AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli

poruka: 50
|
čitano: 9.527
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli".
15 godina
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r
Kraj 2019 godine....

To su bile cijene....kupio sam komp minutu do 12h
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli

Btw RTX2070 je bila 3400kn (koliko je i sad 6500xt) u normalno vrijeme prije crypta, a i danas je to vrlo sposobna kartica! Ovo danas nema logike...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r

Ja sam do prije mj dana imao RTX 3080 na PCIe 2.0 i potpuno isti FPS je davala u RDR2 ko i sad na 4.0 tako da za 3x slabiju grafu ovo nece imat apsolutno nikakvog utjecaja

8 godina
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r
ATiGamer kaže...

Ja sam do prije mj dana imao RTX 3080 na PCIe 2.0 i potpuno isti FPS je davala u RDR2 ko i sad na 4.0 tako da za 3x slabiju grafu ovo nece imat apsolutno nikakvog utjecaja

Osim ako kojim slučajem dođe potreba za više od 4GB VRAM-a a onda...

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r
ATiGamer kaže...

Ja sam do prije mj dana imao RTX 3080 na PCIe 2.0 i potpuno isti FPS je davala u RDR2 ko i sad na 4.0 tako da za 3x slabiju grafu ovo nece imat apsolutno nikakvog utjecaja

Genijalna je usporedba s 3080 koja ima 2.5x više VRAM-a.

 

https://www.techspot.com/review/2396-pcie-bandwidth-test/

 

The folks over at TechPowerUp have tested an RTX 3080 with average frame rate performance at 1080p only dropping ~10% when limited to 4 GB/s of PCIe bandwidth. With that being a significantly more powerful GPU, many have assumed the 6500 XT will be just fine. The problem with that assumption is that you’re ignoring that the RTX 3080 has a 10GB VRAM buffer, while the 6500 XT only has a 4GB VRAM buffer. The smaller the memory buffer, the more likely you are to dip into system memory, and this is where the limited PCIe bandwidth can play havoc.

 

 

https://www.techspot.com/review/2398-amd-radeon-6500-xt/

 

We see when using PCIe 4.0 that the 6500 XT was still 9% slower than the RX 590 across the dozen games tested at 1080p. That comparison speaks volumes about the 6500 XT, but it’s the PCIe 3.0 result that cements it as the worst GPU we've reviewed in recent times.

Using PCIe 3.0, the 6500 XT was 29% slower than the RX 590 and 25% slower than the GTX 1650 Super. Or another way to put it, the RX 590 was 40% faster and the GTX 1650 Super 34% faster.

That’s the same margin you’ll find when going from the $480 6700 XT to the $1,000 6900 XT.

 

 

"Nema nikakvog utjecaja" kažeš

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 16:26 (X-Wind).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r
Kaby kaže...

Osim ako kojim slučajem dođe potreba za više od 4GB VRAM-a a onda...

 E to je pitanje onda kako ce radit ako bude trebalo sistemsku memoriju koristit

6 godina
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Interesantno je kako podliježete utjecaju medija. Čim ju 2-3 osobe popljuva automatski kartica mora biti smeće.

 

Radi se o OK proizvodu za nezahtjevnog korisnika koji pritom nema najnoviji CPU, ako je cijenom jeftinija nego 1660 onda će biti bolja za budget gaming.

 Moj post, datum 6.1..2022. https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=254
Datum 17.1.2022. moj post. Kartica je puštena u javnost, o recenzijama pričamo, 19.1.2022. Ali fanboy ne vidi ništa osim onoga što on želi vidjet. Tu pomoći nema.
Edit: baš naprotiv, kod takvog korisnika nema smisla jer takav korisnik ima PCIE3.0 CPU/MBO gdje je ova GPU dno dna, kao va*ina babe od 90 godina. Jel kužiš? Dobro je ak pukne čir pa podmaže. A ti trpaj onda. AAAAAAA

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 16:28 (cvaja997).
15 godina
neaktivan
offline
AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli

Reći ću samo 64 bitna sabirnica i 144 GB/s propusnost za 3000 kuna. Da nije smiješno bilo bi tužno.

 
9 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli

Ovo je jedan veliki (zeleni) hračak u usta korisnika od strane AMD-a. Here you go filthy peasants.

Da se razumijemo nije ni Nvidia daleko od toga.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r

O da sabirnica je vrlo bitna jer da nije bitna mogla bi biti i 8 bitna na 200 GHz frekvenciji da bi propustila određenu količinu podataka.Ajmo reći ovako imaš 2 dvorane povezane hodnicima u jednom slučaju s 64 hodnika a u drugom s 128 hodnika ili 256 ili čak 512 a mora izaći na teren 5000 ljudi u minuti.U slučaju s 64 hodnika ti ljudi će morati preskakati jedni druge a u 512 mogu laganom šetnjom doći do druge dvorane.Da li razumiješ bit.Više hodnika znači veću komociju bez obzira da li ti to treba u tom trenutku ili ne ali nisi limitiran.I da to je inače Rembrant mobilni APU upakiran u GPU naplaćen ko kajgana Sv.Petra bez napominjem dijela za Video Decoding i Encoding.Znači CPU decodiranje većine sadržaja i nikakvo baš nikakvo 0% Enkodiranje(Streaming).Dakle smeće.

Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r
ansha kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Interesantno je kako podliježete utjecaju medija. Čim ju 2-3 osobe popljuva automatski kartica mora biti smeće.

 

Radi se o OK proizvodu za nezahtjevnog korisnika koji pritom nema najnoviji CPU, ako je cijenom jeftinija nego 1660 onda će biti bolja za budget gaming.

Tebi je ocito u glavi poluproizvod kad i nakon sta ti je sve objasnjeno ku*ca ne shvacas.

 

 

reci ti meni druže tito, što bih trebao shvatiti da još nisam?

 

Vrti najnovije igre u med/max detaljima na 1080p. Košta cca 3000kn, u današnje vrijeme manje nego prosječna cijena grafičke. Što bi još trebao shvatiti? Da ima i boljih koje usto koštaju više novaca? Otkrili ste da je voda mokra.

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r

Inače malo sam duže u tim vodama pa znam što pričam jer Kajganu sam davno i ja pojeo kada je još bivši ATI izdao AMD Radeon VE koji je kupila budala JA jer je super povoljan proizvod za to vrijeme bez T&L i da 64bitno govance ali znate ima super sliku i trla baba lan.Jest da nije radila sa novim igrama ali eto mediju su rklamirali kao super priliku.Nije prošlo ni 1 mjesec kad je dobila nogaru iz mojeg računala i zamjenila se za MX200.

13 godina
offline
AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli

Kartica je primarno bila namijenjena za laptope i to bi još nekak ljudi prožvakali ...... ali  pustiti ju na desktop pa i za 200 dolara msrp,kaj vidimo da nije istina,je u najmanju ruku bezobrazno.....i da,kartica je smeće!Amen.

 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli

Trenutni best buy, ako se tako može nazvati i jedan GPU po trenutnim cijenama, je RX 6600 XT.

Sve ostalo je (uspoređujući performanse), preskupo.

Kao što rambox kaže, da ova grafa ima barem PCIE4 8x, bila bi druga priča.

 
6 0 hvala 1
6 godina
offline
AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli

3050 bi trebala bit 500-700 kuna skuplja. Velike nade... Sa dobrim performansama.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli

Pa dobro, tu je negdje u rangu s 1650icom. Od nekih modela brza, od nekih sporija...  Izgleda da konkurira na trzistu 1650 super modelu po cijeni od kojeg je i nesto sporija. Sada sto obje dodju oko 3000 kuna, no comment. Bolje onda na njuskalu pronaci neku 1060, pa taman i sa 3 gige memorije. Ako ih vise i ima...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 23:15 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r
Kakva je u usporedbi sa mojom 1060 3GB?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r
Neflix kaže...
Kakva je u usporedbi sa mojom 1060 3GB?

 Generalno jaca, ali ima par igara gdje je cak i slabija kako to vec obicno ide kada ne treba vise od 3 gige memorije. Ali sve je to u nijansama. Kako sam napisao konkurent je 1650ici, a ona je tu negdje s 1060.

16 godina
online
AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. rekli

Sa jedne strane, ovo bi trebalo da bude kartica koju je moguće kupiti, koja će biti jeftinija od ostalih koje se trenutno mogu naći i koja i dalje solidno tuče čak i moderne integruše, kao što je ona koju ima 5600G (vidite Linusov nedavni budget build).

 

Sa druge strane je sve ono što kažu kritičari.

 

Sam GPU je polu-korektan i mislim da bi, da se u AMD-u nisu odlučili za samo PCI-e 4x i 64bitni memorijski kontroler, bila korektno entry level igračko rešenje. Ovako, taj polu-korektni GPU i njegov potencijalni vlasnik neretko gube dobar deo tih entry level performansi zahvaljujući merama štednje koje se ne sećam da sam video na kartici sa MSRP-jem od $200. A sve da bi se za mizeran iznos smanjila proizvodna cena ne toliko jeftine kartice.

 

Opet, bolje nego ništa, bolje nego integruša, ali, osim što je činjenica da 5 godina kasnije, u odnosu na RX 580 4GB 6 godina kasnije u odnosu na RX 480 4GB, dobijamo grafičku sa istom cenom, istom količinom memorije i istom snagom GPU-a sama po sebi poražavajuća, ovi dodatni detalji baš ostavljaju gorak ukus.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 0:30 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD izbacio GPU s 4 GB VRAM-a, iako su 2020. r
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Interesantno je kako podliježete utjecaju medija. Čim ju 2-3 osobe popljuva automatski kartica mora biti smeće.

 

Radi se o OK proizvodu za nezahtjevnog korisnika koji pritom nema najnoviji CPU, ako je cijenom jeftinija nego 1660 onda će biti bolja za budget gaming.

 

I sada si upravo rekao što je problem sa karticom. Nju će birati nezahtjevni korisnici koji nemaju najnoviji CPU, dakle nemaju ni podršku za PCIe 4.0, znači kartica će im biti osakaćena. Em imaju stariji/slabiji procesor, em će im kartica raditi lošije nego što može. 4GB rama su tu najmanji problem.

 

ATiGamer kaže...

Ja sam do prije mj dana imao RTX 3080 na PCIe 2.0 i potpuno isti FPS je davala u RDR2 ko i sad na 4.0 tako da za 3x slabiju grafu ovo nece imat apsolutno nikakvog utjecaja

 Osim što testovi govore drugačije... A i tvoja grafa nije imala 4 GB rama pa da je morala loptati podatke iz sistemskog RAM-a u GPU ram i obratno...

 

evincar kaže...

Ovo je jedan veliki (zeleni) hračak u usta korisnika od strane AMD-a. Here you go filthy peasants.

Da se razumijemo nije ni Nvidia daleko od toga.

 

 Ne znam koji bi bili gori, ovi koji izdaju nešto slabije, ali relativno dostupno, ili oni koji nabijaju cijene top proizvodima tako da izmišljaju "jače" varijante i tako dodatno smanjuju zalihe čipova za "normalne" varijante...

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

reci ti meni druže tito, što bih trebao shvatiti da još nisam?

 

Vrti najnovije igre u med/max detaljima na 1080p. Košta cca 3000kn, u današnje vrijeme manje nego prosječna cijena grafičke. Što bi još trebao shvatiti? Da ima i boljih koje usto koštaju više novaca? Otkrili ste da je voda mokra.

 

 

 

Znači u 2022oj su izdali grafičku karticu sa performansama mid range-a za cijenu high enda od prije 3-4 godine pa bi im trebali biti zahvalni? I još su ju namjerno dodano osakatili odabirom PCIe x4 sabirnice umjesto barem x8. Da su stavili x8 ne bi bilo neke razlike u performansama između 3.0 i 4.0 i ljudi ne bi toliko njurgali.

Ovako su napravili karticu za nezahtijevne korisnike koja traži prilično high end komponente da ne bude dodatno osakaćena...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice