Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i vrij

poruka: 13
|
čitano: 9.408
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i vrij".
5 godina
offline
Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i vrij

Vidim da su otisli stopama dvojke, valjda najpopularnijeg, mudar izbor. Zbog toga su i vratili kamenje kao resurs, imena razdoblja (dark age, castle age etc.) su jednaka... 

 

Svidja mi se taj sandbox nacin igranja, no bilo bi dobro da dodaju neke nove mehanike, inace bi moglo biti preslicno dvojci remaster, koja je sasvim solidna, npr. zalijetanje konjice u pjesake da radi extra dmg i sl.

 

Npr. vidim da su dodali penjanje na bedeme, zasjede iz sume i sl. ti noviteti su ono sto ce izdvojiti ovaj nastavak, nadam se da ce ih biti jos

 

Grafika je malo ispod ocekivanja, rekao bih na razini trojke... steta, puno vremena je proslo

 

 

 
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i vrij

Ajme koji uzaskonji lebde po mapi texture su flatIma rts igara iz 2000-te koje naspram ovoga izgledaju kao da su iz 2050-te.

Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i
Boris grozni kaže...

Ajme koji uzaskonji lebde po mapi texture su flatIma rts igara iz 2000-te koje naspram ovoga izgledaju kao da su iz 2050-te.

Ti si samo na YouTube vidio što je to Age of Empires, a glavu dam na panj da ga u životu nikada nisi ni pokrenuo.

Moja trenutna slika:

 

 

15 godina
offline
Re: Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i
encoding kaže...

Vidim da su otisli stopama dvojke, valjda najpopularnijeg, mudar izbor. Zbog toga su i vratili kamenje kao resurs, imena razdoblja (dark age, castle age etc.) su jednaka... 

 

Svidja mi se taj sandbox nacin igranja, no bilo bi dobro da dodaju neke nove mehanike, inace bi moglo biti preslicno dvojci remaster, koja je sasvim solidna, npr. zalijetanje konjice u pjesake da radi extra dmg i sl.

 

Npr. vidim da su dodali penjanje na bedeme, zasjede iz sume i sl. ti noviteti su ono sto ce izdvojiti ovaj nastavak, nadam se da ce ih biti jos

 

Grafika je malo ispod ocekivanja, rekao bih na razini trojke... steta, puno vremena je proslo

 

 

Imaš barem za pvaj što sam ja kupio AOE II: Definitive Edition 40 ili 50 GB težak paket tekstura... A inače slušaju zajednicu poprilično a i modova imaš mali milion... Jedan od njih koji mi se posebno sviđa jeste "jači zidovi".. nema mi logike da se zid sruši običnim strelicama. 

12 godina
offline
Re: Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i
Envy kaže...
Boris grozni kaže...

Ajme koji uzaskonji lebde po mapi texture su flatIma rts igara iz 2000-te koje naspram ovoga izgledaju kao da su iz 2050-te.

Ti si samo na YouTube vidio što je to Age of Empires, a glavu dam na panj da ga u životu nikada nisi ni pokrenuo.

Moja trenutna slika:

 

 

 bas sam ga i ja mislio popljuvat.. al sam si reko necu tako nisko padat na njegovu razinu....

battlenet: SUGARfree#21113
15 godina
offline
Re: Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i
ProTeinZ kaže...
Envy kaže...
Boris grozni kaže...

Ajme koji uzaskonji lebde po mapi texture su flatIma rts igara iz 2000-te koje naspram ovoga izgledaju kao da su iz 2050-te.

Ti si samo na YouTube vidio što je to Age of Empires, a glavu dam na panj da ga u životu nikada nisi ni pokrenuo.

Moja trenutna slika:

 

 

 bas sam ga i ja mislio popljuvat.. al sam si reko necu tako nisko padat na njegovu razinu....

Lik mi konstantno ali baš konstantno lupa TD-ove pa makar pisao o lektiri "Malom Princu"... predpostavljam da me je upratio tamo u AMD/Intel temi gdje sam rekao liku što je kupio novi PC da može sada uživati fino u Age of Empiresu.

15 godina
online
Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i vrij

Ispucane strijele izgledaju ko navodeći balvani što padaju pod oštrim kutevima i grafika je koma, daleko lošija nego AoE3

 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i
Envy kaže...
encoding kaže...

Vidim da su otisli stopama dvojke, valjda najpopularnijeg, mudar izbor. Zbog toga su i vratili kamenje kao resurs, imena razdoblja (dark age, castle age etc.) su jednaka... 

 

Svidja mi se taj sandbox nacin igranja, no bilo bi dobro da dodaju neke nove mehanike, inace bi moglo biti preslicno dvojci remaster, koja je sasvim solidna, npr. zalijetanje konjice u pjesake da radi extra dmg i sl.

 

Npr. vidim da su dodali penjanje na bedeme, zasjede iz sume i sl. ti noviteti su ono sto ce izdvojiti ovaj nastavak, nadam se da ce ih biti jos

 

Grafika je malo ispod ocekivanja, rekao bih na razini trojke... steta, puno vremena je proslo

 

 

Imaš barem za pvaj što sam ja kupio AOE II: Definitive Edition 40 ili 50 GB težak paket tekstura... A inače slušaju zajednicu poprilično a i modova imaš mali milion... Jedan od njih koji mi se posebno sviđa jeste "jači zidovi".. nema mi logike da se zid sruši običnim strelicama. 

 Znam, obozavao sam modove za trojku. Samo nek dodaju in-game rotiranje kamere i gradevina 

10 godina
offline
Re: Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i
Glavno pitanje je hoće li ovo uspjeti izgurati hardcore zajednicu sa AoE2, tu mislim na profi scenu i hrpu ljudi koji igraju multiplayer. Recimo HD verzija iz 2013. ih nije prebacila, ali DE verzija iz 2020 je.

Da se kladim, rekao bih ne. Grafika je razočaranje, zašto svi idu u tom šarenom smjeru... Bitke u srednjem vijeku jednostavno ne smiju izgledati kao crtić, to ubija doživljaj. Također izgleda da više idu u casual smjeru s kampanjama nego uprema kompetitivnom multiplayeru.

Ovo će vjerojatno svi isprobati, a kasnije će imati neku svoju casual zajednicu potpuno novih igrača koji nisu nikad igrali AoE2.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i
Kresaux kaže...
Glavno pitanje je hoće li ovo uspjeti izgurati hardcore zajednicu sa AoE2, tu mislim na profi scenu i hrpu ljudi koji igraju multiplayer. Recimo HD verzija iz 2013. ih nije prebacila, ali DE verzija iz 2020 je.

Da se kladim, rekao bih ne. Grafika je razočaranje, zašto svi idu u tom šarenom smjeru... Bitke u srednjem vijeku jednostavno ne smiju izgledati kao crtić, to ubija doživljaj. Također izgleda da više idu u casual smjeru s kampanjama nego uprema kompetitivnom multiplayeru.

Ovo će vjerojatno svi isprobati, a kasnije će imati neku svoju casual zajednicu potpuno novih igrača koji nisu nikad igrali AoE2.

 

Možda zato jer ciljaju na neke nove generacije? Pod time mislim klince koji vole šarene gluposti tipa Fortnite.

 

Svo to šarenilo je započeo Civilizations VI s tim cartoon stilom koji me jednostavno odbacuje od igre. Civ IV je imao isto šarenilo, ali je mehanički bio ozbiljan pa se čovjek priviknuo na to + igra je bila mračna u pojedinim mehanikama (bolesti, zagađenje). Najbolji Civ mi je Civ V. Aposlutno su pogodili vizualnu notu s Art Deco i renesansnim slikama stilom i sve je bilo ozbiljnije i osobnije. Sve guraju u tom smjeru, fun but challenging, ali ono što ja želim, a vjerujem i većina je period "correct" strategija koja će imati dozu neozbiljnosti, ali će imati ozbiljniji pristup materiji. 

 

Nadam se da će se taj period vratiti.

 

I want to believe
3 godine
offline
Re: Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i
Envy kaže...
Boris grozni kaže...

Ajme koji uzaskonji lebde po mapi texture su flatIma rts igara iz 2000-te koje naspram ovoga izgledaju kao da su iz 2050-te.

Ti si samo na YouTube vidio što je to Age of Empires, a glavu dam na panj da ga u životu nikada nisi ni pokrenuo.

Moja trenutna slika:

 A ti znas kaj sam ja radio 99-te do 4 ujutro jel ti imas oci i dali vidis na sta to lici? AoE1 mi bolje izgleda i nitko ti nije rekao da se moras sloziti s mojim misljenjem

pogledaj igru staru 14g

Četrnaest godina, alo pa sad pogledaj ovaj Aoe isprdak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 14:29 (Boris grozni).
12 godina
offline
Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i vrij

Fan AoE2 od 2000. I ovo mi izgleda katastrofalno, predvidam teski flop. Grafika je apsolutna tragedija, AoE3 DE izgleda 10 puta bolje. Ovaj 3d i art style je ko da je iz 2005. ispao, i to na los nacin. Vjerujem da AoE2 i dalje ostaje kralj

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Age of Empires IV stiže ove jeseni, bilo je i
Boris grozni kaže...
* * *

pogledaj igru staru 14g

Četrnaest godina, alo pa sad pogledaj ovaj Aoe isprdak.

Age of Empires II je igra godine po Bug-u (zasluženo).
World in Conflict je igra godine po Bug-u (zasluženo) i nju sam prvu kupio hm... ne znam gdje.. GOG ili Origin, tu je negdje na nekom od launčera... pa ako si za pineku partiju Online - tu sam.

Ako ćeš također jednu dobru strategiju (po meni najbolju za razvijanje mozga... znači kakav šah) Evo ti ju: Banished (video game) - Wikipedia

Momak koji ju je radio (sam samcat) je odustao jer mu se piratizirala igra jer je doslovce DRM Free + Single Player. A ne teži ni 200 MB, možeš i rotirati i zoomirati da vidiš kako lik sjeće drva... ali je prava umjetnost sve držati na vagi.

Jer nema vojske ni ratovanja ali uvijek nešto treba, ili kuća, ili drva, ili ogrijeva ili alatki ili hrane ili medicine... ljudi se rađau i umiru a ti se širiš. Ljudi su jedini resursi. Ako nisi probao moja iskrena preporuka.

Šteta što je razvoj odustao mislim da niti jedna strategija u realnom vrmenu ne bi joj bila ravna.

Budi dobar ne lupaj puno TD-ove i kada nađeš vremena da razbacimo jednu MP World in Conflicta (bude do džaba na Steamu, za Novu godinu prije 2 ili 3 za nekih 2 ili 4€ za obje expanzije.

Sad mi se uopće ne činiš lik kao za trolanje ;.)

Evo piva: 

 

Minneyar kaže...

Fan AoE2 od 2000. I ovo mi izgleda katastrofalno, predvidam teski flop. Grafika je apsolutna tragedija, AoE3 DE izgleda 10 puta bolje. Ovaj 3d i art style je ko da je iz 2005. ispao, i to na los nacin. Vjerujem da AoE2 i dalje ostaje kralj

A za Age of Empires mislim da će grafika biti najmanji problem.. sad ne znam - vidjet ćemo. Trenutno ima Insider verzija da se uđeali ne znam koliko još ima pozivnica.. iskreno meni ono što sam vidio (bio je neki Fan Preview - pola sata) svidjelo mi se veliki tereni.. planine su planine itd.

Vjerujem da znaju šta rade.. jer u igru su i stari i novi developeri. Stari i novi Fanovi.. jer smo vidjeli da sva tri AOE imaju svoje DE izdanja... i uvijek se kroz neki patch popravi ono što zajednica traži.

Pred nama je.. ja mislio baš otvotiti novu temu, a možda i otvorim budući da je ovo već samo vijest.. ako iste naravno nema.
PS: Ja sam sada AOE II: DE kupio za 9 € tačno pola sata iza ponoći za novu godinu 01.01.2021.g. u 00:30 i to sam zvao support banke da vidim što ne prolazi kartica... kaže lik "neki 4-ti layler sigurnosti, da probam sad", kupim sebi i kao poklon rođaku.

A za IV dio - pred nama je.

Evo i tebi piva: 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice