Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razočarao

poruka: 11
|
čitano: 3.705
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razočarao ".
14 godina
offline
Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razočarao

Zanimljivo da Bug.hr još nije ni pisnuo o Q4 rezultatima i dionici Tesle... Možda Drago Galić to cenzurira?

Tajna velikih bogatstava bez jasnog podrijetla uvijek je u zločinu koji je zaboravljen jer je počinjen propisno. - H. de Balzac
Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razoča
ludizao kaže...
OneSpy kaže...

Zanimljivo da Bug.hr još nije ni pisnuo o Q4 rezultatima i dionici Tesle... Možda Drago Galić to cenzurira?

Kako to misliš možda? 

 Ocekujem ostar demant i reklamu za BFS. Iako moram priznati da su meni Miro, Drago i Dragan jedna osoba. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 19:27 (O_O_O).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razočarao

Drago čeka recesiju i Bitcoin na 700 dolara prije nove ture financijskih vračanja :)

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razoča
Teško je danas bilo što predvidjeti kad je kilo pilećih bataka 2€ što reče Merkelica. Proizvođači ne dobiju faktički ništa (ili su češće na gubitku od same prodaje) jer ih 4 velika lanca ucjenjuju pri otkupu. Zato pojeftinjuju proizvodnju, muče piliće po koncentracijskim logorima za životinje te žive od državnih i EU subvencija, a ne od svoga rada zbog ucjene. Zauzvrat potrošači jedu smeće napumpano hormonima i antibioticima. Važno da brojke štimaju, koga briga šta jedemo 😉. A glupi bitcoin skoro 10000$ kao i druge špekulacije. Upumpalo se previše $ i € pa oni sada bježe kao u kladionici na svaku vijest tamo vamo. Ekonomija odavno nema veze s realnošću. Još uvijek se klade i na IT pa se tu da ubrati lijep novac čak i uz malo i nimalo rada. Dokaz je i Alphabetova zarada za zadnji kvartal 2019 gdje se vidi da preko sto tisuća zaposlenih žive isključivo od reklama (Youtube i Google reklama konkretno) i monopolističkog položaja a ne od nekog svog rada ili fantastičnih inovacija. Ostali dio prihoda od svih tih silnih 'inovacija' i 'fantastičnih novih projekata koji krenu pa zapnu' je gotovo zanemariv kako sam i očekivao i par puta komentirao i prije nego je postojalo slično izvješće s detaljnim stavkama zarade.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 5:46 (bugovac222).
 
5 3 hvala 0
15 godina
offline
Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razočarao

Može li mi neko objasniti kako ovo radi? Stvarno mi nije jasno da tamo neki analitičar nešto pogrešno "predvidi" i onda na osnovu njegove greške neka kompanija izgubi dio svoje vrijednosti...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razoča
Procjena je bila da će prihodi biti veći.
Na temelju te procjene je već ranije skočila cijena dionica, dakle procjenjeni rast prihoda je već bio uključen u cijenu dionice.
Sada kada se pokazalo da tomu nije baš tako, cijena se korigira.
4 godine
protjeran
offline
Re: Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razoča
I tako "procjenjivači" mogu lijepo zaraditi što god procjenili.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razoča
bugovac222 kaže...
Teško je danas bilo što predvidjeti kad je kilo pilećih bataka 2€što reče Merkelica. Proizvođači ne dobiju faktički ništa (ili su češće na gubitku od same prodaje) jer ih 4 velika lanca ucjenjuju pri otkupu. Zato pojeftinjuju proizvodnju, muče piliće po koncentracijskim logorima za životinje te žive od državnih i EU subvencija, a ne od svoga rada zbog ucjene. Zauzvrat potrošači jedu smeće napumpano hormonima i antibioticima. Važno da brojke štimaju, koga briga šta jedemo 😉. A glupi bitcoin skoro 10000$ kao i druge špekulacije. Upumpalo se previše $ i € pa oni sada bježe kao u kladionici na svaku vijest tamo vamo. Ekonomija odavno nema veze s realnošću. Još uvijek se klade i na IT pa se tu da ubrati lijep novac čak i uz malo i nimalo rada. Dokaz je i Alphabetova zarada za zadnji kvartal 2019 gdje se vidi da preko sto tisuća zaposlenih žive isključivo od reklama (Youtube i Google reklama konkretno) i monopolističkog položaja a ne od nekog svog rada ili fantastičnih inovacija. Ostali dio prihoda od svih tih silnih 'inovacija' i 'fantastičnih novih projekata koji krenu pa zapnu' je gotovo zanemariv kako sam i očekivao i par puta komentirao i prije nego je postojalo slično izvješće s detaljnim stavkama zarade.

 Jednostavno ne. Bataci su 2 eura zbog ogromnih državnih poticaja koji su doveli do hiperprodukcije, pa se sad nemaju kome prodati. Jednostavni zakon ponude i potražnje.
I zašto je loše živjeti od reklama?

15 godina
offline
Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razočarao

koji ste q navalili na Dragu (nit krivog, nit luk mirisao), umjesto da složno naričete nad kletom sudbom osiromašenih ulagača i režete žile čipsom zbog njihova nezadovoljstva? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Alphabetov porast prihoda od "samo" 20% razoča
Serious NERD kaže...

Može li mi neko objasniti kako ovo radi? Stvarno mi nije jasno da tamo neki analitičar nešto pogrešno "predvidi" i onda na osnovu njegove greške neka kompanija izgubi dio svoje vrijednosti...

Analitičari (više ih je nije samo jedan) su nešto predvidili. Investitori na temelju predviđanja kupuju dionice. Cijena dionice raste do razine predviđanja. Objave se rezultati. Oni su lošiji od predviđanja. Cijena dionica pada na razinu objavljenih rezultata. Kompanija nije ništa izgubila. Izgubili su samo investitori koji su vjerovali (lošim) analitičarima.

 

OK?  

42
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice