AMD FidelityFX Super Resolution - Više performansi

poruka: 20
|
čitano: 5.474
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD FidelityFX Super Resolution - Više performansi".
11 godina
offline
AMD FidelityFX Super Resolution - Više performansi

Jedva čekam isprobat kako šljaka na gtx1060 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
AMD FidelityFX Super Resolution - Više performansi

Nisam shvatio ovaj dio oko zamucivanja?, DLSS rezultira daleko kvalitetnijim rezultatom iako i s njim postoji degradacija kvalitete slike (točnije – zamućivanje) u odnosu na izvornik.

Igram se na 4k u u Cyber punku kad stavim rezoluciju 4k+dlss igra izgleda 15x bolje i ide 3x bolje pa mi nije jasno o kakvom zamucenju pricate, igra u nativnih 4k igra da te bog sacuva tj kao da se igram u 320x240!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform
Boris grozni kaže...

Nisam shvatio ovaj dio oko zamucivanja?, DLSS rezultira daleko kvalitetnijim rezultatom iako i s njim postoji degradacija kvalitete slike (točnije – zamućivanje) u odnosu na izvornik.

Igram se na 4k u u Cyber punku kad stavim rezoluciju 4k+dlss igra izgleda 15x bolje i ide 3x bolje pa mi nije jasno o kakvom zamucenju pricate, igra u nativnih 4k igra da te bog sacuva tj kao da se igram u 320x240!

Sto ti nije jasno?

Da stavis obicni fullHD, i samo ga stretchas na 4K, cijela slika bi bila strasno mutna.

A ovdje nije stvarno 4k, nego npr. full hd (ovisno o profilu) s jako pametnim AI upscalingom, ali nije skroz savrsen i zato moze doci do artefakata.

 

15 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform
Renesis kaže...

Sto ti nije jasno?

Da stavis obicni fullHD, i samo ga stretchas na 4K, cijela slika bi bila strasno mutna.

A ovdje nije stvarno 4k, nego npr. full hd (ovisno o profilu) s jako pametnim AI upscalingom, ali nije skroz savrsen i zato moze doci do artefakata.

 

 

Ne bi bila mutna, već kockasta (2K=4*FHD,4K=16*FHD). Dakle,pixeli 16 puta veći. Upravo stoga može doći do zamućivanja jer AI treba iz nečega izvući informaciju, odnosno ekstrapolirati iz nečeg što je 16 puta manje.

14 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform
grgaRi kaže...

Jedva čekam isprobat kako šljaka na gtx1060 

 Ako sam dobro razumio, stvar šljaka samo na RTX karticama, ne na GTX, kao što je tvoja (i moja) 1060, tako da ni ti ni ja od ovoga nećemo imati nikakve koristi

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform
učo kaže...
grgaRi kaže...

Jedva čekam isprobat kako šljaka na gtx1060 

 Ako sam dobro razumio, stvar šljaka samo na RTX karticama, ne na GTX, kao što je tvoja (i moja) 1060, tako da ni ti ni ja od ovoga nećemo imati nikakve koristi

 To je open-source, šljaka i na 1060, to je i potvrđeno.

BE HAPPY 要開心 : )
15 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform
učo kaže...
grgaRi kaže...

Jedva čekam isprobat kako šljaka na gtx1060 

 Ako sam dobro razumio, stvar šljaka samo na RTX karticama, ne na GTX, kao što je tvoja (i moja) 1060, tako da ni ti ni ja od ovoga nećemo imati nikakve koristi

 Nisi dobro razumio. 

Za nvidijin DLSS je nužno da imaš nvidia RTX GPU, za AMD FSR nije bitno jer radi i na diskretnim, APU i IGP od AMD, nvidia i Intela.

U principu AMD časti raju sa mogućnošću poboljšanja performansi u nadolazećim naslovima i produženju vijeka starijim GPU-ima. 

Radi to na mnogim karticama, samo treba instalirati igru u koju je ubačen FSR.

Javljaju se ljudi sa GTX 6xx serijom da radi.  

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform
boxer kaže...
učo kaže...
grgaRi kaže...

Jedva čekam isprobat kako šljaka na gtx1060 

 Ako sam dobro razumio, stvar šljaka samo na RTX karticama, ne na GTX, kao što je tvoja (i moja) 1060, tako da ni ti ni ja od ovoga nećemo imati nikakve koristi

 Nisi dobro razumio. 

Za nvidijin DLSS je nužno da imaš nvidia RTX GPU, za AMD FSR nije bitno jer radi i na diskretnim, APU i IGP od AMD, nvidia i Intela.

U principu AMD časti raju sa mogućnošću poboljšanja performansi u nadolazećim naslovima i produženju vijeka starijim GPU-ima. 

Radi to na mnogim karticama, samo treba instalirati igru u koju je ubačen FSR.

Javljaju se ljudi sa GTX 6xx serijom da radi.  

 

 

 Skužio sam, samo ja imam GTX 1060 a za nju to ne vrijedi, dok za drugu karticu (ATI) nemam love. Simple as that :) Ipak, ovo što si linkao me je zainteresiralo pa ću malo pobliže istražiti situaciju, možda sam u krivu i možda proradi na mojoj kartici.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 15:29 (učo).
7 godina
online
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform

Ma ne, krivo si skužio.

FSP radi na svakoj koja podržava DX11 ili 12 ili Vulkan, nevezano uopće uz hardver, čak i na integrirkama Intelovim.

To je obični shader, praktički komad koda koji spremiš praktički u tekstualni dokument i samo ga igra treba loadati i to je to.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 16:00 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform

Instaliraš,kupiš igru kojoj je u enginu implementirana podrška za FSR. Za sad je to manji broj igara ( Terminator resistance, dota2, Godfall ... na mobu sam pa mi je nezgodno sve linkat) a i nadolazeće koje će imati podršku za FSR, sad mi pada na pamet FarCry 6. Dakle u meniju igre odabereš željenu razinu fsr-a i to je to, dakle nikakvi driveri ili instalacija nisu potrebni. Trenutno skidam  Riftbraker demo sa steama pa ću isprobat  sutra na 4K tv-u.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 17:35 (grgaRi).
11 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform
grgaRi kaže...

Trenutno skidam  Riftbraker demo sa steama pa ću isprobat  sutra na 4K tv-u.

 treba to isprobat na normalnoj rezi, naše pascale i slične slabije grafe poput rx570 ionako uparujemo s 1080p monitorima

ovakve low end igre na 4k tv-u možda su ok za vidjet kak to izgleda, ali nekakve realne benefite ćemo tražit na 1080p kakve većina nas i ima s tim grafama

11 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform

naravno, 1080p je ionako rezolucija koju koristim, al zanima me i ovo na TV-u 

11 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform
Ali ako ovo zaživi što prije, mogao bi ja konačno na 2k monitor. Gledam onaj aoc 27" 1440p već mjesecima, a sve se nećkam jer ova 1070 i na full hd ide već uz kresanje detalja.
Sa cca 30-40% fsr boosta to bi taman moglo na 2k bez da čekam da prođe ovo ludilo s grafama :)
11 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform

samo da većina developera uleti u kombinaciju. nekako se ne mogu oteti dojmu da će "The Way It's Meant To Be Played" igre-studiji preskočit implementaciju FSR-a, bar za sad. Bit će zanimljivo popratit razvoj događaja. Čeka se RE Village i FC6 pa da probamo iz prve ruke koliko to stvarno vrijedi  

11 godina
offline
AMD FidelityFX Super Resolution - Više performansi

Upravo probao FSR na Riftbreaker demou.

Sve max postavke uz raytrace na 4k mi je u testnoj sceni gdje sam testirao bilo 85fps a kada sam ukljucio FSR je skocilo na 120fps.

Moram napomenut da se na 4k rezoluciji uz FSR ultra quality mode vidi malo zamucivanje scene tojest nekih elemenata unutar scene ali nista drasticno pa bih svakako izabrao igrat u 120fps uz taj mali gubitak kvalitete.

Svakako je nevjerovatno da ovo mogu koristit i na RTX3080 ali ne znam kako ovo izgleda na 1440p ili nize ako ja vec vidim razliku na 4k.

U svakom slucaju amd je odradio nevjerovatan posao jer podrzavaju niz platformi i boost od toliko frejmova nije mala stvar.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD FidelityFX Super Resolution - Više performansi

Kolege forumaši, jedno pitanje (uvjetno) nevezano za ovo: Kćera mi šiba po Simsima 2, 3, 4, ali Simsi 3 su odvratno spori, malo brži slide-show, fraps mjeri desetak i manje sličica u sekundi. Komp je definitivno dovoljno moćan ( AMD 2700x, 16GB RAM-a, GTX 1060). Isprobao sam kompatibilnost za sve windowse, od XP SP2 pa naovamo, razlike male ili nikakve. Tko zna, neka me uputi jer na internetu nisam našao ništa pametno.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform
učo kaže...

Kolege forumaši, jedno pitanje (uvjetno) nevezano za ovo: Kćera mi šiba po Simsima 2, 3, 4, ali Simsi 3 su odvratno spori, malo brži slide-show, fraps mjeri desetak i manje sličica u sekundi. Komp je definitivno dovoljno moćan ( AMD 2700x, 16GB RAM-a, GTX 1060). Isprobao sam kompatibilnost za sve windowse, od XP SP2 pa naovamo, razlike male ili nikakve. Tko zna, neka me uputi jer na internetu nisam našao ništa pametno.

 Znam da ima neki fix da prepozna grafu (jer su likovi pametno hardcodeali sve grafe koje su dotad izažle) i treba lockat FPS na 60.

Say hello to my little friend
11 godina
offline
Re: AMD FidelityFX Super Resolution - Više perform

Ne znam dal si čitao i koliko se snalaziš sa engleskim evo neki tutorial: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1131162350

11 godina
offline
AMD FidelityFX Super Resolution - Više performansi

evo se i stevica bacio u recenziranje fsr, ovaj put po pitanju koristi za low end grafe i apu

 

 

malkoc je razočaran

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 14:58 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD FidelityFX Super Resolution - Više performansi

Imam dotu instaliranu pa reko da probam i ja malo čisto iz znatiželje.

 

Na monitoru od 24" i 1080p rezoluciji, gtx 1050Ti, i5-7300HQ.

 

75% render scaling vs pravi 1080p, razlika je primjetna jedino ako znaš šta trebaš tražit (tipa vlakna trave itd.)

 

Sve ispod 75% počinje bit eksponencijonalno očitije tako da nemam šta komentirat, pa sam iz znatiželje uspoređivao FSR i nativnu ekvivalentu te došao do zaključka da je razlika ogromna.

50% render scaling FSR on off nije uopće smiješno koliko je razlika ogromna, takav trend se nastavlja i kod svake ostale niže rezolucije.

To sam čisto iz znatiželje testiro, možda kasnije okačim kojih slika nakon usmenog jer YT kompresija ne govori ni pola priče.

 

Jedino što nisam primjetio je da mi je FPS nešta puno bolji, poklapa se donekle sa Stevinim rezultatima.

Ali, općenito kvaliteta slike je impresivna, šta mi daje donekle neku nadu.

 

 

EDIT: Našo solidnu usporedbu koja se otprilike poklapa s mojim rezultatima: https://imgsli.com/NTg3MDQ/2/1

Say hello to my little friend
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 20:15 (Krunoo7).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice