AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800

poruka: 50
|
čitano: 13.231
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800".
9 godina
offline
AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800

I tata bi, sine... 

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Dobre grafičke imaju puno rama.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680

Čekamo normalne recenzije, isto kao za Ryzen 5000 CPU te cijene kod nas. Onda ćemo tek moći nešto reći u pravom kontekstu. Trenutno imam all AMD komp, i mislim da će mi biti upgrade takav isto. Iako, što kaže "mislioc" (u nekoj drugoj temi), Intel je sada postao "budget" opcija a nema želju bez veze trošiti pare više na komp, kao nekad prije.  U svakom slučaju, za nove grafe prvom trebamo sačekati da se pojave i kako "dišu" te koliko će koštati kod nas.

16 godina
offline
AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800

I koji ekvivalent ovih cipova se sada nalazi u najnovijim konzolama PS5 i XBX

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Dr. Vicko kaže...

I koji ekvivalent ovih cipova se sada nalazi u najnovijim konzolama PS5 i XBX

  Nvidia RTX 2080 / AMD 6800XT uz preinake

11 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Dr. Vicko kaže...

I koji ekvivalent ovih cipova se sada nalazi u najnovijim konzolama PS5 i XBX

 

RX 6900 XT - 80 CU, maksimalni takt od 2.250 MHz i tipični takt od 2.015 MHz

RX 6800 XT - 72 CU, maksimalni takt od 2.250 MHz i tipični takt od 2.015 MHz

RX 6800      - 60 CU, maksimalni takt od 2.105 MHz i tipični takt od 1.815 MHz

XSX             - 52 CU, maksimalni takt od  ???           i tipični takt od 1.825 MHz 

PS5             - 36 CU, maksimalni takt od 2.230 MHz  i tipični takt od  ???   Mhz

PSN - DeniZg80
12 godina
offline
AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800

Nvidia na aparatima, ako se benčmarci pokažu točni bit će gadno za nvidiu, bilo je i vrijeme da AMD pokaže zube, 6900 xt koja kako se vidi na slici je rame uz rame rtx 3090, i to za $1000.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 22:11 (Cryogenic).
Moj PC  
17 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Cryogenic kaže...

Nvidia na aparatima, ako se benčmarci pokažu točni bit će gadno za nvidiu, bilo je i vrijeme da AMD pokaže zube, 6900 xt koja kako se vidi na slici je rame uz rame rtx 3090, i to za $1000.

Je, ali Nevidija Ampere nije doživio identičan teški nokaut kao Intel vs Ryzen Zen 3.

 

 

AMD RDNA 3, to je rezervirano ili u pripremi da Nevidiji udjeli udarac istog inteziteta.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Cryogenic kaže...

Nvidia na aparatima, ako se benčmarci pokažu točni bit će gadno za nvidiu, bilo je i vrijeme da AMD pokaže zube, 6900 xt koja kako se vidi na slici je rame uz rame rtx 3090, i to za $1000.

 

R5 5600X + RX6900XT for the win 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Cryogenic kaže...

Nvidia na aparatima, ako se benčmarci pokažu točni bit će gadno za nvidiu, bilo je i vrijeme da AMD pokaže zube, 6900 xt koja kako se vidi na slici je rame uz rame rtx 3090, i to za $1000.

 Nikoga ne zanima rtx3090 i 6900xt, tržište se osvaja sa srednjim rangom a tu će rtx3070 briljirat. Rx6800 bez obzira na 16gb rama ima lošiji rt i vjerovatno dlss-amd "super res." te je skuplja. Znači nema prodaje bez da spusti cijenu ispod 3070. Zašto-zato jer je nevidija uvijek in.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Cryogenic kaže...

Nvidia na aparatima, ako se benčmarci pokažu točni bit će gadno za nvidiu, bilo je i vrijeme da AMD pokaže zube, 6900 xt koja kako se vidi na slici je rame uz rame rtx 3090, i to za $1000.

Da,istina.

Treba vidjeti i recenzije.

Ovo su generalno fpsovi bili s upariranim amd procovima.

Bez tih dodatnih opcija treba vidjeti, kao i također koliko je to s intel procovima.

Ali u svakom slučaju impresivno.

Mislim da su odradili dobar posao, ako se samo pogleda da 6900Xt parira 3090 za 500 dolara manje.

Zaigrao se Intel,zaigrala se Ngreedi-a...

Lijepo im je odgovorio AMD

 

12 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Dr. Vicko kaže...

I koji ekvivalent ovih cipova se sada nalazi u najnovijim konzolama PS5 i XBX

 Pola 6800XT 

15 godina
offline
AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800

Kao sto rekoh u nekoj temi prije, nije nvidija iz cistog altruizma ponudila toliki skok u performansama sa novom 3000 serijom.

 

Industrijska spijunaza je, koliko vidim, i dalje ziva i zdrava.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
dery kaže...

 Nikoga ne zanima rtx3090 i 6900xt, tržište se osvaja sa srednjim rangom a tu će rtx3070 briljirat.Rx6800 bez obzira na 16gb ramaima lošiji rt i vjerovatno dlss-amd "super res." te je skuplja. Znači nema prodaje bez da spusti cijenu ispod 3070. Zašto-zato jer je nevidija uvijek in.

Da baš, a zna se da je Ray Tracing manje više nebitan+kad se koristi ždere jako puno memorije+traži veči Memory Bandwidth.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=23&jumpto=6189123&sort=asc&view=flat

 

Infinity Cache 128mb+ 256bit 16gb memorije, ajd pogledaj kakav zajednički Bandwidth ima ta kombinacija na RX 6800.Da nije zezancija, Bandwidth je ogroman u odnosu na žuto sa 8gb memorije.

 

RTX 3070, Memory Bandwidth 448 gb/s

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3070.c3674

 

RX 6800, kompletan efektivni Bandwidth 1664 gb/s

 

 

 

Nije zezancija to su činjenice, a znamo da je večina ljudi mislila da Infinity Cache do danas zapravo uopče i ne postoji.S obzirom na to, u bilo kojoj situaciji gdje je Bandwith jako bitan žuto če izgledat kao stara Škoda Octavia godište 1993.Zeleno je pogodak u sridu, a 8GB klasične Memorije na žutome je odbrojavajuča bomba Memorije sa premalo Bandwidth-a.Samo čekaj kad če nešto zakucat, ej ekipa fali vam memorije ili propusnosti fučkaj ga sad.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 23:38 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Kako je Ray tracing nebitan? Nakon 4k to je jedini znacajan upgrade grafickoj kvaliteti.
11 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Joj, daj pusti ramba, da je 6800xt jača u rt od 3080 slavio bi rt kao najvažniju tehnologiju stoljeća :)))
Pa vidiš da brije opet na ram i propusnost, iako se stoput pokazalo da je to amd navlakuša ta likove koji snagu grafe mjere gigabsjtima i uzimaju gtx 730 4gb kao super grafu.
Ona 390 sa 8gb koji su joj trebali koliko i guski sedlo, ista takva rx580, fury s hbm vramom i ogromnom propusnosti koja nije značila ništa, to je sve 'zaboravio' i opet pjeva istu serenadu...
Navi2 je dobra zato jer je egal sa 3080 u raw perfomandama, imaju opet i top end grafu, valjda će imat i dlss. To je uspjeh, a ne hrpa rama koja će mođda doć do izražaja za šest godina kad te grafe ionako ne budu vrijedile ništa

EDIT
ok, možda će propusnost značiti amd grafama dosta jer ih je to ranije znalo ograničavat, možda će im i količina vrama dobro doć jer im rt ovisi o tome, ali ne zato jer će nevidiji pofalit toga s ovakvom konfiguracijom kad im i ovakva propusnost nije problematična, kao niti količina vrama jer imaju i novu tehnologiju koja će kod njih smanjiti zahtjeve s i igre su daleko od toga da traže više od 10 giga
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 0:25 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Mitch kaže...
Kako je Ray tracing nebitan? Nakon 4k to je jedini znacajan upgrade grafickoj kvaliteti.

 Pa tak fino za večinu je i dalje potpuno nebitno, pa da opet ne ponavljam tu je dolnji link.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=153&jumpto=6231076&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800

All hail

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
rambox kaže...
Mitch kaže...
Kako je Ray tracing nebitan? Nakon 4k to je jedini znacajan upgrade grafickoj kvaliteti.

 Pa tak fino za večinu je i dalje potpuno nebitno, pa da opet ne ponavljam tu je dolnji link.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=153&jumpto=6231076&sort=asc&view=flat

Pa da je RT jeftin i lako dostupan ne bi bio nebitan (niti se slazem da trenutno je). To je AMDov problem sto nije uspio konkurirati Nvidiji at-cost i logicno da developeri onda ignoriraju to zasada.

 

Ali uz 4K i visok PPI, Ray tracing je zasigurno najbitnija stvar u renderingu trenutno, ne samo u igrama vec i fizikalnim simulacijama i animacijama (kao Pixar). I ne, memory bandwidth nije jedina stvar potrebna za 4K kao sto AMD nalaze, vec je potreban i visok bandwidth i visok storage kao i brza alokacija.

 

Ne ponudivsi konkurentno RT rjesenje, AMD moze zaboravit na kupce u taborima poput Pixara, render farmi i sl. 

 

Ja zagovaram veci VRAM, medutim na 6800 non-XT je onda 16GB je bez postenog RT i 4k@60+ glupost. Takoder, ovi DLSS testovi me ne zanimaju za 4k. Niti 6800 XT niti 3080 nisu dovoljno spremne za nativan 4k rendering. Ovi Forza testovi su opet radeni na manjoj true rendering rezoluciji koja je onda uz strojno ucenje povisena gore na 4k. To nije 4k.

 

Jedina svjetla tocka je onda sto PS5/Xbox Series X je prakticki glupa kupnja za i male entuzijaste

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 1:32 (Mitch).
15 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
zzib kaže...
Dr. Vicko kaže...

I koji ekvivalent ovih cipova se sada nalazi u najnovijim konzolama PS5 i XBX

  Nvidia RTX 2080 / AMD 6800XT uz preinake

 Ni blizu, PS5 je bitno slabiji na 9-10 TF. Dakle 5700 XT uz jacu memoriju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 1:35 (Mitch).
12 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Mitch kaže...

Jedina svjetla tocka je onda sto PS5/Xbox Series X je prakticki glupa kupnja za i male entuzijaste

 Možeš li ovo malo pojasniti?

11 godina
protjeran
offline
AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800

Nazalost ukoliko AMD nema podrsku za Ray tracing necu je kupovati :S s obzirom da mi GPU treba za game dev ray tracing mi je jako bitan :S

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 9:54 (Gadgeti).
 
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Gadgeti kaže...

Nazalost ukoliko AMD nema podrsku za Ray tracing necu je kupovati :S s obzirom da mi GPU treba za game dev ray tracing mi je jako bitan :S

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-10-28-amd-unveils-three-radeon-6000-graphics-cards-with-ray-tracing-and-impressive-performance

4 godine
offline
AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800

Raytracing je overated. Dobar je al realno slabo se koristi. Znam da imam naj slabiju rtxicu al nikad ne koristim RTX. ž

Al zato sretno vrti nvidia broadcast na rtx corovima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Ako bi AMD uspio sredit drivere to bi mogla biti odlična kupnja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 6800

kolege, komadi padaju na aute i obleku, ne na grafičke kartice. smanjite doživljaj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
Mitch kaže...
rambox kaže...
Mitch kaže...
Kako je Ray tracing nebitan? Nakon 4k to je jedini znacajan upgrade grafickoj kvaliteti.

 Pa tak fino za večinu je i dalje potpuno nebitno, pa da opet ne ponavljam tu je dolnji link.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=153&jumpto=6231076&sort=asc&view=flat

Pa da je RT jeftin i lako dostupan ne bi bio nebitan (niti se slazem da trenutno je). To je AMDov problem sto nije uspio konkurirati Nvidiji at-cost i logicno da developeri onda ignoriraju to zasada.

 

Ali uz 4K i visok PPI, Ray tracing je zasigurno najbitnija stvar u renderingu trenutno, ne samo u igrama vec i fizikalnim simulacijama i animacijama (kao Pixar). I ne, memory bandwidth nije jedina stvar potrebna za 4K kao sto AMD nalaze, vec je potreban i visok bandwidth i visok storage kao i brza alokacija.

 

Ne ponudivsi konkurentno RT rjesenje, AMD moze zaboravit na kupce u taborima poput Pixara, render farmi i sl. 

 

Ja zagovaram veci VRAM, medutim na 6800 non-XT je onda 16GB je bez postenog RT i 4k@60+ glupost. Takoder, ovi DLSS testovi me ne zanimaju za 4k. Niti 6800 XT niti 3080 nisu dovoljno spremne za nativan 4k rendering. Ovi Forza testovi su opet radeni na manjoj true rendering rezoluciji koja je onda uz strojno ucenje povisena gore na 4k. To nije 4k.

 

Jedina svjetla tocka je onda sto PS5/Xbox Series X je prakticki glupa kupnja za i male entuzijaste

 

Ovo će te možda šokirati, ali ray tracing u grafičkima je Pixaru samo nepotrebni višak...naime u karticama za igranje naglasak je na brzini, a njima je naglasak na kvaliteti,

tako da se jedan jedini frame renderira satima (i to njihovim vlastitim algoritmima, a ne onima ugrađenim u RT hardver grafičke kartice)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 12:15 (segregator).
9 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
slitinabakra kaže...

Raytracing je overated. Dobar je al realno slabo se koristi. Znam da imam naj slabiju rtxicu al nikad ne koristim RTX. ž

Al zato sretno vrti nvidia broadcast na rtx corovima 

 

Isto je bilo i s DX12 i nižim verzijama kada su se pojavile, prve kartice na tržištu koje su ih podržavale su imale ne tako dobre rezultate ali se od nekuda moralo početi.

 

segregator kaže...
 

Ovo će te možda šokirati, ali ray tracing u grafičkima je Pixaru samo nepotrebni višak...naime u karticama za igranje naglasak je na brzini, a njima je naglasak na kvaliteti,

tako da se jedan jedini frame renderira satima (i to njihovim vlastitim algoritmima, a ne onima ugrađenim u RT hardver grafičke kartice)

 

Pixaru je možda višak ali nekome drugome znači itekakvu uštedu vremena a jedno znamo - vrijeme je novac.

15 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
segregator kaže...
Mitch kaže...
rambox kaže...
Mitch kaže...
Kako je Ray tracing nebitan? Nakon 4k to je jedini znacajan upgrade grafickoj kvaliteti.

 Pa tak fino za večinu je i dalje potpuno nebitno, pa da opet ne ponavljam tu je dolnji link.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=153&jumpto=6231076&sort=asc&view=flat

Pa da je RT jeftin i lako dostupan ne bi bio nebitan (niti se slazem da trenutno je). To je AMDov problem sto nije uspio konkurirati Nvidiji at-cost i logicno da developeri onda ignoriraju to zasada.

 

Ali uz 4K i visok PPI, Ray tracing je zasigurno najbitnija stvar u renderingu trenutno, ne samo u igrama vec i fizikalnim simulacijama i animacijama (kao Pixar). I ne, memory bandwidth nije jedina stvar potrebna za 4K kao sto AMD nalaze, vec je potreban i visok bandwidth i visok storage kao i brza alokacija.

 

Ne ponudivsi konkurentno RT rjesenje, AMD moze zaboravit na kupce u taborima poput Pixara, render farmi i sl. 

 

Ja zagovaram veci VRAM, medutim na 6800 non-XT je onda 16GB je bez postenog RT i 4k@60+ glupost. Takoder, ovi DLSS testovi me ne zanimaju za 4k. Niti 6800 XT niti 3080 nisu dovoljno spremne za nativan 4k rendering. Ovi Forza testovi su opet radeni na manjoj true rendering rezoluciji koja je onda uz strojno ucenje povisena gore na 4k. To nije 4k.

 

Jedina svjetla tocka je onda sto PS5/Xbox Series X je prakticki glupa kupnja za i male entuzijaste

 

Ovo će te možda šokirati, ali ray tracing u grafičkima je Pixaru samo nepotrebni višak...naime u karticama za igranje naglasak je na brzini, a njima je naglasak na kvaliteti,

tako da se jedan jedini frame renderira satima (i to njihovim vlastitim algoritmima, a ne onima ugrađenim u RT hardver grafičke kartice)

 Radim na projektu s Pixarom, imas mrvu krivi pogled na stvari, a to je da final rendering se svakako ne odraduje na ovim karticama, vec da je potreban real time preview u 25/50 frejmova dok se cijela prica jos skriptira i provjerava fizika iza odredenih stvari. Pixar je jos davno koristio tzv REYES algoritam, s kojim bi onda renderao i racunao ray tracing na CPU od pazi Apple G5 racunala s 2 Ghz. Show.

 

Najtezi dio citave price je zapravo spatial search algoritam, di npr racunas sile i vektorsku dekompoziciju na fluidima i sl. stvarima. I onda na to dodas ray tracing. 

 

Upravo za to je jako bitan real time ray tracing (koji je ocigledno bolji na Quadro A6000 i 3090) danas, jer se stvari provjeravaju, pisu, testiraju, a tek onda finaliziraju. Pixarov posao je upravo na tom prvom dijelu. Ostalo ide farmama.

 

I sad sve sto sam naveo, kod Pixara je zapravo jos vise CPU heavy nego GPU. Medutim kod GPU, trenutno se koristi GV100, RTX 8000, 2080 Ti i takve stvari. Problem sa 3090 je sto pak ima 24 GB VRAMa, sto je mrvu nedovoljno. I dok se mislilo da ce AMD Vega SSG dobit developerski zalet, problem je sto opet nema ray tracing rijesen out of the box, kao sto imas CUDA raytracer. O tome zapravo i pricam, sto AMD je izdao Vegu SSG s 1TB VRAMa, u trenutku kad nije imala dobro SDK okruzenje, 2x vise TFLOPsa (kao sto moze dns) i sporiji bandwidth.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:11 (Mitch).
15 godina
offline
Re: AMD lansirao Redeone RX 6900 XT, 6800 XT i 680
BlueMax kaže...
Mitch kaže...

Jedina svjetla tocka je onda sto PS5/Xbox Series X je prakticki glupa kupnja za i male entuzijaste

 Možeš li ovo malo pojasniti?

Pa prema trenutnim speckama izgleda da ce PS5 zadesit sudbina kao i PS4, izbacivanjem Pro modela koji ce provjereno gurati 4k u 60 bez kompromisa na sadrzaju. Ove brojke na PS5 trenutno nemaju takvo uvjerenje, ali zato se PS5 prodaje jos bolje nego PS4.

 

Oni kao selling point ne guraju 1440p u 120 Hz (kao sto Xbox radi sa Series S), vec 4k u 60 s HDRom, a to je po meni jos nerealno po svemu sto smo vidjeli. Mislim da taj dio trzista koji zeli gejmat tako ce ipak nadodat malo $ i otici s Ampere ili 6800 XT ove godine. Ili kupit to i PS5. U svakom slucaju PC gaming je sve samo ne mrtav.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:04 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice