AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar

poruka: 8
|
čitano: 4.389
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar".
13 godina
offline
AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar

Pitanje. Čemu freesync na monitoru od 60Hz-a osvježavanja? Ozbiljno pitam

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar
Ako ti framerate pada ispod 60, sto je lako moguce na 4k monitoru.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar
s obzirom da za oči ne postoji zamjena,na monitorima i tv-ima nebi tribalo baš škrtari
gpu 5000kn i onda kupe monitor od 1500-2000kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar

Monitoru od 2000 HRK ne fali ništa što bi bilo od krucijalne važnosti za prosječnog korisnika. Primjetio sam da dosta ljudi generalizira i tvrdi da je 27 cola 1920x1080p smeće. U redu, slažem se, samo Vas molim da to smeće pošaljete meni. Ja plaćam troškove i dajem neku svotu za zbrinjavanje tog "otpada".

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar

Zašto bi netko u 2020. kupio monitor s TN panelom? 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar
dax-lax kaže...

Pitanje. Čemu freesync na monitoru od 60Hz-a osvježavanja? Ozbiljno pitam

 

Freesync mijenja refresh rate monitora ovisno o tome kako grafička stigne renderirati, tj. ovisno o FPSu.

Ako ti FPS padne na npr. 45, onda će i monitor raditi na 45Hz u tom trenutku. Tako grafička kontrolira monitor u ovisnosti o svojim mogućnostima.

 

V-sync je obrnuto, grafička čeka sljedeći ciklus monitora i onda ako ti FPS padne ispod 60, ustvari gubiš frameove pa su velika trzanja ako ti grafička ne uspijeva stalno držati 60 FPSa.

 

Freesync i G-sync upravo i služe za slučajeve kad ti FPS padne ispod refresh ratea monitora. Kad je veći od refresh ratea monitora nema ni smisla, onda ti treba fps lock ili v-sync.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
neaktivan
offline
Re: AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar

Lakše je razumit kad iskusiš. Meni je freesync primašio očekivanja. Naime, pri kupovini novog stroja i monitora se nikako nisam moga riješit kidanja slike i takozvanog microstuttera u nekim singleplayer igrama. Ma šta god pokuša, kakve god kombinacije sinkroniziranja i ograničavanja - ništa nije urodilo plodom. Tada san odlučio kupit freesync monitor; u nekoj mjeri skeptičan, očekiva san u najboljem slučaju nekakve polurezultate, no problemi su nestali u tren oka. Osim toga, tu je još jedna zanimljiva i iznimno korisna osobina; nagli pad fpsa, sa primjerice 55 na 42, se uopće ne osjeti, igra se i dalje odvija jednako glatko. Moran još napomenit da uz freesync koristin i RivaTuner, to mi se temeljitim testiranjem pokazalo ka najbolja moguća kombinacija.  

15 godina
offline
Re: AOC G2868PQU - Jeftini 4K gimnastičar
Ništa od "toe in" manevra ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice