AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

poruka: 36
|
čitano: 11.203
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg".
13 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Joj čovječe.

 

AMD i njihovo nazivlje.

Što CPU odjela, što GPU. Pa to Bog ne može pohvatat

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

"Tih 60 CU-ova radit će na maksimalnom taktu od 1,8 GHz te će biti kombinirani s čak 16 TB HBM2 memorije propusnosti od 1 TB/s. Podsjetimo se – RTX 2080 Ti sa GDDR6 memorijom ima propusnost memorijskog podsistema od "svega" 616 GB/s."

 

Ovo vam je greška...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
boxer kaže...

"Tih 60 CU-ova radit će na maksimalnom taktu od 1,8 GHz te će biti kombinirani s čak 16 TB HBM2 memorije propusnosti od 1 TB/s. Podsjetimo se – RTX 2080 Ti sa GDDR6 memorijom ima propusnost memorijskog podsistema od "svega" 616 GB/s."

 

Ovo vam je greška...

 Hvala, ispravljeno. 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
Ryzen vec sad ima ipc jako blizu Intela, Ryzen 2 bi trebao imati jednak ili veci, uz to Ryzenov smt je efikasniji od Intelovog ht-a (pogotovo u aplikacijama kao cinebench). Po nekoj logici ako je oboje bolje, a bodovi su prakticki jednaki frekvencija bi onda trebala biti faktor koji je slabiji.
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Super su mi grafovi s jednim fpsom razlike u neatpickanim naslovima bez prikaza max OC oba čipa.

 

U prijevodu 2080/1080ti su i dalje brže kartice.

 

Imam feel da su na staru Vegu samo dodali još HBM-a i zalijepili jedan dodatni vent.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 7:39 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 5 hvala 0
10 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Ludilo brale, ludilo

 
13 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
war3_tft kaže...
Ryzen vec sad ima ipc jako blizu Intela, Ryzen 2 bi trebao imati jednak ili veci, uz to Ryzenov smt je efikasniji od Intelovog ht-a (pogotovo u aplikacijama kao cinebench). Po nekoj logici ako je oboje bolje, a bodovi su prakticki jednaki frekvencija bi onda trebala biti faktor koji je slabiji.

 

 

16 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Ovakav AMD nam treba, da malo spuste Intel i nVidiu u realne okvire sa cijenama. 

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Upravo to :) dobra konkurencija da popegla cijene :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

"nVidia još uvijek brža", "Radeon još uvijek the poor man's choice", "neatpickano", etc.

 

Ja bi se suzdržao od takvih komentara dok reviewi ne izađu za par tjedana. Onda se naslađujte do mile volje, ako ipak ispadnu slabije.

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
Apocalypso722 kaže...

"nVidia još uvijek brža", "Radeon još uvijek the poor man's choice", "neatpickano", etc.

 

Ja bi se suzdržao od takvih komentara dok reviewi ne izađu za par tjedana. Onda se naslađujte do mile volje, ako ipak ispadnu slabije.

 Dobro jesi ti vidio NJIHOVE grafove sa +1fpsom koji izgleda kao +20fpsa ?

 

Još k tome fale tensor jezgre, podrška za DLSS, raytracing...

 

Nevjerovatno da pored zdravih očiju to ne vidiš. 

 

P.S. Nitko se ne naslađuje

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 8:59 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
DarthMarkus kaže...

Super su mi grafovi s jednim fpsom razlike u neatpickanim naslovima bez prikaza max OC oba čipa.

 

U prijevodu 2080/1080ti su i dalje brže kartice.

 još kad uračunaš dlss za koji podršku dobivaju sve ili skoro sve nove igre, ode 2080 daleko iznad

evo test nove 2060, na njoj je fps 50% viši s dlssom, na 2080 je razlika 36% i 43% - za toliku razliku trebaš puno drugih postavki spuštati da bi stigao i gdje će radeonka biti za par mjeseci kad toga bude više u prvim recenzijama

 

mislim, pogledaj kako 2060 sa dlssom dostiže dvije klase jaču 2080 bez dlssa - tako će dostizati i radeonku, pa tko će onda davati 700 zelembaća za iste perfomanse

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 9:04 (picajzla0707).
13 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Prije bih upalio onaj otrov zvani FXAA nego DLSS... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 9:25 (leobugi).
Moj PC  
2 3 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
leobugi kaže...

Prije bih upalio onaj otrov zvani FXAA nego DLSS... 

ti ga ionako nemereš upaliti, isto kao niti ja - fale ti tensor cores na grafi

no, prvo skočit pa reći hop, odnosno u prijevodu - treba pričekati pa vidjeti kome to odgovara ili ne, ali dodatnih 30-40 ili čak 50% perfomansi nikako nije za odbaciti

 

ovo je trenutni popis igara koji će podržavati dlss, do izlaska radeonke bit će ih samo više i definitivno će utjecati na odnos perfomansi u usporedbama

 

Ark: Survival Evolved, Anthem, Atomic Heart, Battlefield V, Dauntless, Final Fantasy 15, Fractured Lands, Hitman 2, Islands of Nyne, Justice, JX3, Mechwarrior 5: Mercenaries, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Remnant: From the Ashes, Serious Sam 4: Planet Badass, Shadow of the Tomb Raider, The Forge Arena, We Happy Few, Darksiders III, Deliver Us The Moon: Fortuna, Fear the Wolves, Hellblade: Senua’s Sacrifice, KINETIK, Outpost Zero, Overkill’s The Walking Dead, SCUM, Stormdivers

a kad vidiš da će upola cijene 2060 imati iste ili slične perfomanse radeonki samo zahvaljujući dlss-u ili da će je opet dosta jeftinija 2070 prepišati ohoho, onda je to itekako prednost čak i ako ne računamo rt za koji se amd tek priprema

 

7 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Znači ryzen 5 3600x se nadmeće sa i9-9900K... not bad

intel će na r7 3x00 odgovoriti konferencijom za novinare o nadolazećoj 5nm arhitekturi...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 10:24 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Vidjet cemo kad izade i dodu pravi rezultati. Navijam da bude u rangu 2080, ako ne onda makar blizu nje po naravno prihvatljivijoj cijeni. Nvidia je ionako u banani trenutno, i izjednacavanje na gpu frontu godi korisnicima, jer cemo imat bolje napretke u tehnologiju i nize cijene, tj. nadam se tomu kao i u cpu segmentu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
picajzla0707 kaže...

ti ga ionako nemereš upaliti, isto kao niti ja - fale ti tensor cores na grafi

no, prvo skočit pa reći hop, odnosno u prijevodu - treba pričekati pa vidjeti kome to odgovara ili ne, ali dodatnih 30-40 ili čak 50% perfomansi nikako nije za odbaciti

 

ovo je trenutni popis igara koji će podržavati dlss, do izlaska radeonke bit će ih samo više i definitivno će utjecati na odnos perfomansi u usporedbama

 

Ark: Survival Evolved, Anthem, Atomic Heart, Battlefield V, Dauntless, Final Fantasy 15, Fractured Lands, Hitman 2, Islands of Nyne, Justice, JX3, Mechwarrior 5: Mercenaries, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Remnant: From the Ashes, Serious Sam 4: Planet Badass, Shadow of the Tomb Raider, The Forge Arena, We Happy Few, Darksiders III, Deliver Us The Moon: Fortuna, Fear the Wolves, Hellblade: Senua’s Sacrifice, KINETIK, Outpost Zero, Overkill’s The Walking Dead, SCUM, Stormdivers

a kad vidiš da će upola cijene 2060 imati iste ili slične perfomanse radeonki samo zahvaljujući dlss-u ili da će je opet dosta jeftinija 2070 prepišati ohoho, onda je to itekako prednost čak i ako ne računamo rt za koji se amd tek priprema

 

 Taman sam htio pitati kakva ce biti zastupljenost DLSS-a medu igrama i vidim da je vec sad popis pozamasan, a kolko sam citao implementacija nije toliko problematicna pa ce se i dosta starijih igara patchirati da ima DLSS.

 

Po toj racunici onda jedna 2070 nova iz ducana sa upaljenim DLSS-om na 1440p daje bolji FPS nego rabljena 1080ti za prakticki istu cijenu. 

 

U kombinaciji sa nekim freesync monitorom na kojem ce g-sync raditi kako spada to uopce ne zvuci lose. 

15 godina
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
sudy_freak kaže...

Joj čovječe.

 

AMD i njihovo nazivlje.

Što CPU odjela, što GPU. Pa to Bog ne može pohvatat

 Baš. Kao da ne mogu ići redom pa ta sve lakše pohvataš. A ne vijudaju x-evima i brojevima, te nazivima sim-tam.

 

 

Ljudi očekivali nešto jeftiniju karticu kao konkurencija Nvidiji, a kad ono isti drek. Taj 1 FPS po svuda ću onda rađe žrtvovati, pa uzeti GeForce pa dobiješ još i one njegove dodatne feature. Te drivere.

Ovak je to kita.

6 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Nitko s mrvom mozga se ne nasladuje ili nada da AMD nece napraviti uspjeh. Fanboysi su otisli u mirovinu kada su se cijene grafickih digle u neba.

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
sexytoiletpaper kaže...

Nitko s mrvom mozga se ne nasladuje ili nada da AMD nece napraviti uspjeh

 nema tu naslađivanja, samo razočaranje

nadali smo se smanjenju cijena i konkurenciji, s ovim odronom od grafe po 700usd nevidija će samo osjetit da ima mjesta za još veće cijene

12 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Vega 7 je Radeon Instinct MI50 Accelarator sa 3 venta umjesto pasivnog hlađenja koju sada AMD porodaje pod "Gaming card".

Kratica je namjenjena Content creator-ima prvenstveno, pa onda tek gamerima.

Čekamo Navi...

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Iako sam fan AMD-a vec dugi niz godina i nisam nikad imao NVidiu reci cu samo ovo,  bez obzira na ulozeno/dobiveno, za 700 $ se kupuje NVIDIA, a ne AMD.....

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
filterini kaže...

Vega 7 je Radeon Instinct MI50 Accelarator sa 3 venta umjesto pasivnog hlađenja koju sada AMD porodaje pod "Gaming card".

Kratica je namjenjena Content creator-ima prvenstveno, pa onda tek gamerima.

Čekamo Navi...

 Koja bu rangu GTX 1070 ti, taman za PS5

15 godina
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
bus kaže...

Upravo to :) dobra konkurencija da popegla cijene :)

Kakvo spuštanje cijana ljudi moji u ovom hyper kapitalističkom svijetu? Eto vam kompletan svijet android telefona pa cijene rastu li rastu. Pojedini flagshipovi dostigli su cijenu solidne Opel Astre ili Golfa V.

 

Budala je svatko tko bi uzeo u ovom trenutku AMD ako mu je matematika sledeća: 5% bolji FPS za 5% nižu cijenu.

Nvidia je apsolutni gigant u polju kompjuterske grafike. AMD je dobranu grešku napravio što nije kupio CUDA patente a sada Nvidia ide dalje sa ovom novotarijom DLSS ili kako se već zove.

Priča 100 puta ispričana od kada smo ovdje na forumu svi zajedno godinu dana čekali seriju 300 od AMD.a. Ali na žalost svih kao i nas krajnih kupaca, ovo ipak nije Biblijska priča o Davidu i Goliatu.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
DarthMarkus kaže...
Apocalypso722 kaže...

"nVidia još uvijek brža", "Radeon još uvijek the poor man's choice", "neatpickano", etc.

 

Ja bi se suzdržao od takvih komentara dok reviewi ne izađu za par tjedana. Onda se naslađujte do mile volje, ako ipak ispadnu slabije.

 Dobro jesi ti vidio NJIHOVE grafove sa +1fpsom koji izgleda kao +20fpsa ?

 

Još k tome fale tensor jezgre, podrška za DLSS, raytracing...

 

Nevjerovatno da pored zdravih očiju to ne vidiš. 

 

P.S. Nitko se ne naslađuje

 

 trnsor su to jer je ostalo of gv100  one rade na 4ili 8 bita i rade filtriranje  koje je bitno jer njihov tzv raytrace nije to ni blizu

nego samo polira objekte tj stvara refleksiju 

to sto te tensor jezgre mogu nije dosta ni da osvjetle jednu sobu kamoli citavu scenu

znaci 2080 je gv100 smece koje je nvidia odlucila prodati i iskoristila filtriranje da proda

nesto sto je amd imao od fiji gpua hybridni raytrace tj filtri rade refleksije

ukratko sve sto je nvidia uvela sa 2080 amd ima jos od fiji gpu

sve konzole imaju dlss ili varijaciju tog  a one rade na amdu

p.s. nitko se nnasladjuje ,znamo to je plač

jer za 700$ dobijes karticu koja trci oko gv100  u pro aps

izbaci nekorisne tensor jezgre i gv100 nije bolji u nicemu

pogotovo sto nezna ni matematiku kao se pise

 

fun

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
Envy kaže...
bus kaže...

Upravo to :) dobra konkurencija da popegla cijene :)

Kakvo spuštanje cijana ljudi moji u ovom hyper kapitalističkom svijetu? Eto vam kompletan svijet android telefona pa cijene rastu li rastu. Pojedini flagshipovi dostigli su cijenu solidne Opel Astre ili Golfa V.

 

Budala je svatko tko bi uzeo u ovom trenutku AMD ako mu je matematika sledeća: 5% bolji FPS za 5% nižu cijenu.

Nvidia je apsolutni gigant u polju kompjuterske grafike. AMD je dobranu grešku napravio što nije kupio CUDA patente a sada Nvidia ide dalje sa ovom novotarijom DLSS ili kako se već zove.

Priča 100 puta ispričana od kada smo ovdje na forumu svi zajedno godinu dana čekali seriju 300 od AMD.a. Ali na žalost svih kao i nas krajnih kupaca, ovo ipak nije Biblijska priča o Davidu i Goliatu.

 dlss lol  cuda patente  lol  

LOL

ova kartica razvaljuje gv100  vega je razvalila gp100  sad je ovo drugo smece na redu

 

 

13 godina
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
DLSS je takovo govno da ne vjerujem da netko sa PC-a to moze dizati kao plus. Nativno bez kompresije i trikova sa konzola je uvijek bolje. Đizs.
Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Prije par dana 2080-ke po 480-500€ na minfactory-u, i to odlicni modeli s 3 venta. I sad amd za mjesec dana izbacuje grafu koja ce mozda bit jednako brza, trosit puno vise i nece imat feature koji su nekima jako korisni i kostat ce u pocetku 700+ eura. 

Slag na tortu je nvidijina adaptive sync podrska.

 

Ovaj Radeon VII je realno najgori primjer DOA hardware-a u povijesti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika Veg

Javio se i Buildzoid sa svojim mišljenjem o Radeon 7, mislim da je dobro promišljeno.

 

 

 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD na CES-u lansirao Radeon VII - nasljednika
Mad Ant kaže...
DLSS je takovo govno da ne vjerujem da netko sa PC-a to moze dizati kao plus. Nativno bez kompresije i trikova sa konzola je uvijek bolje. Đizs.

 Da, stvarno je govno, povećava FPS značajno i moguće da će to drastično ubrzati entry level kartice. Stvarno govno. Kao što bi rekli Nijemci, sačuvaj nas Bože kuge, hrvata i DLSS-a.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice