Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza

poruka: 34
|
čitano: 9.874
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza".
16 godina
offline
Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza

Možda da tih 124 mlrd uloži tako da 10 000 ljudi, zaslužnih za to što uopće ima 124 milje viška, ostavi na svojim poslovima pred blagdane?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2022 10:21 (lllnuclearlll).
Moj PC  
9 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
lllnuclearlll kaže...

Možda da tih 124 milje uloži tako da 10 000 ljudi zaslužnih za to što uopće ima 124 milje viška, ostavi na svojim poslovima pred blagdane?

 

Nemere! Sve u humanitarne zaklade!

15 godina
offline
Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza

čekaj sad dok lokalni šerifi dođu na slične ideje, možda neće biti otpuštanja, ali plačica bi se mogla malo smanjiti, povišice zaboraviti na godinu, dvije-tri... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza

firma koja zapošljava dodatne radnike u najudarnijim terminima godine (crni petak i božić/NG) dijeli 10k+ otkaza !

Recesija 1na1 - školski primjer, stranica 2 odmah poslje uvoda

 
11 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Ma nije to. Zabrino se jadnik da ce cijena dionice jos vise past ako ne podijeli otkaze pa nece sirota moc podijelit koliko je mislio.
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza

Ja stvarno nisam vjerovao da jos uvijek postoje ljudi koji misle da on ima puno zaposlenih jer je dobrocinitelj. Mislio sam da je to umrlo sa mojom babom. I realnih 30+ godina nakon socijalizma ne umiru glupe ideje. Nedavno u HR anketa koji je najveci problem u drzavi, najvise ljudi odgovorilo: "Nedostatak radnih mjesta", a gradom ne mozes proci da te ne vuku za rukav da radiš kod nekoga. Na selu još gore. 
Ti ljudi su radili kod njega jer ih je on trebao. Više ne treba. Jednostavno. 

To što vi od potpunog neznanca milijardera ocekujete da bude humanitarac ne govori nista o njemu, ali govori mnogo o vama. 

 
9 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Umbel kaže...


To što vi od potpunog neznanca milijardera ocekujete da bude humanitarac ne govori nista o njemu, ali govori mnogo o vama. 

 pa smrad se sam predstavlja k'o veliki humanitarac, čak i humanitarnu udrugu osniva....

16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Aldo kaže...
Umbel kaže...


To što vi od potpunog neznanca milijardera ocekujete da bude humanitarac ne govori nista o njemu, ali govori mnogo o vama. 

 pa smrad se sam predstavlja k'o veliki humanitarac, čak i humanitarnu udrugu osniva....

Humanitarni rad nema nikakve veze s biznisom.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Naivan si ako misliš da netko da novce, a da nema neki interes....
16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
silvio3105 kaže...
Naivan si ako misliš da netko da novce, a da nema neki interes....

To više govori o tebi nego o njima.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Prosvijetli me...
12 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Dobro realno gledajuci on ima toliko love da i radi PR mora dat koju miljardicu..nije da ce posebno osjetit..sto je opet miljardi vise nego sto sam ja i slicni dao u himanitarne..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 16:06 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
silvio3105 kaže...
Prosvijetli me...

Ti ćeš po defaultu misliti kako on ima "nešto" iza. Bilo to PR ili nešto treće.

On jednostavno može proslijediti par milijardi "nečega" humanitarnim udrugama jer mu se tako sviđa. Ni prvi ni zadnji, dapače mnogi to rade.

15 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Old Iggy kaže...
silvio3105 kaže...
Prosvijetli me...

Ti ćeš po defaultu misliti kako on ima "nešto" iza. Bilo to PR ili nešto treće.

On jednostavno može proslijediti par milijardi "nečega" humanitarnim udrugama jer mu se tako sviđa. Ni prvi ni zadnji, dapače mnogi to rade.

 Samo sitne ribe daju u humanitarne svrhe eto onako, sve ostalo je reklama ili neka veza, korist......u biti velike kompanije daju u dobrotvorne svrhe samo da bi sacuvali dio kapitala, jer se ne oporezuje a odpise se itd.....

 

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
10 godina
offline
Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza

Meta je otpustila svoje talentirane ljude, tako je reko Zuck. Ne znam koje je Amazon otpustio, talentirane ili glupave?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
mejt kaže...
Old Iggy kaže...
silvio3105 kaže...
Prosvijetli me...

Ti ćeš po defaultu misliti kako on ima "nešto" iza. Bilo to PR ili nešto treće.

On jednostavno može proslijediti par milijardi "nečega" humanitarnim udrugama jer mu se tako sviđa. Ni prvi ni zadnji, dapače mnogi to rade.

 Samo sitne ribe daju u humanitarne svrhe eto onako, sve ostalo je reklama ili neka veza, korist......u biti velike kompanije daju u dobrotvorne svrhe samo da bi sacuvali dio kapitala, jer se ne oporezuje a odpise se itd.....

 

Daj mi objasni ovo "daju da bi sačuvali dio kapitala".

Nezgodno je stalno negativno gledati.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Kod njega u pustinji Arapi daju šakom i kapom. Nemoj mu kontrirati. Po njemu cveta cveće na ovo planeta.
16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
silvio3105 kaže...
Kod njega u pustinji Arapi daju šakom i kapom. Nemoj mu kontrirati. Po njemu cveta cveće na ovo planeta.

Nope, nitko ne daje šakom i kapom, osim HR vlade za odabrane.

Nema para bez rada i rada bez para.
A nema ni zarade bez gledanja troškova.

13 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Sve navedene kompanije su nakon masovnih otkaza narasle na burzi. Planirano i očekivano. A ovi naši lokal šerifi balkanjerosi nisu naročito napredovali, u glavi im je konstantna recesija tako da se ništa neočekivano neće desiti,a što već ne rade (mužnja juniora do krajnosti i gubitak seniora kako bi sami sebi opravdali bonuse).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza

Osobno mi je nevjerojatno da više cijeniš neku tamo ekipu u africi koju ni ne poznaješ od ljudi koji su ti omogućili da zgrneš toliko love u samo jednom životnom vijeku, njih pošalješ kao cucke na ulicu pred blagdane... Od tih 124mlrd bi puno ostalo i da je je ove ostavio na poslu...  mogao je s tih 124mlrd namiriti do kraja života u znak zahvale većinu zaposlenika pošto su oni njega namirili za 1000 života... I još bi mu ostalo gro love da podijeli i "humanitarno".

 

Veliki humanitarac u pm... lik je čkapi za koju se zna kako tretira radnike... i ta titula će mu ostati koliko god love podijelio...

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2022 10:38 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Nema li on obavezu prema ostalim dionicarima raditi sve u interesu firme i profita?
Cilj je jasan, kao i nekom malom dionicaru - stvaranje profita.
Neko je kupio dionice da bi zaradio, a ne pomogao radnicima oko blagd…ovaj praznika.
Ako neko ima izrazitu želju da pomogne tim otpustenim radnicima, lako se dođe do nekih od njih pa pomagajte.
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza

djelomično je ovime ispunio "predizborno obećanje": donirao je 10000 radnika tržištu rada. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Ne kuzim u cemu je problem? Zivimo u kapitalizmu i vjecitoj gladi za jos i jos vise. Amazon je privatna kompanija koja raspolaze sa vlastitim resursima kako "treba" da bi opet digli profit te povjerenje dionicara. Njihovo zakonsko pravo je da otpustaju i zaposljavaju po potrebi. Ni prvi ni zadnji koji rade restrukturiranja u svrhu povecanja dobiti.
16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
NEW_MAN kaže...
Ne kuzim u cemu je problem? Zivimo u kapitalizmu i vjecitoj gladi za jos i jos vise. Amazon je privatna kompanija koja raspolaze sa vlastitim resursima kako "treba" da bi opet digli profit te povjerenje dionicara. Njihovo zakonsko pravo je da otpustaju i zaposljavaju po potrebi. Ni prvi ni zadnji koji rade restrukturiranja u svrhu povecanja dobiti.

Nevjerojatno je da smo u tog gladi izgubili ono najbitnije što imamo... biti čovjek...

 

Kapitalizam to ne isključuje, ali se ljudi referiraju na kapitalizam kao uzrok njihove pohlepe i da je to jednostavno tako... valjda im je tako lakše...


16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
lllnuclearlll kaže...

Nevjerojatno je da smo u tog gladi izgubili ono najbitnije što imamo... biti čovjek...

 

Kapitalizam to ne isključuje, ali se ljudi referiraju na kapitalizam kao uzrok njihove pohlepe i da je to jednostavno tako... valjda im je tako lakše...


Plenkoviću, jesi to ti?

14 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Old Iggy kaže...
lllnuclearlll kaže...

Nevjerojatno je da smo u tog gladi izgubili ono najbitnije što imamo... biti čovjek...

 

Kapitalizam to ne isključuje, ali se ljudi referiraju na kapitalizam kao uzrok njihove pohlepe i da je to jednostavno tako... valjda im je tako lakše...


Plenkoviću, jesi to ti?

 Taj vladin potez je tako jadan da je to smijesno. Omogucis pojedicnima da legalno otmu miljarde pa im uzmes par miljona i kazes evo solidarnost na djelu 

A uopce je pitanje hoce li biti ista od toga, vjerojatnost je jako mala jer zakon tek ide na savjetovanje 

 

p.s. ostali sto budu zahvaceni usput su samo "collateral damage"...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 11:30 (konjRR).
16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
konjRR kaže...

 Taj valdin potez je tako jadan da je to smijesno. Omogucis pojedicnima da legalno otmu miljarde pa im uzmes par miljona i kazes evo solidarnost na djelu 

A uopce je pitanje hoce li biti ista od toga, vjerojatnost je jako mala jer zakon tek ide na svajetovanje 

 

p.s. ostali sto budu zahvaceni usput su samo "collateral damage"...

Pa evo ja ću ti navesti samo jedan primjer zašto mislim da je ovo dobro...

Inače uveo sam grijanje na pelet prije 2 sezone, kupovao pelet po 18-22kn... Max je bio 30kn neki najkvalitetniji...

U 2. mjesecu ove godine kupio sam po cijeni 22.50kn za vreću, u 5. mjesecu isti taj pelet košta 65kn vreća, da bi danas koštao 75kn vreća...

Troškovi proizvodnje im nisu sigurno narasli tako da bi cijena peleta narasla preko 300%, čak snižen im je i PDV sa 25% na 5% i snižena im je cijena električne energije za poduzetništvo...

Dakle radi se doslovno o ratnom protiferstvu gdje koriste priliku... Samo napomena da za prosječnu dobro izoliranu kuću treba oko 3 tone peleta po sezoni ako se normalno griješ. Do sad sam to plaćao 4500kn, a po novim cijenama to me košta 14 500kn...

Znam ljude koji nemaju izolaciju pa troše i do 7 tona... Nema teorije da se oni uopće mogu više grijati, a cijene fasada su otišle u nebo...

Osobno sam prešao na dizalicu topline i sad me grijanje košta manje nego što sam plaćao pelet dok je bio jeftin, ali hrpa ljudi je kojima to nije opcija, pogotovo zbog financija.

U svakom slučaju mišljenja sam da takve poteze treba drastično oporezivati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 11:00 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
lllnuclearlll kaže...

Pa evo ja ću ti navesti samo jedan primjer zašto mislim da je ovo dobro...

Inače uveo sam grijanje na pelet prije 2 sezone, kupovao pelet po 18-22kn... Max je bio 30kn neki najkvalitetniji...
...
U svakom slučaju mišljenja sam da takve poteze treba drastično oporezivati.

Prvo je pitanje hoće li taj tvoj proizvođač peleta ući pod to.

Pitanje je kolika je stvarna struktura troška i koliko je u stvarnosti povećao dobit.

 

Drugo je pitanje kalkulacija - prosjek kroz zadnje četiri godine je jako problematičan jer su dvije bile krizne. Time je i prosjek bitno manji, što znači da se lakše "uleti" u škare.

 

Treće je razilaženje sa smjernicama EU-a o oporezivanju energetskih kompanija koje su imale najveće varijacije.

 

Četvrto je općenito vezanje uz nekakve prosjeke - možeš imati firme koje su imale veću zaradu i bez "ratnoprofiterskih" elemenata, kao i one koje su imale manju dobit s njima, jer su npr. ulagale ili izvukle lovu van.

 

Sve u svemu ovo ja jako neozbiljno, ali...

 

8 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
Porasla je cijena sirovina, a i struja, voda i plin su njima višestruko porasli. Puno je tu faktora o kojima nitko ne razmišlja jer smo po ekonomskoj pismenosti generalno teški kreteni. Poskupljenje isto tako ide do granice do koje su ljudi spremni plaćati. Kada dođe do toga, onda ide rezanje troškova, a tu su prvi otkazi.

Po ovim mjerama si ekstraprofitaš i ako si odradio ove godine duplo više nego prošle i samim time imao i veću dobit. Tu će nastradati svi osim onih koji deru milijarde na svima nama i koji su uzrok poskupljenja (tiskanje novca + državne energetske firme sa milijardama dobiti).
14 godina
offline
Re: Amazon priprema i do 10 tisuća otkaza
lllnuclearlll kaže...
konjRR kaže...

 ...

Pa evo ja ću ti navesti samo jedan primjer zašto mislim da je ovo dobro...

...

 Nisam siguran za sto mi dajes primjer i zasto bas meni?

Old Iggy kaže...
lllnuclearlll kaže...

...

....

Sve u svemu ovo ja jako neozbiljno, ali...

 

 Vecina takvih zakona bude jako neozbiljno. "Sposobni" uvijek produ bez da ih "skare" okrznu a te "skare pravednosti" uvijek nekako zakace onoga koji bi mogao biti konkurencija tim "sposobnima". 

Iako tesko da ce biti ista od tih zakona jer vecinom sluze da zamazu narodu oci i daju privid da se vlada brine za njih. A sama prica je dovoljna za to. muahahahaha 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice