Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

poruka: 19
|
čitano: 6.295
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di".
16 godina
offline
Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

Vidi se da je potpukovnik informaticki blento, za ocekivati reklo bi se. Zalosno je samo sto takvi imaju pravo odlucivati o milijunima drugih zivota.

 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
dd.inc kaže...

Vidi se da je potpukovnik informaticki blento, za ocekivati reklo bi se. Zalosno je samo sto takvi imaju pravo odlucivati o milijunima drugih zivota.

 Ako radi....  

14 godina
offline
Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

KISS...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

kupili jedan SSD i zamijenili 100 tisuća disketa po cijelom USA

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

Security through obsolescence!

Sigurnost putem zastarjelosti!

 

Mission critical sustave stavit

na stari hardwer s ezoteričnim

softwareom i siguran si ko u banci,

ne bu to bi Borg asimiliral.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
absolon kaže...

Security through obsolescence!

Sigurnost putem zastarjelosti!

 

Mission critical sustave stavit

na stari hardwer s ezoteričnim

softwareom i siguran si ko u banci,

ne bu to bi Borg asimiliral.

 samo te onda košta podrška, jer su i programeri skoro pa izumrli...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
Stric_Jura kaže...
absolon kaže...

Security through obsolescence!

Sigurnost putem zastarjelosti!

 

Mission critical sustave stavit

na stari hardwer s ezoteričnim

softwareom i siguran si ko u banci,

ne bu to bi Borg asimiliral.

 samo te onda košta podrška, jer su i programeri skoro pa izumrli...

 Znam jednog malog iz kvarta, zrikta im on program za jednu marendu.

14 godina
offline
Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

Battlestar Galactica

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
absolon kaže...

Security through obsolescence!

Sigurnost putem zastarjelosti!

 

Mission critical sustave stavit

na stari hardwer s ezoteričnim

softwareom i siguran si ko u banci,

ne bu to bi Borg asimiliral.

 A sta mislis da je u raketama i svemirskim stanicama? Core i9 ili ryzen procesori? Ti bi svoj zivot povjerio toj platformi????

6 godina
protjeran
offline
Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

Ma ako je Ministarstvo obrane USa to potvrdilo onda je to sigurno tako.

Eto, da i hakeri znaju da su sad na sigurnom SSD a ne na Flopićima i da nisu mrežno povezani ili jesu, ali si vi hakeri mislite kako ?. 

Ne znam po čemu su SSD sigurniji od dokazano pouzdanih Flopića ? Bolje da su štancali i dalje diskete. 

 

A dokaz da sustav ne radi na "stabilnom" windowsu 10 je tu... https://www.techspot.com/news/82400-us-military-dropping-8-inch-floppy-disks-ssds.html

 

And while not all of the technology was as ancient as eight-inch floppy disks, some of the agencies were found to be running Windows XP. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

Ne kužim što se nalazi na tim disketama. Kodovi za lansiranje? Program za lansiranje tipa IF RedButtonPressed=TRUE THEN RUN Armageddon.exe ?

 

I nisam znao da su 8 inčne diskete toliko pouzdane da bi na njih stavio bilo što vezano uz potencijalno nuklearno uništenje planeta....

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
Anđeo bez falinge kaže...

Ma ako je Ministarstvo obrane USa to potvrdilo onda je to sigurno tako.

Eto, da i hakeri znaju da su sad na sigurnom SSD a ne na Flopićima i da nisu mrežno povezani ili jesu, ali si vi hakeri mislite kako ?. 

Ne znam po čemu su SSD sigurniji od dokazano pouzdanih Flopića ? Bolje da su štancali i dalje diskete. 

 

A dokaz da sustav ne radi na "stabilnom" windowsu 10 je tu... https://www.techspot.com/news/82400-us-military-dropping-8-inch-floppy-disks-ssds.html

 

And while not all of the technology was as ancient as eight-inch floppy disks, some of the agencies were found to be running Windows XP. 

Ako ti misliš da su floppy diskete sigurne onda sigurno nikad u ruci nisi imao floppy disketu. U životu sam bacio više floppy disketa nego svih ostalih memorijskih sustava zajedno (ma što više, 10x više). Čak je i (audio) kazeta sigurnija od floppy diskete.

 

Od svih memorijskih sustava koje su postojale i još postoje 8" floppy disketa je najnepouzdanija.  

 

 

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 15:11 (markoBT).
14 godina
offline
Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

bormeš je tak...

 

to mi je bilo najbolje, baci ti "read error"... izvučem ju van, elegantno zdrobim u šaci i bacim u koš, a Štefica (tm) me užasnuto gleda ko da sam joj se vseknul u lonac nedjeljne sarme...

 

ali kaj bude s podacima na njoj? tu nam je bekap, ako nam crkne kompijuktor....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
markoBT kaže...

Ako ti misliš da su floppy diskete sigurne onda sigurno nikad u ruci nisi imao floppy disketu. U životu sam bacio više floppy disketa nego svih ostalih memorijskih sustava zajedno (ma što više, 10x više). Čak je i (audio) kazeta sigurnija od floppy diskete.

 

Od svih memorijskih sustava koje su postojale i još postoje 8" floppy disketa je najnepouzdanija.  

 

 

 Nemaju oni floppy kakve smo mi koristili, niti su ih stalno gurali i vadili van. Da im diskete nisu valjale davno bi ih promijenili. Mogli su bar prije 10 godina.

Zašto nisu ?

Ti flopići su jaki kao JNA čizme. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
Anđeo bez falinge kaže...
markoBT kaže...

Ako ti misliš da su floppy diskete sigurne onda sigurno nikad u ruci nisi imao floppy disketu. U životu sam bacio više floppy disketa nego svih ostalih memorijskih sustava zajedno (ma što više, 10x više). Čak je i (audio) kazeta sigurnija od floppy diskete.

 

Od svih memorijskih sustava koje su postojale i još postoje 8" floppy disketa je najnepouzdanija.  

 

 

 Nemaju oni floppy kakve smo mi koristili, niti su ih stalno gurali i vadili van. Da im diskete nisu valjale davno bi ih promijenili. Mogli su bar prije 10 godina.

Zašto nisu ?

Ti flopići su jaki kao JNA čizme. 

Ako program radi dobro, onda ga ne mjenjaš. A kako ovoj program očito radi samo na ovom računalu (vjerojatno je pisan u asembleru) onda ne mjenjaš ni računalo, a kako računalo koristi 8" diskete onda ih i ti koristš. I tako bi vjerojatno nastavili tko zna do kad da diskete nisu nepouzdane pa se kvare i treba kupovat nove. A kako nitko više ne koristi te diskete onda se ni ne proizvode, pa su papreno skupe. Zato je vojska odlučila zamjenit sustav. A kako novi programeri ne znaju asembler za Series/1, a stari (ako su živi) ne znaju nove programske jezike nije to bilo lako napravit pa su odgađali dok voda nije došla do grla. A kad voda dođe do grla, onda zaboraviš staro i napraviš sve novo iz početka.

 

A njihove diskete nisu ništa pouzdanije od ostalih (Series/1 nema pojma je li radi za vojsku, sveučilište ili neku privatnu tvrtku). Pouzdanost dobiješ višestrukim backupom. Pa umjesto da napraviš jednu kopiju diskete ti napraviš pet s nadom da će bar jedna radit i nakon godine dana. A ako se pokaže da ni pet nije dovoljno ti izdaš naređenje da se radi deset kopija. A u vojsci se naređenja slušaju (za razliku od nekih drugih institucija) ili se ide u zatvor. I to nije bio problem dok su diskete bile jeftine, ali danas kad više nisu jeftine (pače skupe su, jako su skupe) tako više nije išlo. 

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 20:53 (markoBT).
15 godina
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
markoBT kaže...
...Pouzdanost dobiješ višestrukim backupom. Pa umjesto da napraviš jednu kopiju diskete ti napraviš pet s nadom da će bar jedna radit i nakon godine dana. A ako se pokaže da ni pet nije dovoljno ti izdaš naređenje da se radi deset kopija. A u vojsci se naređenja slušaju (za razliku od nekih drugih institucija) ili se ide u zatvor. I to nije bio problem dok su diskete bile jeftine, ali danas kad više nisu jeftine (pače skupe su, jako su skupe) tako više nije išlo. 

 

da u neka vremena 20.stoljeća, danas kažeš AI koji prouči tvoju mrežu i sam odradi backup prema uvjetima koje si zadao (različite geografske data centar lokacije po zemlji, različiti tipovi medija, različite klasifikacije pristupa....) i to sve za podataka na n-tu potenciju više nego što se sanjalo u vrijeme disketa

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
7 godina
protjeran
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
genije_čudo_prirode kaže...
markoBT kaže...
...Pouzdanost dobiješ višestrukim backupom. Pa umjesto da napraviš jednu kopiju diskete ti napraviš pet s nadom da će bar jedna radit i nakon godine dana. A ako se pokaže da ni pet nije dovoljno ti izdaš naređenje da se radi deset kopija. A u vojsci se naređenja slušaju (za razliku od nekih drugih institucija) ili se ide u zatvor. I to nije bio problem dok su diskete bile jeftine, ali danas kad više nisu jeftine (pače skupe su, jako su skupe) tako više nije išlo. 

 

da u neka vremena 20.stoljeća, danas kažeš AI koji prouči tvoju mrežu i sam odradi backup prema uvjetima koje si zadao (različite geografske data centar lokacije po zemlji, različiti tipovi medija, različite klasifikacije pristupa....) i to sve za podataka na n-tu potenciju više nego što se sanjalo u vrijeme disketa

 Ne mozes nekom programu, ostaviti da automatski odradi backup vazih stvari kao sto je kontrola nuklearnog naourzanja. I po cemu bi taj program uopce bio AI. To je samo hype rijec koja se korisiti za sve danas.

15 godina
offline
Re: Američke nuklearne bombe više ne ovise o flopp
O_O_O kaže...
genije_čudo_prirode kaže...
markoBT kaže...
...Pouzdanost dobiješ višestrukim backupom. Pa umjesto da napraviš jednu kopiju diskete ti napraviš pet s nadom da će bar jedna radit i nakon godine dana. A ako se pokaže da ni pet nije dovoljno ti izdaš naređenje da se radi deset kopija. A u vojsci se naređenja slušaju (za razliku od nekih drugih institucija) ili se ide u zatvor. I to nije bio problem dok su diskete bile jeftine, ali danas kad više nisu jeftine (pače skupe su, jako su skupe) tako više nije išlo. 

 

da u neka vremena 20.stoljeća, danas kažeš AI koji prouči tvoju mrežu i sam odradi backup prema uvjetima koje si zadao (različite geografske data centar lokacije po zemlji, različiti tipovi medija, različite klasifikacije pristupa....) i to sve za podataka na n-tu potenciju više nego što se sanjalo u vrijeme disketa

 Ne mozes nekom programu, ostaviti da automatski odradi backup vazih stvari kao sto je kontrola nuklearnog naourzanja. I po cemu bi taj program uopce bio AI. To je samo hype rijec koja se korisiti za sve danas.

 Zašto ne možeš? Nisam rekao kontrola pokretanja naoružanja, već backup sustav koji bi morao biti odvojen. Možemo to nazvati kako hoćeš no ideja je da postoji sustav koji će to za tebe odraditi i držati aktivnim bez da moraš upravljati sa svakim detaljem običnog backupa. Za njega je najbitnije da se radi sinkrono kako ne bi došlo do gubljenja bilo kojeg dijela informacija, sigurno da se zna gdje to uopće odlazi i kako se ono aktivira u odnosu na disaster recovery proceduru. Ovo sve što sam napisao stoji u groznom 500 stranica teškom dokumentu kojeg su vjerojatno pročitala dvojica u US Army, a svi ostali ga listaju tek u trenutku kada zatreba. Ovo ti je jednaka logika kao kada su uveli tablete u avione umjesto stotine stranica teških uputa i shvatili da, gle čuda, to je bolje i jednostavnije i brže kada je stvarno potrebno

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Američke nuklearne bombe više ne ovise o floppy di

važno je da su uvažili sugestiju stručnjaka za ekspertize: 3,5 inčne diskete su bolje (manje mjesta, veći kapacitet, robusnije ...). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice