AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s integ

poruka: 12
|
čitano: 6.194
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s integ".
16 godina
offline
AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s integ

Bravo AMD!

 

Volimo te!

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s integ

Nije mi jasno jel novi Athloni imaju Vegu ili neku staru grafiku?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s i
Spiridon kaže...

Nije mi jasno jel novi Athloni imaju Vegu ili neku staru grafiku?

 Athlone 2/4 ili 4/4 (Vega 3 GPU) u ovoj vijesti nije trebalo niti spomenut.Athlon procovi uopče ne spadaju pod 4000 Renoir APU seriju.

 

Zen+/APU Athlone, njih je AMD osvježio onak usput da iskoristi širok lager vrlo jeftinih 12nm procova.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-desktop-am4-renoir-apu/275640.aspx

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s integ

4700GE gledam te. server te čeka... :D

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s integ

Da ali problem je sto su OEM a ne consumers  https://videocardz.com/newz/amd-announces-ryzen-pro-4000g-series-for-oems e jedino ako sta ne promjene 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s integ

I novi Athloni 3000 APU ( Zen+ ) su OEM... https://global.techradar.com/en-za/news/amd-boosts-athlon-3000g-lineup-with-cheap-quad-core-processors

Za liniju 4000 su rekli da će biti kasnije u prodaji na malo...

Nadam se i jeftinim 3000 APU Athlonima u maloprodaji...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s integ

Hvala za tekst, ali ove usporedbe s Intel procovima je lakrdija. Jasno da negdje CPU snaga nije bitna, nego graficka, no usporedbe s inferiornijim procesorima su sramota.

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s i
dd.inc kaže...

Hvala za tekst, ali ove usporedbe s Intel procovima je lakrdija. Jasno da negdje CPU snaga nije bitna, nego graficka, no usporedbe s inferiornijim procesorima su sramota.

 Nema nezavisnih testova jer procesori još nisu dostupni za testiranje. Po pitanju grafičkih performansi situacija je ista jer i 9. i 10. generacija koristi isti GPU. Po pitanju CPU performansi performanse su bolje na 10. generaciji primarno na račun korištenja Hyper Threadinga, no opet, ne treba očekivati čuda. 

Ali da, ne znam zašto jednostavno nisu mogli staviti Intelove aktualne procesore u grafikone...

16 godina
offline
Re: AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s i
ranko091 kaže...

4700GE gledam te. server te čeka... :D

 bas sam na ovo i ja pomislio, 35w 8c/16t idealno za home server 

14 godina
offline
Re: AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s i
Denis kaže...
dd.inc kaže...

Hvala za tekst, ali ove usporedbe s Intel procovima je lakrdija. Jasno da negdje CPU snaga nije bitna, nego graficka, no usporedbe s inferiornijim procesorima su sramota.

 Nema nezavisnih testova jer procesori još nisu dostupni za testiranje. Po pitanju grafičkih performansi situacija je ista jer i 9. i 10. generacija koristi isti GPU. Po pitanju CPU performansi performanse su bolje na 10. generaciji primarno na račun korištenja Hyper Threadinga, no opet, ne treba očekivati čuda. 

Ali da, ne znam zašto jednostavno nisu mogli staviti Intelove aktualne procesore u grafikone...

 Naravno, tu se postavlja pitanje zašto u usporedbu nije stavljen novi Core i7-10700. Na to pitanje nismo dobili odgovor,-- Kao i u slučaju prezentacije fokusirane na obične Ryzen APU-ove, AMD je opet pomalo perfidno u usporedbe performansi stavi Intelove procesore 9. generacije koji nerijetko ne podržavaju Hyper Threading te nude nešto slabije radne taktove u odnosu na svoje nasljednike. 

 

 

Naravno pametan marketing za manje upućene, mozda udaraju na trenutnu cjenovnu usporedbu. Znamo da i dan danas iz nekog samo Intelu znanog razloga, kad kupuješ komponente matična+proc+cooler Intelova 10 gen platforma naspram 3000 serije Ryzena i b450-b550-x570 ploča košta neznatno više, za marginalno više fpsa gdje obje platforme uredno žvaču bez znoja i 1080p i 1440p gaming sa midrange-high end grafama, dok ga AMD u productivity scenariju i ostalim điđama te cijeni uništava na svim poljima.

 

Treba usporedit i koliko koštaju aktualni 10gen inteli za mase, a koliko koštaju novi 3000XT procovi koje je AMD također nedavno izbacio. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 14:26 (Colossus7).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s i
Colossus7 kaže...
Denis kaže...
dd.inc kaže...

Hvala za tekst, ali ove usporedbe s Intel procovima je lakrdija. Jasno da negdje CPU snaga nije bitna, nego graficka, no usporedbe s inferiornijim procesorima su sramota.

 Nema nezavisnih testova jer procesori još nisu dostupni za testiranje. Po pitanju grafičkih performansi situacija je ista jer i 9. i 10. generacija koristi isti GPU. Po pitanju CPU performansi performanse su bolje na 10. generaciji primarno na račun korištenja Hyper Threadinga, no opet, ne treba očekivati čuda. 

Ali da, ne znam zašto jednostavno nisu mogli staviti Intelove aktualne procesore u grafikone...

 Naravno, tu se postavlja pitanje zašto u usporedbu nije stavljen novi Core i7-10700. Na to pitanje nismo dobili odgovor,-- Kao i u slučaju prezentacije fokusirane na obične Ryzen APU-ove, AMD je opet pomalo perfidno u usporedbe performansi stavi Intelove procesore 9. generacije koji nerijetko ne podržavaju Hyper Threading te nude nešto slabije radne taktove u odnosu na svoje nasljednike. 

 

 

Naravno pametan marketing za manje upućene, mozda udaraju na trenutnu cjenovnu usporedbu. Znamo da i dan danas iz nekog samo Intelu znanog razloga, kad kupuješ komponente matična+proc+cooler Intelova 10 gen platforma naspram 3000 serije Ryzena i b450-b550-x570 ploča košta neznatno više, za marginalno više fpsa gdje obje platforme uredno žvaču bez znoja i 1080p i 1440p gaming sa midrange-high end grafama, dok ga AMD u productivity scenariju i ostalim điđama te cijeni uništava na svim poljima.

 

Treba usporedit i koliko koštaju aktualni 10gen inteli za mase, a koliko koštaju novi 3000XT procovi koje je AMD također nedavno izbacio. 

 javi nam kad usporediš 

14 godina
offline
AMD lansirao novu, 4. generaciju procesora s integ

Svaka Ryzen manufacturer recommended price je uvijek viša u odnosu na cijenu koje se mogu vidjeti u dućanima cca mjesec dana nakon izlaska novih AMD procova. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice