Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir

poruka: 21
|
čitano: 6.096
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir".
5 godina
offline
Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir

Tako nesto vec dugo postoji u Hollzwoodu za diskove koje daju prije distribucije filmova u kinima. Cudi me 1. da su to mogli patentirati 2. da se to ne koristi vec

 

Al imam neki osjecaj da ce doci i piratske kontramjere. 

 

Vec vidim neke

- throwaway account s anonimiziranim metodama placanja (lazni identitet) -> ako ne mozes pobjeci velikom oku, bar se maskiraj dok te gleda

- ML algoritmi koji otkrivaju watermarkove u videima -> ML algoritam koji bi ponistio oku nevidljive oznake (vec postoji isto za watermark na fotkama i videima)

- scrambler koji bi unosio dodatni sum u video bez vidljivog pada na kvaliteti -> ako vec ne mozes otkriti gdje je "zig", zaseri sve pa se nadaj da ce prekriti i njega

 
73 1 hvala 21
10 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
encoding kaže...

Tako nesto vec dugo postoji u Hollzwoodu za diskove koje daju prije distribucije filmova u kinima. Cudi me 1. da su to mogli patentirati 2. da se to ne koristi vec

 

Al imam neki osjecaj da ce doci i piratske kontramjere. 

 

Vec vidim neke

- throwaway account s anonimiziranim metodama placanja (lazni identitet) -> ako ne mozes pobjeci velikom oku, bar se maskiraj dok te gleda

- ML algoritmi koji otkrivaju watermarkove u videima -> ML algoritam koji bi ponistio oku nevidljive oznake (vec postoji isto za watermark na fotkama i videima)

- scrambler koji bi unosio dodatni sum u video bez vidljivog pada na kvaliteti -> ako vec ne mozes otkriti gdje je "zig", zaseri sve pa se nadaj da ce prekriti i njega

 

Odavno nisam na Bug-u pričita ovako kratak, dobar i zanimljiv komentar! Svaka čast!

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 13:36 (lineos).
16 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
Nema ti on đabe nick encoding.
16 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
encoding kaže...

Tako nesto vec dugo postoji u Hollzwoodu za diskove koje daju prije distribucije filmova u kinima. Cudi me 1. da su to mogli patentirati 2. da se to ne koristi vec

 

Al imam neki osjecaj da ce doci i piratske kontramjere. 

 

Vec vidim neke

- throwaway account s anonimiziranim metodama placanja (lazni identitet) -> ako ne mozes pobjeci velikom oku, bar se maskiraj dok te gleda

- ML algoritmi koji otkrivaju watermarkove u videima -> ML algoritam koji bi ponistio oku nevidljive oznake (vec postoji isto za watermark na fotkama i videima)

- scrambler koji bi unosio dodatni sum u video bez vidljivog pada na kvaliteti -> ako vec ne mozes otkriti gdje je "zig", zaseri sve pa se nadaj da ce prekriti i njega

 blackalbum ti je dislajkao post jer smo mi svi debili koji ne placamo 13 streaming razlicitih pretplata i jer imamo mobitele na bonove pa zicamo ljude sa pretplatom za poziv ili sms

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 15:33 (nixass).
15 godina
offline
Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
Zanimljiv protokol al HDCP je ipak jaca zastita u smislu da te izivcira kao pirata 10x vise... kad ne mozes zastitit = nazivciraj...najbolje rjesenje zasada
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir

Možete li mi objasniti princip rada da bi otključao kanal na tv, onako me zanima teoretski kako se to može uraditi bez da kupujem tu karticu recimo EVO-TV ? 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
T700 kaže...

Možete li mi objasniti princip rada da bi otključao kanal na tv, onako me zanima teoretski kako se to može uraditi bez da kupujem tu karticu recimo EVO-TV ? 

 

 

 Kupiš Evo-teve risiver 

14 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
evo baš stremam sa spotifia kompilacijau indie rocka i smijem se tvom komentaru,vjerojatno nikad ništa nisi poslušao ili pogledao sa originala te se tješiš da je skinuti sa tko zna koje Internet stranice jednako originalu,otkriti ću t tajnu nije
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
15 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
blackalbum kaže...
evo baš stremam sa spotifia kompilacijau indie rocka i smijem se tvom komentaru,vjerojatno nikad ništa nisi poslušao ili pogledao sa originala te se tješiš da je skinuti sa tko zna koje Internet stranice jednako originalu,otkriti ću t tajnu nije

 Onda ocito nisi cuo da FLAC nude i Tidal i Deezer, a i Spotify u odredenim albumima...

14 godina
offline
Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir

Možda te mogu banirati ili slično ali mislim da se ovo na sudu može lako oboriti. Nije baš neki dokaz da je osoba koja je vlasnik računa upravo i pustila piratski sadržaj u promet (iako bi trebala zaštititi svoj račun). Osim toga piraterija će ići uglavnom sa ukradenih, hakiranih ili anonimnih računa tako da je ovo glupost. Oni koji imaju način legalnog praćenja će pratiti sve Amazonove sadržaje, oni koji budu gledali piratsku verziju ionako neće uzimati pretplatu za jednu emisiju koja ih zanima.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
to bi se lako moglo rješiti da se svi koji koriste torrente udruže i osnuju religiju

jerbo po većini USTAVA jamči se sloboda prakticiranja vjere
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 21:40 (HCMAA).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
5 godina
offline
Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir

Vodeni žig je prvi put upotrebljen 1282. godine u Italiji. Šta se sve danas da patentirati. Evo ja baš pripremam patent pod imenom "Metalni list sa izbrušeni bridom za rezanje povrća kiselosti između pH 5 i pH 6 pod kutom od 95 stupnjeva". Očekujem protutužbu Victorinox-a, ali siguran sam u pobjedu.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir

Problem je što postoji x servisa, kada bih plaćao sve te servise... ne bih baš profitirao niti uživao na naš standard.

Ok, možeš uzeti mjesečnu pretplatu, pogledati željenu seriju i otkazati pretplatu. Na kraju krajeva, film gledam u kinu, ove manje zanimljive pogledam doma. Muzika je manje više dostupna besplatno sa streaming servisa/Internet radia.

U konačnici sve što čovjek napravi, čovjek može i provaliti, samo je pitanje vremena.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir

Upravo je fragmentacija svega veliki problem. Imaš gomilu TV provajdera i kako god ne možeš pogledati sve utakmice i sportske događaje. Trebaju ti bar 2 pretplate da poklopiš 80% onog što te zanima. Jbg. 90-tih si mogao preko sobne antene gledati Euro, World Cup, F1, NBA, Tajsona i Lenoxa, kup UEFA, ligu prvaka, Calcio, Primeru, Premiership, Bundesligu. Sve je bilo ekstra zanimljivo, besplatno, sa normalnom količinom reklama a sada im ne možeš nasra..ti novca. Evo zadnje 3 godine nemam pojma tko je igrao finale LP, brzo zaboravim jer nema nikakve strasti i zanimljivosti. Zanimljivije je gledati kako dva penzića šetaju oko staračkog doma, nego one kosilice u F1. Sad treba još platiti Amazonu, Netflixu i ostalima, pa onda Steam i ostalim za video igre. Ako netko piratizira učinio je veliki "sevap" .

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
Mitch kaže...
Zanimljiv protokol al HDCP je ipak jaca zastita u smislu da te izivcira kao pirata 10x vise... kad ne mozes zastitit = nazivciraj...najbolje rjesenje zasada

 Na koji način? HDCP zaobiđeš jednostavno korištenjem HDMI splittera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 14:58 (DuxCro).
15 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
DuxCro kaže...
Mitch kaže...
Zanimljiv protokol al HDCP je ipak jaca zastita u smislu da te izivcira kao pirata 10x vise... kad ne mozes zastitit = nazivciraj...najbolje rjesenje zasada

 Na koji način? HDCP zaobiđeš jednostavno korištenjem HDMI splittera.

Stripper/splitteri - ta metoda vise ne funkcionira dobro na jacim siteovima, najjaci algoritam trenutno ima upravo Amazon Prime i koriste hdcp 2.2. Zna razlikovat izmedu HDMI 2.0 i starijih kabela i onda radi locality check i ako nemas skuplji 2.0+ kabel mos se hebat. Srezu ti rezu na 480p kad jednostavno ne moze potvrdit da je HDCP u redu ili sumnja na stripping...a to znaju radit i kad HDCP 2.2 opcenito nije dostupan onda na tom sustavu kojeg koristis.

 

Ono sto je zanimljivo je da na nekom contentu mi ne prepoznaje HDCP, a na nekom da (obicno filmovi 2018. i noviji)

 

edit - mislim jasno je da ce se vremenom zaobic, medutim to je ono sto pricam, ubacuju hrpu stvari i pravila samo da izivciraju, a enkripcija nije nista tvrda nego prije

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 15:16 (Mitch).
10 godina
offline
Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming pir

Ja znam da postoji masu servisa i svatko nudi svoje. Ajmo hipoteski, da postoji jedan servis koje se zove ALLinONE i ima sve što hoćete i da košta 15eura, biste li plaćali?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
Spacecraft kaže...

Ja znam da postoji masu servisa i svatko nudi svoje. Ajmo hipoteski, da postoji jedan servis koje se zove ALLinONE i ima sve što hoćete i da košta 15eura, biste li plaćali?

 Da.

Sad plaćam dobar IPTV 120 eura godišnje, ima sve živo i neživo, dobar VOD sa filmovima i serijama.

Da ima legalna stvar sa kojom mogu gledat kaj hoću i kad hoću, platio bi i više ako treba.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
offline
Re: Amazon smislio tehniku za otkrivanje streaming
Spacecraft kaže...

Ja znam da postoji masu servisa i svatko nudi svoje. Ajmo hipoteski, da postoji jedan servis koje se zove ALLinONE i ima sve što hoćete i da košta 15eura, biste li plaćali?

 Naravno da NE...to mi je u suprotnosti sa vjerom

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice