Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetske ve

poruka: 23
|
čitano: 6.251
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetske ve".
13 godina
offline
Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetske ve

Alaj cemo se proslavit sa teoretskih 4Mbit/s u teoriji, 512kbit/s u stvarnosti <3

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
Antonic kaže...

Alaj cemo se proslavit sa teoretskih 4Mbit/s u teoriji, 512kbit/s u stvarnosti <3

 zašto ne probaš 4G?

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk

Odi do mora i pokušaj surfati na 4G. Tamo za vrijeme sezone mobilnog interneta de facto nema. Jedva dobiješ 500 kb/s ako i toliko; jedino vrijeme kad možeš normalno surfati je kasno navečer i rano ujutro. Preko dana možeš zaboraviti na isto...

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2021 10:33 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
koliko geja je ovo u rvatistanu? 4? 5?
 
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
mogu samo potvrditi
14 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
Marko :D kaže...

Odi do mora i pokušaj surfati na 4G. Tamo za vrijeme sezone mobilnog interneta de facto nema. Jedva dobiješ 500 kb/s ako i toliko; jedino vrijeme kad možeš normalno surfati je kasno navečer i rano ujutro. Preko dana možeš zaboraviti na isto...

 Istina, 4G je katastrofalan. Veće brzine postigneš na 3G

6 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
Najbolji način provjere turističke sezone po danima je brzina...očito danas oko mene nema turista
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
u jebate ko da je 5. mjrsec😅
6 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
Kad ima turista onda se rezultat podjeli sa 3-4-5:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetske ve

na kontinentu druga priča

nemam za potpis
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
livas kaže...
koliko geja je ovo u rvatistanu? 4? 5?

 koji internet?

nemam za potpis
3 godine
neaktivan
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
tcom mobilni internet. telemach pretplata mi uopće ne radi odnosno nije upotrebljiv mobilni internet pa koristim tcom na bonove ali sada u periodu od 01.08 - 20.08 preko dana dobijem 3mbps a tek iza 24:00-01:00 naraste iznad 20-30mbps pa do nekakvih 8 ujutro kada opet pada
14 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
livas kaže...
tcom mobilni internet. telemach pretplata mi uopće ne radi odnosno nije upotrebljiv mobilni internet pa koristim tcom na bonove ali sada u periodu od 01.08 - 20.08 preko dana dobijem 3mbps a tek iza 24:00-01:00 naraste iznad 20-30mbps pa do nekakvih 8 ujutro kada opet pada

 Preko čega se spajaš? Ako trenutno nemaš LTE+ (CA - router zbraja više dosupnih frekvencija mobilnog operatora), mogao bi dobiti 3 puta veću brzinu. Kod mene to izgleda 800 + 1800 + 2100 (HT). Naravno, u tom slučaju trebaš nešto bolji ruter:

 

https://www.satshop.fi/huawei-b818.html

 

Ovdje možeš provjeriti dostupne odašiljače i frekvencije na tvom području:

https://www.cellmapper.net/

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 12:46 (tenac).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
preko pristupne točke na mobitelu. bacit ću oko na taj ruter. da li je moguće dobiti više od 60mbps sa takvim ruterom?
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 12:45 (livas).
14 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
livas kaže...
preko pristupne točke na mobitelu. bacit ću oko na taj ruter. da li je moguće dobiti više od 60mbps sa takvim ruterom?

Sve ovisi o zagušenosti bazne stanice. Teoretski je moguće dobiti brzine da boli glava. Kakav mobitel imaš pa provjerim?

nemam za potpis
3 godine
neaktivan
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
mate 20 pro
14 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
livas kaže...
mate 20 pro

 Bojim se da je bazna stanica zagušena jer ovaj mobitel ima CA. Pronađi na ovom webu najbližu baznu stanicu i izmjeri brzinu na lokaciji blizu nje: https://www.cellmapper.net/ . Ako je situacija bolja, možda se nešto da napraviti boljim ruterom i logaritamskim antenama.

nemam za potpis
3 godine
neaktivan
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
ovako to izgleda. ja sam blizu ove crvene šta piše da je unverified
14 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
livas kaže...
ovako to izgleda. ja sam blizu ove crvene šta piše da je unverified

 Ne izgleda obečavajuće. Jesu sve 3 frekvencije, al izgleda da toranj pokriva veliko područje. Imaš i soluciju da pitaš HT koja su mjerenja brzine na tom području. Znaju doći i do kuće i tamo mjeriti pa vidiš kakva je situacija. 

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk

Proba sam i to. Ovo je rijec o fixnoj vezi (bakrene parice). Pokusa sam i sa mobilnim, kupija kvalitetan router i brzine idu do 20. Problem je sta u sezoni dode do zagusenja pa padaju ispod 1. Propusnost na baznim stanicama (pretpostavljam?) je vrlo ogranicena i neprilagodena litnjim guzvama.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
14 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
Antonic kaže...

Proba sam i to. Ovo je rijec o fixnoj vezi (bakrene parice). Pokusa sam i sa mobilnim, kupija kvalitetan router i brzine idu do 20. Problem je sta u sezoni dode do zagusenja pa padaju ispod 1. Propusnost na baznim stanicama (pretpostavljam?) je vrlo ogranicena i neprilagodena litnjim guzvama.

Za bakar bi ti trebali umanjiti cijenu. Ako se ne varam, dužni su isporučiti najmanje 50% brzine paketa (znači 2 mbita/s), a u protivnom umanjiti cijenu

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk

Ne znam sta da ti kazem. Razgovarat sa korisnickom podrskom je totalni mazohizam. Pricaju mi kako je kod njih sve ok, kako je to do nas radi racunala na kojem testiramo i jos sto cuda i opravdanja sam cuja. Probali smo se i prebacit na druge operatere, ali buduci da je ista infrastruktura rezultat je isti ili losiji. Mobilni internet funkcionira zimi barem. Ali, po temi o kojoj se pocelo pricat, brzini interneta - vazna je sezona, lito. Tada sve ide nizbrdo...

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
14 godina
offline
Re: Airbnb će omogućiti provjeru brzine internetsk
Antonic kaže...

Ne znam sta da ti kazem. Razgovarat sa korisnickom podrskom je totalni mazohizam. Pricaju mi kako je kod njih sve ok, kako je to do nas radi racunala na kojem testiramo i jos sto cuda i opravdanja sam cuja. Probali smo se i prebacit na druge operatere, ali buduci da je ista infrastruktura rezultat je isti ili losiji. Mobilni internet funkcionira zimi barem. Ali, po temi o kojoj se pocelo pricat, brzini interneta - vazna je sezona, lito. Tada sve ide nizbrdo...

Računalo treba spojiti LAN kabelom na ruter i izmjerit alatom koji se zove HAKOMetar, a ako i dalje ne priznaju problem, prijavit ih Hakomu. Na taj način ćeš ih natjerati da priznaju problem, a ako neće, natjerat će ih Hakom.

https://www.hakom.hr/hr/hakometar/132

nemam za potpis
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice