Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

poruka: 75
|
čitano: 20.936
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…
danen kaže...

Problem je s vama da uopće ne razumijete kako funkcionira vojska, ne razumijete sustav subordinacije, pa mislite da je vojska nekakva civilna institucija, gdje svaki vojnik može diskutirati s nadređenim o njegovim odlukama (kao ja sada s vama) ili pak mobitelom nazvati ministra, pa mu reći što ne valja.  Toga nije nikad bilo niti će ikada biti. U vojsci postoji naređenje-izvršenje, a vojnik ne smije ni usta otvoriti ako mu nadređeni to ne dozvoli. Da tako nije, vojska ne bi mogla funkcionirati ni u miru a kamoli u ratu. 

 Ako ćemo se već tako razgovarati, onda je problem s vama što polazite od toga da su svi ostali vama intelektualno inferiorni i svaku razliku u stavovima pripisujete njihovom neznanju, ni ne pokušavajući razumjeti njihove argumente i preispitati vlastiti stav. 

 

Tupite o subordinaciji kao da niste uopće pročitali moj post u kojem objašnjavam da upravo iz tih razloga postoje neovisne inspekcije, koje moraju kontrolirati takve kritične resurse (u JNA je GINA obilazila i kasarne), a ukoliko nisu postojale to je opet propust onih na vrhu.

Naprosto ne može se imati nešto tako opasno kao oružje i streljivo (a bila je tu i tona cijanida), a ne provoditi mjere nadzora kako se s time postupa.

 

danen kaže...

 no moja tri pitanja i potvrdna odgovora na njih odbaciju svaku krivnju viših institucija. 

 Nije mi jasno o koja tri pitanja se radi.

 


danen kaže...

(Ili mislite da državno tužilaštvo ne bi nešto poduzelo da je bilo elemenata krivnje u nekom drugom osim u poginulim vojnicima?) 

 Pričamo o Hrvatskoj za vrijeme rata, Šušak je najmoćniji čovjek u državi. Tko bi podignuo optužnicu protiv njegove volje nestao bi prije slijedećeg jutra. Znamo za ubojice s predumišljajem iz tog razdoblja (Reihl Kir, obitelj Zec) koje su se slobodno šetale po Zagrebu, jer su bile zaštićene.

I upravo tu je ta poveznica s Libanonom, država u rasulu, političari i suci korumpirani i u strahu, pravna država ne funkcionira, sve se rješava oružjem.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

Jesam li ja vama intelektualno superioran ili inferioran, to ja ne znam, ali znam kako vojska funkcionira i što se u vojsci može a što se ne može. Naravno, i u vojsci postoje inspekcije, ali one nisu onakve kao u civilu. Inspekcija se sastoji u tome da tu i tamo dođe general i izvrši smotru: vidi jesu li svi vojnici na broju, jesu li čisti, uredni, obrijani i kratko ošišani, potom obiđe skladište streljiva i vidi jesu li svi sanduci na broju i da li se nalaze na pravom mjestu. Usput može organizirati pokaznu vježbu da vidi koliko brzo vojnici mogu isprazniti skladište. (To jako dobro znam jer sam dio vojnog roka odslužio u skladištu municije i vojne opreme.) Skladište obično vode podčasnici, dok borbene jedinice, posebice artiljeriju, vode časnici. To znači - uzimajući u obzir hijerarhijsku strukuru i sustav subordinacije - da zapovjednik skladišta ne može ništa narediti onome tko skladište koristi. No, dobro, ne znamo što se točno dogodilo u Dubokom Jarku, tko je što kome i kako zapovijedio. No, što biste vi zapravo htjeli? Htjeli biste da u skladištu postoji nadzonik koji bi se brinuo da se propisi poštuju. Taj bi nadzornik trebao biti kraj svakoga sanduka, a uzimajući u obzir hijerarhijsku strukturu, trebao bi biti u činu generala da bi ga svi morali slušati. Što to znači? To ne znači samo da bi se general bavio poslom daleko ispod svoga ranga, nego i iskazivanje nepovjerenja zapovjednicima jedinica koji koriste skladište, ukazivanje na njihovu možebitnu nekompletentnost i neodgovornost, što bi, razumije se, demoraliziralo vojsku, jer ako oni viši nemaju povjerenja u  njihovog zapovjednika, kako će ga imati oni niži. (Disciplina se u vojsci najbolje održava tako da viši po činu diže pred vojnicima autoritet onoga nižega po činu.) U vojsci se događaju pogreške kao i civilu. Ljudi rade gluposti, pa pogibaju. Bitke su izgubljene zbog loših, krivih, besmislenih, a često i posve glupih zapovijedi. No vojska mora funkcionirati kao sustav, bez obzira na gubitke u ljudstvu i materijalu. To je temelj. A  ona tri pitanja odnosila su se na mjesto gdje se skladište nalazilo, na način na koji je izgrađeno, i na kvalifikaciju ljudi koji su se njime služili. Budući da su sva tri uvjeta bila zadovoljena, za eksploziju skladišta ne može biti kriva viša komanda nego samo nemar pojedinaca, koji su ionako više nego dovoljno platili za svoju glupost. Ako Vam sada nije jasno, neće vam nikada biti jasno. Najvažnije je shvatiti: vojne institucije ne funkcioniraju na isti način kao civilne.  

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

4K snimka eksplozije u slow motionu

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…
Jel stvarno 4K bitan? Da je bio pametan, snimao bi u 60+ fpsa 🤦🏿‍♂️
14 godina
offline
Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

Duboki Jarek, Virovitička destilarija '91.....

 

nije to do skladištenja...

 

Hrvatska je pod sankcijama na nabavku oružja, samim time oružje je skuplje...a onaj tko je blizu vatre se bolje ogrije....

 

kaj mislite otkuda rvackoj generalčadi početni kapital za poslijeratne biznise ?

 

zametanje tragova, kao i HSspotov "požar" pred preseljenje u Av. Dubrovnik...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 12:48 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

Opet teorija zavjere! Ako je oružja staro, nevaljalo, onda neće eksplodirati, jer će - prije svega - propasti upaljači. Nije zavjera, nego nebriga, manjak discipline i subordinacije. Svaka čast našim braniteljima, ali to je vojska koja je bila skupljena na brzinu, civili u uniformi, vojska bez prave stege. Dokaz tome su ratni zločini napravljeni u Oluji. Tko je mogao vojnika spriječiti da ubije prvog civila (Srba) kojeg vidi? I što je zapovjednik mogao napraviti kad je to saznao? Jaukati  i žaliti se, ali ne jako glasno, jer bi još i njega mogli ubiti (vojska je pod oružjem!). Govorim to iz vlastitog iskustva. Mene je u Domovinskom ratu skoro ubio iz kalašnjikova moj podređeni (ja sam bio desetar, a on pod mojom komandom) jer mu nisam dao da pije. (Inače je već bio u zatvoru - zbog ubojstva.) Na kraju se sve završilo tako da ga je zapovjednik voda dobro izgrdio, a meni su spočitnuli "da ne znam s ljudima". 

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

ne ne dr. Raos, mi imao branitelje, ali imamo i višestruke heroje privatizacije i nabavke oružja!

 

nisu to teorije zavjere, to je ratni zločin i to protiv vlastitog naroda! ali kako veli narod: vuk izija magare...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…
danen kaže...

...Mene je u Domovinskom ratu skoro ubio iz kalašnjikova moj podređeni (ja sam bio desetar, a on pod mojom komandom) jer mu nisam dao da pije.  ....

 

 

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/1991_11_57_1552.html

 

 

14 godina
offline
Re: Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

joj bunker, sad se oko nomenklature pjeniš ko prava Rvat'na od '91...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

Jura, aj triput duboko udahni i izdahni pa opet razmisli o onome kaj sam citirao...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…
Šta ovo sad kruže snimke kao da je raketa kriva za eksploziju
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…
Dex.pwn kaže...
Šta ovo sad kruže snimke kao da je raketa kriva za eksploziju

 Fejkano i to loše.

15 godina
neaktivan
offline
Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

 Amonijev nitrat sam po sebi nije opasan, to šta ovi novinari pišu svakakve stvari jer ne znaju to je druga stvar. U tom skladištu je moralo biti još nečega što je aktiviralo taj Amonijev nitrat, kao npr. eksploziv, lož ulje zajedno sa još nečim, petarde, itd..  Oni su tamo skladištili razne druge stvari zajedno sa Amonijevim nitratom i to nešto je bilo uzrok eksplozije na kraju priče. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

Nije opasan ni dinamit, ni TNT - ni oni se neće sami upaliti, štoviše trebat će imati imati inicijalni eksploziv. Ni atomska bomba se neće upaliti bez upaljača (klasičnog eksploziva). Hmm... Biste li imali skladište TNT-a u svom dvorištu? 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Amonijev nitrat: gnojivo, eksploziv ili…

Dramatična snimka eskplozije iz blizine

 

https://www.instagram.com/p/CDlVCIQp8k2/

 

i tip koji je snimao

 

https://www.instagram.com/p/CECjZJyJN6m/

 

 

Prelet luke dronom

 

https://www.instagram.com/p/CEEp2EOjxo5/

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 22:21 (boxer).
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice