Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita

poruka: 21
|
čitano: 7.042
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita".
2 godine
neaktivan
offline
Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita

Jeli ovo sad Wallet app? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 7:11 (Theophilus Ruy).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
Koliko dugo treba proći od druge doze prije no što se može dobiti putovnica?
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
Možeš odmah.

"Građani Republike Hrvatske te oni koji imaju odgovarajuće vjerodajnice za pristup sustavu, čiji su podaci o cijepljenju, ili negativnom testu na SARS-CoV-2 upisani u centralne baze podatka Ministarstva zdravstva, putem portala e-Građani ili u nekoj od poslovnica HZZO-a mogu zatražiti svoju EU digitalnu COVID potvrdu."
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 7:37 (Theophilus Ruy).
10 godina
offline
Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita

Ja sam 24h nakon cijepljenje u e-gradjani zatrazio covid-potvrdu i dobio je za par minuta na mail.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita

Meni je zasmetalo što sam morao isprintati potvrdu s mobitela da bih mogao skenirati kod.

Mogli su to napraviti jednostavnije..

Jednostavno dobiješ verifikacijski broj npr &Tc4Eo)D56E3, ukucaš ga u aplikaciju i to je to.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
Zaporožac kaže...

Meni je zasmetalo što sam morao isprintati potvrdu s mobitela da bih mogao skenirati kod.

Mogli su to napraviti jednostavnije..

Jednostavno dobiješ verifikacijski broj npr &Tc4Eo)D56E3, ukucaš ga u aplikaciju i to je to.

 Ja sam na potvrdi (PDF) dobio kod koji sam unjeo u app.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
11 godina
offline
Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita

Zanimljivo je da mi QR kod na PDF-u i u aplikaciji ne izgledaju isto. Malo bacite oko na piksele ta dva QR koda pa usporedite jesu li vama isiti.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita

Dobijem li ikakva prava ako se cijepim jednom dozom? Mogu li na domace festivale bez testa u tom slucaju?
Sto ako se cijepim s J&J? Onda odmah mogu na festival?

You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
CVET2 kaže...

Zanimljivo je da mi QR kod na PDF-u i u aplikaciji ne izgledaju isto. Malo bacite oko na piksele ta dva QR koda pa usporedite jesu li vama isiti.

 Da, to sam i ja primijetio. Možda naiđe neki znalac da objasni? 

11 godina
protjeran
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
Top Bugovac kaže...

Dobijem li ikakva prava ako se cijepim jednom dozom? Mogu li na domace festivale bez testa u tom slucaju?
Sto ako se cijepim s J&J? Onda odmah mogu na festival?

 slikaj kod od nekog tko ima,trebalo bi prolazit

2 godine
neaktivan
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
Nije nužno da qr kod bude isti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 12:32 (Theophilus Ruy).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
Pitao netko, koja je razlika između covid potvrde, osobne i putovnice.

Covid potvrda je privremeno ad hoc riješenje koje će uskoro postati stvar prošlosti, dok osobna i putovnica neće.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
QR code može koristiti različite parametre, no ključno je da bude isti podatak zapisan. Već sama razina zaštite koja se postavi totalno mijenja kod tako da je ovo dijeljenje istog podatka sa različitim postavkama.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
11 godina
offline
Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita

Može li mi netko objasniti zašto je za tako jednostavnu aplikaciju potrebno imati mobitel s najmanje Androidom 8? Na starije Androide uopće se ne može instalirati. Ili smatraju da svi hrvatski građani imaju već mobitele s najnovijim Androidom?

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
Da, ni nas na Symbianu nisu podržali.
11 godina
offline
Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita

Pojavile su mi se dvije identične poruke (s istim tekstom). Kako da jednu uklonim (izbrišem)?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu digita

Ja to dodao u Stocard aplikaciju zajedno s karticama vjernosti raznih trgovina i stvar šljaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
Zaporožac kaže...

Meni je zasmetalo što sam morao isprintati potvrdu s mobitela da bih mogao skenirati kod.

Mogli su to napraviti jednostavnije..

Jednostavno dobiješ verifikacijski broj npr &Tc4Eo)D56E3, ukucaš ga u aplikaciju i to je to.

 Da, ja još izpresavijao taj papir pa mi je tek iz desetog pokušaja uspjela aplikacija skenirati kod :D

3 godine
protjeran
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
Top Bugovac kaže...

Dobijem li ikakva prava ako se cijepim jednom dozom? Mogu li na domace festivale bez testa u tom slucaju?
Sto ako se cijepim s J&J? Onda odmah mogu na festival?

 Nebu išlo. Za J&J trebas čekat 20 dana da dobiješ potvrdu, a mislim da je isti slučaj i s ostalim cjepivima nakon prve doze, dok nakon druge možeš praktički odmah dobit potvrdu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di
BUG kao neka institucija bi trebao podnijeti žestoki dopis Ministarstvu što su napravili aplikaciju samo za android 8 mobitele, znaci trećina Hrvatske niti može instalirati aplikaciju... već su napisali recenziju kao da su Gloria ili sl. BUG, šta je, svi imate mobitele stare mjesec dana da niste skužili da trećina Hrvatske ne može instalirati aplikaciju? Ili barem ponudili neku zamjensku za Android 7 ako postoji? Zbilja ste jadni.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Aplikacija CovidGO sada omogućava i pohranu di

Koliko ja vidim, problem je u samoj covid putovnici.

 

Za potpis se koristi ECDSA P-256. Mislim da stariji Androidi nemaju podršku za takvu enkripciju a pošto je poanta da je to službena app koja je istovremeno i "službena isprava" koja omogućuje da netko sa sigurnošću zna da nemate krivotvorenu putovnicu (jer bi skeniranje vašeg QR koda spadalo po GDPR jer su tu osobni podaci - ime, prezime, datum rođenja, kad ste cijepljeni/testirani/prebolili) onda svi preduvjeti za max sigurnost moraju biti ispunjeni, uključujući i noviji Android.

 

Valjda. Neka me netko ispravi ako sam u krivu (a rado bi bio u krivu jer imam jedan problem na Androidu 7 koji je vezan za ovo).

 

P.S. Ne, ne radim za njih a Android developmentom se bavim kad apsolutno moram.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice