AnkerMake M5 3D Printer – Kickstarter projekt koji

poruka: 7
|
čitano: 12.621
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AnkerMake M5 3D Printer – Kickstarter projekt koji".
3 godine
odjavljen
offline
AnkerMake M5 3D Printer – Kickstarter projekt koji

Narucio, ali skeptican sam posto Anker i nije neka kvaliteta.

Sto se tice 3D ispisa, jednom kad ga kalibriras za odredjen filament i napravis 1-2 ispisa, radi sve kako treba. Nije mi se nikad desilo da se spageti pojave pri sredini ili kraju ispisa. U ovisnosti sto printas moras i dodati support kroz slicing software, ali kalibriranje i odrzavanje zna biti zeznuto ako tek pocinjes.

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
AnkerMake M5 3D Printer – Kickstarter projekt koji

Veliko ubrzanje po Y osi i nije pozeljno ako se ispisure veci/tezi objekt. Vibracije ce biti poprilicno velike, takodje. Zbog toga sam napravio CoreXy.

 

Niveliranje u 7x7 tacaka je velika stvar i preciznost ce zavisiti od proximity sensora. Jeste napredak ali nista revolucionarno. Printam na 40x40 cm bez problema sa dodatnim sarafima koji regulisu visinu ploce na tri tacke po sredini.

 

Direktni extruder sigurno pravi razliku ali sigurno nece pomoci kod smanjenja vibracija pri velikim akceleracijama po X osi. Sve se moze rijesiti sa kvalitetnim Bowden extruderom (osim printanja TPU materijala)

 

Napraviti dobar hotend koji ce biti dobar za temperature od 190 do 300 stepeni je jako tesko. Potpuno metalni hotend ima poprilicno visoku temperaturu u dijelu izmedju termalnog bloka i hladnjaka kroz koji prolazi filament. Tu dolazi do kontakta omeksanog filamenta i zaglavljivanja prilikom stampanja. Zato ga izbjegavam za PLA i mekse materijale.

 

Slazem se sa autorom po pitanju mazohizma... pojma nemam kolko sam vremena potrosio na ustimavanje i dotjerivanje kvalitete stampanja...

 

Edit:

Sad vidim da se ima nabaviti ceramic heatbreak. To moram da nabavim :-)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 11:11 (kirat).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AnkerMake M5 3D Printer – Kickstarter projekt
kirat kaže...

 

 

Niveliranje u 7x7 tacaka je velika stvar i preciznost ce zavisiti od proximity sensora. Jeste napredak ali nista revolucionarno. Printam na 40x40 cm bez problema sa dodatnim sarafima koji regulisu visinu ploce na tri tacke po sredini.

 

Pa 7 x7 samo po sebi nije ništa naročito jer meni i 3x3 sa sondom na Marlinu napravi sasvim pristojnu mapu podloge i interpolira "brda i doline", a traje bitno kraće. 

 

Ono što je bitno kod ovoga je da je autoniveliranje izvedeno (s osnovnom podlogom) tako da je to to - autmatsko niveliranje. Znači, sonda je na poznatoj poziciji, glava je na poznatoj poziciji, podloga je na poznatoj poziciji (ako je originalna) i nema potrebe za "Set Babystep Z", vrtnjom šerafa i stezanjem i otpuštanjem federa ispod podloge i ostale ručne radnje koje su sada potrebne kod "automatskog" niveliranja sa sondom. 

 

Imam na testu izvrsni Ender 3 S1 s izvrsnim niveliranjem, a Z mi je u postavkama -3.21 ili tako nešto jer Z nula za sondu nije nula i za ispisnu glavu. 

 

S ovim je automatsko stvarno automatsko.

 

I plus ovo prepoznavanje špageta s kamerom (ako stvarno radi).

 

This space for rent!
12 godina
neaktivan
offline
AnkerMake M5 3D Printer – Kickstarter projekt koji

Čekaju se recenzije, djeluje jako zanimljivo. 

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AnkerMake M5 3D Printer – Kickstarter projekt

mislim da ima nekakvi review od Linusa il nekih njegovih kanala.

po onome što sam vidio dosta dobro izgleda.

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
16 godina
offline
Re: AnkerMake M5 3D Printer – Kickstarter projekt
Ukratko, 300$ printer + 50$ kamera za 700$.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AnkerMake M5 3D Printer – Kickstarter projekt
SupremeCommander kaže...
Ukratko, 300$ printer + 50$ kamera za 700$.

mislim da je ipak ender s1 pro bolji izbor... bar dok ne vidim stvarne recenzije...
trenutno imam ender 3 v2 i zadovoljan sam... je da ga moraš stalno šarafiti i kalibrirati ako hoćeš top ispis, ali za sad mi to nije prevelika tlaka

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 23:12 (Aldo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice