Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Continuit

poruka: 13
|
čitano: 4.823
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Continuit".
10 godina
offline
Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Continuit

Opppaaa. Dosta su macova izbacili iz podrske iako su apsolutno dovoljno jaki za vrtiti novi sistem.

Ipak razumljivo, Apple se sto prije zeli rijesiti Intela. Nadam se da ce OpenCore zajednica odraditi svoj posao ako vec i nije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2022 7:24 (Chico12).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti
7 godina
offline
Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Continuit

To keep Macs more secure, there's a new Rapid Security Response feature for installing security updates without a system update, and it doesn't even require a reboot. 🤙🏻

Možda je privremeno (os update) ili je do Venture, no čini mi se da mi se appovi malo brže otvaraju i da su respozivniji u radu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti
Hvala, radi ovoga sam došao na temu! Imaš li netko iskustva sa open core i MBP 2016? Koliko je riskantno (ili nije ništa više od normalnog upgradea)?
13 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti
CrniPero kaže...

To keep Macs more secure, there's a new Rapid Security Response feature for installing security updates without a system update, and it doesn't even require a reboot. 🤙🏻

Možda je privremeno (os update) ili je do Venture, no čini mi se da mi se appovi malo brže otvaraju i da su respozivniji u radu

U mojem slučaju, odgovaram upravo sada sa iPad 12.9 5th generation i iOS 13.1, i vidim da i na iPadima ima onaj novi dodatak onog centra, znam da se nisam dobro odrazio jbg, a ne sa MBP 16' iz jednog vrlo jednostavnog razloga, printer CANON još nema drivere za Mac OS Venturu. 
Ne sumnjam uopće da sve fercera kao po špagu, a evo našao sam ga, ”Scenski manager”, još ću malo dumati dok moguće ne uočim na CANON službenim stranicama službenu objavu drivera, jer ne mogu raditi sa fotografijama i printanje/m! 

kerum kaže...
Hvala, radi ovoga sam došao na temu! Imaš li netko iskustva sa open core i MBP 2016? Koliko je riskantno (ili nije ništa više od normalnog upgradea)?

Uvjeren sam da na službenim stranicama se može sasvim lagano provjeriti takva informacija, pod stavkom podržani gadgeti za određeni Mac OS. 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Continuit

neznam šta bih rekao za stage manager

koliko je ok, toliko ga i ne želim koristiti jer mi je logičnije u doljni ljevi kut (hot corner) proletiti sa mišem i imati mission control

Možda je stvar navike !

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti
kerum kaže...
Hvala, radi ovoga sam došao na temu! Imaš li netko iskustva sa open core i MBP 2016? Koliko je riskantno (ili nije ništa više od normalnog upgradea)?

 Imam macbook air 2012 i instaliran monterey preko opencorea. Radi sve isto kao kad instaliraš standardnom procedurom. Fluidnost os-a normalna.

12 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti
kerum kaže...
Hvala, radi ovoga sam došao na temu! Imaš li netko iskustva sa open core i MBP 2016? Koliko je riskantno (ili nije ništa više od normalnog upgradea)?

 ako nisi nikad radio, moze biti pegla na prvu. ali na kraju radi sve najnormalnije.

ja sam koristio monterey na mac mini 2012, i ok je radio, mada je pokazivao vec dosta znake starosti. youtube je zapinjao, aplikacije su se sporo loadale, ms teams je bas lose radio. ovako za nekih laganih poslica moze i dalje gurati, ali opet pricamo o masinici staroj 10 godina, tako da je mene pravo dobro posluzila.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
10 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti
Upravo instalirao venturu preko opencorea, sve sljaka super.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti
Ne razumijem koja je svrha stage managera. Što on radi, a da dock ne radi?
Probao koristiti i ne vidim svrhu. Kad sam skužio da mogu imat samo jedan prozor otvoren po ekranu odmah sam ga disableao
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti

Mozes imati vise, i to u grupama koje definiras. sto je po meni najboji dio stage managera. Ono sto fali je intuitivnost, morao sam traziti tutorial kako se sluziti tim cudom, sto je odmah znak da ce ga pola ljudi ugasiti i vise nikada nece koristiti.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti
INCOGNITO99 kaže...

Mozes imati vise, i to u grupama koje definiras. sto je po meni najboji dio stage managera. Ono sto fali je intuitivnost, morao sam traziti tutorial kako se sluziti tim cudom, sto je odmah znak da ce ga pola ljudi ugasiti i vise nikada nece koristiti.

Obzirom ”Stage manager” imam i na iPad Pro 12.9 5th edition modelu, ako nije problem staviti link gdje ste kolega uočili tutorial?! 
A ne pitam to samo tako bez veze, već iz razloga šam uočio nekoliko pomalo ćudnih slućajnosti, kao prva; stage manager imaju i Mac računala i iOS, s time da je kod iOS računala samo iPad u igri. 
Kao druga; uočio sam da mi se je sat kod ”Locked screen” izmijenio font sata, isto kao što stoji jedan od fontova na iPhone ”Screen always” postavkama, ali na iPad računalu nemam mogućnosti praćenja onih malih ispod widgeta?! Možda negdje sam previdio i promašio aktiviranje u postavkama, ali gdje?! U ”Wallpaper” ne pronalazim nikako. 

Uvjeren sam da će ”Stage manager” sa svakom novom nadogradnjom biti sve bolji i intinuitivniji, pa se nadam da ”će ispraviti”, možda i opet griješim, kada sam na Safari pregledniku i listam neke stranice, čitam hoću kazati, ne mogu swipeat prstom s lijeve strane i vratiti se na ekran prije, već samo sa onom < strelicom nazad 
Ako netko zna rješenje tog mojeg malenog problema, zahvalan bih bio da ga posta u temu. 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Re: Apple izbacio macOS 13 s dugo očekivanom Conti
ATJLučko kaže...
INCOGNITO99 kaže...

Mozes imati vise, i to u grupama koje definiras. sto je po meni najboji dio stage managera. Ono sto fali je intuitivnost, morao sam traziti tutorial kako se sluziti tim cudom, sto je odmah znak da ce ga pola ljudi ugasiti i vise nikada nece koristiti.

Obzirom ”Stage manager” imam i na iPad Pro 12.9 5th edition modelu, ako nije problem staviti link gdje ste kolega uočili tutorial?! 
A ne pitam to samo tako bez veze, već iz razloga šam uočio nekoliko pomalo ćudnih slućajnosti, kao prva; stage manager imaju i Mac računala i iOS, s time da je kod iOS računala samo iPad u igri. 
Kao druga; uočio sam da mi se je sat kod ”Locked screen” izmijenio font sata, isto kao što stoji jedan od fontova na iPhone ”Screen always” postavkama, ali na iPad računalu nemam mogućnosti praćenja onih malih ispod widgeta?! Možda negdje sam previdio i promašio aktiviranje u postavkama, ali gdje?! U ”Wallpaper” ne pronalazim nikako. 

Uvjeren sam da će ”Stage manager” sa svakom novom nadogradnjom biti sve bolji i intinuitivniji, pa se nadam da ”će ispraviti”, možda i opet griješim, kada sam na Safari pregledniku i listam neke stranice, čitam hoću kazati, ne mogu swipeat prstom s lijeve strane i vratiti se na ekran prije, već samo sa onom < strelicom nazad 
Ako netko zna rješenje tog mojeg malenog problema, zahvalan bih bio da ga posta u temu. 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice