AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

poruka: 55
|
čitano: 12.294
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico".
AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

a mislim što sad hoćete, meni je zamjenski remen za Garmin Fenix 5 od 350kn do 2500kn ako kupujem oriđiđi, te 10kn ako kupujem kinesko. Pa eto, svatko ima svoj buđet i želju. Osobi kojoj mjesečno nakon svih računa i hrane ostane 15,000kn na računu sigurno neće biti teško kupiti niti Hermes remen od 500 dolara. Dosta više s tim parama, igrom slučaja u Americi nemaju prosječnu neto plaću od 7,000kn nego 35,000kn pa eto... nije rvacka centar svita.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Čitam baš članak i nije mi jasna primjena za taj uređaj. Jel se to izbuši bušilicom i objesi mačku o rep?

Edit: vidim da svi pričaju o cijeni, pa zaključujem da taj proizvod ustvari pretendira biti nakit. Što je cijena veća, veći je i prestiž kad te netko vidi da to nosiš. U maloj hrvatskoj čak i veći ugled dobiješ s tim uređajem jer je skuplji nego u americi. Ako ga izbušiš s bušilicom ko geekovi s ifixit omašio si ceo fudbal, svrhe ovog proizvoda. Uz airtag mora ići i neki dragocijeni privjesak npr. od zlata ili srebra.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 14:21 (ccc2002).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
cek,cek, to su oni gps trackeri s alibabe za 2 dolara? ili bt tracker za 0.2 dolara? cijena za jedan komad,postarina besplatna, ak oces 10 komada ispod dolara odnosno ispod 10 centi...
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 11:41 (zlosobno).
 
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
#ZovemseZoranidolazimizRijeke

average salary brutto is 51000$...netto is around 41000$

41000/12=3416$
3416$*6,3kn=21500kn:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

ovo je prejeftino. mislim da bi taj air tag trebao bit bar 1000$ komad, kad već štedim nekupovanjem istog, da uštedim više

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

a mislim što sad hoćete, meni je zamjenski remen za Garmin Fenix 5 od 350kn do 2500kn ako kupujem oriđiđi, te 10kn ako kupujem kinesko. Pa eto, svatko ima svoj buđet i želju. Osobi kojoj mjesečno nakon svih računa i hrane ostane 15,000kn na računu sigurno neće biti teško kupiti niti Hermes remen od 500 dolara. Dosta više s tim parama, igrom slučaja u Americi nemaju prosječnu neto plaću od 7,000kn nego 35,000kn pa eto... nije rvacka centar svita.

 Nije to baš tako jednostavno. Vjerujem da ima puno ljudi s manjim primanjima od mene kojima bi lakše bilo kupiti taj privjesak nego meni, tj. ja ga nikad ne bi kupio. Dati ogromnu lovu za nešto tako banalno jednako je potpisivanju izjave "ja sam idiot". Postoje skupe stvari koje vrijede novca. Postoje i one koje možda ne vrijede onoliko koliko koštaju a ja ću ih ipak kupiti. Privjesak definitivno nije jedna od tih stvari.

14 godina
offline
AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

veli stara narodna:

 

dokle deca imaju penez i kramari buju tržili....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

Ako ne želiš Appleov imaš slično i od Samsunga

 

U startu sam razmišljao slično oko toga "što će mi takva glupost", no zapravo ima genijalna fora iza toga da je cijela mreža iOS uređaja ono što detektira lokaciju trackera. Prevedeno, ako kupiš na aliexpressu onaj za cent možeš ga detektirati tamo gdje sam dosežeš do njega čemu se upotrebljivost uvelike smanjuje, dok ovo detektira bilokoji iOS uređaj u blizini i javlja ti lokaciju. Budući da ključeve ne gubim (bar do sada) to mi nije zanimljivo, no zanimljivo mi je za ruksak i putnu torbu, pogotovo za onu koja se check-inira na avion (kad se bude opet jednom putovalo). Što se cijene tiče, za Amere je to sića, drugi je problem što mi živimo u "trećem svijetu" i da velik broj ljudi zapravo kupuje mobitel u rangu cijene tog malog "drekeca", no koliko sam vidio podatke o prednarudžbama bit će hit

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
I što ti vrijedi ta informacija da ti je putna torba završila na drugom letu, kad nemožeš ništa po tom pitanju i napravit. Čekati ćeš ko i svi drugi.

Uređaj služi za kurčenje jer imaš privjesak za ključeve na znak jabuke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 16:03 (ccc2002).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ccc2002 kaže...
I što ti vrijedi ta informacija da ti je putna torba završila na drugom letu, kad nemožeš ništa po tom pitanju i napravit. Čekati ćeš ko i svi drugi.

Uređaj služi za kurčenje jer imaš privjesak za ključeve na znak jabuke.

Pa baš je to stvar, da li ćeš čekati par sati jer je pretražuju po aerodromu ili jer je ostala na ishodištu. Ako si ikad ostao bez prtljage (a konkretno, zadnja 3 leta sa Lufthansom su mi bila takva) onda ti ta informacija već nešto znači. Što se tiče kurčenja, za to služe druge stvari, zlatni Maserati i slične pizdarije, Apple privjesak je stvarno jadan pokušaj kurčenja

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Već vidim, ti u avionu letiš, a iPhone javlja lokacija prtljage na zemlji. Psuješ sve po spisku cijelim putem.

A onda kad stigneš na odredište prijaviš nestanak prtljage

Oni će naprosto bit oduševljeni i mijenjati će cijeli protokol pronalaska prtljage samo zbog tvog AirTag gadgeta.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 17:25 (ccc2002).
12 godina
offline
AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

Tamo negdje 90-tih imao sam privjesak koji bi kad bi ti zviždnuo počeo svijetliti i beepati. Bio mi je zanimljiv dva dana a smatram ga praktičnijim od ovoga.

 
2 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Svaka roba ima svojeg kupca, a tvoje je pravo odlučiti da li je to za tebe ili nije. No, kažem, nakon prvotnog skepticizma sam malo pogledao kako funkcionira AirTags i stvar je zapravo kopija koncepta Tiles (možda bi ti oni bili zanimljiviji) samo sto za tiles moraš imati mrežu uredjaja sa njihovom aplikacijom, dok za ovo trebaš samo neki iPhone u blizini po čemu su u velikoj prednosti. Opet još jedna stvar koju nisu izmislili, ali za većinu tržišta praktički kao da nije ni postojala do sada i prodavat će ko vruće kifle
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Jesi kad ostao bez prljage na letu? Ako nisi znaci da nisi letio Lufthansom 😂
Uglavnom, kad ti se to desi onda ti takve stvari postanu zanimljive. Nije stvar da će netko radi tebe mijenjati protokol, ali bar ćeš znati na čemu si.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Iako nevidim primjenu za izgubljenu prtljagu, jer nemožeš ništa poduzeti ako znaš da ti je prtljaga izgubljena.

Vidim primjenu za krimose, privatne detektive, ljubomorne supružnike, paranoidne roditelje, samo ti zakače airtag za auto ili školsku torbu, ako imaš iphone i mogu te pratiti na mapi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 18:38 (ccc2002).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
southy kaže...
Svaka roba ima svojeg kupca, a tvoje je pravo odlučiti da li je to za tebe ili nije. No, kažem, nakon prvotnog skepticizma sam malo pogledao kako funkcionira AirTags i stvar je zapravo kopija koncepta Tiles (možda bi ti oni bili zanimljiviji) samo sto za tiles moraš imati mrežu uredjaja sa njihovom aplikacijom, dok za ovo trebaš samo neki iPhone u blizini po čemu su u velikoj prednosti. Opet još jedna stvar koju nisu izmislili, ali za većinu tržišta praktički kao da nije ni postojala do sada i prodavat će ko vruće kifle

 slazem se da svaka roba ima svojeg kupca i to se odnosi na sve appleove gadgete ili bilo što drugo

 

Ali za mene je previše, preskupo dati toliko love za to jer postoje drugi prioriteti

 

 

Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ccc2002 kaže...
Iako nevidim primjenu za izgubljenu prtljagu, jer nemožeš ništa poduzeti ako znaš da ti je prtljaga izgubljena.

Vidim primjenu za krimose, privatne detektive, ljubomorne supružnike, samo ti zakače airtag za auto, ako imaš iphone i mogu te pratiti na mapi.

 

kad budeš kupio motocikl ili bicikl pa ti ga ukradu onda ćeš patiti za time što nisi kupio govno od 30€ koje bi sakrio negdje duboku u mašinu i drugi dan fino poslao policiju na vrata kradljivcu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
A i to je možda primjena.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 9:56 (ccc2002).
7 godina
offline
AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

Moje cijelo vidjenje ovog gadgeta:

- cijena: nesto skuplja od konkurencije, ali ako uzmemo u obzir "mrezu" koju cine iPhonei u odnosu na konkurenciju tih extra par dolara i nije neki problem.

- cijena broj 2 - dodaci: tu se vec korisnici mucu i to dobro. Oridjidji kozni privjesak je cca 45 dolara, a Hermesov 450 dolara. Medjutim Kinezi su cudo i daju se nabaviti kopije i Hermesa i Appleovog koznog privjeska za 4-5 dolara.

- korisnost: ovo je od slucaja do slucaja. Ja sam mislio nabaviti jednostavniji Bluetooth privjesak jer sam nekada znao zaboraviti kljuc u uredu pa onda dodjem doma i moram nazad. Ovo mi pokriva taj slucaj i u slucaju da izgubim

kljuceve sto na srecu do sada nisam imao problema. Zatim ljudi koji imaju macke koje idu vani ovo mogu zakaciti na njihove ogrlice za laksi pronalazak. Ovo bi mi osobno ustedilo poprilicnu kolicinu stresa kad se jedna od macaka nije vracala 5-6 dana doma. Kolega je rekao slucaj za prtljagu koji mi se isto cini kao dobar kandidat za ovaj gadget. 

- busenje: osobno bih radije dao Kinezima 5 dolara nego busio rupe, ali svakome svoje veselje

 

I neki zakljucak. Spominjalo se kako odredjenim ljudima ovo ne vrijedi. Meni vrijedi jer cu konacno imati vise mira jer cu znati gdje mi se macke nalaze, a ionako ovdje 90% ljudi ima iPhone tako da ce mreza biti dobro pokrivena. Kao sto rekoh prije, sve ovisi od slucaja do slucaja i naravno da ce netko naci ovaj proizvod korisnim, dok ce nekome biti beskoristan i jedni i drugi su u pravu. Medjutim s obzirom da je ovo Apple proizvod naravno da ce biti ljudi kojima ne mozes dokazati korisnost ovog proizvoda da ne znam kakve argumente prostres pred njih, za njih ce ovo vjecno biti beskorisno samo zato jer ima jabuku na sebi.

 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Ovo s mačkama je dobra sprdačina,

Ali zamisli situaciju, netko pusti čopor mačaka ili treniranih pasa s AirTagom ili boljim sustavom, da snime okolinu. Ili neprijateljski teritorij.

To je budućnost, Internet of Pets (IoP) , a ne IoT

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 19:54 (ccc2002).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
BlueMax kaže...

Tamo negdje 90-tih imao sam privjesak koji bi kad bi ti zviždnuo počeo svijetliti i beepati. Bio mi je zanimljiv dva dana a smatram ga praktičnijim od ovoga.

Dvije opaske kolega; 

• prva; ta vaša sa početka 90ih igračka očekivala je da "ju vi pronađete" i fićukate tko zna koliko sati prije dok niste napiknuli poziciju, 

• druga; ovdje ste informirani putem aplikacije, i otprilike se može navoditi skroz do nje, u potpunoj tišini, uz vrlo neznatno truda. 

Dok budem trebao, možda i piknem kojeg, ako ništa zbog foto opreme, za koju su ju BTW i primarno spominjali, nešto u takvom kontekstu! 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ccc2002 kaže...
Ovo s mačkama je dobra sprdačina,

 Mozda je tebi sprdacina, ali ja sam ozbiljan. 

Svatko tko ima ili je imao ljubimca koji je odlutao ce znati o cemu pricam. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Pse već čipiraju ali nemaju odašiljače. Moglo bi im se stavit u nekakvu zaštitnu torbicu da nose mobitel. Ako mislite da je ovo okrutno, u pravu ste, a sad razmislite o sebi tko vam je dao i zašto vam je dao da nosite mobitele .

Mačke su malo lukavije, ne mogu nositi torbicu i njih ćeš teže kontrolirati, mislim da kad odlutaju se ne kreću među ljudima.
Ali možeš probati s AirTag ogrlicom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 22:05 (ccc2002).
12 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ATJLučko kaže...
BlueMax kaže...

Tamo negdje 90-tih imao sam privjesak koji bi kad bi ti zviždnuo počeo svijetliti i beepati. Bio mi je zanimljiv dva dana a smatram ga praktičnijim od ovoga.

Dvije opaske kolega; 

• prva; ta vaša sa početka 90ih igračka očekivala je da "ju vi pronađete" i fićukate tko zna koliko sati prije dok niste napiknuli poziciju, 

• druga; ovdje ste informirani putem aplikacije, i otprilike se može navoditi skroz do nje, u potpunoj tišini, uz vrlo neznatno truda. 

Dok budem trebao, možda i piknem kojeg, ako ništa zbog foto opreme, za koju su ju BTW i primarno spominjali, nešto u takvom kontekstu! 

 Opske na opaske:

 

- ta stvar je koštala nešto tipa 10kn

- za korištenje nisi trebao mobitel

- davala je zvučni i svjetlosni signal pa si je u sekundi mogao pronači, čak i ako si gluh ili slijep.

- godina je bila..neka ratna

- danas postoje GPS lokatori kod kojih nisi ovisan o tome ima li u 10m od stvari koje tražiš netko s iOS uređajem

- ovo je u apsolutnoj suprotnosti s Appleovim pričama (lažima) o osobnim mobitelima koji ne šalju nikakve podatke osim onih koje korisnik želi slati

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Slažem se uglavnom sa svime, ali ne kužim od koje je to konkurencije skuplji, Samsung je 30$, Tiles ima za 25$, no to je ‘light’ varijanta, konkurent AirTagsu je 35$.
Primjene su brojne, a postoje i sistemi protiv praćenja i ako ti netko ubaci Tag da te prati sustav te upozorava. Moram priznati da su pokupili sve dobro od Tilesa i dodali par svojih dobrih featurea tako da opet imaju novi hit proizvod
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
GPS locator? 😂 Jesi ga kad koristio? Najjeftiniji modeli koje sam viđao su cca 100 EUR, ako hoćeš nešto da nije zadnji srot barem 150 ti ne gine, dodatno treba ti SIM kartica, bateriju treba svako malo puniti, vjerojatno sam zaboravio nekoliko stvari spomenuti na koje sam naišao sa njima.
Podaci koji se šalju o AirTagovima su kodirani i postavili su sustav kako demonstrirati da se ne prikupljaju podaci o korisniku. A svi koji žele prikupljati podatke to rade bez takvih gadgeta i mislim da ti je argument proizašao iz kombinacije nerazumijevanja ovog sustava i zelje za dokazivanjem teorije kako ‘Apple sucks’. Da je koncept Tilesa opisan i da ga se komentira mislim da bi većina koja ima negativne komentare pričala drugačiju priču. Gledao sam usporedbe sa Tiles i Samsungom i moram priznati da su sva 3 sustava odlična, najveća mana Tilesa je da kod nas to nitko ne koristi pa neće ni imati aplikaciju tako da radi toga nema smisla. Samsungovo rješenje ne radi sa svim Androidima nego samo Samsungom i to koliko sam shvatio samo odredjenim modelima dok Apple ima zapravo mrežu od milijardu aktivnih uredjaja koji su beaconi za AirTags. Kad se malo smiri prvi val navale naručujem 4-pack, privjesak mi čak i ne treba jer uglavnom mi idu u kovčeg, ruksak, torbu, eventualno jedan na ključeve, sva sreća da Kinezi rade to za siću.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
11 godina
offline
AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

Ako sam dobro shvatio, Apple bi koristio moj iPhone (da ga imam) da javi da sam ja u blizini nekog AirTaga vlasniku toga AirTaga. Dakle ne samo da me Apple prati nego to još javlja i drugm ljudima.

 

I sve to bez mog odobrenja. Ili mu ja moram dati dozvolu za sve te pizdarije? A ako treba dozvolu, a ja mu je ne dam, je li i onda AirTag tako dobro funcionira? 

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 23:05 (markoBT).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ccc2002 kaže...
Iako nevidim primjenu za izgubljenu prtljagu, jer nemožeš ništa poduzeti ako znaš da ti je prtljaga izgubljena.

Vidim primjenu za krimose, privatne detektive, ljubomorne supružnike, paranoidne roditelje, samo ti zakače airtag za auto ili školsku torbu, ako imaš iphone i mogu te pratiti na mapi.

 Nije li to još najbolje za sigurnosni lokator za bicikl ? Naravno ne sa hermesovim privjeskom gdje visi da ga svatko vidi.

2 godine
protjeran
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
tokyu kaže...
ccc2002 kaže...
Ovo s mačkama je dobra sprdačina,

 Mozda je tebi sprdacina, ali ja sam ozbiljan. 

Svatko tko ima ili je imao ljubimca koji je odlutao ce znati o cemu pricam. 

 Mislim da "objesis" kolega na mačku cijeli paket

 uzalud ti to uzevsi u obzir domet tog smijesnog proizvoda

 i mogucnost macke. Govorim to kao vlasnik 3 macke,

 ako je macka u kuci/stanu donekle ima smisla ako imas

 dvoriste poput mojeg, a macke konstantno lutaju uzaludan

 proizvod, odnosno beskoristan mi je kako god okrenem.

 ali ne sumnjam da ce naci svoje kupce u najgorem slucaju

 jer je jabuka na njemu. :)

 

16 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
markoBT kaže...

Ako sam dobro shvatio, Apple bi koristio moj iPhone (da ga imam) da javi da sam ja u blizini nekog AirTaga vlasniku toga AirTaga. Dakle ne samo da me Apple prati nego to još javlja i drugm ljudima.

 

I sve to bez mog odobrenja. Ili mu ja moram dati dozvolu za sve te pizdarije? A ako treba dozvolu, a ja mu je ne dam, je li i onda AirTag tako dobro funcionira? 

Javlja vlasniku AirTaga, gdje je AirTag, ne javlja tko je kraj njega.

iPhone koji prijavljuje tag, to radi anonimno, tako da se ne zna da si to ti. A da i ne radi anonimno, brzo će se otkriti.

Mislim da ti mora biti enablean "Find My" na iPhoneu, da bi tvoj iphone prijavljivao druge AirTagove

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice