AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na tem

poruka: 14
|
čitano: 4.561
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na tem".
6 godina
offline
AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na tem

sve je otišlo u k'k'

 

23.02!

NULL!=NULL
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na tem

Konačno računala rade onako kako smo si to na početku zamišljali. Ti ga nešto pitaš, a on ti nešto odgovori ili napravi. 

 
7 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
VladRi kaže...

sve je otišlo u k'k'

 

23.02!

 Ha? Zasto je sve otislo... To se zove napredak i neka bude jos bolji u blizoj buducnosti :D hocu da dozivim kao sto je kolega iznad rekao, neka racunala rade ono za sta su ih zamisljali prije i u Sci-Fi filmovima. Iskreno kao Indie dev ovi AI su odlicna stvar :D

12 godina
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
Radiće računala ono što nismo zamišljali...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
Gadgeti kaže...
VladRi kaže...

sve je otišlo u k'k'

 

23.02!

 Ha? Zasto je sve otislo... To se zove napredak i neka bude jos bolji u blizoj buducnosti :D hocu da dozivim kao sto je kolega iznad rekao, neka racunala rade ono za sta su ih zamisljali prije i u Sci-Fi filmovima. Iskreno kao Indie dev ovi AI su odlicna stvar :D

 Točno. Jevda čekam kad će i filmove sklapati AI po upisanim smjernicama pa neće više biti kukanja, jao zašto glume ovi, a ne oni, Netflix, Disney.... Ja ću utipkati "Daj mi Lud Zbunjen Normalan i među njih uleti Clint Eastwood obučen kao u špageti westernima uz istu popratnu glazbu i da bude nešto 'vamo tamo ali na kraju da ih naši Clint i John Wayne poubijaju sve Balkance u završnoj sceni dok Dean Martin prebire po gitari 'Ne može nam niko ništa'"

16 godina
offline
AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na tem

Drugovi, lijepa vrema su prošla... Nekako mi se čini da ćemo sada gotovo svaki tjedan čuti novosti iz svijeta umjetne inteligencije.

Ne treba ti više niti pisac, niti fotograf, niti slikar, niti stihoklepac, niti autor glazbe. Uostalom ne treba ti niti Knollica, računalo može stvoriti ženski lik i "njene" fotke automatski ljepiti na društvene medije.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
Korny1603987 kaže...

Drugovi, lijepa vrema su prošla... Nekako mi se čini da ćemo sada gotovo svaki tjedan čuti novosti iz svijeta umjetne inteligencije.

Ne treba ti više niti pisac, niti fotograf, niti slikar, niti stihoklepac, niti autor glazbe. Uostalom ne treba ti niti Knollica, računalo može stvoriti ženski lik i "njene" fotke automatski ljepiti na društvene medije.

 Ne vidim neki problem, ako netko zeli biti umjetnik i dalje moze. Dapace sad mogu prodavati ljudsku umjetnost kao organsku, biolosku, eko sa posebnim certifikatom.

6 godina
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
Gadgeti kaže...
VladRi kaže...

sve je otišlo u k'k'

 

23.02!

 Ha? Zasto je sve otislo... To se zove napredak i neka bude jos bolji u blizoj buducnosti :D hocu da dozivim kao sto je kolega iznad rekao, neka racunala rade ono za sta su ih zamisljali prije i u Sci-Fi filmovima. Iskreno kao Indie dev ovi AI su odlicna stvar :D

 Da se reazumijemo, nisam ja protiv AI-a (dapace, koristio i Midjourney i ChatGPT) ali ovo sa umjetnoscu vidim da strojevi oduzimaju jednu jedinu ljudsku karakteristiku a to je kreativnost.

 

Ne znam (meni osobno) je mjuza nesto posbno (i sam se bavim) - i ono - vidim kako je netko napravio stvar jer mu je dijete umrlo (clapton), killing me softly (roberta flack) itd... A u bilo cemu sto nastane sa 2 klika (tog tipa) ne vidim vrijednost...

 

Naravno, to sam samo ja :)

NULL!=NULL
12 godina
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
Nikada neće postojati AI koji bi zamijenio Huljiće. Ljudska glupost je nedostižna.
Moj PC  
6 0 hvala 1
2 godine
online
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
kerum kaže...
Nikada neće postojati AI koji bi zamijenio Huljiće. Ljudska glupost je nedostižna.

E, brate prestiže me. 

Baš sam se sjetio dotičnog gospodina i htio (što i hoću) napisati; "Huljići na aparatima" 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
6 godina
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
kerum kaže...
Nikada neće postojati AI koji bi zamijenio Huljiće. Ljudska glupost je nedostižna.

Ali oni i jesu AI

NULL!=NULL
16 godina
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
rjakopec kaže...

Konačno računala rade onako kako smo si to na početku zamišljali. Ti ga nešto pitaš, a on ti nešto odgovori ili napravi. 

 Ovaj meme više neće biti smiješan.

I`m silicon-based life-form
16 godina
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
VladRi kaže...

Da se reazumijemo, nisam ja protiv AI-a (dapace, koristio i Midjourney i ChatGPT) ali ovo sa umjetnoscu vidim da strojevi oduzimaju jednu jedinu ljudsku karakteristiku a to je kreativnost.

 

Ne znam (meni osobno) je mjuza nesto posbno (i sam se bavim) - i ono - vidim kako je netko napravio stvar jer mu je dijete umrlo (clapton), killing me softly (roberta flack) itd... A u bilo cemu sto nastane sa 2 klika (tog tipa) ne vidim vrijednost...

 

Naravno, to sam samo ja :)

Nisi samo ti, Nick Cave kaže nešto vrlo slično ovome što si ti napisao:

"Songs arise out of suffering, by which I mean they are predicated upon the complex, internal human struggle of creation and, well, as far as I know, algorithms don’t feel."

Ali AI ne oduzima ljudsku kreativnost. Upravo obratno - ima potencijal zamijeniti hrpu repetitivnih zadataka i osloboditi ljudsku kreativnost.

Gledam te!
6 godina
offline
Re: AI ide dalje: Googleov sustav stvara glazbu na
Veliki Brat kaže...
VladRi kaže...

Da se reazumijemo, nisam ja protiv AI-a (dapace, koristio i Midjourney i ChatGPT) ali ovo sa umjetnoscu vidim da strojevi oduzimaju jednu jedinu ljudsku karakteristiku a to je kreativnost.

 

Ne znam (meni osobno) je mjuza nesto posbno (i sam se bavim) - i ono - vidim kako je netko napravio stvar jer mu je dijete umrlo (clapton), killing me softly (roberta flack) itd... A u bilo cemu sto nastane sa 2 klika (tog tipa) ne vidim vrijednost...

 

Naravno, to sam samo ja :)

Nisi samo ti, Nick Cave kaže nešto vrlo slično ovome što si ti napisao:

"Songs arise out of suffering, by which I mean they are predicated upon the complex, internal human struggle of creation and, well, as far as I know, algorithms don’t feel."

Ali AI ne oduzima ljudsku kreativnost. Upravo obratno - ima potencijal zamijeniti hrpu repetitivnih zadataka i osloboditi ljudsku kreativnost.

 pa da, ali u tome i je draž... bar mislim...

NULL!=NULL
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice