AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotografsk

poruka: 16
|
čitano: 5.600
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotografsk".
16 godina
online
AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotografsk

Ludilo!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
offline
AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotografsk

Krelac a ne fotograf

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2023 23:58 (Boris grozni).
Moj PC  
2 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotogr
Boris grozni kaže...

Krelac a ne fotograf

 Objasni molim te

3 godine
offline
Re: AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotogr
Kaj se uopce imas prijavljivati s fejk fotkama, ja bi mu dozivotno zabranio bilo kakve foto prijave.
Moj PC  
4 5 hvala 0
7 godina
online
Re: AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotogr

Čudan neki svijet...

Prvo transićima daju da se natječu u ženskom sportu, sad još budu dopuštali AI na fotografskom natjecanju premda ne udovoljava ni osnovnom uvjetu - da je uopće fotografija 

Idem se ubit.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2023 9:58 (fer-de-lance).
12 godina
offline
AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotografsk

a ovu su diskvalificirali jer je kao prikrivena reklama za kravate u obliku teleskopa koje ne postoje i umjetno je dodana. Kravata Croata Teleskop "Crotele" uopće nije brand niti kickstarter.

 
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotogr
Boris grozni kaže...
Kaj se uopce imas prijavljivati s fejk fotkama, ja bi mu dozivotno zabranio bilo kakve foto prijave.

 bolje da se on prijavio i upozorio što se može dogoditi, nego da u idućim natjecanjima kasnije otkrivamo skandale ili da ih zataškavaju od sramote

bar ih je nabrzaka naučio pameti, što je obično nemoguće s prdonjama koji bi se kleli u vlastitu mater da se njima nemere ništa takvog podvaliti

uostalom, nitko nije odapeo od ove 'terorističke' akcije, tako da ne vidim potrebe za tolikom dramom

7 godina
online
Re: AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotogr

Ili ono drugo - netko tko je znao zaprijetio da će ga cinkat pa se sad pravi blesav...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotogr
fer-de-lance kaže...

Ili ono drugo - netko tko je znao zaprijetio da će ga cinkat pa se sad pravi blesav...

 

 -vjerojatnije.. tj dok se prijavljuješ lako je proći (kontrolu), bilo čega, npr doping u sportu ili fejk u natječaju (originala, plagijat i sl.).. no kad osvojiš neko mjesto, tad ide kontrola.. i ako osoba tad postane 'poštena' pitanje je stvarno ili ... i bez potrebe da netko cinka.

-s druge strane, osoba ako je to željela, ako je to njen cilj, dobiti 5min slave, probiti se iz mase.. to je ostvareno, u ratu-ljubavi.. i bizu-novcu je sve dozvoljeno, osim kad te uhvate :) a tko prizna je kriv, tko ne prizna nakon dovoljno otezanja pravosudnog postupka ostane nevin itd. (tražiti pod postulat, sanader-todorić i co ..).

-tak da sve ostane na razlozima koje neka osoba ima, cilj, .. probiti se ili novac, nagrada, sve do maradonine zlatne ruke..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotografsk

AI generirane fotografije, mogu pomoći kod kampanja poput, spriječavanja nasilja nad osobama.

 

Naime, nitko ih ne može stigmatizirati zbog javnoga istupa i time pogoršati njihovo mentalno zdravlje.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotografsk

Umjetnost nije sport da su potrebna natjecanja...

 

De, koji je najbolji gitarist današnjice... 

Nađemo se nas 100, neki sviraju blues , neki jazz, neki funk, neki rock, neki sve smiksano... i koji je najbolji, mislim...

Nije to utrka na 100metara s preponama...

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2023 13:10 (Zaporožac).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotogr
Ti Borise kao da nisi pročitao tekst prije komentiranja. Piše ti da je njegova namjera bila da upozori na tu opasnost i dokazao je osvojenim prvim mjestom da je dobro da je to napravio. Pročitaj tekst prije komentiranja, inače ispadaš bedak.
15 godina
offline
AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotografsk

ako je ova c/b ilustracija napisa "ta" fotografija, s nekoliko kilometara udaljenosti, za vedra dana, vidi se kako je nastala umjetnim uzgojem pa se tu nema što "priznati" ili posipavati pepelom. ti njihovi sustavi će još puno žganaca morati progutati prije nego što to bude poput onoga: eo vam iza zavjese steinway i kurzweil (ili yamaha) pa vi pogodite koji je koji, na osnovi zvuka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2023 17:41 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotogr
dd.inc kaže...
Ti Borise kao da nisi pročitao tekst prije komentiranja. Piše ti da je njegova namjera bila da upozori na tu opasnost i dokazao je osvojenim prvim mjestom da je dobro da je to napravio. Pročitaj tekst prije komentiranja, inače ispadaš bedak.

 -točno, to kaže text, tj prenosi što kaže osoba.. pri čemu on to 'kaže' dok činjenice-razloge možemo nagađati ili vjerovati mu, .. ili možda i sarkastično-cinično, a zašto bi vjerovali onome što lik kaže?

-tj kad imaš neki natječaj, imaš i pravila, dok je jedno od njih i izjava-potpis (kao i odgovornost) za točnost navedenog, da si autor, itd.. .. (sve je dovoljno aktulano od prošlogodišnje afere s kunom-likom na natječaju hnb-a).. tako da je osoba, svjesno barem taj propis-uvjet prekršio, a zašto iznosi 'istinu' .. možda je točno to što kaže, a možda jer je svjestan da pobjednik mora proći provjeru, verifikaciju, .. i da postoji vrlo velika šansa da se to otkrije, tj tad ako je to radio s tom namjerom, tad je to promišljeno 'poštenje'.. ili čisto idilično isključivo ili-ili.. ili si pošten ili nisi, ne malo-na-pola.. ili siva zona.

-postoji li prevara? kakve veze tad ima što sad iznosi istinu? kakve veze sad ima što svi znaju za zlatnu ruku maradone? lik je pobijedio, ostvario jedan od mogućih ciljeva a možda je stvarno istina i to što kaže, da je to napravio samo da pokaže problem.. pa mi sad pada na pamet, recimo opljačkati banku, ubiti par ljudi.. onako, pokazati opasnosti-mogućnosti i reći, nisam ja to napravio iz loših nego dobrih namjera.. pri čemu bi to možda bila istina (a možda ne)... kao i to da ni dobre namjere nisu 'dovoljne' tj njima je popločan put u raj pakao.. kažu (indokrtrinirani bibliočitači..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
protjeran
offline
AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotografsk

U danasnjoj fotografiji, toliko je filtera da ni pomocu trikova ne mozes pogodit kako izgleda RAW fajl nakon sto vidis JPG. Po meni, to nije fotografija. Fotografija je kada uhvatis fotoaparatom trenutak i/ili pojavu tako da se ono sto zelis pokazati istice kadrom, otvorom blende, bojom i/ili kontrastom. Slazem se da se to jos moze dotjerati ali da manipulacija ne smije biti previse agresivna i da mora biti primijenjena na cijelu sliku a ne samo na jedan njen dio.

 

Ovo sto fotografi danas rade je 99% Fotoshop a 1% sam akt slikanja. Nije ni cudo sto AI to radi bolje od fotografa jer se fotografija danas u sustini svodi na manipulaciju. Iskreno, nije mi ih ni zao jer su sami to trazili.

 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: AI ilustracijom pobijedio na prestižnom fotogr
kirat kaže...

U danasnjoj fotografiji, toliko je filtera da ni pomocu trikova ne mozes pogodit kako izgleda RAW fajl nakon sto vidis JPG. Po meni, to nije fotografija. Fotografija je kada uhvatis fotoaparatom trenutak i/ili pojavu tako da se ono sto zelis pokazati istice kadrom, otvorom blende, bojom i/ili kontrastom. Slazem se da se to jos moze dotjerati ali da manipulacija ne smije biti previse agresivna i da mora biti primijenjena na cijelu sliku a ne samo na jedan njen dio.

 

Ovo sto fotografi danas rade je 99% Fotoshop a 1% sam akt slikanja. Nije ni cudo sto AI to radi bolje od fotografa jer se fotografija danas u sustini svodi na manipulaciju. Iskreno, nije mi ih ni zao jer su sami to trazili.

 bravo! konačno je došlo vrijeme pravde

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice