Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom dosta

poruka: 11
|
čitano: 3.021
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom dosta".
14 godina
neaktivan
offline
Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom dosta

opa, krenulo i to! valovi postaju sve veći i znčajniji, valja naučiti plivati u ovom novom svijetu nestajanja poslova. 

Bolje ispasti budala nego iz vlaka
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom d
shimano kaže...

opa, krenulo i to! valovi postaju sve veći i znčajniji, valja naučiti plivati u ovom novom svijetu nestajanja poslova. 

 "Poslovi nestaju" a nikad nije bila veča potreba za radnom snagom nego što je to sada....

scientia est potentia
14 godina
neaktivan
offline
Re: Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom d

pa eto tako kažu stručne analize. a i sama logika, posebno ako gledamo dalje od europe. btw, demokratski USA kandidat yang puno priča o tome i bazira kapanju na UBIju koji je po brojnima jedino rješenje. ali zapravo me čudi da na ovom tech forumu netko vidi drugačije. jer ako i malo pratimo trendove i tehnologiju, teško je ne biti nekakav "prorok"

Bolje ispasti budala nego iz vlaka
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 19:09 (shimano).
5 godina
offline
Re: Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom d
shimano kaže...

opa, krenulo i to! valovi postaju sve veći i znčajniji, valja naučiti plivati u ovom novom svijetu nestajanja poslova. 

 To je prica koje se prica od prve industrijske revolucije i prve parne masine.... NEstaju pojedina zanimanja ali se otvaraju druga....

13 godina
offline
Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom dosta

Ovo je ok dok je jedan u zraku, ali s obzirom da dnevno prolazi na milijarde paketa, kak će nam to nebo izgledat, em će još i zujat ko blesavo non stop, a i ovak mi je pun k... komaraca dok ih čujem?

Ne vjerujem da će ovo baš zaživit ikad, jer mi baš i nema smisla.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom d
To su ljudi mislili kada su izmisljeni postari, kako ce ceste izgledati sa tisucama postara na tomosima
10 godina
offline
Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom dosta

Vidim jednu manu ovakve dostave, ako pada kisa hoce li se skvasiti sadrzaj kutije u kojoj se dostavlja te ako nisi kod kuce a kisa pada moglo bi satima stajati na kisi dok netko ne pokupi (jer ne moze ubaciti pod neki natkriveni dio kao obicna dostava).

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom d

Neće ovo masovno zaživjeti. Problem je u cijeni. Dostava klasičnim putom omogućava distribuciju uz puno manji trošak po paketu = veći profit za pružatelja usluge, a to je najvažnije. No ima to svoju nišu gdje će funkcionirati, kao u primjeru iz teksta gdje je čovjek očito zaboravio da je ženi rođendan.

  - što si mi kupio?
  - joj kako me stislo, pričekaj malo!
    Brzo odjurivši na WC znajući da neće bit sumnjivo jer i prošli tjedan je za gablec jeo jeftine ćevape kod Mirića. U miru šekreta svoga iz džepa vadi ajfon i naručuje poklon kako bi sve ispalo planirano unaprijed. Poklon stiže za nekoliko minuta. Cijena poklona: $100, cijena dostave $80. Spasiti se od prijetnje razvodom, spavanja na sofi na terasi i večere iz mikrovalne: neprocjenjivo (a koštalo ga "samo" $80)


Diablo86 A na Tomosima je pisalo Pony Express? :-)

10alex nije problem pakete vakuumirati u najlon. Onda mogu završiti i u blatu. No ne vjerujem da taj dron može letjeti po lošem vremenu pa po kiši i ne bu dostave. 

15 godina
offline
Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom dosta

meni je jutros vrana s grane dostavla paketić na jaknu. laki bastrd. a ovo s drončadi će završiti kao što je i počelo: u vjetrovima, pušakama, kamenjem ... problem s ovakvim mark4etinško-tehnološkim idiotarijama je u tome što se načine dva stupca sa "za" i "protiv" pa je u stupcu "za" samo jedna kvačica (jer se može) a pod "protiv" jedno 10.000 stavki. trebalo bi naručiti dostavu litru nitroglicerina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 12:30 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom d
Diablo86 kaže...
To su ljudi mislili kada su izmisljeni postari, kako ce ceste izgledati sa tisucama postara na tomosima

 baš to, svaki dan mi u ulici zuji :) s druge strane oni se koliko  vidim i ne spuštaju, a barem 90% lete na visini da ih ne čujemo. zapravo, manja gužva na cestama. no opet, da na ovom forumu vidim toliko skeptika u nove tehnologije mi je ono.. čudno barem

 

ali jako puno ljudi ne vjeruje ni u električne aute, da ne govorim samovozece, no eto ipak ih svi prave. baš kao i dronove kojih ima mali milijun već, ili 3d printere. jasno mi je da je ovo skok bez presedana i da se ljudi i boje svega toga, ali evolucija ide dalje pa kako bude nikad se neće zaustaviti kao ni do sad.

 

a još ako dodamo malo vizije i uz nju pogledamo u prošlost, znamo da su i automobili, vlakovi, brodovi stalno evoluirali. pa su postajali bolji, brži, i čak mogu i po snijegu i ledu, tako da.. 

Bolje ispasti budala nego iz vlaka
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 17:10 (shimano).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Alphabetov Wing počeo s redovnom bespilotnom d

a što se tiče usporedbe s industrijskom revolucijom razlika je velika, danas se napredak odvija prebrzo. a plus toga, razlika je u samoj tehnologiji koja onda nije mogla zamijeniti intelekt i fini rad. danas može. 

 

no opet, ili ljudi misle da je nekakva suluda teorija zavjere pa da svi ti stručnjaci i lideri industrije lažu zbog xy, ili je to nešto što je krenulo eto.

jer da podsjetim, nije samo nekakav m. škoro rekao da 45% poslova nestaje (i on bi morao po prvom scenariju biti onda u zavjeri), već to govore ljudi poput muska, zuckerberga, pa eto i tog yanga koji je demokratski kandidat silicijske doline. plus sva ostala logika, i brojke stalnih otkaza u kompanijama koje vode taj nekakav prvi od tri predviđena vala. kažu da je bankarski sektor i obični clerksi prvi na udaru u tom sektoru. ali kod nas je i to teško shvatiti kad svi još imamo papire s brojevima po džepu, barem par kuna. zaostajemo, ali s obzirom kako svi očito teško prihvačamo novo, nije ni čudno da zaostajemo

 

 

Bolje ispasti budala nego iz vlaka
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 17:34 (shimano).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice