AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje

poruka: 28
|
čitano: 11.152
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje".
16 godina
offline
AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje

4K TN LCD panel, več trčim dakle što dalje to bolje od ovog TN smeča.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
4 1 hvala 0
AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje

Ma da, za par godina ce doci 8K monitori pa ce ljudi pricati kako samo 8K rezolucija pase na monitore i da je 4K premalo.

 

Imao do nedavno 27 inchni zakrivljeni Philips monitor, 1080p rezolucija, nikad "pixele" nisam primjetio u radu, a sjedio 40cm od monitora.

 

 

Ljudi drzite se ovih "normalnih" monitora s fhd rezolucijom, mozda eventualno da podrzavaju HDR i veci refresh od 60 herza, ako vas to pali. Sve drugo je krajnje neisplativo i bezveze bacen novac.

Moj PC  
2 14 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma da, za par godina ce doci 8K monitori pa ce ljudi pricati kako samo 8K rezolucija pase na monitore i da je 4K premalo.

 

Imao do nedavno 27 inchni zakrivljeni Philips monitor, 1080p rezolucija, nikad "pixele" nisam primjetio u radu, a sjedio 40cm od monitora.

 

 

Ljudi drzite se ovih "normalnih" monitora s fhd rezolucijom, mozda eventualno da podrzavaju HDR i veci refresh od 60 herza, ako vas to pali. Sve drugo je krajnje neisplativo i bezveze bacen novac.

 

Pliz nemoj dijeliti loše savjete poput ovog. Tu smo da upozorimo na ono što treba izbjegavati, a tvoj komentar se izravno kosi s time.

 

  • Full HD monitore od 27" treba izbjegavati (bez obzira što ti sa 40 cm nisi vidio piksele - uzmi 27" 2K ili 4K monitor pa vidi kako bi to trebalo izgledati te što znači imati oštru/neoštru sliku)
  • HDR monitore također treba izbjegavati, jer pravi HDR iziskuje 10-bitni panel (ili barem 8-bitni s FRC-om), peak svjetlinu od 1.000 nita te, ključno, FALD pozadinsko osvjetljenje. HDR na monitoru jeftinijem od 10.000 kuna nema apsolutno nikakvog smisla
Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 14:50 (Davor).
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
Davor kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma da, za par godina ce doci 8K monitori pa ce ljudi pricati kako samo 8K rezolucija pase na monitore i da je 4K premalo.

 

Imao do nedavno 27 inchni zakrivljeni Philips monitor, 1080p rezolucija, nikad "pixele" nisam primjetio u radu, a sjedio 40cm od monitora.

 

 

Ljudi drzite se ovih "normalnih" monitora s fhd rezolucijom, mozda eventualno da podrzavaju HDR i veci refresh od 60 herza, ako vas to pali. Sve drugo je krajnje neisplativo i bezveze bacen novac.

 

Pliz nemoj dijeliti loše savjete poput ovog. Tu smo da upozorimo na ono što treba izbjegavati, a tvoj komentar se izravno kosi s time.

 

  • Full HD monitore od 27" treba izbjegavati (bez obzira što ti sa 40 cm nisi vidio piksele - uzmi 27" 2K ili 4K monitor pa vidi kako bi to trebalo izgledati te što znači imati oštru/neoštru sliku)
  • HDR monitore također treba izbjegavati, jer pravi HDR iziskuje 10-bitni panel (ili barem 8-bitni s FRC-om), peak svjetlinu od 1.000 nita te, ključno, FALD pozadinsko osvjetljenje. HDR na monitoru jeftinijem od 10.000 kuna nema apsolutno nikakvog smisla

 

 

Plz nemoj gluposti lupetati drugar. Netko ce procitati tvoj komentar i misliti da 27 inchni 1080p monitor je sranje, a ja nikad nisam imao nikakve probleme s takvima. Dapace, molim te da onda i upozoris drustvo koje zeli kupiti 4K monitor da se to ne moze spojiti bilo kakvim Hdmi kabelom nego treba posebni noviji kabel, ali veci problem treba i zasebna graficka kartica jer recimo intelova s procesora ne podrzava 4K@60. Moze jedino 4k@30 ili 1080p@60 pa si biraj.

A HDR sadrzaj osvjetljenje od 1000 nita nema apsolutno nikakvog smisla buduci da ono dolazi do izrazaja samo u 0.1 posto slucajeva mod gledanja filmova, dakle da je eksplozija svjetlija ili slicno. Gledanje dugorocno sadrzaja na 1000 nita uzrokovati ce ostecenje vida. Imao Samsung 6000 serije TV i HDR je bio prekrasan. Nekim cudom isao gledati jacinu NITa i zacudio se da je maksimalna svjetlina 350.

 

Nemojte ljudi padati na gluposti koje procitate na internetu, 99% prosjecnog korisnika nece prepoznati apsolutno nikakvu razliku ali ce nasjesti i platiti duplo vise.

 

 

 

7 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
ili si corav ili pricas napamet nema trece.
8 godina
offline
AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje

Ja nebi nikad kupio 27" 1080p monitor
Dok sam imo 23" bila je mala rezolucija, a ne na 27"

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje

Sve do 24' se 1080p da progutati, preko toga samo 2560x1440, do 32' je to po meni optimum. Nativna rezolucija bez skaliranja i sve super izgleda. 4k na tim velicinama vise problema zadaje (skaliranje, graficka kartica, vrijeme osvjezavanja, nekompatibilnost programa,...) nego sto ih rijesava.
Vece od toga i onako prelazi u sferu TV-a i nekih nesvakidasnjih monitora, sto je (cast izuzetcima) za vecinu ljudi nepotrebno.

P.S. Da, ocigledno se vidi razlika izmedju 1080p, 1440p i 4K i na 24', tek kad sjednes za 4K monitor vidis koliko je ovaj prethodni "losiji", al svejedno mislim da je 4K trenutno previse.

Be the change you wish to see in the world!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 16:43 (Gh0sT).
 
5 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje

Da mi je znati koliko ljudi igra high motion igru u 4k i 60fps+.... a da ne govorim da kako je stol i stolica uvijek na istom mjestu pa ljudi nakon godina prelaze sa 19 na 28+ inca, a sjede XXcm od ekrana.... ako cemo tako kupi 4k televiziju, bezicni headset, tipkovnicu i mis pa sjedi i igraj 2 metra od njega...

 

Ja jos imam 24 inca monitor, sjedim 70cm od ekrana i super mi je, da uzmem 27 inca trebao bi se udaljiti na 90cm+ pa kupi drugi stol^^ Za gaming 1080p i 60 fpsa je sve sto igracu treba, osim ako ne gleda promovirane klipove, tekstove, pogotovo ove esport ludake koji su PLACENI da promoviraju ekran od hebenih 240hz i dijete vidi kako taj neki esportas ima taj monitor pa i on hoce, kao da ce mu pomoci da bolje igra jer jbga vise fpsa, brza reakcija itd -.-  a opet uzmi 4k treba ti skupa grafa koja ce radit na 4k 60fps+... Ovo je samo za one koji imaju i nemaju para, a pod nemaju mislim na "radim za 4000-5000kn mjesecno, ali jbga vidi moj iphone, macbook itd....i tako svake godine novo kupuje jer hebote slika je bolja za punih 5% !!!" dode mi da se ubijem u pm...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 16:55 (SuperHeroj).
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Plz nemoj gluposti lupetati drugar. Netko ce procitati tvoj komentar i misliti da 27 inchni 1080p monitor je sranje, a ja nikad nisam imao nikakve probleme s takvima. Dapace, molim te da onda i upozoris drustvo koje zeli kupiti 4K monitor da se to ne moze spojiti bilo kakvim Hdmi kabelom nego treba posebni noviji kabel, ali veci problem treba i zasebna graficka kartica jer recimo intelova s procesora ne podrzava 4K@60. Moze jedino 4k@30 ili 1080p@60 pa si biraj.

A HDR sadrzaj osvjetljenje od 1000 nita nema apsolutno nikakvog smisla buduci da ono dolazi do izrazaja samo u 0.1 posto slucajeva mod gledanja filmova, dakle da je eksplozija svjetlija ili slicno. Gledanje dugorocno sadrzaja na 1000 nita uzrokovati ce ostecenje vida. Imao Samsung 6000 serije TV i HDR je bio prekrasan. Nekim cudom isao gledati jacinu NITa i zacudio se da je maksimalna svjetlina 350.

 

Nemojte ljudi padati na gluposti koje procitate na internetu, 99% prosjecnog korisnika nece prepoznati apsolutno nikakvu razliku ali ce nasjesti i platiti duplo vise.

 

 

 

Može itekak, ako misliš na Pentium G5400 njegov iGPU podržava 4K/60hz rezoluciju.Dakle monitor ili TV nema frke, ali napomena/oprez večina jeftinih matičnih ploča nema HDMI 2.0 a pogotovo ne Display Port.

 

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/129951/intel-pentium-gold-g5400-processor-4m-cache-3-70-ghz.html

 

Ista priča ide za moj Athlon 3000G, 4K/60hz kao od šale bilo da je monitor ili 4K TV itd.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094534&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094561&sort=asc&view=flat

dabar_solta_V2 kaže...
ili si corav ili pricas napamet nema trece.

 Sve zajedno+još je i lud, ista priča kao i ja več godinama gledam u 27/1080 monitor i nema nikave frke.

Gh0sT kaže...

Sve do 24' se 1080p da progutati, preko toga samo 2560x1440, do 32' je to po meni optimum. Nativna rezolucija bez skaliranja i sve super izgleda. 4k na tim velicinama vise problema zadaje (skaliranje, graficka kartica, vrijeme osvjezavanja, nekompatibilnost programa,...) nego sto ih rijesava.
Vece od toga i onako prelazi u sferu TV-a i nekih nesvakidasnjih monitora, sto je (cast izuzetcima) za vecinu ljudi nepotrebno.

P.S. Da, ocigledno se vidi razlika izmedju 1080p, 1440p i 4K i na 24', tek kad sjednes za 4K monitor vidis koliko je ovaj prethodni "losiji", al svejedno mislim da je 4K trenutno previse.

Da baš kao da je rezolucija bilo čega najbitnija, fučkaj ga ako ne Fotošopiraš ili slične tričarije rezolucija je sporedna priča.

 

Pa nikoga ne tjeramo da kupuje 720P/32 monitor ili TV, pa da na njega baš mora priključi Desktop komp.

 

Večini ljudi danas treba što veči monitor ili TV, a ovo AOC 27/4K TN LCD panel smeče nije za nikakvu preporuku.2400kn za to je sprdačina, pogleč kaj dobiš za 2200kn 43/4K TV(VA LCD panel) sa atraktivnim stalkom ili postoljem.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43B7500/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
9 godina
neaktivan
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže... 

Plz nemoj gluposti lupetati drugar. Netko ce procitati tvoj komentar i misliti da 27 inchni 1080p monitor je sranje, a ja nikad nisam imao nikakve probleme s takvima. Dapace, molim te da onda i upozoris drustvo koje zeli kupiti 4K monitor da se to ne moze spojiti bilo kakvim Hdmi kabelom nego treba posebni noviji kabel, ali veci problem treba i zasebna graficka kartica jer recimo intelova s procesora ne podrzava 4K@60. Moze jedino 4k@30 ili 1080p@60 pa si biraj.

A HDR sadrzaj osvjetljenje od 1000 nita nema apsolutno nikakvog smisla buduci da ono dolazi do izrazaja samo u 0.1 posto slucajeva mod gledanja filmova, dakle da je eksplozija svjetlija ili slicno. Gledanje dugorocno sadrzaja na 1000 nita uzrokovati ce ostecenje vida. Imao Samsung 6000 serije TV i HDR je bio prekrasan. Nekim cudom isao gledati jacinu NITa i zacudio se da je maksimalna svjetlina 350.

 

Nemojte ljudi padati na gluposti koje procitate na internetu, 99% prosjecnog korisnika nece prepoznati apsolutno nikakvu razliku ali ce nasjesti i platiti duplo vise.

 Ne da kenjaš, nego ti astrokenjaš. Ili ne vidiš. Ja na 24 inčnom monitoru sa 1080p bez problema mogu vidjeti piksele i sa više od 80 centimetara udaljenosti, tako da ako ne vidiš, vrijeme ti je za okulista. 

I nastavljaš pisati gluposti. Čak i Intel HD 4000 od prije više od pola desetljeća podržava 4K60 output preko DP gdje onda staviš HDMI adapter i dobiješ sliku. Čini se da razumiješ čemu služi HDR, ali ti to jednostavno zanemaruješ time što si vidio neki HDR koji ti je bio ok, a imao je samo 350 nita. 

I mi bi sad trebali vjerovati, ili što, tipu koji kaže da se sa 40cm ne vidi piksele na 1080p 27" ekranu. Prije bi rekao da HDZ ima više vjerodostojnosti nego tvoje izjave.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
Davor kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma da, za par godina ce doci 8K monitori pa ce ljudi pricati kako samo 8K rezolucija pase na monitore i da je 4K premalo.

 

Imao do nedavno 27 inchni zakrivljeni Philips monitor, 1080p rezolucija, nikad "pixele" nisam primjetio u radu, a sjedio 40cm od monitora.

 

 

Ljudi drzite se ovih "normalnih" monitora s fhd rezolucijom, mozda eventualno da podrzavaju HDR i veci refresh od 60 herza, ako vas to pali. Sve drugo je krajnje neisplativo i bezveze bacen novac.

 

Pliz nemoj dijeliti loše savjete poput ovog. Tu smo da upozorimo na ono što treba izbjegavati, a tvoj komentar se izravno kosi s time.

 

  • Full HD monitore od 27" treba izbjegavati (bez obzira što ti sa 40 cm nisi vidio piksele - uzmi 27" 2K ili 4K monitor pa vidi kako bi to trebalo izgledati te što znači imati oštru/neoštru sliku)
  • HDR monitore također treba izbjegavati, jer pravi HDR iziskuje 10-bitni panel (ili barem 8-bitni s FRC-om), peak svjetlinu od 1.000 nita te, ključno, FALD pozadinsko osvjetljenje. HDR na monitoru jeftinijem od 10.000 kuna nema apsolutno nikakvog smisla

 Ajmo o lošim savjetima:

 

Pričekati da pojeftini - pojeftinit će zbog izlaska boljih modela i zbog pojeftinjavanja konkurencije. Monitor sad nije isplativ a u budućnosti će biti još manje

Korektan monitor - za što? Za igranje nije a za rad još manje jer je 4K na 28" besmisleno. Još besmislenije bi bilo da je dijagonala veća jer bi još više do izražaja dolazile mane TN-a.

 

Ovaj monitor je za: kupce koji ništa ne znaju o monitorima i kupuju na način na koji je ekipa nekad kupovala fotoaparate. Daj megapixela! No nije najjeftiniji pa će ga čak i takvi kupci zaobiči.

Uf, umalo sam zaboravio još jednu ciljanu skupinu. One koji koji imaju samo VGA izlaz 

 

 

15 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
Davor kaže...

 

Pliz nemoj dijeliti loše savjete poput ovog. Tu smo da upozorimo na ono što treba izbjegavati, a tvoj komentar se izravno kosi s time.

 

  • Full HD monitore od 27" treba izbjegavati 

Nije li ovo osobna preferenca ? nije isto gledati npr monitor s 30 cm ili 60 cm... i slicno tome.. Ovo je cisto generaliziranje.

 

Npr ljudi kupe 24" FHD i onda igraju npr CS i nabiju glavu 10-15 cm od monitora, koja je razlika ?

Ja sada igram upravo ACC na 55" 4k udaljen 135cm od TV-a vidim piksele ako ih hocu vidjeti da gledam s 2m piksela nebi bilo...

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
Koja je fora s tim "vidim pixele"? Pa tome pixeli i služe.
 
9 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
Znači, ništa od "toe in" za adekvatnu zvučnu reprodukciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
Davor kaže...
  • HDR monitore također treba izbjegavati, jer pravi HDR iziskuje 10-bitni panel (ili barem 8-bitni s FRC-om), peak svjetlinu od 1.000 nita te, ključno, FALD pozadinsko osvjetljenje. HDR na monitoru jeftinijem od 10.000 kuna nema apsolutno nikakvog smisla

 dobro, pa kako onda ovaj test jeftinog hdr monitora pokazuje da razlike itekako ima

ne mora to biti 'pravi' hdr ako je razlika za korisnike (koji ne pate od riječi 'pravi hdr') očigledna, kao na testiranom monitoru od soma i pol kuna (zanemari 1080p na 27'')

9 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
Gh0sT kaže...

Sve do 24' se 1080p da progutati, preko toga samo 2560x1440, do 32' je to po meni optimum. Nativna rezolucija bez skaliranja i sve super izgleda. 4k na tim velicinama vise problema zadaje (skaliranje, graficka kartica, vrijeme osvjezavanja, nekompatibilnost programa,...) nego sto ih rijesava.
Vece od toga i onako prelazi u sferu TV-a i nekih nesvakidasnjih monitora, sto je (cast izuzetcima) za vecinu ljudi nepotrebno.

P.S. Da, ocigledno se vidi razlika izmedju 1080p, 1440p i 4K i na 24', tek kad sjednes za 4K monitor vidis koliko je ovaj prethodni "losiji", al svejedno mislim da je 4K trenutno previse.

 To je glavna poenta, 4K na 28" je smijesan na Windowsima. Ako sve ostavis bez skaliranja PREmalo je. Bez obzira sto razni sokolovi tvrdili, ako ga skaliras onda vise nije cista slika, i stalno imaju artifakti na raznim programima.

MacOS je tu stvar sredio kako treba, velicina ikona i sucelja je ista, ali je puno ostrija.

I za kraj ne dirajte nam Zorana, treba ga za predsjednika. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 21:35 (pravi_covijek).
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
JozoBozo121 kaže...

 Ne da kenjaš, nego ti astrokenjaš. Ili ne vidiš. Ja na 24 inčnom monitoru sa 1080p bez problema mogu vidjeti piksele i sa više od 80 centimetara udaljenosti, tako da ako ne vidiš, vrijeme ti je za okulista. 

I nastavljaš pisati gluposti. Čak i Intel HD 4000 od prije više od pola desetljeća podržava 4K60 output preko DP gdje onda staviš HDMI adapter i dobiješ sliku. Čini se da razumiješ čemu služi HDR, ali ti to jednostavno zanemaruješ time što si vidio neki HDR koji ti je bio ok, a imao je samo 350 nita. 

I mi bi sad trebali vjerovati, ili što, tipu koji kaže da se sa 40cm ne vidi piksele na 1080p 27" ekranu. Prije bi rekao da HDZ ima više vjerodostojnosti nego tvoje izjave.

 

Štovani kolega, ovakav način izražavanja priliči jedino žitelju malog sela velebitskog podneblja, pa ukoliko nisi stanovnik istog, možda bi mogao malo i pripaziti na ono što pišeš.

 

Kako ti meni ne vjeruješ da ja ne vidim piksele na svojem 1080p monitoru, tako ja apsolutno ne vjerujem da ih ti vidiš. Jednostavno nema šanse da vidiš neku bitnu razliku između 1080p i 4K zaslona, osim ako ne piljiš 8 cm od monitora. Ne bih preporučio da nastaviš s istim.

 

Slijedeće, vjerovao ili ne mnogo ljudi na svojim računalima nema "DP" izlaz. Razlog je sulud, ne koristimo svi računala za igranje. Koristimo ih za ozbiljan rad zarađivanja novaca kako bi platili račune, a ne gubili vrijeme s fortnajtom u 4K@60 ili slično. Primjerice, imam laptop koji ima i5 procesor, a s njime dolazi i integrirana grafička Intel UHD 620. Ista nema DP izlaz. Ima jedino HDMI, pardon micro HDMI. Ljudima poput nas s 14inchnim laptopima vi dakle savjetujete da kupujemo 4K monitore jer je rad na 1080p monitoru smeće.

 

Dakle u jednoj hipotetskoj situaciji naivni kupac doći će na ovaj forum, vidjeti će da je moj komentar popljuvan i zbog toga očito je beskoristan i pisanje gluposti, te će vaš odnosno Davorov komentar doživjeti kao istinu. Tada će za svoj laptop s Intel UHD620 karticom kupiti 4K monitor daleko veće cijene od 1080p monitora. Spojiti će ga na jedini način koji može, putem HDMI kabela i dobiti će jedino što mu je omogućeno - 1080p@60 signal. Probati će povećati rezoluciju na 4K i skužiti da mu rad nekako "ne paše" (brzina osvježavanja od 30 herza), a slika tek neznantno čistija. Vrlo neznatno čistija. I onda će se lupiti po glavu i uvidjeti da je mogao proći i više nego duplo jeftinije da je kupio "obični monitor".

 

Dalje, HDR slika. Da, i dalje stojim iza toga. HDR je HDR, bilo da se radi o 350 nita ili 4000 nita, koji zadovoljava službenu Dolby specifikaciju. Razlika je jedino u svjetlini. Doslovce ništa drugo. Bijela je bijela, na 100 nita je bijela, na 350 nita je jako bijela, na 1000 nita je bijela toliko da ne možeš gledati u ekran. Nebrojeno puta dokazano ljudsko oko se navikava na sliku i ona mu postaje vrlo zadovoljavajuća bez obzira koji TV koristio, bilo Grundig od 1200kn iz Kauflanda ili Sony OLED od 30,000kn.

Uostalom, ukoliko gledaš specifikacije TVa vidjeti ćeš da se piše o "peak brightness", a ne o "always brightness". Tih famoznih 1000 nita (ili 350 kod jeftinijih modela) mogu se prikazati samo u izuzetno malom broju situacija, dakle u 0.1% situacija u filmu. Sve drugo, praktički identično kao i jeftiniji modeli. Na kvalitetu sadržaja ne utječe samo HDR, ima tu i drugih stvari.

 

 

 

Lp!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 22:21 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

...

 Sad kad sam pročitao kakve si sve tu idiotarije napisao i ja počinjem misliti da je onaj post relativno preoštar za ono što sam citirao, možda je ono bilo lagano sraćkanje, no ovo je sad žestoka dijareja od teksta.

 

Onaj tko radi Excel tablice, Google sheets, ili nešto treće će bez problema preživjeti i s 1080p 27" monitorom. No, ako na tom istom monitoru želiš pogledati neku seriju, film, YouTube, Netflix ili pak odigrati nešto onda će to biti jedno ispodprosječno iskustvo. No, i Excel tablice su puno ugodnije oku kad su to lijepa, oštra slova. To ne kažem ja, to kaže gotovo svatko osim tebe, pa ti stoga, još jednom, savjetujem da posjetiš okulista, obično provjere dioptrije znaju biti besplatne, bez naočala će ti se vid još samo pogoršati.

 

Kupac je uvijek taj odgovoran za sve. Pa tako i za provjeru toga je li oprema koju kupuje kompatibilna s onime što ima. Ako naručuješ auto iz Amerike, onda se pretpostavlja da ti znaš da si ti dužan saznati koje poreze moraš platiti, koje ateste auto mora proći da bi se mogao registrirati i izaći na cestu. Ako naručujes punjač onda si ti taj koji mora provjeriti je li konektor 5.5mm, je li 12v ili 18v,... Uostalom, ako ti roba ne paše, nije kompatibilna, imaš ju mogućnost zamijeniti ili vratiti.

 

A onda dolazimo do Grande Cazza u tvome tekstu u kojem ti navodiš"Nebrojeno puta dokazano ljudsko oko se navikava na sliku i ona mu postaje vrlo zadovoljavajuća bez obzira koji TV koristio, bilo Grundig od 1200kn iz Kauflanda ili Sony OLED od 30,000kn."

 

Iskreno, ja sam potpuno zabezeknut. Stvarno. Ne znam što tu odgvoriti. Nije problem to što si ti to napisao, već da bi ti to napisao, ti si to morao misliti. Stvarno ne znam, ti si ovaj trenutak riješio sve sadašnje i buduće probleme telekomunikacijske infrastrukture, jer s obzirom da se ljudsko oko navikne da mu slika sa Kaufland televizora i OLED-a od 5000€ izgleda isto zadovoljavajuće pa onda možemo i sve video streamove jednostavno zaključati na jedan megabit po sekundi jer će se ljudsko oko naviknuti na tu sliku. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 23:34 (JozoBozo121).
4 godine
protjeran
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje

O hebem ti.... znaci jedan si od pacijenata koji kupi 14inc laptopom da bi na kraju jos kupio monitor -.- 

 

Ovo spada pod ona smartwatch sr4nja, imas sve na mobu, ali da ustedis 1 sekundu samo okrenes ruku i pazi sada, vidis koliko je sati, gledas google maps da vidis gdje si na karti, prikaz otkucaja srca za koje nemas blage veze koji broj treba biti pa guglas i onda vidis da na svakoj stranici pise drugaciji broj za normalan otkucaj hahahaahaha

 

Inace 14inc laptop je za pacijente ili djecu. Evo meni je rodak uzeo neki gaming laptop od 14 inca odmah sam mu rekao da je pacijent kada je priblizio glavu na onaj mali monitor, ako mu je udaljenost bila veca od 35cm evo mi glave!!!!

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
BlueMax kaže...

 Ajmo o lošim savjetima:

 

 

A? Pa savjet je da se ovaj monitor ne kupi.

 

JozoBozo121 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

...

 Sad kad sam pročitao kakve si sve tu idiotarije napisao i ja počinjem misliti da je onaj post relativno preoštar za ono što sam citirao, možda je ono bilo lagano sraćkanje, no ovo je sad žestoka dijareja od teksta.

 

Priznajem da sam mu krenuo pisati odgovor na prvi komentar, ali sam shvatio da momak toliko nema pojma o ovoj tematici, a istovremeno toliko misli da sve zna, da bih u konačnici morao biti potpuno lud da potrošim vrijeme i životnu energiju na raspravu  

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
SuperHeroj kaže...

O hebem ti.... znaci jedan si od pacijenata koji kupi 14inc laptopom da bi na kraju jos kupio monitor -.- 

 

Ovo spada pod ona smartwatch sr4nja, imas sve na mobu, ali da ustedis 1 sekundu samo okrenes ruku i pazi sada, vidis koliko je sati, gledas google maps da vidis gdje si na karti, prikaz otkucaja srca za koje nemas blage veze koji broj treba biti pa guglas i onda vidis da na svakoj stranici pise drugaciji broj za normalan otkucaj hahahaahaha

 

Inace 14inc laptop je za pacijente ili djecu. Evo meni je rodak uzeo neki gaming laptop od 14 inca odmah sam mu rekao da je pacijent kada je priblizio glavu na onaj mali monitor, ako mu je udaljenost bila veca od 35cm evo mi glave!!!!

 

 

 Ako ćeš nekome reći da je pacijent, onda ja mogu tebi reći da si glup i ograničen. Cijeli život radim s računalima (IT support) i veličina ekrana na poslovnom laptopu vjerovao ili ne, nije presudna. Ekran laptopa se koristi kada nemaš dodatnog monitora za ono čemu laptop i služi - radu na bilo kojoj lokaciji. I sad tu dolazimo do toga gdje sam rekao da si glup i ograničen, a rekao sam prvo da ti ukažem na to da se i drugi mogu tako prema tebi ponašati, kako se ti prema drugima ponašaš. Druga stvar zašto si glup, jer očito ne znaš da se laptop ne koristi za igranje prvenstveno, nego za rad, a tu se onda dolazi i do tvojih ograničenih pogleda na svijet - komjuteri su za igranje samo. SuperGlup si ispao, a ne kako ti nick nalaže, razmisli da si promijeniš nick.

12 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
Davor kaže...
BlueMax kaže...

 Ajmo o lošim savjetima:

 

 

A? Pa savjet je da se ovaj monitor ne kupi.

 

 To piše između redaka. U naslovu piše "pričekajte pojeftinjenje" a na kraju "Sve u svemu, korektan monitor, ali s izrazito ograničenom upravljivošću i cijenom koja je tristotinjak kuna viša no što bi trebala biti." Neupućen će iz ovoga shvatiti ako sutra negdje nađe ovaj monitor za 2100kn da je to dobra kupnja.

Znam da je teško recenzirati loše proizvode. Moja recenzija ovog monitora išla bi u jednoj rečenici a u nju bi još ugurao sve slične modele na tržištu. Eventualno bi u drugoj rečenici spomenuo neke 31-32" monitore iste rezolucije ali različite vrste panela, bolje ergonomije i slične cijene. I onda bi dobio otkaz :)

Jel znaš možda zašto u veliku većinu ovakvih monitora guraju VGA in?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 7:27 (BlueMax).
16 godina
moderator
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
BlueMax kaže...

 To piše između redaka. U naslovu piše "pričekajte pojeftinjenje" a na kraju "Sve u svemu, korektan monitor, ali s izrazito ograničenom upravljivošću i cijenom koja je tristotinjak kuna viša no što bi trebala biti." Neupućen će iz ovoga shvatiti ako sutra negdje nađe ovaj monitor za 2100kn da je to dobra kupnja.

Znam da je teško recenzirati loše proizvode. Moja recenzija ovog monitora išla bi u jednoj rečenici a u nju bi još ugurao sve slične modele na tržištu. Eventualno bi u drugoj rečenici spomenuo neke 31-32" monitore iste rezolucije ali različite vrste panela, bolje ergonomije i slične cijene. I onda bi dobio otkaz :)

Jel znaš možda zašto u veliku većinu ovakvih monitora guraju VGA in?

 

Bit će u narednim danima objavljene recenzije (evo današnje) svih sličnih modela na tržištu (4K monitori ispod 3500 kn)  Bit će još 28" modela, kao i nekolicina 32" primjeraka, stoga će biti jasno što vrijedi kupiti (za razliku od ovog AOC-a).

 

Što se VGA ulaza na takvim monitorima tiče, razgovarao sam oko toga s inženjerom koji radi na razvoju NEC-ovih monitora. Prema njemu, VGA kod jeftinih monitora nastavlja obitavati jer se oni redovito prodaju za urede. Znaš princip - dođe gazda i kaže "daj mi 20 najjefitnijih monitora koje imaš". Istovremeno, u uredima je VGA još uvijek u upotrebi, jer se koriste stara računala (brand-name uredski desktopi) i laptopi s VGA sučeljem. Onome tko kupuje monitore na takav način je manje-više svejedno što VGA sučelje ne može dati punu rezoluciju (anegdota iz banke - pokazivao mi je bankar nešto na ekranu svojeg monitora, pitam ga zašto mu nije na nativnoj rezoluciji, kaže da nema pojma o tome, objasnim mu o čemu se radi, veli da će pitati "svoje informatičare" jer ne može sam ništa mijenjati - par dana kasnije mi lik šalje mail zahvale, oduševljen koliko mu je sad slika oštrija ). To objašnjenje mi drži vodu, pošto su u banci, u pošti, na Poreznoj upravi i na 100 sličnih mjesta monitori i dalje spojeni preko VGA sučelja.

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 10:56 (Davor).
8 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
Dobra vecina obradnih strojeva ima VGA izlaz...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 9:35 (Umbel).
7 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
meni je philips 4350 4k ima vga i to ko nema logike jer se nemože prakticno gurnit 4k preko vga ali koristilo mi je odlicno kad bi nekome popravlja stariji komp da nemoran trazit adaptere i prištekavat kabele pa mi je zapravo bilo drago i korisno da ima vga. nes ti jedan cip i jedan konektor vise sve skupa 50 centi, kome smeta nek ne usteka :D
5 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
dd.inc kaže...

 

 

 Druga stvar zašto si glup, jer očito ne znaš da se laptop ne koristi za igranje prvenstveno, nego za rad, a tu se onda dolazi i do tvojih ograničenih pogleda na svijet - komjuteri su za igranje samo. SuperGlup si ispao, a ne kako ti nick nalaže, razmisli da si promijeniš nick.

 

Pretpostavljam da si slučajno krivo napisao, ali me ovo podsjetlio na legendarni natpis u Splitu, prije dvadesetak godina, kraj Autohrvatske. Trgovina kompjutera i kompjuterske opreme ispred koje je velikim slovima pisalo (ne zajebajem se): KOMJUTER SHOP

 

  

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
dabar_solta_V2 kaže...
meni je philips 4350 4k ima vga i to ko nema logike jer se nemože prakticno gurnit 4k preko vga ali koristilo mi je odlicno kad bi nekome popravlja stariji komp da nemoran trazit adaptere i prištekavat kabele pa mi je zapravo bilo drago i korisno da ima vga. nes ti jedan cip i jedan konektor vise sve skupa 50 centi, kome smeta nek ne usteka :D

 

Da, za svako servisiranje je super korisna stvar da monitor ima što više različitih ulaza, pogotovo VGA. I meni je sto puta to pomoglo, da mogu radit s više kompjutera, bez preštekavanja kabela. Puno olakša rad. Nebitno koja rezolucija, ako mi je za servis, može bit i 800x600 što se mene tiće.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: AOC U2879VF - Pričekati pojeftinjenje
dabar_solta_V2 kaže...
meni je philips 4350 4k ima vga i to ko nema logike jer se nemože prakticno gurnit 4k preko vga ali koristilo mi je odlicno kad bi nekome popravlja stariji komp da nemoran trazit adaptere i prištekavat kabele pa mi je zapravo bilo drago i korisno da ima vga. nes ti jedan cip i jedan konektor vise sve skupa 50 centi, kome smeta nek ne usteka :D

 Ma ja sam uvijek za više konektora tako da ni RGB ne bi bio višak, ali VGA je skoro potpuno nestao na 1080, 1200, 1440 rezolucijama koje VGA može pokriti i sad se pojavljuje na 4K. Nekom logikom "daj mi 10 najjeftinijih monitora" među njima teško da će biti 4K.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice