Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

poruka: 127
|
čitano: 30.749
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra".
16 godina
neaktivan
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

betaglukana nema u analizama?  zanima me može li se okrenut pila napoka...ovdje se spominje rizik smrtnosti.  valjda ovi pripravci služe jačanju imuniteta,a ne produženju života?

može kratko u dvije crtice oko imuniteta i betagklukana?  (može i iz sfere kada vam kirurg odstrani pola crijeva zbog karcinoma i jedan od uvjeta dizanja imuniteta je velike količine betaglukana).

ili je imunitet isto sklop koji crpi energiju za sebe isključivo iz namirnica...6-7 srdelica, skuša, lokardi i omega3 je napunjena za 7 dana?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Već je bilo ovakvih studija i prije koje su pokazale isto što je i ova velika studija pokazala. 

 

Jedite voće i povrće. Sve što vam treba je tamo, čak i ovome što raste kod nas, ne trebaju vam "egzotične" biljke. Manje soli, zasičenih masti, rafiniranih šećera i brašna i imate kvalitetnu prehranu.

 

Ja sve kuham na maslinovom ulju, kupujem crno i integralno brašno, puno povrća i voća se jede i manje mesa. Ima toliko recepta na internetu da svaki dan možete jesti nešto vrlo ukusno, zdravo, a za iste novce.

 

Nije li uostalom jedna studija pokazala da su umjetni vitamini skoro pa beskorisni naspram vitamina nastalih prirodnim putem?

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
19 0 hvala 1
15 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

naprotiv! ovakvi dodaci značajno poboljšavaju kvalitetu života njihovim proizvođačima i trgovcima. oni od toga žive fenomenalno. sve je to isti q kao i ("dekorativna") kozmetika. u osnovi ne mijenja niš ali na nekima dobro izgleda. kad smo već kod prodavanja muda pod bubrege, marketinga i šarenih laži, šteta je ne zaobići srkvu - svjetskog i nenadjebivog prvaka u tim disciplinama. dakle, isplati se i korisno je. jest, kako kome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Ako nekome nije bilo jasno otprije, već je Sheldon, u jednoj od ranijih epizoda Teorije velikog praska, objasnio kako se radi samo o skupocjenoj pišalini ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 12:19 (Antiseptik).
Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Moze li Doc vase misljenje/clanak o medu i propolisu
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Premda, ima neke koristi od multivitamina i sličnih.

Npr., ja već godinu dana pijem vitamine, kalcij i magnezij u šumećim tabletama.

Pola tablete na 3 dl vode, i ima fantastičan okus, puno bolji od gaziranog soka, a koliko ja popijem dnevno, unio bih pola kila šećera u sebe da pijem gazirani sok...

A nemrem stalno čistu vodu, pivu, gemišt,  mlijeko, jogurt i konjak piti 

A jedem stalno raznovrsno, tak da mi ti dodaci sigurno ničemu ne služe, veći je problem previše šećera i soli kaj unosim u sebe.

 

 

Kruha i igala...
 
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Studija (nužno!) ograničena po broju subjekata i po vrsti dodataka prehrani dovela je do naslova većine popratnih članaka da je sve to beskorisno. Ovdje vidim logički problem. Kako se iz studije može zaključiti korisnost ili štetnost dodatka koji nije bio predmet studije. Naravno, odgovor je: nikako. Ali zašto onda senzacionalistički krovni zaključci?

 

Vjerujem u rezultate studija, ali isto tako vjerujem da postoje neki drugi dodaci prehrani koji ne mogu svesti na jednostavno vitamin X ili element Y, a koji bi određenim ljudim u određenim dozama bili korisni. Naravno,drugim ljudima ili u drugim dozama mogli bi biti štetni.

 

Btw, određenoj osobi u mojoj obitelji (~80 godina) redovito pijenje magnezija (magnezij citrat 300mg dnevno) gotovo rješava problem grčeva u nogama.

 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Vitamin D koji je mozda cak i najvazniji vitamin (hormon), ne moze se s dodacima prehrani apsorbirati u organizam na nacin na koji to moze Suncem, brojne studije koje sam ja gledao cak dokazuju da dodaci vitamina D mogu raditi kontra efekt prema zdravlju. Prema tome izlazite sto vise na Sunce i tjedno barem 2-3 puta po 15 min provesti na Suncu, prevenira se cijeli jedan niz bolesti od MS-a, do razno raznih karcinoma... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Mycroft kaže...

Studija (nužno!) ograničena po broju subjekata i po vrsti dodataka prehrani dovela je do naslova većine popratnih članaka da je sve to beskorisno. Ovdje vidim logički problem. Kako se iz studije može zaključiti korisnost ili štetnost dodatka koji nije bio predmet studije. Naravno, odgovor je: nikako. Ali zašto onda senzacionalistički krovni zaključci?

 

Vjerujem u rezultate studija, ali isto tako vjerujem da postoje neki drugi dodaci prehrani koji ne mogu svesti na jednostavno vitamin X ili element Y, a koji bi određenim ljudim u određenim dozama bili korisni. Naravno,drugim ljudima ili u drugim dozama mogli bi biti štetni.

 

Btw, određenoj osobi u mojoj obitelji (~80 godina) redovito pijenje magnezija (magnezij citrat 300mg dnevno) gotovo rješava problem grčeva u nogama.

Ovo za magnezij se definitvno slazem.

I takoder cuda radi poslije teske fizicke aktivnosti za misice.

Problem ove studije je sto su oni promatrali samo srcane i mozdane udare, a sve ostale moguce prednosti su zanemarili.

6 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Mycroft kaže...

Studija (nužno!) ograničena po broju subjekata i po vrsti dodataka prehrani dovela je do naslova većine popratnih članaka da je sve to beskorisno. Ovdje vidim logički problem. Kako se iz studije može zaključiti korisnost ili štetnost dodatka koji nije bio predmet studije. Naravno, odgovor je: nikako. Ali zašto onda senzacionalistički krovni zaključci?

 

Vjerujem u rezultate studija, ali isto tako vjerujem da postoje neki drugi dodaci prehrani koji ne mogu svesti na jednostavno vitamin X ili element Y, a koji bi određenim ljudim u određenim dozama bili korisni. Naravno,drugim ljudima ili u drugim dozama mogli bi biti štetni.

 

Btw, određenoj osobi u mojoj obitelji (~80 godina) redovito pijenje magnezija (magnezij citrat 300mg dnevno) gotovo rješava problem grčeva u nogama.

 baš sam nešto slično htio napisati..

 

piše;

istraživači s Johns Hopkinsa su prikupili podatke iz 277 randomiziranih kliničkih studija na ukupno 992.129 ispitanika iz svih svjetskih regija.

 

koliko godina su trajala ta istraživanja i kako npr dokazati je li netko stalno uzimao vitamin D s kalcijem ?! je li mu to doktor rekao, "ajde, radimo neko istraživanje koje će trajati 10 godina a ti krkaj svaki dan dodatke...vitamin D i kalcij " ili ?

nije mi jasan mehanizam istraživanja....

=XFX=PlayHard kaže...

Vitamin D koji je mozda cak i najvazniji vitamin (hormon), ne moze se s dodacima prehrani apsorbirati u organizam na nacin na koji to moze Suncem, brojne studije koje sam ja gledao cak dokazuju da dodaci vitamina D mogu raditi kontra efekt prema zdravlju. Prema tome izlazite sto vise na Sunce i tjedno barem 2-3 puta po 15 min provesti na Suncu, prevenira se cijeli jedan niz bolesti od MS-a, do razno raznih karcinoma... 

 da ?

super je protiv nekih karcinoma a onda dobiješ melanom ili neki drugi kožni rakčić.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr

U SAD-u je provedeno istrazivanje pokazalo da najvise karcinoma koze dobivaju upravo uredski ljudi koji ne vida Sunca po cijeli dan. Jedan od najkriminalnijih savjeta protiv zdravlja covjeka koji se ikad pojavio i kojeg forsiraju reklame i pojedini doktori je taj kako se Sunca posto poto treba kloniti kad god je to moguce. Nemoj slucajno da bi zraka Sunca obasjala tvoje lice ili kozu, nego odmah kad ides van brze bolje nanesi kancerogenu kremu na kozu, tako da niti jedna jednina UV zraka ne prodre. 

Istina da se jakog Sunca od 11-16h treba kloniti i da nije preporucljivo biti na plazi ili se intenzivno izlagati u to vrijeme, ali zdravstvene dobrobiti od apsorbiranja Vitamina D debelo premasuju bilo kakav potencijalni rizik. Pogotovo je blagotvorno jutarnje izlaganje oko 9:30-10:00h, dobijes vitamina D za dva tjedna... 

5 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

To je kak' si vzemes. Ne mozes vu istu vrecu strpati Jankeca koji svaki dan po 3 litre gemisteka spije nakon sto dodje sa posla iz ureda i Jozu koji je fizicki aktivan po cijele dane.

Sjedilackom nacinu zivota ne trebaju dodaci u prehrani. Mozes ih dobiti iz voca i povrca. Sa druge strane vise ne znas jel' zdravija kemija u tabletama ili voce/povrce puno pesticida. Ili meso puno antibiotika. ili... Jos su zadnje vrijeme poceli naveliko pisati da i 3-4 vockice dnevno moze uzrokovati masnu jetru. Kako god okrenes najbolje je ne citati ta "istrazivanja, jer jucer jedno, danas drugo, a sutra trece...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 12:02 (SamoPitam3).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Svaki čovjek koji ima prosječne potrebe (znaći izuzev nekakvih profesionalnih sportaša i sl. ili ljudi koji zbog određenih problema imaju nekih nedostataka) ako ne žive na krumpirićima i hrenovkama nemaju apsolutno nikakvih potreba uzimat bilo kakve nadomjestke prehrani. 

 

Povijest u kojima su ljudi imali problema s određenim bolestima nastalima zbog nedostataka vitamina i minerala su neusporediva s današnjim uvjetima života. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
=XFX=PlayHard kaže...

U SAD-u je provedeno istrazivanje pokazalo da najvise karcinoma koze dobivaju upravo uredski ljudi koji ne vida Sunca po cijeli dan. 

 

karcinom kod "kancelarijskih" ljudi koji ne izlaze van nije uzročno povezan sa suncem, već ti ljudi vjerojatno izbjegavaju svaki oblik kretanja, jedu junk hranu, nezdravo žive, ne vježbaju.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr

Pa o tome i pricam, nije karcinom koze nuzno rezerviran samo za Sunce, mozes ga dobiti i zbog niza drugih razloga. S druge strane, 15-ak minuta dnevnog izlaganja je spasonosno! Vecina ljudi nije ni svjesna kakvu znacajnu ulogu ima vitamin D! 

16 godina
neaktivan
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

to sve stoji oko sunca. pošto se ionako "ne doživljava" spoj ljetnog kupanja i sunčanja (u razumne sate), već se smatra oblikom ljenčarenja... u moru si izložen najvećoj koncetraciji minerala + sunce i vitamin D..a onaj najoskudniji i teško dobavljivi D12 nađete u porciji freških mušula..i to na buzaru.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Ja priznam samo jednu 'dijetu', a to je odricanje od hrane, tj. kršćanski rečeno post. Ja jesam vjernik, ali post nije samo pitanje vjere nekog čovjeka, nego čak postoje i znanstvena istraživanja koja govore u prilog tome da je odricanje od hrane najučinkovitije čišćenje tijela, a u duhovnom smislu i duha čovjeka. Ima nebrojeno puno članaka o tome, a najjednostavnije rečeno - za čovjeka je nevjerojatno korisno da ne jede u kontinuitetu 16 sati, jer se onda u našem tijelu pokreću procesi samočišćenja, a dugotrajni post u kršćanskom smislu potiče i čovjeka na samokontrolu, i time bolje ovladava svim svojim tjelesnim i duhovnim potrebama. Općenito, smatram da ljudi danas previše jedu, pa pekare su na svakom koraku, mesa nikad više u dućanima, nema te namirnice koja se danas ne može u najmanjem dućanu kupiti (prije smo po obične okrugle žvakaće i milke išli u Austriju). Čovjeku je realno za život potrebno puno manje, što hrane, a što stvari koje posjeduje.

 
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
torrente kaže...

to sve stoji oko sunca. pošto se ionako "ne doživljava" spoj ljetnog kupanja i sunčanja (u razumne sate), već se smatra oblikom ljenčarenja... u moru si izložen najvećoj koncetraciji minerala + sunce i vitamin D..a onaj najoskudniji i teško dobavljivi D12 nađete u porciji freških mušula..i to na buzaru.

 a za one koji, poput mene, ne jedu niš iz mora (stojadine, gume, vešmašine, fekalije, ribice lude, bisernice, sanitariju, kitove, plankton, berge istru, titanik i ostale podmornice ... hobotnica je fina ali strašno inteligentna pa jebga. niš od toga. kao i prase. ili cucak.*) ovdje je popis od izvora dva putića za vitamin D. gljive! 

 

*blesetarijanac sam. jedem samo glupa bića. nema veze kulturološki; samo pokušavam doprinijeti .... nema veze. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Sviđa mi se cijeli članak, takvo nešto sam uvijek htio pročitati na nekom news portalu ali tamo su uvijek samo kratki promo-senzacija članci pa ništa od toga.

Ovo je bilo super, shvatljivo i poučno.

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Blesetarijanac, kao i drug hanibal lecter :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Ajar kaže...

 a za one koji, poput mene, ne jedu niš iz mora 

 naravno, tvoj izbor (ili ne/mogućnosti), bez uvrede ribu treba znat i spremit i znat je pojest.  valjda je čovjek ovo pisao na dežurstvu noćas,pa će sada kad ubije oko odgovorit jer me čisto zanima nešto oko imuniteta.

koncept ovakvih studija je namjerno podešen u smijeru "neće vam produžit život". to svak lucidan konta. 

zanima me zašto se prije i nakon teških operacija forsira velika količina betaglukana (premda i njega možemo izvuć preživajući ko konji neljuštenu zob). cilj je ojačat imunitet prije zahvata i još ga jačat nakon zahvata.

 

sve drugo stoji oko industrije koja omađija neuke,neupućene i ne znam kakve..ali zašto se uzimaju za ciljeve istraživanja smanjenje rizika srčanih bolesti ili produženja života? imunitet..ima li tih studija?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
trolaslavonska kaže...
Blesetarijanac, kao i drug hanibal lecter :)

 vitamina d navodno najviše ima u kalciferolu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Ajar kaže...
 gljive! 

 

 

 Za gljive (iz uzgoja, koje se kupe u dućanu) mislim da mora biti da su tijekom uzgoja bile izložene UV-svjetlu da bi proizvele vitamin D. Ne znam da li se to prakticira redovito, kao jodiranje soli, ili je to samo bio znanstveni članak koji nije zaživio (još) u praksi.

Ovdje je tekst sa pregledom učinaka vitamina D, samo sažetak, za puni tekst treba pretplata (nije jako skupo)

8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Jedna, dvije, pet-šest žuja na dan i dovoljno mi je vitamina.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Što se tiče dodataka prehrani cink i magnezij čuda čine ako se baviš jače nekom fizičkom aktivnošću ,znam kako sam se prije osjećao dok to nisam uzimao ,i sada. Međutim opet ne uzimam bilo koji magnezij ,jer svi spojevi se ne apsorbiraju jednako ,meni je najbolji magnezijev klorid osobno.

Bolje spavam i više se odmorim. Što se tiče multivitamina i sličnih govana to ne koristim.

 

EDIT: Što se tiče vitamina D iziđite van iz kuće sat/dva na sunce i imate dovoljno vitamina D.

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 16:07 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
MasterOdisasteR probao s MgCl i nakon mjesec dana si poremetio kiseline u želucu. Svako večernje druženje uz vino i hranu je završilo jutarnjim izbacivanjem ogromne količine sadržaja iz želuca čak i osam sati nakon kraja konzumacije. Stoga, oprezno s tim...
Čvarci su bomboni od svinje
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 17:18 (bocic).
10 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

 

Tak' je. Lijepa studija.

A, kako stoje u tom kontekstu whey-proteini?

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
Rezultati istraživanja me ne začuđjuju, jer se takav rezultat mogao predvidjeti još u 19. stoljeću. Tada je naime njemački kemičar Justus von Liebig postavio "zakon minimuma" koji kaže da će biljka rasti brzinom kojoj joj dozvoljava insuficijenti sastojak gnojiva. Drugim riječima, ako biljci nedostje fosfor, nećemo ništa postići ako gnojimo dušikom. Ili bliže čovjeku, neće vam voda pomoći ako vam nedostaje zraka. Dakle, dodaci prehrani pomažu samo ako je prehrana nedovoljna, ako u njoj nešto nedostaje (vitamini, esencijalnih aminokiselina, mikroelemenata i sl.), inače ne. Stoga je mnogo bolje za zdravlje hraniti se raznoliko, a ne od milijun poznatih i valjda tisuću kulturnih biljnih vrsta jesti samo dvije: pšenicu (kruh) i krumpir (s mesom).
 
12 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

koja gomila budalaština u studiji, a i očito nepoznavanje teme od autora.

 

O kojim vitaminima se radi? Jel su to bila smeća od vitamina kao šumeći? Jel to bila, po običaju kod tih studija, idiotska dnevna preporučena doza RDA koja nema nikakvog utjecaja?

Mogao bi ovako do sutra, ali s obzirom da se tim temama bavim preko 15 godina mogu reći da je ova naručena studija puna gluposti.

 

Tu se moglo raditi o ljudima, koji jedu smeće i koji su danas u većini, i nikakvi vitamini im neće pomoći. Zato i varijacije od 30-ak % za neke stvari. Da bi dobili dovoljno vitamina D morate biti preko 30-ak minuta u kupaćima na suncu. Dakle s majicom i hlačama neće vam koža to sve uspjeti apsorbirati. To je ok za Dalmatince od 6-9mj., a šta poslije?

Zašto postoji smiješni RDA ako ne djeluju? Zemlja danas nije kao prije puna mikroorganizama i minerala koji bi nam zadovoljili naše potrebe već je tretirana s 3 minerala NPK i zatrovana raznim pesticidima koji su ubili mikroorganizme koji su prerađivali mnoge korisne stvari.

 

Zemlja je loša, a s time i naša hrana. Loša prehrana kao današnja industrijski procesuirana hrana sadrži jako malo vitamina.

Uzimam mega doze vitamina jer su doktori bili preglupi da mi kažu da ne treba jesti industrijski procesuiranu hranu, npr. sve od brašna i šećera i da se treba zdravo hraniti.

Znači osnova svega su povrće, meso i voće + vitamini i minerali. Ako jedete bilo šta drugo radite krivo. Nakon 25 godina beskorisnih doktora sam promjenio prehranu i više nemam ni zdravstveno jer znam da su prevaranti.

Bez vitamina se ne bih izliječio od 20-ak bolesti i simptoma koje doktori nisu 25 godina znali riješiti. Morao sam se prestati trovati s lošom hranom.

Ako ste ikad vidjeli glumce/mankekenke koji s 50-60 godina izgledaju kao da imaju 30 sada znate zašto. Oni se zdravo hrane i svi su na mega vitaminima/mineralima.

 

Uzimanje samo magnezija ili samo vitamina D je glupost, naše stanice trebaju preko 60-ak različitih vitamina/minerala i ako ih nemate, jednog dana će doći na naplatu.

Jeftina pišalina, daleko skuplje i gluplje je umrijeti kao mnogi mladi sportaši ili stariji ljudi zbog 70-ak kn mjesečno. Koliko budala samo potroši više na svoj auto mjesečno, a zanemari vlastito tijelo?

 
1 9 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bocic kaže...
MasterOdisasteR probao s MgCl i nakon mjesec dana si poremetio kiseline u želucu. Svako večernje druženje uz vino i hranu je završilo jutarnjim izbacivanjem ogromne količine sadržaja iz želuca čak i osam sati nakon kraja konzumacije. Stoga, oprezno s tim...

Ja osobno nemam takva iskustva , ali svi imamo razlicite organizme. Doduše ja ne pijem alkohol baš osim piva tu i tamo (2-3 puta mjesečno). Ako ti ne paše to imaš od Olimp Labs-a CHELA-MAG B6 FORTE , to je magnezij u obliku aminokiselinskog kelata. Isto jako dobra apsorpcija ,malo je teže za progutat jer su tablete dosta velike ali navikneš se. Ja sam djedu uzeo taj magnezij i nakon par dana konzumacije rekao mi je da se osjeća odmornije i ne grče ga toliko mišići (Nije mogao piti MgCl jer mu je bio pregorak).

DeaathDealer
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice