Algoritam koji, među ostalim, može virtualno raspe

poruka: 7
|
čitano: 3.095
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Algoritam koji, među ostalim, može virtualno raspe".
Algoritam koji, među ostalim, može virtualno raspe

Imate na "2 minute papers" youtube kanalu (to održava neki znanstvenik) ovakve i još gomilu drugih ludorija:

 

Two Minute Papers - YouTube

 

 

Oduševljen sam kako se razvija računalni AI ali i raznorazne simulacije ili renderinzi. 

 

Sjećam se (sada sam provjerio, to je bilo 2003. godine) čitam sam članak (časopis Hacker ili Bug) da su prvi puta uspjeli napraviti krnju "kaustiku" u real timeu (mislim da je rezolucija bila 320x240), nešto za što je prije trebalo super računalo i rendering od nekoliko sati (za 1024x768). 

 

Microsoft Word - FinalVersionXP_3.doc (univ-mlv.fr)

 

 

Evo nas danas, 2021. godina i imamo pravi "raytracing" u real timeu (kaustika je samo jedan manji dio toga), i nakon prvog "vauuuu", ljudi su to danas prihvatili kao gotovu stvar oko koje nema previše filozofije (u stilu da je to nešto potpuno normalno, kao prikaz obojane kocke na ekranu)

 

 

 

Suludo u kojem smjeru se to sve razvija. Što nas tek čeka slijedećih 20 godina, to nitko ne može zamisliti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Algoritam koji, među ostalim, može virtualno raspe

stid me koliko sam tehnozaostavština, jer još uvijek kabele otprtljavam prstima (uz nesebičnu pomoć strpljenja). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Algoritam koji, među ostalim, može virtualno r
Kad neko izmisli slusalice koje se ne petljaju to ce bit poso, al jasno prvo netko mora ujedinit einsteina i kvatnu mehaniku,izmislit warp i teleport, a onda za nekih 100 godina cemo dobit nepetljajuce slusalice...
 
1 1 hvala 0
Re: Algoritam koji, među ostalim, može virtualno r
zlosobno kaže...
Kad neko izmisli slusalice koje se ne petljaju to ce bit poso, al jasno prvo netko mora ujedinit einsteina i kvatnu mehaniku,izmislit warp i teleport, a onda za nekih 100 godina cemo dobit nepetljajuce slusalice...

 

ima ih:

 

1. slušalice bez kabela

2. slušalice s kabelom koji je obložen tkaninom

 

 

6 godina
offline
Re: Algoritam koji, među ostalim, može virtualno r
Neka proba opetljati zaplete u Hrvatskoj politici
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Algoritam koji, među ostalim, može virtualno r

i te oblozene tkaninom se petljaju, pogotovo ak stoje s drugim stvarima negdje...

8 godina
offline
Re: Algoritam koji, među ostalim, može virtualno r
zlosobno kaže...

i te oblozene tkaninom se petljaju, pogotovo ak stoje s drugim stvarima negdje...

 

Zato onda kupiš TWS, a jedina petlja koju moraš razmrsiti je punjenje svakih nekoliko sati korištenja.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice