Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavača Ro

poruka: 8
|
čitano: 16.945
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavača Ro".
6 godina
offline
Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavača Ro

Da su htjeli kupiti po cijeni od 50 dolara, nisu mogli? Ja sad ako idem kupiti dionice HT-a npr kao broker, kupujem po aktualnoj cijeni ili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavača Ro

čini se kako se pretvaram u mačka, jer mi je svejedno. mrnjau. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 18:07 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavač
Je l to legalno platit više već na burzi?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavač
love2ml86 kaže...

Da su htjeli kupiti po cijeni od 50 dolara, nisu mogli? Ja sad ako idem kupiti dionice HT-a npr kao broker, kupujem po aktualnoj cijeni ili?

Preuzimanje kompanije kupnjom dionica na burzi zove se neprijateljsko preuzimanje, za razliku od ovog načina koje je prijateljsko. I uvjek je skuplje nego prijateljsko. Jer zadnje dionice, koje moraš kupiti da bi preuzeo kontrolu nad kompanijom, znaju biti i 10x skuplje od onih prvih. Ljudi znaju da ti moraš kupit (na burzi se ništa ne može sakriti) i neće da prodaju jeftino.

 

Trgovanje krumpirima ili dionice je ista stvar. Što je roba traženija to joj je cijena veća i obrnuto. Zato je uvijek dobro unaprijed dogovoriti cijenu robe. A to znaći prijateljski se sporazumit s prodavačem i ponuditi nešto više nego je trenutna cijena.

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 19:03 (markoBT).
6 godina
offline
Re: Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavač
markoBT kaže...
love2ml86 kaže...

Da su htjeli kupiti po cijeni od 50 dolara, nisu mogli? Ja sad ako idem kupiti dionice HT-a npr kao broker, kupujem po aktualnoj cijeni ili?

Preuzimanje kompanije kupnjom dionica na burzi zove se neprijateljsko preuzimanje, za razliku od ovog načina koje je prijateljsko. I uvjek je skuplje nego prijateljsko. Jer zadnje dionice, koje moraš kupiti da bi preuzeo kontrolu nad kompanijom, znaju biti i 10x skuplje od onih prvih.

 

Trgovanje kumpirima ili dionice je ista stvar. Što je roba traženija to joj je cijena veća i obrnuto. Zato je uvijek dobro unaprijed dogovoriti cijenu robe. A to znaći prijateljski se sporazumit s prodavačem i ponuditi nešto više nego je trenutna cijena.

Ali ovdje ispadne obrnuto s obzirom da su ''prijateljskim'' preuzimanjem platili 61 dolar a na burzi bi platili 50?

11 godina
offline
Re: Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavač
Je, kad bi na burzi ostalo zacementiranih 50usd, no čim krene masovno kupovanje, dionica strelovito krene gore.
Ne možeš ti na burzi kupiti dionica po 50usd odjednom toliko da preuzmeš tvrtku, to ide postupno, svakako sporije nego što reagira tržište
11 godina
offline
Re: Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavač
love2ml86 kaže...
markoBT kaže...
love2ml86 kaže...

Da su htjeli kupiti po cijeni od 50 dolara, nisu mogli? Ja sad ako idem kupiti dionice HT-a npr kao broker, kupujem po aktualnoj cijeni ili?

Preuzimanje kompanije kupnjom dionica na burzi zove se neprijateljsko preuzimanje, za razliku od ovog načina koje je prijateljsko. I uvjek je skuplje nego prijateljsko. Jer zadnje dionice, koje moraš kupiti da bi preuzeo kontrolu nad kompanijom, znaju biti i 10x skuplje od onih prvih.

 

Trgovanje kumpirima ili dionice je ista stvar. Što je roba traženija to joj je cijena veća i obrnuto. Zato je uvijek dobro unaprijed dogovoriti cijenu robe. A to znaći prijateljski se sporazumit s prodavačem i ponuditi nešto više nego je trenutna cijena.

Ali ovdje ispadne obrnuto s obzirom da su ''prijateljskim'' preuzimanjem platili 61 dolar a na burzi bi platili 50?

Ne možeš sve potrebne dionice kupiti odmah jer nisu na prodaju. Zato se i dogovaraš s vlasnicima da ti odmah prodaju sve potrebne dionice.  

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 19:12 (markoBT).
6 godina
offline
Re: Amazon preuzima proizvođača robotskih usisavač
markoBT kaže...
love2ml86 kaže...
markoBT kaže...
love2ml86 kaže...

Da su htjeli kupiti po cijeni od 50 dolara, nisu mogli? Ja sad ako idem kupiti dionice HT-a npr kao broker, kupujem po aktualnoj cijeni ili?

Preuzimanje kompanije kupnjom dionica na burzi zove se neprijateljsko preuzimanje, za razliku od ovog načina koje je prijateljsko. I uvjek je skuplje nego prijateljsko. Jer zadnje dionice, koje moraš kupiti da bi preuzeo kontrolu nad kompanijom, znaju biti i 10x skuplje od onih prvih.

 

Trgovanje kumpirima ili dionice je ista stvar. Što je roba traženija to joj je cijena veća i obrnuto. Zato je uvijek dobro unaprijed dogovoriti cijenu robe. A to znaći prijateljski se sporazumit s prodavačem i ponuditi nešto više nego je trenutna cijena.

Ali ovdje ispadne obrnuto s obzirom da su ''prijateljskim'' preuzimanjem platili 61 dolar a na burzi bi platili 50?

Ne možeš sve potrebne dionice kupiti odmah, jer nisu na prodaju. Zato se i dogovaraš s vlasnicima da ti odmah prodaju sve potrebne dionice.  

Istina, to što su određene cijene ne znači da je na prodaju, logika mi danas ne radi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice