Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

poruka: 36
|
čitano: 8.958
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul".
6 godina
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
22 0 hvala 0
3 godine
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Naravno da se svaki "dokaz' može staviti u navodnike i obarati ga ga stotinom teorija, ali se isto tako može stotinom " dokaza"  obarati i teorija.

Za svakoga tko želi ozbiljno pristupit fenomenu NLO-a ima toliko kvalitetnog materijala dostupnog  na internetu da je postojanje istih neupitno.

A što su oni i zašto su vjerojatno ni Trump nije shvatio kad su mu pokušali objasniti oni koji misle da znaju.

 
1 7 hvala 0
6 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r
znači sad više nisu potrebni fizički dokazi...nego ako ima na internetu "kvalitetni" materijali...to je to
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
19 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Ako je jedna vlada pokrenula, a završava je druga vlada, koja istragu možda radije ne bi ni pokretala, možda opet čujemo priče o meteorološkim balonima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r
Abraksas kaže...

Naravno da se svaki "dokaz' može staviti u navodnike i obarati ga ga stotinom teorija, ali se isto tako može stotinom " dokaza"  obarati i teorija.

Za svakoga tko želi ozbiljno pristupit fenomenu NLO-a ima toliko kvalitetnog materijala dostupnog  na internetu da je postojanje istih neupitno.

A što su oni i zašto su vjerojatno ni Trump nije shvatio kad su mu pokušali objasniti oni koji misle da znaju.

 Vidio sam mnogo videa za koje ja osobno nemam objašnjenja. Jedva čekam neku službenu informaciju. Čak i ako je objašnjenje da je to dijelo ljudskih ruku.

 

Ali mi jedna stvar nije jasno.

Pa što civilizacija koja je očito preletjela dobar dio galaksije, došla do Zemlje, valjda ima tehnologiju da skenira sve što želi u djeliću sekunde i produlji dalje.. radi u Zemljinoj atmosferi???

Ono, likovi imaju cijelu galaksiju na raspolaganju, valjda lete brzinama blizu brzine svjetlosti, dođu do zemlje i onda s 2-3 macha laganini lete i pokazuju se ljudima!? WTF??

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r

Simpatično je kada neko pokušava svoju logiku da primjeni na neko eventualno biće iz druge galaksije i slično. To jest, jedan ugao gledanja u odnosu na milion uglova koji ostanu zanemareni, što zbog manjka informacija o drugoj strani, što zbog manjka maštovitosti, što zbog rigidnosti, jer imamo npr. biljke, životinje, već one imaju svoj ugao gledanja na čovjeka i razne uglove ovisno kakav odnos imaju sa čovjekom. Kada bi čovjek empatijom proučio njihove uglove, i to je samo mali korak, ali bi ga približilo shvatanju nekog vanzemaljca jer bi dobio širi asortiman u svom umu, kao neki sadržaj, kojeg može kombinirati. Pa bi i dalje donosio smiješne zaključke, ali malo naprednije. Kokoši će se jednom pitati da li čovjek uopće postoji jer je sve robotizirano, a čovjek se pojavi ponekad nakratko, pa možda i ne postoji. Šta bi jedan napredni čovjek uopće radio u kokošinjcu? U svakom slučaju WTF??
Postoji jedna indijska pripovjetka da to dočara, kada je jedna žaba cijeli život provela u bunaru, i onda je tu naišla žaba koja je vidjela more. Pokušala je objasniti veličinu mora, ali žaba iz bunara je pitala: "Pa koliko je to? Kao 2 bunara. Ili kao 5 bunara?" "Ne, ne, mnogo veće!" Objasniti to mjerama bunara je nemoguće. Pa neko može reći recimo "milion bunara". To je nemoguće zamisliti u svojoj glavi toliko bunara jedan do drugog.
 Vrlo je teško prosječnom čovjeku zamisliti i 10 objekata u isto vrijeme, i npr. stranicu kocke za bacanje sa 5-6 tačaka. To je inače jedna vježba iz joge, da se stavi zrno riže na dlan, gleda neko vrijeme, pa se imaginira to zrno, pa se stave 2 zrna itd. To je nezamislivo danas da neko to vježba, ova civilizacija će sve svoje probleme pokušati riješiti čipovima i tehnologijom, pa i mentalne. A može biti i gore, kao u filmu "Idiokracija". To je isti taj čovjek budućnosti, ali bez tehnologije da zamaskira njegovu zakržljalost.

9 godina
neaktivan
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Ako postoje skeptici medu vama koji ne zele priznati postojanje izvanzemaljskog zivota, ili kojim slucajem veliki krscani koji postojanje izvanzemaljskog zivota nemogu niti zamisliti i za njih potoji samo Bog koji je stvorio samo ljude na zemlji, imam samo dvije rijeci Operacija Prato.....

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

 
 
 
 

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 21:40 (hrx).
 
27 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r

u prvoj pilot emisiji sa Hystory ch.(čovjek na mjesecu ili tako nešto) lijepo je Van Daniken rekao "ne valja izgubiti vlastitog Boga..."

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 22:03 (Igor150).
12 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r

Pozdrav Barracuda,

 

Zelim ti ukazati da su vecina ljudi u juznoj Americi veliki vjernici i krscani tako da ti je odabir konkretne operacije i komentara dosta promasen i nelogican.

 

Ako postoje ljudi koji vjeruju u operaciju Prato ili slicne p1zdar1je imam samo par recenica.....

 

Kada uzimas price obicnih ljudi sa podrucja juzne Amerke, trebao bis ih uzimati sa nekom dozom skepse. Tamo naime ima jako malo ljudi koji ne koriste neku vrstu narkotika, alkohola ili su neobrazovani... ili kombinacija svega. Ta prica datira iz 70tih. 

 

Marisol (meksicka sapunica) si gledao? Tamo pricaju o Chupacabri. On sishe krv. Istu prica mi danas pricaju kolege Filipinci (bivsa spanjolska kolonija). Ta je prica u tim latino krajevima cesto prisutna kao i strah boravka van kuce za vrijeme mraka. Mislim da kola iz vremena Inka, Maja i Asteka. Prica primitivnih, neobrazovanih ljudi. Jednako kao sto su kod nas vukodlaci, vampiri i sl kojima se pripisuju djela poremecenih ljudi ili zivotinja u potrazi za hranom.

 

Ako poznajes povijest osvajanja Novog svijeta, meni je najinteresantnija bila prica o tome kako su Spanjolci (njih 300 tinjak) pobijedili milijune domorodaca ili kasnije koloniziranje sjeverne Amerike.

Sada zamisli jedno bice iz svemira koje stupa u kontakt sa ljudima. Koje viruse i bakterije bi to bice donjelo i kako bi djelovalo na nas?

 

Na oceanima sam se nagledao svakakvih svjetala koja su dolazila od meteorita i sl. Jednom prilikom me cuvao vojnik iz Poljske koji je zvijezde na nekih 10-15tak stupnjeva iznad horizonta i njihovo jako svjetlucanje u crveno zelenoj boji dok su se uzdizale iznad horizonta Adena zamijenio za 3 NLOa te digao uzbunu na brodu. Vidio sam ga kako trci sa belgijskom poluautomatskom puskom po krilu mosta. Na srecu nikome nije isisao krv sa poluatomatom. 

 

Postojanje vanzemaljaca je izgledno i samo neobrazovani ljudi mogu vjerovati da smo mi sami u svemiru. Ne znam sto imas protiv velikih krscana, jer je takav oblik vjerovanja prisutan kod vecine neobrazovanih ljudi bez obzira na vjeru, rasu i sl.

 

Sretna ti Nova godina i svako dobro!

 

 

 

 

 

 

vicious
16 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r
CyberDemonVZ kaže...

 Vidio sam mnogo videa za koje ja osobno nemam objašnjenja. Jedva čekam neku službenu informaciju. Čak i ako je objašnjenje da je to dijelo ljudskih ruku.

 

Ali mi jedna stvar nije jasno.

Pa što civilizacija koja je očito preletjela dobar dio galaksije, došla do Zemlje, valjda ima tehnologiju da skenira sve što želi u djeliću sekunde i produlji dalje.. radi u Zemljinoj atmosferi???

Ono, likovi imaju cijelu galaksiju na raspolaganju, valjda lete brzinama blizu brzine svjetlosti, dođu do zemlje i onda s 2-3 macha laganini lete i pokazuju se ljudima!? WTF??

 Bitne su manevarske sposobnosti, ali ima i suprotnosti kao brzine letala od kojih ti zubi ispadaju.Čija je to ekipa, dakle vidljivo je na radaru ali eto na nebu ili u zraku golim okom ne vidiš nič.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-mornarica-objavila-sluzbene-snimke-nlo/275126.aspx?page=0&jumpto=6119957&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 14:54 (rambox).
14 godina
online
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

 

 

 

 


 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

U 17. stoljeću Jezuit Athanasius Kircher je objavio u knjizi Mundus Subterraneus (1665.) rezultate svojih israživanja o postojanju podzemnih duhova, koji žive u rudnicima. U tu svrhu poslao je anketu upraviteljima rudnika u slovačkom gradu Banska Bistrica. Rezultat? Svi su rekli da vjeruju postojanje podzemnih demone te navodili mnoge dokaze o njihovom postojanju. Neki ih nisu vidjeli, ali su ih ipak svi čuli. Je li dobro imati tako što u rudniku? Istina, odgovorili su, duhovi uznemiruju radnike i smanjuju učinak (naravno), no s druge strane pomažu u pronalaženju rudnih žila. Eto, pa izvedite zaključak... 

 
7 0 hvala 1
5 godina
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Neki vrag definitivno ima. Kako npr. ovo objasniti?


https://en.wikipedia.org/wiki/1952_Washington,_D.C._UFO_incident

https://www.history.com/news/ufos-washington-white-house-air-force-coverup


Povodom tog incidenta, smrtno ozbiljan i vidljivo zabrinuti general USAF sa respektabilnom vojnom karijerom daje pred novinarima u Pentagonu izjavu za javnost o bezuspješnim presretanjima NLOa koje je nad Washingtonom mjesec dana gledalo na tisuće građana i aerodromskog i zrakoplovnog osoblja - sačuvano u nacionalnom filmskom arhivu:



Jedina snimka tog objekta/objekata nad Washingtonom, nisam siguran je li autentična:

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

slijedom logike nemoguće je da smo jedina inteligentna vrsta u svemiru koja je izgradila civilizaciju,možda su NLO-i vezani za hi tech civilizacije a možda su  neobjašnjivi prirodni fenomeni,vrlo lako oboje

waaagh ;
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r

Kako ono rekoše u onom filmu: to bi bilo strašno traćenje prostora ako smo mi jedina civilizacija u svemiru !

Problem su vjerovatno ogromne udaljenosti i univerzalna pravila glede maksimalnih brzina, energije potrebne za to i sl....

Nekako sam skeptik glede nlo-a oko naše planete: prije ili posle bi se neki pokvario pa opao negdje, ili bi ga slučajno ili namjerno oborili, uglavnom u sva ova desetljeća otkako to proučavamo negdje bi se pojavio neki konkretan materijalni dokaz.

Isto tako, nekakva civilizacija koja bi pronašla način svaladati te ogromne udaljenosti i doći do nas, vjerojatno bi imala tehnologiju koje mi niti naši radari/kamere uopće nebi bili svjesni. Sigurno njihove letjelice nebi bile skup svjetala ili valjci koji lebde oko naših gradova i brzo mijenjaju smjer.

Ili bi nam se pokazali, ili nam se nebi pokazali, ali skrivača se sigurno nebu igrali, bez obzira kakve im bile nakane.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 8:07 (bunker).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Jeste li se igrali s mačkom ili psom, onako sa špagom, štapom, remenom ili sl.? Užitak je vidjeti kako pas druži remen, hoteći ga rastrgati kao lovinu. I sad, vraća se izvanzemaljac s posjeta Zemlji, puna mu je glava gluposti što je ovdje vidio i čuo, pa si hoće malo prikratiti vrijeme. Njegov šef to ne voli, ali mu gleda kroz prste. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Mi smo skloni antropomorfiziranju, a vjerojatno se radi o nečemu što još nismo u stanju psihološki pojmiti. Recimo, kako su antički i srednjevjekovni pomorci gledali oko jarbola "vatre sv. Elma", ili slušali grmljavinu s neba, pa su tumačili u okvirima onoga što su znali, tipa kočije koje neki bog vozi po nebu, jer o elektricitetu, oblacima i zvučnim valovima pojma nisu imali.
Pa tako i mi sad zamišljamo neku razumnu silu koja stoji iza ovog, nekog sličnog nama, male okate glavate zelene sive troprste tintiliniće na proputovanju koji se čudno miču i nešto nerazumljivo brbljaju i žvrljaju neke hijeroglife.
Ali kako s vremenom otkrivamo strukturu svijeta i njegove zakonitosti, istina ispada daleko čudnija nego što bismo mogli i zamisliti.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 8:15 (Al Crane).
 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r

Danen , u 50 godina igranja sa psom bilo bi na tisuće slučajeva gdje je pas ugrizao tog zabavljača ili mu makar isčupao tu špagu/igračku kojom ga draži....

Međutim, nijednog jedinog materijalnog dokaza mi nemamo o tehnologiji ili bićima koji nepotječu sa ovog planeta....

Svemir je ogroman i logika nam nalaže da je vjerojatno na milijarde civilizacija na raznim stupnjevima razvoja, no pitanje je u kojim je to oblicima i na kojim je udaljenostima te da li ćemo i kada mi ili oni razviti tehnologiju kojom možemo dosegnuti jedni druge ( makar porukom u boci ako već nemremo tamo otići ).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r
Prvo treba biti svjestan da NLO ne znači da se radi o vanzemaljskoj letjelici, nego o neidentificiranoj. I Cessna ili dron mogu biti neidentificirani.

Iz materijala koji je u članku prezentiran očito je da se radi o sigurnosnom problemu, tj. da ih više brinu Rusi i Kinezi, nego mali zeleni, što je razumljivo ako ste pogledali koju crno-bijelu snimku vjenčanja u Iraku.

Što se vanzemaljaca tiče, ako postoji neki koji se pokušava infiltrirati loše oponašajući ljude (kao u MiB), onda mu upravo završava četverogodišnji mandat u Bijeloj kući.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Ma ova tri videa je već odavno analizirao poznati znanstveni pisac Mick West i za sva tri je pronašao vrlo logička objašnjenja koja isključuju bilo kakve NLO-eve i izvanzemaljce. Pitanje je samo zašto su snimke puštene u javnost bez ikakvog objašnjenja, a sigurno su prije njihove objave dobro analizirali i shvatili o čemu se radi. Ispada kao da su namjerno htjeli obmaniti narod u svrhu neke vrste psihološkog testa, da vide kako će ljudi reagirati.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r

Problem je što mi vanzemaljce zamišljamo da liče na nas, da si prave spejs šipove kakve bi mi radili, da se ponašaju kako se mi ponašamo, što je logično jer si jednostavno nezanamo zamislit drukčiji oblik inteligentnog života. Istina je da smo i imi odnekud došli na ovaj planet (ne mi počinjat sa biblijom) tako da logika da liče na nas ima smisla u tome pogledu.

 

Drugi problem je da šansa da nas netko ikad nađe u našoj galaksiji ili mi ikoga drugoga, je toliko mala da je blizu toga da je nemoguće. Samo pogledajte količinu sunčevih sustava u našoj galaksiji pa onda pomnožite sa miljardama drugih galaksija...

 

Ne sumnjam da postoje ali iskreno sumnjam da su bili tu, i da je sve što znaju igranje a svjetlima na nebu koja se brzo miču...

 

...opet, možda smo mi za njih na razini gdje su mravi za nas, pa nas vole je...t u mozak sa tim igricama ...

15 godina
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

_________ te takav "inteligentan" svemirski život koji se mota po ovom jadu od planete (iako ima lijepih pejzaža) i kontaktira (navodno) s "političkim i vojnim odličnicima". ojte doma i ne bacajte ratkape po zraku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Zakon velikih brojeva bi reka da mora postojat zivot u svemiru... Galaksiji mozda jednako tako. Sad sve nedoumice su vise filozofskog tipa nego znanstveno poduprte jer znamo toliko malo o (mogucem) zivotu van Zemlje.

 

Al nekako mi je cudo kako bas svaki taj UFO je ili mutan ili samo preleti ili svasta nesto i jednostavno se ne moze jasno vidit o cemu se radi. Mislim, pricamo danas o kamerama 4k, 8k i kolikogodhoces k, brzine snimanja i jasnoce slike na kraju krajeva. Za ocekivat je da ce armija, posebno USA, imat bolju opremu od kamere koju su im braca Lumiere ostavila u naslijedje.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r
CyberDemonVZ kaže...

Ali mi jedna stvar nije jasno.

Pa što civilizacija koja je očito preletjela dobar dio galaksije, došla do Zemlje, valjda ima tehnologiju da skenira sve što želi u djeliću sekunde i produlji dalje.. radi u Zemljinoj atmosferi???

Ono, likovi imaju cijelu galaksiju na raspolaganju, valjda lete brzinama blizu brzine svjetlosti, dođu do zemlje i onda s 2-3 macha laganini lete i pokazuju se ljudima!? WTF??

 Pa kad malo promisliš,

 

dolaze na Zemlju, i jedino što vide je naše građevine po danu, ili svijetla na našim građevinama po mraku ili naše satelite i letjelice kako lete.

 

Gdje gledati? Koga pitati ili kontaktirati? Kako se upoznati sa novom civilizacijom?

Nemaju pojma ni o SAD, ni o internetu, u prvi mah čak ne znaju ni koja vrsta dominira na Zemlji ni o bilo čemu vezano uz nas. Mogu samo pretpostaviti da imamo neke komunikacijske uređaje valjda.

Ne znaju kakvo imamo društveno uređenje, jesmo li demokracija, imamo li jednog svjetskog vladara ili smo gomila plemena?

ne znaju vidimo li mi njih, i jesmo li ih svjesni

u prvi čas nisu sigurni niti koja vrsta dominira, ljudi ili možda psi ili možda mace? Vide da svi žive zajedno u nastambama. Ili su možda ljudi, psi i mace unija podjednako inteligentnih vrsta?

 

Ono što vide je da imamo tehniku, da očito imamo zrakoplove, automobile, vlakove, relativno kompleksne građevine, da poznamo struju, propulziju na neko gorivo i takve neke najočitije stvari.

 

Kome da se spuste? Onom tamo čovjeku u bijeloj zgradi na istočnoj obali Amerike, ili možda onom tamo čovjeku na tornju u Europi (Eiffelov toranj u Parizu) - možda je on vladar/premijer/glasnogovornik? Ili onaj tamo što nešto viče na stadionu u mikrofon praćen čudnim zvukovima - je li on vladar (karikiram random koncert).

 

I što im preostaje? Promatranje i proučavanje situacije iz zraka, a kasnije možda pokušaj infiltracije u društvo (ovo potonje je zapravo jako teško izvesti neprimjećeno ukoliko jedini izvor znanja budu snimke iz atmosfere).

 

Hoću reći, koliko god oni bili napredni, fali im jebeno mnogo konteksta o nama i o Zemlji.

Recimo da se spoje na internet naš i naše komunikacije, kako da to izvedu? Kako da uopće saznaju za taj I-N-T-E-R-N-E-T ? Da se spuste prvom random predstavniku Zemlje koji će ih u sve uputiti? Mogu li si uopće dopustiti to?

 

Ako postoje i ako su zainteresirani za Zemlju, mislim da oni znaju o nama puno manje nego što mi mislimo i da se zato drže sigurnog, dugotrajnog i bolnog procesa učenja iz snimaka iz atmosfere.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 2:32 (plimp).
8 godina
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Previše toga mi neznamo i pretpostavljamo da bi pričali da nema tu ništa i ništa se ne događa, krenimo od toga koliko je svemir star a koliko smo stari mi, šansa da se neka civilizacija razvila milijardama godina prije nas je ogromna, zamislite do kud smo mi došli u 2000 godina - od Krista do danas, onda do kud smo došli u zadnjih samo 200 godina od 1820 do 2020, e sad zamislite civilazaciju koja je krenula od nule prije milijardu godina... svemir je star (bar tako kažu) skoro 14 milijardi godina, znaci ta civilizacija bi bila također mlada, samo jedna od zadnjih 14 milijardi koliko svemir postoji a mi bi za njih bili samo "spermij koji je trenutno u izgradnji, vjerojatno i manje od toga". Realno, ako su krenuli prije milijardu godina, na zemlju su mogli doci i prije nego smo mi ovdje postali. Možda su nas oni i posadili. Toliko beskrajan broj mogućnosti da je to sve teško zamislivo. A sad zamislite milijune civilizacija koje su se razvile neovisno jedna od druge, na razlicitim nivoima razvoja. Misliti da bar jedna od tih civilizacija nebi zavirila u naše dvorište je ludo.

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Američka radna skupina za NLO-e mora predati rezul

Trump je traditional Ferengi... Zar je Federacija morala njega poslati kao agenta

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 4:42 (MimiXXX).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r
MimiXXX kaže...

Trump je traditional Ferengi... Zar je Federacija morala njega poslati kao agenta

 
Ma jok, Ferengiji uspješno vode kockarnice, Trump je tu 6 puta bankrotirao, premda mu (privatno) ide trgovina s Kinom... prije će biti da je čistokrvni Hutt

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 8:09 (Al Crane).
5 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r
nikonja kaže...

Problem je što mi vanzemaljce zamišljamo da liče na nas, da si prave spejs šipove kakve bi mi radili, da se ponašaju kako se mi ponašamo, što je logično jer si jednostavno nezanamo zamislit drukčiji oblik inteligentnog života. Istina je da smo i imi odnekud došli na ovaj planet (ne mi počinjat sa biblijom) tako da logika da liče na nas ima smisla u tome pogledu.

 

Drugi problem je da šansa da nas netko ikad nađe u našoj galaksiji ili mi ikoga drugoga, je toliko mala da je blizu toga da je nemoguće. Samo pogledajte količinu sunčevih sustava u našoj galaksiji pa onda pomnožite sa miljardama drugih galaksija...

 

Ne sumnjam da postoje ali iskreno sumnjam da su bili tu, i da je sve što znaju igranje a svjetlima na nebu koja se brzo miču...

 

...opet, možda smo mi za njih na razini gdje su mravi za nas, pa nas vole je...t u mozak sa tim igricama ...

 

E bravo, tako su i u srednjem vijeku zamišljali da na Mjesecu žive ljudi s pasjim glavama i licima na trupu bez glave i putuju po zraku u galijama s ogromnim veslima... samo rekao bih nikakva je šansa da si možemo biti slični po bilo čemu, s obzirom na najvjerojatnije totalno različitu biokemiju i razvojni put - pa pogledaj malo koliko smo različiti od, recimo, kukaca, bakterija ili biljaka - a dijelimo praktično istu biokemiju, pa i staničnu građu i DNK u principu. Pa čak nam je i život vrlo labav pojam, jer po mnogim osnovnim definicijama i vatra je živa.
Po meni najbolji opis (pokušaja) kontakta s vanzemaljskom inteligencijom dao je Stanislaw Lem u knjizi Glas Gospodara (His Master's Voice) - fenomenalna knjiga, pravo filozofsko djelo, najtoplije preporučam.
Inače, Lemov je i čuveni Solaris, također opis jednog neuspjelog kontakta, koji čak ni pripadnici iste vrste, civilizacije i kulture nisu uspjeli niti iz trećeg pokušaja kvalitetno filmski interpretirati. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 8:12 (Al Crane).
5 godina
offline
Re: Američka radna skupina za NLO-e mora predati r
CVET2 kaže...

Ma ova tri videa je već odavno analizirao poznati znanstveni pisac Mick West i za sva tri je pronašao vrlo logička objašnjenja koja isključuju bilo kakve NLO-eve i izvanzemaljce. Pitanje je samo zašto su snimke puštene u javnost bez ikakvog objašnjenja, a sigurno su prije njihove objave dobro analizirali i shvatili o čemu se radi. Ispada kao da su namjerno htjeli obmaniti narod u svrhu neke vrste psihološkog testa, da vide kako će ljudi reagirati.

 
Mick West je znanstveni pisac, istražitelj i bloger koji izvrsno debunkira pseudoznanstvene budalaštine i ja sam njegov veliki fan, ali ovaj puta s analizom objavljenih snimki nije ništa dokazao niti opovrgnuo, osim da imaju dosta sličnosti s IC odrazom mlaznih aviona, jer čitavi slučajevi vezani uz njih daleko su sadržajniji i intrigantniji, pošto je u njih umiješana veća grupa tada aktivnog mornaričkog osoblja.

Odličan video koji detaljno iznosi sve vezano uz sve tri snimke, bez pretencioznih zaključaka:



I prije službene mornaričke objave, taj slučaj i slične priče su kružili na blogu među mornaričkim pilotima:
https://fightersweep.com/1460/x-files-edition/

Forenzička analiza Tic-Tac slučaja:
https://drive.google.com/file/d/1uY47ijzGETwYJocR1uhqxP0KTPWChlOG/view

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 9:11 (Al Crane).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice