Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

poruka: 22
|
čitano: 10.517
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik".
14 godina
neaktivan
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

Jel koristi ko ovo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

Uopće ne kužim kome sve to trebaju te digitalne usluge. Kakav je to problem plaćati s karticama? Što može biti jednostavnije od toga? Imam osjećaj da je to neko pomodarstvo, da sve treba ići na digitalno pa sad ajmo čim više gluposti izdigitalizirati. 

 
10 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik
guslac kaže...

Uopće ne kužim kome sve to trebaju te digitalne usluge. Kakav je to problem plaćati s karticama? Što može biti jednostavnije od toga? Imam osjećaj da je to neko pomodarstvo, da sve treba ići na digitalno pa sad ajmo čim više gluposti izdigitalizirati. 

 

Da, ispada da ljudi vise po dućanima svakih 5 minuta.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
online
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

A ovo sada ide svak ce izbacit neki svoj pokusaj (i domaci i strani) za koju godinu se to filtrira ostanu 2-3 najkompletnija ili najpopularnija ili stagod i oni postani standard i to je to. Virujem da cemo u tom nizu naic na dosta poluproizvoda al to tako ide

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik
guslac kaže...

Uopće ne kužim kome sve to trebaju te digitalne usluge. Kakav je to problem plaćati s karticama? Što može biti jednostavnije od toga? Imam osjećaj da je to neko pomodarstvo, da sve treba ići na digitalno pa sad ajmo čim više gluposti izdigitalizirati. 

 Odmah iz uvoda piše:

 

služi za jednostavno prebacivanje novca među korisnicima, ali i za plaćanje računa skeniranjem crtičnih kodova, nadoplatu ENC računa, kao i nadoplatu bonova za mobilne telefone, a čak i bonova za Playstation te plaćanja drugih usluga…

 

Eto kome treba. 

Fino sjediš u stanu, platiš što trebaš i ne moraš ni ići po karticu iz novčanika. Što ima jednostavnije od toga?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik
Mobilno bankarstvo?
15 godina
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik
peroko kaže...

Jel koristi ko ovo?

 

Da, iz razloga trenutne isplate dobitka na kladionici, prebacim na to i podignem u PBZ koju imam na minutu od stana, inače treba čekati isplatu....

13 godina
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik
Pero Dinamit kaže...
guslac kaže...

Uopće ne kužim kome sve to trebaju te digitalne usluge. Kakav je to problem plaćati s karticama? Što može biti jednostavnije od toga? Imam osjećaj da je to neko pomodarstvo, da sve treba ići na digitalno pa sad ajmo čim više gluposti izdigitalizirati. 

 Odmah iz uvoda piše:

 

služi za jednostavno prebacivanje novca među korisnicima, ali i za plaćanje računa skeniranjem crtičnih kodova, nadoplatu ENC računa, kao i nadoplatu bonova za mobilne telefone, a čak i bonova za Playstation te plaćanja drugih usluga…

 

Eto kome treba. 

Fino sjediš u stanu, platiš što trebaš i ne moraš ni ići po karticu iz novčanika. Što ima jednostavnije od toga?

 Pa to možeš i s aplikacijama internet bankarstva praktički svake banke, a ja recimo to radim s m-pošta aplikacijom. plaćam račune u hr s karticom izdanom u Sloveniji.

15 godina
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

Ma imaš pravo.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

Zašto je na slikama na engleskom jeziku?

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

Aircash glupost na kvadrat!

 

Znaci nisu dovoljne kreditne i kripto kartice, nego dolazimo do toga da preuzmemo taj aircash i onda punimo sa nekim bonovima na tisku i sa kreditinim karticama? Smjesno!

 

Amo dalje,

facebook: preko 6500 lajkova, a post lajka 5-15 ljudi.

google reviews: tu vidimo da je aplikacija stara preko godinu dana

google play: 972 recenzije

app store: 3 recenzije  (jaaako cudno)

 

provizije: deposit 0%, send 1%, withdraw 4% 

 

ps: Kao da u nas nema placanje internet bankarstvom gdje ti uzme 0 ili 1kn za placanje racuna, ali ne idemo se zahebavati s ovim aplikacijama.

 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik
Kolacic kaže...
Mobilno bankarstvo?

Upravo tako. Mislim da je jedna aplikacija za mobilno bankarstvo dovoljna da pokrije sve navedeno, osim eventualno neka specifična plaćanja. Plus, na mobilnom bankarstvu je većina usluga (ovisi o paketu) besplatna ili bar jeftinija nego na ovakvim aplikacijama.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 14:18 (southy).
15 godina
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik
guslac kaže...

Uopće ne kužim kome sve to trebaju te digitalne usluge. Kakav je to problem plaćati s karticama? Što može biti jednostavnije od toga? Imam osjećaj da je to neko pomodarstvo, da sve treba ići na digitalno pa sad ajmo čim više gluposti izdigitalizirati. 

 

Pa nije možda problem plaćati karticama.

Recimo, htio sam google pay. Zašto? Pa ponegdje otvoriš na mobu web trgovinu i umjesto da moraš ukucavati broj kartice i otvoriti token na mobitelu i onda prepisati otp... ali ne moraš jer ima google pay gumb i samo stisneš google pay gumb ne izlazeći iz browsera i plaćeno. Gotovo.

Zato sam uzeo revolut jer nije bilo drugih opcija u Hrvatskoj ili nisam znao tada za njih.

Već sam imao RBA karticu na mobitelu i naučio se plaćati u dućanima mobitelom pa sam se samo prebacio na revolut i google pay. Zašto? Pa bez razloga. Ne moram, ali ako čekam u redu možda gledam email ili whatapp ili što god i sredstvo plaćanja mi je već u ruci. Radi.

Je le svejedno? Baš i nije. Revolut mi razbije sve troškove i kaže mi koliko sam trošio na gorivo, na hranu, na lijekove što god. Znam da neke banke to imaju, moja RBA tada nije imala.

I još je bolje što mi odmah skine s računa. Ne razumijem zašto naše banke inzistiraju da ti pokažu stanje računa i onda rezerviran iznos pa je pravo stanje u biti razlika ta dva. Želim znati koliko mi je preostalo. Revolut mi to kaže. Ako se neka transakcija stornira onda se ne smanji rezervioran iznos nego se poveća stanje.

Meni je bolje. I ja sam govorio čemu to, a našao se da koristim skoro isključivo Revolut na mobitelu. Odem u ADM i oni imaju povoljnije na VISA kartice. Prebacim na mobitelu s master na visu i eto jeftinije je.

E da, virtualne kartice. Uzmeš probni mjesec nečega i ne moraš brionuti da će ti nešto automatski naplatiti. Baciš virtualnu karticu i uzmeš novu. Cool.

E, a zaključavanje onine plaćanja? Na mobu onemogućiš online plaćanje. Ili onemogućiš lokaciju pa ako si izgubio mobitel ili fizičku karticu imaš na drugom mobitelu aplikaciju i onemogućiš plaćanje ili uključiš da lokacija mobitela mora biti blizu POS-a inače je odbijeno... toliko nekih mogućnosti...

Ne znaš da ti je loše dok ne probaš bolje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 17:16 (Mandor).
15 godina
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

to je "baš za mene": keš koji mi je na raspolaganju poetski se može usporediti sa zrakom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
6 godina
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

Dakle, 2023 - instalirao app jer frendu trebale pare i hoce ovo govno...

 

Ime prezime, buttplug, verifikacija...

 

Kazem, jebes ovo... jos jedan app koji trazi svakakva govna (ok, kyc, kuzim...)... idem ja preko poste poslati...

 

Trazim "delete my accout" - NEMA. Gledam FAQ - NEMA... Moras im mail poslati...

 

KAKO JE OVO UOPCE LEGALNO! G O V N O od aplikacije i poslovnog modela in general!

 

 

Edit 1: Na telefon se NE JAVLJAJU

Edit 2: Nazvali

Edit 3: Poslali i mail (nice) - Odabirom na odjavu se brišu podaci sukladno EU/HR

 

Ako je ovome istina povlacim gore navedeno, iako, trebali su barem obijasniti da odjava=brisanje. Poslao sam im mail sa upitom da mi daju moje podatke te koji je rok za brisanje pa kada dobijem vidim sto sve sakupljaju / koji je rok pa postam info tu.

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2023 14:07 (VladRi).
 
0 3 hvala 0
3 godine
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

Pozdrav svima,Jučer sam kupio aircash karticu, napunio si na app 25e, napravio par transakcija,i htio sam linkat karticu na paypal nisam mogao, pokusao sam onda ic kupit nešto sa karticom kartica odbijena iako ima salda na njoj, zovem korisničku podršku kažu da će moj zahtjev prosljedit kolegama na daljinu provjeru,e sad da vas pitam jel postoji mogućnost da je kartica blokirana? I dal oni tu blokadu maknu ili šta? Jer mi je potrebna kad naručujem nešto iz vana,dal je netko imao sličnu situaciju i jesu mu ponovo omogućili kupovinu sa karticom?...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik
D30102 kaže...

Pozdrav svima,Jučer sam kupio aircash karticu, napunio si na app 25e, napravio par transakcija,i htio sam linkat karticu na paypal nisam mogao, pokusao sam onda ic kupit nešto sa karticom kartica odbijena iako ima salda na njoj, zovem korisničku podršku kažu da će moj zahtjev prosljedit kolegama na daljinu provjeru,e sad da vas pitam jel postoji mogućnost da je kartica blokirana? I dal oni tu blokadu maknu ili šta? Jer mi je potrebna kad naručujem nešto iz vana,dal je netko imao sličnu situaciju i jesu mu ponovo omogućili kupovinu sa karticom?...

 Odi na kiosk i probaj platiti neku sitnicu ali ne beskontakno - već da ti ju ugura u POS aparat pa autoriziraj pinom..... Jel ti prošlo i jedno plaćanje?

14 godina
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik
D30102 kaže...

Pozdrav svima,Jučer sam kupio aircash karticu, napunio si na app 25e, napravio par transakcija,i htio sam linkat karticu na paypal nisam mogao, pokusao sam onda ic kupit nešto sa karticom kartica odbijena iako ima salda na njoj, zovem korisničku podršku kažu da će moj zahtjev prosljedit kolegama na daljinu provjeru,e sad da vas pitam jel postoji mogućnost da je kartica blokirana? I dal oni tu blokadu maknu ili šta? Jer mi je potrebna kad naručujem nešto iz vana,dal je netko imao sličnu situaciju i jesu mu ponovo omogućili kupovinu sa karticom?...

 na jedan aircash račun možeš linkati više kartica. Ako ti se ne da čekati odeš i kupiš još jednu karticu i povežeš ju na account. Doduše bilo bi poželjno prvo saznati zašto ti je kartica blokirana kako ti se ne bi dogodilo isto.

10 godina
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

 

Svako navikavanje na novu tehnologiju donosi bol, otpor, njekanje, jakunjanje,....

Međutim, treba vidjeti i sjetiti se dolaska mobitela među široke slojeve.

Od prvobitnog odbijanja i zgražanja, do svekoliog prihvaćanja.

 

Tak' i sa digitalnim voletima.

 

Opustite se. Polako. Tehnologija je tu da nam olakša život.

Samo to neki ne prihvačaju. Treba ćuti kako dolaze "raspoloženi" korisnici starije generacije do korisničke službe uživo, 

te kada počne okrivljavanje svega i svačega, sem osobne pogreške.

 

Dajte si truda, prilagodiite se i budite dobrog rasploženja.

dzg
Moj PC  
0 3 hvala 0
3 godine
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

@stiffler13 5 transakcija sam uspio napraviti i od tada ništa više..

 

@jozef ako mi ne odbloliraju svakak budem isao kupit novu samo da vidim zbog cega je blokirana trenutna. Hvala obojci👍

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

Aircash i Google Wallet do sada nije bilo moguće povezati. Zna li tko, ima li napretka po tom pitanju? Pričalo se početkom godine da će povezivanje s G Walletom biti uskoro odobreno, ali pokušavam i još ništa od toga.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Aircash – prvi hrvatski digitalni novčanik

Ja sam ih pitala nedavno, rekli su da je ta opcija službeno u razvoju i trebalo bi biti uskoro.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice