Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

poruka: 66
|
čitano: 29.423
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine".
14 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

Pretpostavljam da su Ameri čekali da balon nadleti ocean gdje bi pad u vodu, pretpostavljam, bio blaži, a što bi im onda omogućilo istragu nad opremom. 

Iako, zar nije bilo jednostavnije poletjeti onim turističkim balonom, zakvačiti taj špijunski i onda ga nekako 'dotegliti' do tla?

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Turistički balon leti do cca 3.000 ft, ovaj je bio na preko 60.000 ft.
Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Veliki uspjeh za USAF!
Očekujem barem 5-6 filmova na temu. Prva zračna pobjeda za F22 u real world uvjetima, maestralno! 🤭.
 
24 18 hvala 0
16 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

Amerikanci su špijunirali cijeli svijet nakon Drugog svjetskog rata. Koliko je samo američkih aviona letilo gotovo u svemiru iznad Sovjetskog saveza i Kine !?

 
12 5 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

Vrijedilo je onda a vrijedi i sad!

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
BarbaVeli kaže...

Pretpostavljam da su Ameri čekali da balon nadleti ocean gdje bi pad u vodu, pretpostavljam, bio blaži, a što bi im onda omogućilo istragu nad opremom. 

Iako, zar nije bilo jednostavnije poletjeti onim turističkim balonom, zakvačiti taj špijunski i onda ga nekako 'dotegliti' do tla?

 

Kak su glupi, sigurno se toga nisu sjetili.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

Zašto je balon bijele boje? Nije li to glupo ako je špijunski? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

Balon vjerojatno jest špijunski ali ako dokaza nema zašto tvrdimo da jest? Mrzim medijsku pristranost.

Amenoum
 
8 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

Nakon sto skupe ostatke mene interesira kako ce Amerikanci nastaviti. Ili ce dati dokaze da je spijunski balon ili ce zasutjeti. Sutnja opet moze znaciti oboje, da je spijunski balon ili da su se zajebali i balon je u biti nekakve znanstvene naravi. Koliku su buku napravili oko tog balona, ako je spijunski moja je nada ce se se pohvaliti s tom informacijom.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Alpa Chino kaže...

Nakon sto skupe ostatke mene interesira kako ce Amerikanci nastaviti. Ili ce dati dokaze da je spijunski balon ili ce zasutjeti. Sutnja opet moze znaciti oboje, da je spijunski balon ili da su se zajebali i balon je u biti nekakve znanstvene naravi. Koliku su buku napravili oko tog balona, ako je spijunski moja je nada ce se se pohvaliti s tom informacijom.

 

Sudeći po do sad viđenom, kad skupe ostatke, ako skupe, reći će da zaista jest špijunski, ali opet bez pruženih dokaza.

Amenoum
5 godina
neaktivan
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
PaleRider kaže...
Alpa Chino kaže...

Nakon sto skupe ostatke mene interesira kako ce Amerikanci nastaviti. Ili ce dati dokaze da je spijunski balon ili ce zasutjeti. Sutnja opet moze znaciti oboje, da je spijunski balon ili da su se zajebali i balon je u biti nekakve znanstvene naravi. Koliku su buku napravili oko tog balona, ako je spijunski moja je nada ce se se pohvaliti s tom informacijom.

 

Sudeći po do sad viđenom, kad skupe ostatke, ako skupe, reći će da zaista jest špijunski, ali opet bez pruženih dokaza.

Je, to je nagori slucaj. Sto god da nađu, da kazu da je "classefied", da je spijunsko i "vjerujte nam". Ja se pak nadam kao kod zapljene droga, veliki stol i dijelovi tog balona, novinari i slike izbliza i neki visoki cinovnik ponosno govori u mikrofon. Kad su vec napravili svjetsku zabavu oko tog balona neka imaju muda i dovrse pricu.

16 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

Tako je svejedno čiji je balon, na kraju će biti čiji god treba.
Sjetimo se samo oružja za masovno uništenje....

 
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Inovator kaže...

Tako je svejedno čiji je balon, na kraju će biti čiji god treba.
Sjetimo se samo oružja za masovno uništenje....

 Citava im drzava se osniva na kriminalu i korupciji, sta ocekivat nego lazi i muljaze, vlastite gradjane progone i unistavaju da nece nekog drugog....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
15 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

Sto ga nisu mogli probusit s onim laserom koji reklamiraju, nego trose skupe projektile i gorivo za avione.

 
15 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Renesis kaže...

Sto ga nisu mogli probusit s onim laserom koji reklamiraju, nego trose skupe projektile i gorivo za avione.

 Show biznis....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
4 godine
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Renesis kaže...

Sto ga nisu mogli probusit s onim laserom koji reklamiraju, nego trose skupe projektile i gorivo za avione.

 Taj projektil i gorivo zajeno koštaju manje nego što ih košta struja koju laser pocucla kod paljbe... A to je i glavni razlog zašto je laser i dalje samo u testnom okruženju, dok projektili postaju sve brži i pametniji....

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2023 3:48 (NoDe31).
12 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Korny1603987 kaže...

Amerikanci su špijunirali cijeli svijet nakon Drugog svjetskog rata. Koliko je samo američkih aviona letilo gotovo u svemiru iznad Sovjetskog saveza i Kine !?

 Uzima se da je granica svemira oko 100 km iznad površine Zemlje. Nedavno, kod slanja turista u svemir , taj je podatak ponovljen masu puta.

Osim X 15 koji nije špijunski, ne sjećam se da su drugi zrakoplovi letjeli na tim visinama. Špijuniranje u U2 i SR71 je bilo na +20000m. Špijunirali su zrakoplovima dok im protuzračna obrana to nije onemogućila. 

Svatko špijunira kako može. Svatko uništava špijune čim mu se pruži prilika i kako može. Rusi su uz ratni rušili i civilni zrakoplov (Boing 747), pun putnika, koji su smatrali špijunskim. 

 

Nitko ne komentira ekološku komponentu priče. Da li su Amerikanci očistili nebo i u procesu onečistili more? Da li je dobit veća od štete? Da li Kina nastavlja sa ekološki neodgovornim ponašanjem? Da li je balon bio od ekološki prihvatljivih ili recikliranih materijala..itd. 

 

 

 

vicious
2 godine
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Renesis kaže...

Sto ga nisu mogli probusit s onim laserom koji reklamiraju, nego trose skupe projektile i gorivo za avione.

Previsoko je bio, laser nema toliki domet.

 

Nego, jučer slušam da su otkrivena još dva nad područjem U.S.A 

 

Nije mi jasno kako su uz tako naprednu obrambenu moć, američani uoće dozvolili da im nepoznati fakin baloni ulete na njihov teritorij.

Dakle, prije bi srušili nuklearni projektil nego balončić ?! Ili, ne bi....

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
12 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
viciousone kaže...
Korny1603987 kaže...

Amerikanci su špijunirali cijeli svijet nakon Drugog svjetskog rata. Koliko je samo američkih aviona letilo gotovo u svemiru iznad Sovjetskog saveza i Kine !?

 Uzima se da je granica svemira oko 100 km iznad površine Zemlje. Nedavno, kod slanja turista u svemir , taj je podatak ponovljen masu puta.

Osim X 15 koji nije špijunski, ne sjećam se da su drugi zrakoplovi letjeli na tim visinama. Špijuniranje u U2 i SR71 je bilo na +20000m. Špijunirali su zrakoplovima dok im protuzračna obrana to nije onemogućila. 

 

Svatko špijunira kako može. Svatko uništava špijune čim mu se pruži prilika i kako može. Rusi su uz ratni rušili i civilni zrakoplov (Boing 747), pun putnika, koji su smatrali špijunskim. 

 

Nitko ne komentira ekološku komponentu priče. Da li su Amerikanci očistili nebo i u procesu onečistili more? Da li je dobit veća od štete? Da li Kina nastavlja sa ekološki neodgovornim ponašanjem? Da li je balon bio od ekološki prihvatljivih ili recikliranih materijala..itd. 

 

 

 

 

Taj Korejski zrakoplov KAL 007 je ušao na nezgodno mjesto u Sovjetski zračni prostor,  a Sovjeti se pravdaju da su tu registrirali špijunske zrakoplove i nastradao je zrakoplov, koji je bio 500 km od predviđene rute i letio iznad mornaričke baze i radarskih sustava...

15 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

diljem galaksije, svi će slobodoljubivi i špijomrzivi narodi, narodnosti i nacionalne manjine slaviti 5. veljače kao dan neovisnosti od sumnjivih balona s privjescima, jer su mu bezumno hrabri sjevernoamerički piloti, ne žaleći teknologije najsuvremenije u posljednjih 36.723 godine, došli plina "dušmanina", kojim ga je mrski neprijatelj napunio. ovo je lekcija ne samo domaćim nestašama, već i kojekakvim super-jurama iz druge galaksije: dosta je bilo gravura u žitaricama, otimanja visokomliječnih krava mamuzara te pokusa, kako na nebu, tako i za zemlji. ovaj herojski čin velikog bijelog poglavice iz bijelog vigvama u vašingtonu naša ugrožena nato-srca ispunjuje nadom ali i radošću: nećete na ameriku, niste niprije.   

 

zemlja,+kad+se+gleda+odozgo zemlja,+kad+se+gleda+odozgo
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2023 10:40 (Ajar).
Moj PC  
13 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Zaporožac kaže...

Previsoko je bio, laser nema toliki domet.

 

Nego, jučer slušam da su otkrivena još dva nad područjem U.S.A 

 

Nije mi jasno kako su uz tako naprednu obrambenu moć, američani uoće dozvolili da im nepoznati fakin baloni ulete na njihov teritorij.

Dakle, prije bi srušili nuklearni projektil nego balončić ?! Ili, ne bi....

 "Dozvolili su" jer:

 

a) Ne mogu rušiti opremu trećih zemalja u međunarodnom zračnom prostoru ili prostoru drugih zemalja.

b) Ruše ga iznad oceana jer je time smanjena mogućnost štete ili žrtava

c) Sva elektronika na tom balonu je ometana od trenutka ulaska u njihov zračni prostor - konstantno su bili Rivet Joint-ovi u zraku

d) Nije balončić nego ogroman balon s vrlo velikom opremom na zakačenom na njega koji je letio na 10-20 kilometara visine. To i nije tako jednostavno skinuti iz puno razloga.

e) Kina je očito isprovocirala incident kao što su Amerikanci isprovocirali u 2022 posjetom na Taiwan

f) Globalne igre moći se nastavljaju

 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2023 9:41 (Entry Point).
10 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

Tako je. Dosta je zapadne hegemonije i zla. Šta će nama netko pričat šta ćemo i kako ćemo, dok je našeg velikog poglavice koji i malo previše puši lulu mira i prkosi zapadu, sprda se sa vlastitom vojskom i skida leteče bojlere hračkanjem. Puna podrška bratskim narodima S. Koreje, Irana, Bjelorusije i Somalije. To je put kojim moramo ići, to je put kojim želimo ići. No pasaran drugovi. Balon je samo početak. Vidjet će oni šta mi sve možemo. BTW. pozdrav iz Kanade .

مرګ ژوبله
 
7 7 hvala 0
8 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

 

Pratio jucer na Twitterima cijelu stvar i to u prilicno dobroj video kvaliteti! Jbt koliko su stvari (kamere, real time video sharing, razmjena informacija) otisle napred.

 

Dakle samo logiran na Twit mogao sam vidjeti i doznati:

 

- par F-16 polijece iz zracne luke (zaboravio sam koje), frajer je snimao iz nekog parka

- par F-16 oblijece oko balona

- jedan avion ispaljuje projektil

- pogodak, pad "privjeska"/modula

- 4-6 helikoptera lete na mjesto pada

 

S time da je par snimaka bilo bas pristojne kvalitete.

Sad samo s prakticne strane osobno me zanima cime su ga rusili?

Ako je Sidewinder, onda je to mozda smisleno da su cekali suncani dan da ga sunce obasja, digne mu temperaturu/heat signature, i onda ga krknu Sidewinderom.

Dalje, ako su i tukli heatseekerom, da li je bojna glava onesposobljena da ne unisti modul ispod balona? Cisto da ta continuus rod glava ne napravi kasu od modula.

Mozda je bilo prakticnije rusiti topom?

Suicide dron koje se zabije u balon, ili ga se naoruza malokalibarnim oruzjem koje ga probusi dovoljno da pocne gubiti visinu i pocne "gradual decline".

Ukratko smijao sam se jucer, jer bilo je smijesno. Cijela nacija u euforiji jer su srusili balon. Opako.

A onda me puknulo. Da nama doleti takav balon, ne bi ga mogli porusiti, kao sto nismo ni onaj Ukrajinski leteci bojler iz 50-ih. Kakav bad.

 

 
10 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
A mogli su Tu141 poslat na njega 😁
12 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Da se lakše vidi među rozim i zelenim oblacima.
14 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Gledam ove komentare po kojima Ameri lažu.

1. Kinezi su EKSPRESNO priznali da je balon njihov
2. Drugi balon uočen nad J. Amerikom
3. Slučajno od "cele" Amerike baš nad Montanim u kojoj su nuklearni silosi

Ili uvaženi teoretičari zavjera i oni koji smatraju USA najvećim svjetskim zlom smatraju da su čekali da balon "dopluta" do Montane

Amerikanci nisu cvijeće ali kao što vidimo na primjeru Rusije, a nadam se ne i na primjeru Kine i Tajvana, ovi s druge strane su luđaci.
 
3 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
CroDexter kaže...
...

Amerikanci nisu cvijeće ali kao što vidimo na primjeru Rusije, a nadam se ne i na primjeru Kine i Tajvana, ovi s druge strane su luđaci.

 Ne zavaravaj se, ludaci su sa svake strane.... jeli postoji drzava koja nebi imala psiholoski profil psihopata?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili
Može neki izvor gdje je Kina priznala to? Malo mi je čudno da bi samo tak priznali
15 godina
offline
Re: Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili

Kina je samo rekla da je to njihov meteorološki, znanstveno-istraživački balon

8 godina
offline
Amerikanci paljbom iz borbenog aviona srušili kine

 

Alex Jones jucer ranta o balonima kao delivery vehicle-u za EMP ili bio oruzja.

Pustis sine 50 balona i gledas kako Amerike gore.

Gdje ima za kupit' tih kineskih balona? Imam nekih nerijesenih racuna s punicom.

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice