AMD najavio Radeon RX 6700 XT

poruka: 21
|
čitano: 5.604
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD najavio Radeon RX 6700 XT".
6 godina
offline
AMD najavio Radeon RX 6700 XT

mogao bi bug.hr napisati jedan osvrt u svezi glede budućnosti PC igranja ako se nastavi ovo kripto ludilo

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
HCMAA kaže...

mogao bi bug.hr napisati jedan osvrt u svezi glede budućnosti PC igranja ako se nastavi ovo kripto ludilo

 Nije samo ni do kripta, desio se "perfect storm" kripto booma, dugogodišnji manjak konkurencije od strane AMD-a, problemi s ekonomijom radi korone, puno veća potražnja za čipovima jer ljudi rade od doma, launch nove generacije konzola itd.

AMD i Nvidia glume da im je stalo a zapravo kupe vrhnje i trljaju ruke dok god ide.

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 20:57 (zv'jer2).
16 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT

Kaj nam to znaći kad će kartica opet dolaziti u malim količinama, a da negovorim da će cijena biti duplo veća od preporučene.

Dobro da sam uzeo 3060TI dok je još normalna cijena bila.

 

BF3:fluffy_inside
12 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
Klasicni “balon” efekt...
16 godina
moderator
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
zv'jer2 kaže...
HCMAA kaže...

mogao bi bug.hr napisati jedan osvrt u svezi glede budućnosti PC igranja ako se nastavi ovo kripto ludilo

 Nije samo ni do kripta, desio se "perfect storm" kripto booma, dugogodišnji manjak konkurencije od strane AMD-a, problemi s ekonomijom radi korone, puno veća potražnja za čipovima jer ljudi rade od doma, launch nove generacije konzola itd.

AMD i Nvidia glume da im je stalo a zapravo kupe vrhnje i trljaju ruke dok god ide.

 Ne vidim zašto bi trljali ruke. I da nema ovakve bolesne potražnje, zbog skoka u performansama koje nude nove grafičke kartice bi ih ljudi masovno kupovali. Samo ne bi bilo ovakvog brutalnog animoziteta prema proizvođačima i trgovcima zbog brutalno visokih cijena i nedostupnosti. 

Već sam napisao u jednom drugom threadu, ali očito treba ponavljati kao papiga - cijene po kojima AMD i Nvidija kupuju čipove iz tvornica davno su dogovorene. Ista je stvar s cijenama prema partnerima koji proizvode kartice (tipa Asus, MSI i bratija). Dakle ekstra profit se dešava na relaciji partneri -> distributeri -> maloprodaja -> "scalperi" (ako ih ima) -> kupci

6 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
dok traje kripto ludilo...cijene će biti visoke..."srića" je što je pandemija odgodila dolazak novih igara... međutim do kraja godine virusu je kraj... međutim ako cijene u 2022 budu i dalje visoke od grafičkih kartica...postoji velika mogućnost da konzole povećaj svoj dio kolača na štetu PC gaming

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
Mozemo samo gledat specifikacije pošto je na policama nećemo vidjet.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD najavio Radeon RX 6700 XT

Meni je ovo zapravo užasno komično, mada je nekima tragično. Sva sreća pa sam se skinuo sa igara. Odnosno, igram starije igre gdje imam guild, alliance.., odnosno ljude sa kojima se zezam i pričam. Nije da ne mogu pokrenuti nove, ali nema tu ništa što me privlači. Da mi i opandrči (nedaj Bože) grafa kupim neku jeftinu na njuškalu i nastavim dalje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
HCMAA kaže...
dok traje kripto ludilo...cijene će biti visoke..."srića" je što je pandemija odgodila dolazak novih igara... međutim do kraja godine virusu je kraj... međutim ako cijene u 2022 budu i dalje visoke od grafičkih kartica...postoji velika mogućnost da konzole povećaj svoj dio kolača na štetu PC gaming

 Neka, pa nek fino svetom petru onda prodaju kartice po suludim cijenama.

12 godina
offline
AMD najavio Radeon RX 6700 XT

Najvise se bude prodavala ghost (nevidljiva verzija).

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD najavio Radeon RX 6700 XT

Mitigiranje <3

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
SamoPitam3 kaže...

Meni je ovo zapravo užasno komično, mada je nekima tragično. Sva sreća pa sam se skinuo sa igara. Odnosno, igram starije igre gdje imam guild, alliance.., odnosno ljude sa kojima se zezam i pričam. Nije da ne mogu pokrenuti nove, ali nema tu ništa što me privlači. Da mi i opandrči (nedaj Bože) grafa kupim neku jeftinu na njuškalu i nastavim dalje.

 Srećom, nikad nisam igrao puno niti nešto kompetitivno. Bit će mi dobre moje RX 480 još ove godine izgleda :-D

14 godina
offline
AMD najavio Radeon RX 6700 XT

MSRP 480 $, bude više nego duplo ziher.

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 10:25 (Joe Cooker).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
dumba kaže...

Mitigiranje <3

 U datom trenutku mi nikako nije padao na pamet prikladan hrvatski izraz, ali evo sada sam ispravio u "ublažiti". 

16 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
Denis kaže...
zv'jer2 kaže...
HCMAA kaže...

...


Već sam napisao u jednom drugom threadu, ali očito treba ponavljati kao papiga - cijene po kojima AMD i Nvidija kupuju čipove iz tvornica davno su dogovorene. Ista je stvar s cijenama prema partnerima koji proizvode kartice (tipa Asus, MSI i bratija). Dakle ekstra profit se dešava na relaciji partneri -> distributeri -> maloprodaja -> "scalperi" (ako ih ima) -> kupci

 Slažem se s ovim, ali ne vjerujem baš da je tako crno bijelo i da u ovakvom stanju koje traje dosta dugo AMD i Nvidia sjede prekriženih ruku, a doslovno kontroliraju izvor svega. Vjerojatno su sposobni u ime dobrih odnosa, suradnje i drugih "biznis" poluga koje imaju ipak utjecat na svoje ugovore i marže jer se tržište brzo mijenja.
Osim toga imaju i referentne modele i možda to je objavljuju toliko ponosno, ali bili bi idioti (a kolaju i glasine da to već rade) kad ne bi dogovarali s velikim minerima direktne isporuke koje nikad ni ne vide maloprodaju, a time direktno utječu na dostupnost GEJmerima.

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 11:01 (zv'jer2).
10 godina
offline
AMD najavio Radeon RX 6700 XT

Jako peče Nvidiju i AMD kome idu kartice... Jedva su dočekali novi val, a ovo što su "zakljucali" mineanje na gaming karticama nije da se SPASE GAMERI vec da mogu prodati dodatne kartice za mining uz gamere, a to ce jos vise povecati cijenu kartica zbog nedostatka "silikona" na trzistu vec neko vrijeme.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD najavio Radeon RX 6700 XT

Pa dobro ljudi, zar nije prije par godina kada je završilo prvo miner ludilo rečeno kako su ASIC mineri superiorniji naspram GPU, i šta je sada odjednom, šta se promijenilo da su opet GPU toliko traženi za rudarenje. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT

Jesu, ali odredeni algoritmi su namjerno napravljeni da budu ASIC resistant

15 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
R4zOR229 kaže...

Jesu, ali odredeni algoritmi su namjerno napravljeni da budu ASIC resistant

 Zašto?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
10 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
boxer kaže...

Pa dobro ljudi, zar nije prije par godina kada je završilo prvo miner ludilo rečeno kako su ASIC mineri superiorniji naspram GPU, i šta je sada odjednom, šta se promijenilo da su opet GPU toliko traženi za rudarenje. 

To se govorilo i 2014. pa eto, ne moze si vecina priustit ASIC a grafe da

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: AMD najavio Radeon RX 6700 XT
boxer kaže...
R4zOR229 kaže...

Jesu, ali odredeni algoritmi su namjerno napravljeni da budu ASIC resistant

 Zašto?

 Zato sto neke kriptovalute zele vece razinu decenztralizacije, to je i poanta kripta. Ako ti da postanes cvor u mrezi treba ASIC koji kosta barem 5k eura i nemoza ga se tako lagano nabavit to u neku ruku ubija poantu di svatko moze postati cvor u toj mrezi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice