Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight) - Jo

poruka: 40
|
čitano: 9.860
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight) - Jo".
14 godina
offline
Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight) - Jo

i ja koristim kvalitetne (Logitechicu MK710 npr) membranke, ali svako malo  (i sve češće) promašim ili mi  smam tipkovnica ne registrira neko slovo, nema pravila....

 

pa bih zato mehaničku, ali da je minimalno "kliketava"...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight)
O_O_O kaže...

Ne znam sto ste se svi uhvatili klepetusa, meni su tipkovnice sa membranom daleko ugodnije za tipkanje, a da ne spominjemo koliko su tise. Probao sam par mehanickih, ali nisam vidio razlog za toliki hype.

Bit će da premalo tipkaš. Ja sam većinu vremena svog bavljenja računalima koristio membranske tipkovnice. Prvo su to bile one gumenaste Cherryjeve, onda jedno 6-7 godina Microsoft Natural, zatim također ergonomska Logitech Desktop Cordless Comfort ili tako nekako, mislim da još i malo dulje nego Microsoftovu. Da bih pred koji mjesec prešao na onu prvu jeftinu mehaničku Metoo Zero X52. Iako sam veliki pobornik i zagovaratelj ergonomskih tipkovnica. Međutim, meni osobno je daleko ugodnije tipkati na mehaničkim prekidačima, tako da sam ipak, nakon niza godina rada na ergonomskim tipkovnicama, rekao "dosta!" i prešao na TKL mehaničku tipkovnicu za 150 kuna.

 

Još jedan je tu razlog, a to je što je TKL tipkovnica uža pa omogućava bolji položaj tijela kad se uz tipkovnicu koristi i miš.

 

Uglavnom, oni koji tipkaju stvarno puno, i to s deset prstiju, znaju cijeniti dobre (mehaničke) prekidače. Problem s membranskim prekidačima je drugačiji otpor prilikom pritiska (u smislu biciklizma to bi mi bila razlika između disk-kočnica i V-brakea s gumenim paknama ) te to što moraš pritisnuti tipku do kraja da bi bio siguran da je uhvatila. Kad tipkaš više desetaka ili čak stotina tisuća znakova mjesečno, onda ti se to "nakupi". To, naravno, ne znači da nema boljih i lošijih membranskih prekidača, a čak i prekidači na nekim tipkovnicama za prijenosnike znaju biti dosta upečatljivi. Ali mehanički prekidači su jednostavno viša liga za "tipkače".

7 godina
protjeran
offline
Re: Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight)
Mary Sue kaže...

 Ako ima raspored tipaka ISO, želim je odmah, pogotovo s plavim Cherryjevim prekidačima. Samo nikako da mi je netko kupi. :)

 

Na web-u nemaju nigdje navedeno da su na ISO 105, ali DE layout je ISO 105:

https://www.amazon.de/dp/B00KA4H8MO

 

Svidja?

 

O_O_O kaže...

Ne znam sto ste se svi uhvatili klepetusa, meni su tipkovnice sa membranom daleko ugodnije za tipkanje, a da ne spominjemo koliko su tise. Probao sam par mehanickih, ali nisam vidio razlog za toliki hype.

 

Iskreno, ovisi o membrane do membrane. Microsoft ima savrsene membrane - ako ih rastavis, vidjet ces kako su kreativno rijesili

problem sa prasinom - imas tri folije - gornja i donja imaju kontakte, a izmedju njih je srednja folija koja ima samo izrezan

kruzic gdje se kontakti moraju dotaknuti.

 

E sad - same membrane ne stvaraju nikakav spoj - i samim time je povecana kvaliteta.

Ono sto membrana zapravo radi je da pritisce foliju u tocki gdje se trebaju dvije folije dotaknuti.

Razmak izmedju njih je manji od 0.5mm, i kad pritisnes tipku - membrana dovoljno pritisne foliju da

se ostvari kontakt, koji je uvjek zabiljezen, ne smeta mu prasina, i traje godinama.

 

Jedini nedostatak tog dizajna je ako ti netko zalije tipkovnicu, i tekucina udje izmedju slojeva (a mora uci),

u 99% slucajeva ce ti stradati kontakti.

 

https://www.warrenasia.com/blog/how-to/fix-issue-with-microsoft-natural-ergonomic-4000-keyboard/

 

Mozes ovdje vidjeti kako je to izvedeno. Ako imas ghosting na toj tipkovnici, u 99% slucajeva imas vlagu u njoj,

bili od proljevanja, znoja, ili to sto radis u parnom kotlu/sauni.

 

Nakon odlicne Natural Ergonomic i Natural Comfort serije tipkovnice, Microsoft proizvodi Sculpt i Surface tipkovnice,

koje nisu nista drugo nego tipkovnice za laptope prepakirane u drugo kuciste. Nekom se svidja, meni osobno ne.

 

 

14 godina
offline
Re: Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight)
Mary Sue kaže...
Davor kaže...

 Koliko jeftino bi ti bilo prihvatljivo i dolazi li u obzir TKL model? Imali smo na testu Genesis Thor 300, jako fina tipkovnica za traženih ~370 kn, dostupna s Outemu Red i Blue switchevima: (...)

 Pisala sam u odgovarajućoj temi, međutim nitko me nije doživio ni pola posto. Jedini su uvjet plavi Cherryjevi prekidači i raspored ISO. Ne treba mi osvjetljenje tipaka, višemedijske tipke ionako mi samo smetaju itd. Nije da ću se žaliti ako tipkovnica ima osvjetljenje ili tipku za pojačavanje zvuka, no to mi u principu ne treba. Mogu živjeti i bez numeričkoga dijela. :)

Marice:

 

https://www.njuskalo.hr/tipkovnica-mis/das-keyboard-model-ultimate-oglas-21605963

 

 

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight)
Stric_Jura kaže...
Mary Sue kaže...
Davor kaže...

 Koliko jeftino bi ti bilo prihvatljivo i dolazi li u obzir TKL model? Imali smo na testu Genesis Thor 300, jako fina tipkovnica za traženih ~370 kn, dostupna s Outemu Red i Blue switchevima: (...)

 Pisala sam u odgovarajućoj temi, međutim nitko me nije doživio ni pola posto. Jedini su uvjet plavi Cherryjevi prekidači i raspored ISO. Ne treba mi osvjetljenje tipaka, višemedijske tipke ionako mi samo smetaju itd. Nije da ću se žaliti ako tipkovnica ima osvjetljenje ili tipku za pojačavanje zvuka, no to mi u principu ne treba. Mogu živjeti i bez numeričkoga dijela. :)

Marice:

 

https://www.njuskalo.hr/tipkovnica-mis/das-keyboard-model-ultimate-oglas-21605963

 

 

 

joj ovo je super. ko marica u kriv...

14 godina
offline
Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight) - Jo

Prostak jedan!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight)
O_O_O kaže...

Ne znam sto ste se svi uhvatili klepetusa, meni su tipkovnice sa membranom daleko ugodnije za tipkanje, a da ne spominjemo koliko su tise. Probao sam par mehanickih, ali nisam vidio razlog za toliki hype.

 

Postoji brdo razloga zašto se smatraju stepenicom iznad membranskih -

e sad, to što tebi ne leže ne znači nužno da su svi ostali u krivu 

Pitanje je koliko je relevantan uzorak tih par modela koje si isprobao.

 

"Tiho" je relativan pojam; mehanika ne znači nužno i glasno

jer ima svakakvih kombinacija i načina za utišavanje "buke"

(stavljam pod navodnike, mnogi vole specifičan tip zvuka kojim rezultira tipkanje).

 

Split your lungs with Blood and Thunder
7 godina
protjeran
offline
Re: Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight)
fler kaže...
O_O_O kaže...

Ne znam sto ste se svi uhvatili klepetusa, meni su tipkovnice sa membranom daleko ugodnije za tipkanje, a da ne spominjemo koliko su tise. Probao sam par mehanickih, ali nisam vidio razlog za toliki hype.

 

Postoji brdo razloga zašto se smatraju stepenicom iznad membranskih -

e sad, to što tebi ne leže ne znači nužno da su svi ostali u krivu 

Pitanje je koliko je relevantan uzorak tih par modela koje si isprobao.

 

"Tiho" je relativan pojam; mehanika ne znači nužno i glasno

jer ima svakakvih kombinacija i načina za utišavanje "buke"

(stavljam pod navodnike, mnogi vole specifičan tip zvuka kojim rezultira tipkanje).

 

 Sjecam se kad se nakon starih IBM tipkovnica pojavile prve sa membranama, ljudi su isto pricali. Naravno da ima prednosti, ali nisu toliko velike.

16 godina
offline
Re: Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight)
O_O_O kaže...
 Naravno da ima prednosti, ali nisu toliko velike.

 

Možemo se samo složiti da se ne slažemo.

Split your lungs with Blood and Thunder
12 godina
offline
Re: Ajazz Geek AK33 (Blue Switches, No Backlight)
Stric_Jura kaže...

Generalno ne, ali bi MORALI ponuditi tipkovnicu prilagođenu tržištu (zakon o zaštiti potrošača npr)...

 

 Dobar, strikane .

 

HrvaCka i zakon.

 

Oksimorn...

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice