AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

poruka: 43
|
čitano: 11.565
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik".
13 godina
protjeran
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

najviše će profitirati vlasnici jačih kartica koji igraju relativno nezahtjevne igre

http://www.soundstream.com/
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Da, AMD i njihovi driveri, problem star koliko i ATI/AMD. Godinu dana mi je trajao igrokaz na HTPC-u s Windowsima 10 i HD6670 jer su te (starije) grafičke (a potpuno sposobne za vrtiti sve što se od jednog HTPC-a treba do FHD rezolucije) bile službeno neželjena djeca AMD-a kad su Win10 u pitanju. Ali od svake gluposti neka korist, pa tako i ovdje. Prešao mentalno i praktično na NVidiu i mislim da AMD neće tako skoro gledati moje novce (a niti onih kojima ću ja sugerirati nabavku komponenti/računala). Imam na poslu NVidiinih grafa starih desetak godina i sve to i dalje uredno i veselo radi ne stvarajući nikad nikakvih problema s driverima.

Deckard
Moj PC  
2 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v

Onda nisi nikad pokusao instalirati drivere od Embedded nVidija grafickih kartica na desktopima i laptopima - ako imas srece,

naguras drivere od Win 7, jer zadnji sluzbeni ne rade kako spada.

 

A i za nove kartice isto - svi laptopi sa nvidija karticama imaju problem da driver nestane, sve se uspori i 3D naslovi ne rade.

Tako mi je i samom, svakih tjedan dana jedan install drivera, da bi mogao igrati igre.

 

Sto se tice adrenalina, instalirao mi se automatski na desktopu, radi sve i dalje kao prije. Ne koristim napredne stvari,

osim ustedu energije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 8:51 (Čitatelj).
16 godina
protjeran
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Enhanced Sync unaprjeđuje vSync tako da ga isključuje kad je framerate viši od brzine osvježavanje monitora, a automatski ga uključuje kada framerate padne ispod te vrijednosti.

 

Na Anandtechu piše obratno. Ili ja ne kužim ništa.

 

https://www.anandtech.com/show/11664/amd-radeon-software-crimson-relive-edition-1772/6

"if the frame rate drops below the refresh rate, Enhanced Sync dynamically disables V-Sync falling back to V-Sync off"

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v

Potpuno te razumjem,

HD 4870 + WIN 10 + AMD driver (bilo crimson ili legacy) = 0

 

Da windowsi 10 nemaju svoje display drivere kartica bi mogla služiti kao uteg za papair, a za 10/10 uredskog posla služi i više nego dobro.

13 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Čitatelj kaže...

Onda nisi nikad pokusao instalirati drivere od Embedded nVidija grafickih kartica na desktopima i laptopima - ako imas srece,

naguras drivere od Win 7, jer zadnji sluzbeni ne rade kako spada.

 

A i za nove kartice isto - svi laptopi sa nvidija karticama imaju problem da driver nestane, sve se uspori i 3D naslovi ne rade.

Tako mi je i samom, svakih tjedan dana jedan install drivera, da bi mogao igrati igre.

 

Sto se tice adrenalina, instalirao mi se automatski na desktopu, radi sve i dalje kao prije. Ne koristim napredne stvari,

osim ustedu energije.

Da pogodim, koristiš Windows 10? Ako da, kad ti "nestanu" driveri, odi u Device Manager i pronađi grafičku. Klikni na nju dva puta, pa otvori tab Driver i pogledaj što ti piše. Ako ti pod Driver vendor piše Microsoft i Roll back driver gumb je aktivan, Microsoft ti je automatski uvalio vlastitu verziju drivera s Windows Updatea. Sve što trebaš napravit je kliknut na Roll back driver, ispunit malu anketicu i driveri će ti radit kao prije.

 

Automatska instalacija drivera na Windows 10 nije neka novost i isto je s AMD-ovim driverima. Kad instaliraš drivere, Microsoft će preko njih automatski instalirati svoje jer su njihovi "najbolji". Meni su, recimo, nakon instalacije zadnje verzije Crimsona instalirali svoje drivere iz 2012. koji mi uzrokuju probleme i od vraćanja drivera sve radi kako spada. Isto mi je bilo i na desktop računalu koje ima NVIDIA grafičku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 9:01 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Yunfy-man kaže...

Potpuno te razumjem,

HD 4870 + WIN 10 + AMD driver (bilo crimson ili legacy) = 0

 

Da windowsi 10 nemaju svoje display drivere kartica bi mogla služiti kao uteg za papair, a za 10/10 uredskog posla služi i više nego dobro.

Bez ljutnje, ali govoriš o grafičkoj kartici staroj 10 godina (predstavljena u ljeto 2008. godine), kada su vladali Windows XP. Suludo je očekivati  da će hardware star 10 godina raditi odlično na software-u koji uopće nije prilagođen za 10 godina stari hardware, a naravno niti se AMD trudi raditi drivere za grafičke koje se zapravo više i ne bi trebale koristiti niti oni žele da ih Vi koristite. Ta kartica može jedino služiti za gledanje multimedije, a za to ti ne trebaju najnoviji driveri, a niti najnoviji OS. Nije da branim AMD nego govorim realne činjenice, tko još u tehnološkoj industriji nudi 10 godina savršene podrške - nitko, niti je ikada nudio.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v

Na desktopu sa radeonkom imam Win 7, na laptopu Win 10.

 

I ne pise mi da je Microsoft vendor, nije mi rollalo drivere, nego samo driveri prestanu raditi,

ne mogu se pokrenuti njihovi servisi niti u CP-u pokrenuti nVidia centar.

 

Prelistaj nVidijine forume pa ces vidjeti da je puno tih topica. Rijesenja nema,

nVidija je nesto sjebala gadno i ne zna to skrpati nikako.

 

Navodno neki driveri tih problema nemaju, ali ja ih jos nisam nasao.

 

Neki pisu da bi ovo pomoglo, meni ne pomaze ni to:

https://forums.geforce.com/default/topic/1029307/geforce-drivers/driver-hardware-issue-gtx-1050ti-notebook-/post/5245643/#5245643

 

Danas cu probati 387.92, kazu da je jedina verzija za Max-Q grafike koja se ne rusi. Pa cemo vidjeti. Al cisto sumnjam.

 

 

9 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Prva ajmo reći high-end grafička mi je R9 290, kupljena 2014. Žao mi je što sam bio škrt pa nisam izdvojio malo više za nVidiu GTX 970. Ne mogu vjerovat da je toliki problem s AMD driverima, kao da je GPU tehnologija u začetku. Pljuneš par soma kn, pa očekuješ da nakon što instaliraš drivere, tu i tamo ih updateaš, trebalo bi sve raditi, aliii to nije sve.. uz GPU dobivate i priliku rješavati probleme nasumičnog crashanja drivera, popravljanja istog problema svakih mjesec dana iznova, update drivera koji popravlja 2 stvari i kvari 3! Nikad više AMD.

Nije mi jasno, nakrcavaju taj suite svime i svačime, a osnovna funkcionalnost nije ispolirana do kraja.

Nije problem nama na forumu kad nas zanima tematika i relativno je lako pronaći rješenje, ali šta je s ostalima
 
3 8 hvala 0
14 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Nemoj dirati u svete nvidia drivere

 

I ja sam imao kalvariju sa nvidia driverima i samo zato jer sam imao tvornički brutalno overclockiranu grafu (GTX 680 Lightning) - očito mi se sa nečim klala. Driveri su mi krv popili i čuda radili, a grafa je bila čudo nebesko.

 

Nikada, ali nikada mi ATi/AMD nije sa driverima priredila takve zahebancije kao Nvidia.  

 

Naravno, hrpa ljudi ima i obrnuta iskustva, sve ovisi o ostalom hardware-u u kompu i kako se međusobno slažu.

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v

Za taj problem, iskreno, još nisam čuo. Može biti svašta u pitanju. 😃

14 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
0x4c756b61 kaže...
Prva ajmo reći high-end grafička mi je R9 290, kupljena 2014. Žao mi je što sam bio škrt pa nisam izdvojio malo više za nVidiu GTX 970. Ne mogu vjerovat da je toliki problem s AMD driverima, kao da je GPU tehnologija u začetku. Pljuneš par soma kn, pa očekuješ da nakon što instaliraš drivere, tu i tamo ih updateaš, trebalo bi sve raditi, aliii to nije sve.. uz GPU dobivate i priliku rješavati probleme nasumičnog crashanja drivera, popravljanja istog problema svakih mjesec dana iznova, update drivera koji popravlja 2 stvari i kvari 3! Nikad više AMD.

Nije mi jasno, nakrcavaju taj suite svime i svačime, a osnovna funkcionalnost nije ispolirana do kraja.

Nije problem nama na forumu kad nas zanima tematika i relativno je lako pronaći rješenje, ali šta je s ostalima

Također imam R9 290 od 2014. godine i možda mi jedan ili 2 drivera nisu radila kako treba i samo sam vratio na prethodnu verziju i sve 5. 

Ne kužim i zašto lljudi moraju, ali baš svaki driver koji izađe instalirati, pa naravno da će povremeno biti zaheba. Shvaćam kada kupiš novu grafu koja je upravo izašla da ćeš instalirati svaki driver jer ti driveri se baš rade za nju, ali čim izađe iduća generacija polako ona nova preuzima primat u kreiranju drivera i to je normalno, ali kada izađe još jedna generacija tj. kaskate dvije generacije kartica onda je normalno za očekivat da novi driveri neće bit za vaše grafe nego samo podrška za određene nove igre, ali neka značajnija poboljšanja nećete dobiti jer imate nažalost već zastarijelu karticu, ako to do sada niste shvatili žao mi Vas je.

15 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Ja se i ne mogu nešto požaliti niti na AMD, niti na nvidia drivere, osim rijetkih situacija "driver stop working" u obje verzije, nisam doživljavao većih bugova ili problema.

Valjda sam imao sreće i imao kartice koje nisu bile zahvaćene bugovima ili brutalno overclockirane.

 

Imam instalirane nove Adrenalin drivere, zasada je sve OK, nemam primjedbi, većinu stvari niti ne koristim (iChill, Wattman, streamanje i sl.). Pretežno koristim ReLive za povremeno snimanje i radi OK i zgodno je što su ubacili nadgledanje sistemskih parametara (fps, temperature i sl.) mada bi to bilo zgodno još malo uljepšati dodavanjem odabira boja, temp. procesora, veća prozirnost overlaya. Možda će i dodati sa sljedećim nadogradnjama drivera, tko zna, ali zgodno je ispalo i može zamijeniti Afterburner za nezahtjevnije korisnike koje zanimaju osnovne informacije. 

 

Ovaj Link sam odmah zanemario, ali večeras ću probati instalirati na telefon ili tablet da vidim kako radi na obje platforme iOS i Android.

 

Vidljivo je da AMD u zadnje vrijeme ulaže napore u razvoj softvera i to je super s obzirom da ga je nvidia prethodnih godina šišala po tom pitanju.

Po testovima je sada ReLive bolji od Shadowplaya...

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Super od AMD sto se trude ali opet tko ima dvije graficke pa koristi cfx ili sli uvjek nesto ne stima to jedino mogu potvrditi za amd sto se tice nvidie nisam imao priliku koristit a vjervatno mozda i hocu nekad nadam se da su bar za ove korisnike koji imaju 2 amd graficke rijeslil te probleme.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
dreadmoore kaže...

Super od AMD sto se trude ali opet tko ima dvije graficke pa koristi cfx ili sli uvjek nesto ne stima to jedino mogu potvrditi za amd sto se tice nvidie nisam imao priliku koristit a vjervatno mozda i hocu nekad nadam se da su bar za ove korisnike koji imaju 2 amd graficke rijeslil te probleme.

 Nisam nikada koristio CFX ili SLI i uvijek bih izabrao jednu jaču karticu ispred 2+ slabije, baš zbog toga što evo već nekih 8-9 godina sporadično čitam recenzije i uvijek su problemi kod multi GPU sistema. Mislim da i dalje postoje problemi kod oba proizvođača, s tim da su kod AMD-a izraženiji, te tako dođu ponekad igre kada multi GPU radi  i dobro skalira, ali većinom ili ne skalira dobro, minorni boost ili bez boosta, pa čak i  manji rezultati nego sa jednom GPU,  bugovi i problemi, veća potrošnja.

 

 

DX12 je donio poboljšanja ali opet postoje problemi

 

https://babeltechreviews.com/gtx-1080-ti-sli-performance-25-games/3/

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Ka sto su neki ljudi pisali, ili sam ja super sretan s AMD-om/ATI-jem ili sto li vec, ali nikada nisam imao problema s driverima. Od ATIja s ogromnih 8MB RAM-a do sadasnjih R9 290, nikad problema. Kad sam htio raditi upgrade tog ATI-ja s 8MB RAM-a na Geforce 2, tada su pocele moje muke po Nvidia driverima. Uglavnom, cak i dok sam tjekom srednje (davno je to bilo) radio povremeno u servisu, nikada nisam susreo probleme s AMD/ATI grafickim karticama tj. njihovim driverima, vec samo s Nvidijinim. 

 

Opet, izgleda da neki ljudi imaju sasvim suprotnu situaciju, sto mi je cudno.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v

Istina staroj 10 godina. Ali mi ovdje ipak govorimo o proizvodu koji funcionira i dan danas obavlja zadaću. Ispada da je njegov najveći krimen što je 10 godina star. S druge strane proizvod koji je bio podržan i na windows 7 i na windows 8. Nisam programer i neznam koliko bi bilo potrebno resursa/novaca da se porška proširi na windows 10 (novaca koji je microsoft očito porošio kada izdao drivere). Upravljački programi hardvera se sve više pretvaraju u prodaju magle. Ispada da će driver od grafičke kartice za 3 godine imati velićinu od 1 gb, a da će 70% značajki biti koje kakvi featuri.

 

S druge strane imam brata koji je u najmanju ruku informatički neuk i koji se igra na rezoluciji koja mu je dodijeljna odmah u startu od igre. Tako je neki dan instalirao New Order, ja mu pojkažem gle Nvidia ti ima taj ge force experiance tu klikni na igru i na optimize da ti izgleda bolje. Kad kod ikone piše optimized... Da optimized na 1366 x 768 i sve low/off (u pitanju je 1060 i ryzen 1600).

 

 

Znači idemo još 245 nova featura, a temelj zbrljan, a na te feature su itekako potrošeni resusrsi.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v

Pa siguran sam da ce proizvod od 10G star raditi sa softwareom koji je 10G star, i nece biti nikakvih problema.

 

A serija HD4000 radi uredno na Windows 10, sa driverima od Microsofta. Nema poboljsanja u performansama

sa novim driverima, ne moze se vise nista izvuci iz njih, tako da nema ni potrebe razvijati drivere.

 

Do ovog ljeta sam imao integriranu HD4290 pa znam to. Eventualno sa DriverBoosterom

da skine zadnja poboljsanja i to je sve.

15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Yunfy-man kaže...

Istina staroj 10 godina. Ali mi ovdje ipak govorimo o proizvodu koji funcionira i dan danas obavlja zadaću. Ispada da je njegov najveći krimen što je 10 godina star. S druge strane proizvod koji je bio podržan i na windows 7 i na windows 8. Nisam programer i neznam koliko bi bilo potrebno resursa/novaca da se porška proširi na windows 10 (novaca koji je microsoft očito porošio kada izdao drivere). Upravljački programi hardvera se sve više pretvaraju u prodaju magle. Ispada da će driver od grafičke kartice za 3 godine imati velićinu od 1 gb, a da će 70% značajki biti koje kakvi featuri.

 Mislim da imaš pravo gunđati, ali ne toliko. Kao prvo ove feature su tražili korisnici na forumima i AMD je poslušao i implementirao feature koje su tražili. Jbg, prošlo je puno vremena, ljudi imaju ekstra jake konfiguracije, sve napreduje, vole da imaju kontrolu nad svime, sve gledaju, benchaju, overclockiraju itd. No budimo realni, 10 godina stara GPU i novi driveri je ne podržavaju, ne vidim razloga za neku tugu jer je pregazilo vrijeme. I moj procesor je star 10-tak godina, neda se starina, no ima igara npr. MAFIA 3 novi ASCreed Origin koji ne podržavaju procesor odnosno SS4 instrukcije i nema igranja.

Yunfy-man kaže...

 

S druge strane imam brata koji je u najmanju ruku informatički neuk i koji se igra na rezoluciji koja mu je dodijeljna odmah u startu od igre. Tako je neki dan instalirao New Order, ja mu pojkažem gle Nvidia ti ima taj ge force experiance tu klikni na igru i na optimize da ti izgleda bolje. Kad kod ikone piše optimized... Da optimized na 1366 x 768 i sve low/off (u pitanju je 1060 i ryzen 1600).

 Ovo moraš adresirati na nvidiju. Dakle i sam znaš da radi i zato si predložio bratu, no u konkretnom slučaju ne radi kako treba. Btw tko to koristi kada se ingame poštela sve, čim ti brat zna instalirati igru, pretpostavljam da je namještanje postavki trivijalna stvar naspram instalacije igre.

Yunfy-man kaže...

Znači idemo još 245 nova featura, a temelj zbrljan, a na te feature su itekako potrošeni resusrsi.

Kod mene "temelji" a i featuri sasvim normalno rade na starijem hardveru.

 

Btw imaš opciju AMD Minimal Setup gdje pretpostavljam nema ovih featura.

 

Description:

​​A Web-based installer that automatically downloads and installs the minimum required AMD driver components for your system.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Čemu sve to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Nitko tu ne gunđa. Hd 4870 je primjer. Ako pogledate malo razvoj situacije ispada da skokova u preformansama i/ili smanjenju cijene nema kao prije 10 godina. Redovito imamo rebrand starije generacije. I sada da se malo zamaskira stvar idemo izdati nove drivere koji će još malo i početi se povezivati sa kuhalom i kuhati kavu čaj čevape. 

 

Moja poanta je da u nedostatku novih (boljih i ili jeftinijih) core proizvoda preko softvera ostavlja privid da se nekamo ide.

 

Btw prije 10 godina xfx hd4870 1 gb  mislim 1800 plus minus 100kn. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Yunfy-man kaže...

Nitko tu ne gunđa. Hd 4870 je primjer. Ako pogledate malo razvoj situacije ispada da skokova u preformansama i/ili smanjenju cijene nema kao prije 10 godina. Redovito imamo rebrand starije generacije. I sada da se malo zamaskira stvar idemo izdati nove drivere koji će još malo i početi se povezivati sa kuhalom i kuhati kavu čaj čevape. 

 

Moja poanta je da u nedostatku novih (boljih i ili jeftinijih) core proizvoda preko softvera ostavlja privid da se nekamo ide.

 

Btw prije 10 godina xfx hd4870 1 gb  mislim 1800 plus minus 100kn. 

 

Najveći problem je taj što si prije 10 godina mogao high end grafu kupit za 2.000 kn, a danas bez 4.000 kn možeš sanjati o high end grafi, a standard se ništa nije popravio.

To je žalosna činjenica, gule nas ko majmune, ali ovog više ne, prešao na PS4 pa vi gulite nekoga drugog, razbojnici

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 13:36 (MasterOfDisaster).
14 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
MasterOfDisaster kaže...
Yunfy-man kaže...

Nitko tu ne gunđa. Hd 4870 je primjer. Ako pogledate malo razvoj situacije ispada da skokova u preformansama i/ili smanjenju cijene nema kao prije 10 godina. Redovito imamo rebrand starije generacije. I sada da se malo zamaskira stvar idemo izdati nove drivere koji će još malo i početi se povezivati sa kuhalom i kuhati kavu čaj čevape. 

 

Moja poanta je da u nedostatku novih (boljih i ili jeftinijih) core proizvoda preko softvera ostavlja privid da se nekamo ide.

 

Btw prije 10 godina xfx hd4870 1 gb  mislim 1800 plus minus 100kn. 

 

Najveći problem je taj što si prije 10 godina mogao high end grafu kupit za 2.000 kn, a danas bez 4.000 kn možeš sanjati o high end grafi, a standard se ništa nije popravio.

To je žalosna činjenica, gule nas ko majmune, ali ovog više ne, prešao na PS4 pa vi gulite nekoga drugog, razbojnici

 Da, samo na ps4 igraš gotovo sve igre na 30 fps-a, ne znam kak tebi, al meni je to totalno shitty iskustvo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 13:51 (ojpi).
14 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Vortac kaže...

Enhanced Sync unaprjeđuje vSync tako da ga isključuje kad je framerate viši od brzine osvježavanje monitora, a automatski ga uključuje kada framerate padne ispod te vrijednosti.

 

Na Anandtechu piše obratno. Ili ja ne kužim ništa.

 

https://www.anandtech.com/show/11664/amd-radeon-software-crimson-relive-edition-1772/6

"if the frame rate drops below the refresh rate, Enhanced Sync dynamically disables V-Sync falling back to V-Sync off"

 naravno, kad padne ispod 60 ili kolko vec imas, onda iskljuci vsync, kad poraste, ukljuci

Autoclimb kills more people than AIDS
14 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
ojpi kaže...

 Da, samo na ps4 igraš gotovo sve igre na 30 fps-a, ne znam kak tebi, al meni je to totalno shitty iskustvo.

Iskreno rijetko osjećam tih 30fps-ova i ipak 80% PS4 igara radi između 50-60 fps-ova tako da je situacija po tom pitanju ok, a ako imaš PS4 Pro nemaš nikakvih problema nego imaš čak i mašinu za 4K, ako imaš 4K TV.

Zamisli koliko bi para morao dati za komp da imaš 4K monitor i hardware za igranje 4K igara - 2.000€ sigurno.

 

Ali sad smo otišli

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 14:00 (MasterOfDisaster).
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
MasterOfDisaster kaže...

Najveći problem je taj što si prije 10 godina mogao high end grafu kupit za 2.000 kn, a danas bez 4.000 kn možeš sanjati o high end grafi, a standard se ništa nije popravio.

To je žalosna činjenica, gule nas ko majmune, ali ovog više ne, prešao na PS4 pa vi gulite nekoga drugog, razbojnici

 HD 4870 ni tada nije bila high end kartica, mislim da je bila viša srednja klasa, dok su high end bile 4890, 4850x2 i 4870x2 kartice.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
boxer kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Najveći problem je taj što si prije 10 godina mogao high end grafu kupit za 2.000 kn, a danas bez 4.000 kn možeš sanjati o high end grafi, a standard se ništa nije popravio.

To je žalosna činjenica, gule nas ko majmune, ali ovog više ne, prešao na PS4 pa vi gulite nekoga drugog, razbojnici

 HD 4870 ni tada nije bila high end kartica, mislim da je bila viša srednja klasa, dok su high end bile 4890, 4850x2 i 4870x2 kartice.

Ok, to je, a sada je viši srednja klasa rx580 ili rx vega 56 kod AMD-a ili GTX 1070 kod Nvidie i niti jednu nemaš ispod 3.500 kn, a onda je ta klasa kartice bila duplo jeftinija. O tome ja pričam.

11 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
MasterOfDisaster kaže...

Ok, to je, a sada je viši srednja klasa rx580 ili rx vega 56 kod AMD-a ili GTX 1070 kod Nvidie i niti jednu nemaš ispod 3.500 kn, a onda je ta klasa kartice bila duplo jeftinija. O tome ja pričam.

 pa to je sada viša srednja klasa, nekad je to bilo drukčije kad si imao kod nevidije x70 i x80 kao top kartice

u međuvremenu su smanjenjem proizvodnog procesa uspjeli uvesti i tzv. enthusiast level kartica u obliku titana i x80ti

malo je blesavo to zanemariti, jer i ranije bi oni vrlo rado prodavali grafe za soma dolara, samo da su mogli ugurati toliko tranzistora bez samozapaljenja

zamisli fermi titana, pa čime bi to hladio ili napajao

 

EDIT:

za primjer

 

msrp gtx 280 - 650usd

msrp gtx 1080 - 599usd

 

naravno, čim je izašla fantastična hd4xxx serija od amd-a, nevidija je spuštala cijene, ali izlazna cijena te klase je bila čak i skuplja od nove serije

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 14:37 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v

Nažalost tu si upravu, no tom problemu već neko vrijeme pridonosi i ovo ludo rudarenje pa su cijene kartica i više nego što bi očekivali.

Prije 2 mjeseca sam 280X prodao za 1300 Kuna liku koji rudari. To je grafička kartica koja je kupljena 2013-te godine, dakle ravno 4 godine stara, a za ovu moju 290 mi nudi 1700 Kuna, no ne želim je još prodati, jer je pravo sexy cool kartica VaporX Tri-X.

 

Moram pogledati račun od 280X iz 2013 mislim da je nova bila preko 2000+ Kn.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
protjeran
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Nvidia 980 i Win10. Kakva je to bila zajebancija od drivera. Istina problem je bio MSov koji je gurao svoje genericke drivere i micao Nvidiu, ali 480 mi nije stvarala takav problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice