Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađaninu n

poruka: 13
|
čitano: 6.957
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađaninu n".
10 godina
protjeran
offline
Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađaninu n

Najbolja je autentifikacija kad ste glavom i bradom tamo gdje treba.Sve ostalo je uvod u TEHNOKRACIJU.Očigledno su plaćeni novinari umorni od života te ne vide se u njemu pa žele neku vrstu MATRICE.

Moj PC  
0 19 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađani

Nisi nikad cekao u redu na MUP-u pretpostavljam?

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
13 godina
offline
Re: Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađani
CalvinRi kaže...

Nisi nikad cekao u redu na MUP-u pretpostavljam?

U svakom slučaju nije nikada kolega, NHF 

Ipak, moglo bi ovo biti funkcionalno, osim ako k'o po običaju u Hrvata ne bude sve sje.... 

ATJ Lučko
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađani
Nadam se da su fixali problem gdje ako ti otisak prsta ne prođe iz prve, odbije ti prijavu.
Iritantno do bola
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađani
Sretno s digitalnim identitetima i zahtjevima koje je sposobno ispuniti (mozda) citateljstvo bug casopisa. 🙂
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađaninu n

Hvala na ovom textu. Mnogima će pomoći u olakšavanju svakodnevnice.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađani
Na mobitelu nemam nikakav pin ili šifru ili otisak prsta za otključavanje zaključanog zaslona, probao sam i previse me zivcira. Mogu li koristiti Certilliu ili mi bez toga neće dati?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađani
prasak kaže...
Na mobitelu nemam nikakav pin ili šifru ili otisak prsta za otključavanje zaključanog zaslona, probao sam i previse me zivcira. Mogu li koristiti Certilliu ili mi bez toga neće dati?

mislim da u tom slučaju moraš unositi lozinku za otključavanje Certillie

15 godina
offline
Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađaninu n

Obzirom da relativno često moram ulaziti u sustav e-građani i to sa višim stupnjem sigurnosti, Certiliu koristim preko 6 mjeseci i mogu reći da mi je olakšala pristup. Na mobitelu dobijem notification da želim pristupiti sustavu, ubacim PIN, dozvolim pristup i unutra sam.

Na početku je nešto zezalo, nikako mi obavijesti nisu dolazili na mob, ali već nekoliko mjeseci (barem meni) sve radi kako treba.

Odlična stvar.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađani
okicizepa kaže...

Obzirom da relativno često moram ulaziti u sustav e-građani i to sa višim stupnjem sigurnosti, Certiliu koristim preko 6 mjeseci i mogu reći da mi je olakšala pristup. Na mobitelu dobijem notification da želim pristupiti sustavu, ubacim PIN, dozvolim pristup i unutra sam.

Na početku je nešto zezalo, nikako mi obavijesti nisu dolazili na mob, ali već nekoliko mjeseci (barem meni) sve radi kako treba.

Odlična stvar.

 

Ja nisam uspio aktivirati mobilnu Certiliu....traži neki qr kod za aktivaciju koji ne mogu nigdje pronaći. Podrška mi je poslala samo linkove sa njihove stranice koji nisu pomogli.

Kak si uspio aktivirati mobilnu Certiliu?

 

Thx

 

EDIT: Uspio, thx...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 9:18 (Srednji).
14 godina
offline
Re: Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađani

kako si uspio to rijesit

SAMSUNG NOTE 10+
15 godina
offline
Re: Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađani

Ja sam imao prije Certiliu na drugom mobitelu. Kad se ulogiraš na portal onda moraš prvo maknuti sa starog mobitela i onda ti ponudi QR za scan na novi mobitel 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
16 godina
offline
Aplikacija Certilia omogućava pristup eGrađaninu n

Kako se aktivira eID u Njemačkoj:
How do I activate eID online? / How can I activate the online ID function for my ID card?

When you request a new ID card, the eID function is activated automatically.

You will then receive a letter with your five-digit transport PIN.

The first time you use the eID function, you will change this to a six-digit PIN of your own choosing.

 

Kako se aktivira eID u HR (aka, Austro-Ugraska, aktivacija za ovce):

Prije nego što počnete koristiti svoju eOI, potrebno Vam je sljedeće:

elektronička osobna iskaznica
sigurnosna omotnica koju ste dobili s eOI, a koja sadrži podatke za aktivaciju eOI
računalo s pristupom internetu

čitač u skladu sa specifikacijama
besplatni softverski paket eID Middleware.
Za korištenje eOI potrebno je osigurati čitač pametnih kartica.

Ako Vaše računalo nije opremljeno integriranim čitačem, potrebno je osigurati vanjski USB čitač kartica.

U nastavku su minimalne tehničke specifikacije USB čitača pametnih kartica za eOI:

ISO7816
sukladnost PC/SC
odgovarajući driver za operativni sustav računala
USB 2.0.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice