Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 milijar

poruka: 22
|
čitano: 5.033
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 milijar".
13 godina
offline
Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 milijar

brutalno ... današnji apple više zarađuje samo od slušalica za iPhone nego Jobsov sveukupno...

 

kraj se ne nazire... do kraja godine vjerojatno su na 3+ trilijuna ili bilijuna po naški.

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Balon. Prenapuhani.
Pis on ju :P
Moj PC  
1 9 hvala 0
16 godina
offline
Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 milijar

Rade procitam clanak o Staniji nego o Appleu, al fakat...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
grzzi kaže...

brutalno ... današnji apple više zarađuje samo od slušalica za iPhone nego Jobsov sveukupno...

 

kraj se ne nazire... do kraja godine vjerojatno su na 3+ trilijuna ili bilijuna po naški.

I trilijun (1018) i bilijun (1012) je po naški. Englezi (i ostala im jezična braća) kažu trillion za 1012

42
13 godina
offline
Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 milijar

Ako je po meni, tri su gadgeta aktivna! 

Najbolji mi je iPad, imam ga od siječnja 2014, što znači preko punih sedam godina

Kako mi se može, još koji mjesec pa budem piknuo nešto novoga! 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Hmm, prije nekog vremena pojedini analitičari ovdje na forumu predvidjeli su totalni pad i krah Applea i evo nas ovdje. Brojke su tim impresivnije uz trenutnu situaciju s covidom. Nekoliko podataka je vrlo zanimljivo - rast udjela u Kini i Indiji te broj trenutno aktivnih iPhonea i općenito Apple uredjaja sto je značajan podatak za širenje posla sa uslugama.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
markoBT kaže...
grzzi kaže...

brutalno ... današnji apple više zarađuje samo od slušalica za iPhone nego Jobsov sveukupno...

 

kraj se ne nazire... do kraja godine vjerojatno su na 3+ trilijuna ili bilijuna po naški.

I trilijun (1018) i bilijun (1012) je po naški. Englezi (i ostala im jezična braća) kažu trillion za 1012

 mislio sam na to da je (eng)trillion = (hr)bilijun tj tisuću milijardi.

13 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Antiseptik kaže...
Balon. Prenapuhani.

niti približno. 111 milijardi prometa u jednom tromjesečju. cca 30 milijardi čiste dobiti ( što znači da im je i pe ratio nizak ). 20% rasta year over year ( to je nešto što očekuješ od startupa, a ne od najveće tvrtke na svijetu ). Najviše isplate dioničarima i svejedno zadržavaju preko 200 milijardi casha bez duga te rade buyback ( dakle držiš da ti je dionica podcijenjena pa je otkupljuješ i povlačiš sa tržišta čime se postižu određeni drugi benefiti za tvrtku ).

 

Napravili su Fortune 100 biznis samo od slušalica koje su pred par godina bile poklanjane sa mobitelom... inteligencija i zrelost koju pokazuju sa svakim istupom i potezom. Kratkoročno do srednjeročno će rasti jer im je model usluga posložen, sad ulažu u ekskluzivne sadržaje ( filmovi, serije, igre ... ). M1 procesor tj tranzicija na ARM je krenula dobro preko svih očekivanja i tu će bilježiti značajan rast u mac biznisu. Wearables, uključujući spomenute air podse rastu gotovo troznamenkasto... to su deseci milijardi godišnje profita. Watch sazrijeva. iPhone raste neočekivano dobro na tržištima van usa i eu. Također i politika koju vode kontra facebooka i googlea i u zaštiti privatnosti će im ići u prilog ... u tom ratu praktički jedini nemaju što izgubiti jer im se gotovo nula profita zasniva na prodaji oglasa ili informacija...

apple je tvrtka koja će još dugo rasti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 23:10 (grzzi).
5 godina
protjeran
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Najobičniji balon (uostalom, kao i ostatak kapitalizma).
Kad pukne (po n-ti put), a puknut će, biti će to zaglušujućom silinom. A onda slijedi tzv. restrukturiranje :)
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 9:10 (Antiseptik).
Moj PC  
0 13 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Antiseptik kaže...
Najobičniji balon (ostalom, kao i ostatak kapitalizma).
Kad pukne (po n-ti put), a puknut će, biti će to zaglušujućom silinom. A onda slijedi tzv. restrukturiranje :)

 Tesla je balon. Apple je najbolje poslovanje na svijetu s $250B u kesu. Nesto sto ima toliko kesa ne moze bit restrukturirano...

16 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Antiseptik kaže...
Najobičniji balon (uostalom, kao i ostatak kapitalizma).
Kad pukne (po n-ti put), a puknut će, biti će to zaglušujućom silinom. A onda slijedi tzv. restrukturiranje :)

 Ne kažem da je kapitalizam savršen, ali upravo si opisao što se dogodilo komunizmu i SSSR-u kasnih 80-ih i početkom 90-ih :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 11:42 (Marko).
15 godina
offline
Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 milijar

baš mi je drago za siroti epl. napokon će stati na noge i malo odahnuti. 

 

u ostalim vijestima:

 

znam da je nekima tu put od dupeta do glave asimptotski beskonačan no ponovimo:

 

komunizam (bez obzira na naziv) kao stvarnost nikad nije NIGDJE postojao. postojali su pokušaji socijalizma i svega i svačega što se tako naziva. komunizam se kao ideja poajvljuje samo na nekoliko mjesta - u djelima marxa i engelsa, u romanu "leopard s kilimanjara" (olga larionova) i u zvjezdanim stazama - federacija (bez ferengija). osnovni postulat mu je - "svakome prema potrebama, od svakoga prema mogućnostima". kad biste malo više čitali i obrazovali se (a ima ih tu dovoljno starih, poput mene, da su bar imali priliku u školi), ne biste tu lupetali gluposti. možete vi prasca nazivati i slonom i kokoši i krokodilom i klavirom i lokomotivom - svejedno će ostati prasac. komunizam je doista genijalan i idealan koncept no čista i neostvariva utopija, upravo zbog toga što su ljudi takvi kakvi su (pa sve svoje najgore i nabolje - ili najizrazitije - pokazuju u kapitalizmu i inim devijacijama). 

 

slično je i s pojmovima demokracija i tržište. ajte si više utuvite da toga nema u zbilji. demokracija (demos kratein) je šljakala dok su odlučivali svi u polisu od par tisuća stanovnika najviše. toga odavno niks. u praksi to je normalna distribucija: vladavina priglupe većine (90%) nad unešto bistrijom manjinom (5%) i ekstremnim idiotima (5%).

 

a tržište (odn. tržišna sloboda/regulativa) implicira potpunu tržišnu (ponuda i potražnja) slobodu za bilo što. da, i droge i oružje i zdravstvo i ... sve, bez iznimnke. i nepostojanje država (u smislu granica). i neograničene prirodne resurse. a toga isto niks.

 

dakle, ne spominjite fikcija ljudskih uzalud. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 14:31 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 milijar

Jbte toliko para a servisi su im po 3m2 zakrcani robom

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Ajar kaže...

baš mi je drago za siroti epl. napokon će stati na noge i malo odahnuti. 

 

u ostalim vijestima:

 

znam da je nekima tu put od dupeta do glave asimptotski beskonačan no ponovimo:

 

komunizam (bez obzira na naziv) kao stvarnost nikad nije NIGDJE postojao. postojali su pokušaji socijalizma i svega i svačega što se tako naziva. komunizam se kao ideja poajvljuje samo na nekoliko mjesta - u djelima marxa i engelsa, u romanu "leopard s kilimanjara" (olga larionova) i u zvjezdanim stazama - federacija (bez ferengija). osnovni postulat mu je - "svakome prema potrebama, od svakoga prema mogućnostima". kad biste malo više čitali i obrazovali se (a ima ih tu dovoljno starih, poput mene, da su bar imali priliku u školi), ne biste tu lupetali gluposti. možete vi prasca nazivati i slonom i kokoši i krokodilom i klavirom i lokomotivom - svejedno će ostati prasac. komunizam je doista genijalan i idealan koncept no čista i neostvariva utopija, upravo zbog toga što su ljudi takvi kakvi su (pa sve svoje najgore i nabolje - ili najizrazitije - pokazuju u kapitalizmu i inim devijacijama). 

 

slično je i s pojmovima demokracija i tržište. ajte si više utuvite da toga nema u zbilji. demokracija (demos kratein) je šljakala dok su odlučivali svi u polisu od par tisuća stanovnika najviše. toga odavno niks. u praksi to je normalna distribucija: vladavina priglupe većine (90%) nad unešto bistrijom manjinom (5%) i ekstremnim idiotima (5%).

 

a tržište (odn. tržišna sloboda/regulativa) implicira potpunu tržišnu (ponuda i potražnja) slobodu za bilo što. da, i droge i oružje i zdravstvo i ... sve, bez iznimnke. i nepostojanje država (u smislu granica). i neograničene prirodne resurse. a toga isto niks.

 

dakle, ne spominjite fikcija ljudskih uzalud. 

 

 nisu postojali, što ne znači da bi funkcionirali da je netko pokušao. Osnovna razlika između ideje komunizma i slobodnog tržišta ( pa i kapitalizma ) je kolektivizam vs individualizam. Premda i slobodno tržište i libertarijanci i komunisti u konačnici u teoriji teže nestanku države. Ok, libertarijanci su tu podijeljeni pa ih dio smatra da je minimalna država nužna ( minarhisti ). 

"As soon as there is no longer any social class to be held in subjection; as soon as class rule, and the individual struggle for existence based upon our present anarchy in production, with the collisions and excesses arising from these, are removed, nothing more remains to be repressed, and a special repressive force, a state, is no longer necessary. The first act by virtue of which the state really constitutes itself the representative of the whole of society — the taking possession of the means of production in the name of society — this is, at the same time, its last independent act as a state. State interference in social relations becomes, in one domain after another, superfluous, and then dies out of itself; the government of persons is replaced by the administration of things, and by the conduct of processes of production. The state is not "abolished". It dies out."

Ne vjerujem u kolektivizam bilo kakve vrste. To je za insekte.

16 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Mitch kaže...

 Tesla je balon. Apple je najbolje poslovanje na svijetu s $250B u kesu. Nesto sto ima toliko kesa ne moze bit restrukturirano...

Veliki najlakše padnu, ili imaj u vidu da se situacija vrlo lako ili vrlo brzo može okrenut gadno naglavačke.Danas je večina toga debelo precjenjena, i razna ekipa slična Jabučarima vrlo je osjetljiva na ono rat bez klasičnog rata.

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
offline
Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 milijar

Zanimljivo je da im je cijena dionice zaronila nakon dobrih vijesti sto se nebi trebalo dogoditi bas naprotiv trebala bi rasti. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil

LOL

13 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
esse kaže...

Zanimljivo je da im je cijena dionice zaronila nakon dobrih vijesti sto se nebi trebalo dogoditi bas naprotiv trebala bi rasti. 

 ništa neobično, u isčekivanju dobrih rezultata se vjerojatno puno trgovalo, sad se to sleglo pa će opet krenut rasti. doduše trenutno je čitav nasdaq u crvenom. 

10 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Antiseptik kaže...
Najobičniji balon (uostalom, kao i ostatak kapitalizma).
Kad pukne (po n-ti put), a puknut će, biti će to zaglušujućom silinom. A onda slijedi tzv. restrukturiranje :)

 Nesposobna stoka sitnog zuba je uvijek ljubomorna na uspješne, ali zato su se socijalizam i komunizam pokazali kao najbolji sustavi. Uspjeli su u svakoj zemlji koja ga je imala. Sve redom uspjeh do uspjeha. 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 12:26 (Entry Point).
15 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Entry Point kaže...

 Nesposobna stoka sitnog zuba je uvijek ljubomorna na uspješne, ali zato su se socijalizam i komunizam pokazali kao najbolji sustavi. Uspjeli su u svakoj zemlji koja ga je imala. Sve redom uspjeh do uspjeha. 

 eo još jednoga koji nema pojma o čemu govori. najsocijalističkija država (još uvijek daleko od komunizma, svjetlosnim godinama), bila i ostala, je kraljevina, kapitalistička i parlamentarna demokracija (kinder-jaje: tri želje u jednom). nešto o čemu ostale koje se takvima nazivaju mogu samo sanjati. čak ni susjedi joj nisu daleko od toga. pokojna juga je imala dobru ideju (pročitaj kardelja, ili ne) ali pogrešan, autoritaran, pristup. dakle, koja je to država? (hint: bu-bepa)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 15:20 (Ajar).
13 godina
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Ajar kaže...
Entry Point kaže...

 Nesposobna stoka sitnog zuba je uvijek ljubomorna na uspješne, ali zato su se socijalizam i komunizam pokazali kao najbolji sustavi. Uspjeli su u svakoj zemlji koja ga je imala. Sve redom uspjeh do uspjeha. 

 eo još jednoga koji nema pojma o čemu govori. najsocijalističkija država (još uvijek daleko od komunizma, svjetlosnim godinama), bila i ostala, je kraljevina, kapitalistička i parlamentarna demokracija (kinder-jaje: tri želje u jednom). nešto o čemu ostale koje se takvima nazivaju mogu samo sanjati. čask ni susjedi joj nisu daleko od toga. pokojna juga je imala, dobru ideju (pročitaj kardelja, ili ne) ali pogrešan, autoritaran, pristup. dakle, koja je to država? (hint: bu-bepa)

 nije valjda švecka? 

 

socijalna država da, socijalizam ne. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple bilježi rekordan prihod od preko 100 mil
Najsocijalnija država u kojoj sam ikad bio je Danska, daleko vise od bilokoje druge. No, to ne znaci da su svi zadovoljni, mnogi se bune radi poreznih nameta kojim se pokriva ta socijanost. Mislim da je Norveška tu negdje, Švedska je ipak po tom pitanju “slabija”
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice