a doma je došla s Airom. Pogodi zašto? Zato jer su jednako dobri za postanje na Facebooku a ovaj ipak svijetli. I nije nimalo pogriješila.

 Brat ti je lose odgojio kcer. Potencijalno je i on lose odgojen. Namece se jos stosta...ako se vodimo tvojim nacinom razmisljanja.

 Loše odgojio zato što joj je dao novac da si kupit laptop kakav želi i time usrećio kćerku ?? Svašta

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
8 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Nije li upravo on naveo da je njen potez "glup"? Glupe stvari rade glupi ljudi. Kad je dijete glupo, racuna se ili da je nasljedno ili krivo odgojeno.

Znam, namece se da je glup onaj kome smeta sto je mala kupila cisto OK lap, i sto dijete ima "jabuku umjesto mozga", a ne kao stric propuh od "prozora".
15 godina
neaktivan
offline
Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ultrabo

BlueMax,  imam svoje sumnje u vezi prve rečenice.

 

 Što se dizajna tiče, to je kao da kažeš da kupci Audija imaju krugove umjesto mozga. Da je samo do funkcije postanja na Facebook, HP Stream to radi za cca. 1800 kn. Ali pošto je Air brend, ima svjetleću jabuku (dizajn) i podrazumijeva veći društveni status, izbor je bio lagan  

 

 

 

 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 1:30 (Cesc).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ultrabo

Proizvođačima nije u interesu ponuditi mnogo za malo novca, nego malo za mnogo novca. Apple je taj poslovni model doveo do savršenstva pa mu valja čestitati.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Umbel kaže...

 Brat ti je lose odgojio kcer. Potencijalno je i on lose odgojen. Namece se jos stosta...ako se vodimo tvojim nacinom razmisljanja.

 Zanimljivo kad o odgoju počne pričati netko ko nema nikakve psihološke, sociološke a vjerojatno ni roditeljske kompetencije. Mala je cijelo školovanje superodličan učenik, pristojna, vrijedna. Sad je treći srednje a već dvije godine sezonski radi i štedi za nastavak svog školovanja, koji sigurno neće biti u Hrvatskoj. Imam dvoje male djece i nadam se da će biti loše odgojeni kao ona. Kad sam napisao da kupovinom Ara nije pogriješila, to sam i mislio jer osim što je dobila šminkerski laptop koji pokriva sve njene potrebe pola novca je uštedjela.

 

a što se tvog slučaja tiče, također se nameće još štošta.

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
BlueMax kaže...

Mala je cijelo školovanje superodličan učenik, pristojna, vrijedna.

 Bez uvrede, ali ovo ne mora nužno biti ideal. Djetinjstvo nudi mnogo više od toga da cijelo njegovo trajanje provedemo postajući nekim novim Balaševićevim Banetom.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
12 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Umbel kaže...
Nije li upravo on naveo da je njen potez "glup"? Glupe stvari rade glupi ljudi. Kad je dijete glupo, racuna se ili da je nasljedno ili krivo odgojeno.

Znam, namece se da je glup onaj kome smeta sto je mala kupila cisto OK lap, i sto dijete ima "jabuku umjesto mozga", a ne kao stric propuh od "prozora".

 Ne, glup je onaj tko ne može shvatiti napisano. Macbook air je za one koji računalo koriste za Facebook, mail, net i sl. I za te stvari je odličan. Ima i drugih, jeftinijih laptopa koji će jednako (ako zanemarimo touchpad i bateriju) dobro obaviti te poslove ali nisu tolika šminka. Kao što sam i napisao, nije glupa niti je imalo pogriješila (glup je onaj ko ne shvaća zašto). Kupila je laptop koji je za njene potrebe bolji od skupljeg za kojeg je dobila lovu, ljepši a upola jeftiniji. Meni je takakv laptop skoro neupotrebljiv no za 90% populacije je savršen.

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
BlueMax kaže...

Ima i drugih, jeftinijih laptopa koji će jednako (ako zanemarimo touchpad i bateriju) dobro obaviti te poslove ali nisu tolika šminka.

 Pravo je svakoga da misli kako je plaćanje više cijene zbog šminke - glupost. Glup je onaj tko ne shvaća da ne može biti univerzalni sudac.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
15 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Mary Sue kaže...

 Pravo je svakoga da misli kako je plaćanje više cijene zbog šminke - glupost. Glup je onaj tko ne shvaća da ne može biti univerzalni sudac.

 siroti sudac dredd. on mora biti i sudac i porota i krvnik 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ultrabo

Vidi magarce kako su opet dosli na pojilo. Uvijek ista prica uz prigodne zivozidaske komentare. Da mi je vidjeti ovoliko "konstruktivne rasprave" za neki Acerov model.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ultrabo

LOL vidi balkanske krkane koji misle da bi se svijet trebao okretati kako oni žele i da bi se ljudi trebali ponašati kako oni misle.

 

Dobar komentar iznad, živozidaški komentari.

 

E sad, teško je ljudima na ovim prostorima objasniti što znači sloboda izbora i osobna sloboda, kad postoji toliko balkanske zavisti. Kako objasniti njima da ljudi mogu raditi sa svojim novcima što žele i da si mogu kupiti što oni žele. Ako je djete htjelo 20 macbooka i da je dobilo novac za sve njih, to nije ničija briga i ne nema veze sa obrazovanjem ni odgojem. Ali to ne ide u tvrde socijalističke glavurde. Oni misle da mogu ko u jugi određivati što i kako će ostali raditi.

 

Ali ostanimo on topic (relativno), mislim da je djete pametno odlučilo i uzelo laptop koji joj sasvim odgovara.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 9:00 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ultrabo

Bar ima USB prikljucke. Sve drugo je lagano "2015.".

I najsmijesnije mi je procitati "relativno niska rezolcuija" - to je nemoguce tako reci,

jer rezolucija je (pre)niska za danasnje potrebe. Treba pisati "objektivno niska rezolcuija",

jer s obzirom na danasnje web stranice, pola displaya popune baneri i reklame,

no i ta rezolucija je bolja nego vecina danasnjih "1280x768" laptopi.

 

Samo zato sto je "jabolka", ne znaci da je i u 2018. dobra kupnja, jer postoji bar 10 drugih 13" laptopa do 1000€ koji su bolja kupnja:

https://geizhals.at/?cmp=1809076&cmp=1744903&cmp=1685949&cmp=1719142&cmp=1760628&cmp=1676023&cmp=1786221&cmp=1781756&cmp=1809056&cmp=1714546

 

Takodjer Ryzen modele ne treba zaboraviti:

https://geizhals.at/?cmp=1751839&cmp=1751794&cmp=1768408

 

Ali svaki placeni oglas je dobar oglas - ne valja nesto raditi dzabe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ultrabo

Da su Apple uredjaji skupi, jesu i tu je raspravi kraj. Tko ima, kupi. Isplativost je vec nesto drugo. Kupci vole lijepo upakirani marketing a i kvalitetno napravljeno sto Apple i nudi. Realna cijena za ovaj Air bi bila max 4500kn ali...

Nije savrsen kao ni bilo sto drugo no u kombinaciji sa macOS-om radi dobro i pouzdano. Jedan dio kupaca slijedi trend a neki jednostavno zele uredjaj koji radi i ne zeza. Sto se sve moze kupiti za odredjenu lovu je prazna rasprava.

Koristim Win10 i macOS i mogu reci da je drugi stabilniji i bolje radi

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ultrabo

Imam MacBook Air 13" iz 2011. i 90% dijelova u njemu je identično kao i u ovom iz 2018. Da je uređaj odličan - je. Da vrijedi €1000 u 2018. godini - fuck no. Cijena bi imala smisla da je unutra procesor zadnje generacije, 256GB SSD, ekran full HD rezolucije (i po mogućnosti tanjih rubova) i nova generacija touchpada. Znači neka fuzija Macbooka i Macbooka Pro u kućištu Aira po razumnoj cijeni.

 

A pošto Apple ne kuži da ima rupetinu između MBA koji je €1000 i prvog sljedećeg koji ima sve navedeno i košta €2000 (MBP Retina 256GB), ja sam od njih odustao. Ostalim proizvođačima je trebalo 4-5 godina da nauče napraviti kvalitetna kućišta i laptope koji ne škripe, ekrane koji se klimaju 3 minuta nakon što ih dotakneš s prstom itd. i tu je Apple bio pokupio simpatije mnogih pa i mene.

 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Ha?

Macbook Air 128GB je 899$
256GB je 999$

Macbook Pro 13 je 1299.

O kojoj rupetini pricas?
14 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult

MBP 13 najjeftiniji u HR dođe ~12000kn, ili oko 2k $, a air je 7777kn.

15 godina
online
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
To je zato sto Apple nema sluzbeno zastupnistvo u HR.

Ima ovlastene distributere, a marza je ogromna.

Razlike su manje u Njemackoj, VB itd.
16 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Cesc kaže...

A objavljen prije 9 sati. Pogledaj nedavne recenzije laptopa pa vidi koliko oni imaju pregleda i komentara :)

Ime Apple potiče na aktivnost fanove jednako koliko i hejtere 

Prije 9 sati je dug period.

A to za aktivnost je tacno - najcesce vise hejtere. Isto kao i Google ili Microsoft ili bilo koja respektabilnija kompanija. Pogledaj vijesti o MS-u.

Ali to ne mijenja cinjenicu da je ovo "praultrabook", vise nego "prauzor" :).

16 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Mary Sue kaže...
BlueMax kaže...

Mala je cijelo školovanje superodličan učenik, pristojna, vrijedna.

 Bez uvrede, ali ovo ne mora nužno biti ideal. Djetinjstvo nudi mnogo više od toga da cijelo njegovo trajanje provedemo postajući nekim novim Balaševićevim Banetom.

Jest da je offtopic, ali moram.

"Superodlican ucenik, pristojna, vrijedna" ne znaci da nema stav, nije buntovna, nije kreativna, nema druge interese/hobije u zivotu osim skole ili da je neki "politicki dizac ruke" sl.

Balasevic je s Banetom postigao kod mnogih da namjerno bivaju idioti, kako ne bili "kao Bane"... Ili jos gore, stvarno su idioti, ali se vade da nisu "kao Bane". :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 11:04 (knight).
16 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Mitch kaže...
To je zato sto Apple nema sluzbeno zastupnistvo u HR.

Ima ovlastene distributere, a marza je ogromna.

Razlike su manje u Njemackoj, VB itd.

I šta sad? Svaki Hrvat će po laptop skoknut do Njemačke, VB ili Švicarske? Ja gledam cijene ovdje.

 

Air iz recenzije je 7.777 kn, a MBP 256GB koji ima sve must have stvari danas (zadnji CPU, 8GB RAM, 256GB SSD i hi-res ekran) je 14.899 kn. Dakle razlika je dvostruka.

 

Činjenica je da to što MBP 256GB nudi za skoro 15k kn možeš kod drugih vendora dobiti skoro po cijeni Aira 128GB. Dakle, Apple koliko god je kvalitatan, ako nisi krcat parama ili snob koji mora imat Apple da se "vidi da se ima" nema smisla kupovati. Prošla su vremena kad je Apple radio 5 klasa bolja kućišta, šarke, tipkovnice itd. Jedino što im je ostalo je touchpad i OS. Izbacili su MagSafe, osakatili Macove normalnih USB-ova, počeli uvoditi gimmice u vidu touch bara itd., a cijene su im i dalje kao da nemaju konkurenciju. Samo što je sad imaju.

 

PS. Koristim i dalje svoj Air i stvarno sam prezadovoljan s tim laptopom. Čovjek ne bi nikad rekao da je iz 2011. godine. Samo konstatiram da je danas 15.05.2018. dati 7.777 kn za takvu konfiguraciju suludo.

8 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Pa problem je u standardu. Aceri koji kod nas kostaju 500€ najprodavani su, dok vani imaju status Altatel mobitela sa Tiskovog kioska za 399kn - realno neupotrebljivi, osim budget korisniku ili ulaznom studentu.
Ne vidim zasto bi bilo normalno dati 5000 kn za mobitel, a 10.000 je glupo dat za laptop koji ima realno barem 2x vijek trajanja.
Druga stvar je sto je MBA imao ovu cijenu i prije 5 godina, a sad nema nikakvog smisla kupovati ga.
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
knight kaže...

Balasevic je s Banetom postigao kod mnogih da namjerno bivaju idioti, kako ne bili "kao Bane"... Ili jos gore, stvarno su idioti, ali se vade da nisu "kao Bane". :)

 Balašević je objektivnu stvarnost prelomio kroz svoj misaoni sklop napisavši pjesmu "Nikad kao Bane". Sve ostale teorije drže se za ruku sa sveopćom besmišlju i pogrešnom interpretacijom položaja ili značenja umjetnosti u čovjekovu životu.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
16 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Mary Sue kaže...
knight kaže...

Balasevic je s Banetom postigao kod mnogih da namjerno bivaju idioti, kako ne bili "kao Bane"... Ili jos gore, stvarno su idioti, ali se vade da nisu "kao Bane". :)

 Balašević je objektivnu stvarnost prelomio kroz svoj misaoni sklop napisavši pjesmu "Nikad kao Bane". Sve ostale teorije drže se za ruku sa sveopćom besmišlju i pogrešnom interpretacijom položaja ili značenja umjetnosti u čovjekovu životu.

 

Daj odmori malo, to je Balaš, ne Goethe. Služi tome da wannabe umjetnicke duse stavljaju njegove citate na FB.

15 godina
online
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
zag0 kaže...

Ok ali ne mozes vaditi zakljucke po hrvatskim cijenama.

 

iStyle i slicna sranja imaju 50% marze na veleprodajnu cijenu...tog nema nigdje.

 

 

Apple je u problemu sto za cijenu Mac Aira, svugdje mozes kupti XPS 13 koji je na razini Proa.

 

 

16 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Mitch kaže...
zag0 kaže...

Ok ali ne mozes vaditi zakljucke po hrvatskim cijenama.

 

iStyle i slicna sranja imaju 50% marze na veleprodajnu cijenu...tog nema nigdje.

 

 

Apple je u problemu sto za cijenu Mac Aira, svugdje mozes kupti XPS 13 koji je na razini Proa.

 

 

A šta sam ja rekao nego isto to?

Tko bi normalan kupio Air kad za iste novce može kupiti XPS 13?

 

Vadim zaključke kao hrvatski kupac u Hrvatskoj.

Da sam u SAD-u mogao bi ubost refurbished Proa i proći skoro kao i s tim XPS-om pa bih onda dvaput razmislio.

15 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
knight kaže...

 

Daj odmori malo, to je Balaš, ne Goethe. Služi tome da wannabe umjetnicke duse stavljaju njegove citate na FB.

to sto wannabe umjetnicke duse stavljaju njegove citate na FB ne znaci da njegovi stihovi imaju plitko znacenje. to sto se uglavnom slusaju njegove balade i 95% ljudi uopce ne zna da je on ista drugo 'probao' pisati je druga stvar.

a evo, onima do kojih ne dospijevaju njegove poruke napisao je i:

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
knight kaže...

Daj odmori malo, to je Balaš, ne Goethe. Služi tome da wannabe umjetnicke duse stavljaju njegove citate na FB.

 Što želiš reći? Balaševićev je opus dobrim dijelom trubadurska lirika visokoga umjetničkog senzibiliteta, a uraci socijalne tematike nimalo ne zaostaju za njegovom ljubavnom poetikom. Imaš dobrih tekstova o tome, primjerice ovaj diplomski rad s Odsjeka za komparativnu književnost zagrebačkoga Filozofskog fakulteta. Shvaćam da je lakše napisati kako Balašević nije Goethe - premda ni Goethe nije Balašević, ako ćemo iskreno govoriti - no zar je iluzorno očekivati barem malo znanja o materiji koju se pokušava osporiti?

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
13 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
zag0 kaže...

A šta sam ja rekao nego isto to?

Tko bi normalan kupio Air kad za iste novce može kupiti XPS 13?

 

Vadim zaključke kao hrvatski kupac u Hrvatskoj.

Da sam u SAD-u mogao bi ubost refurbished Proa i proći skoro kao i s tim XPS-om pa bih onda dvaput razmislio.

 Ja sam uzeo Pro (sa onim barom i 256gb), samo zato jer Windows 10 ne mogu smislit i dosta mi ga je. OS X radi bez ikakvih problema i updatea i gluposti, jedino je Office problem jer je za*urac na Macu.

 

Pro i XPS su bili u 100$ razlike, tako da je odlucivao samo OS, izgled i ostalo manje vise.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Apple MacBook Air 13 (2018) - Prauzor svih ult
Mitch kaže...

 

Apple je u problemu sto za cijenu Mac Aira, svugdje mozes kupti XPS 13 koji je na razini Proa.

 

 

Svugdje, osim u Hrvatskoj.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice