A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

poruka: 515
|
čitano: 99.344
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv".
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

okreću pravo-ugovor naglavačke tj postavljaju stvar na način da ti možeš raskinuti ugovor u suprotnom da si automatizmom pristao na nove jednostrano izmjenjene uvjete, mada nisi i nema tvog potpisa kao dokaza suglastnosti. + ostaje pravni problem što je osnova ugovornog odnosa, ugovor, koji ugovor? na temelju čega isporučuju ugovorenu uslugu i račun za istu? kad to HAKOM odgovori, bit ćemo na korak do pravne/uređene države.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Kada se produziva bilo koji ugovor, potrebna je suglasnost. Ako nakon 24 mjeseca ja produzim pod istim uvjetima uslugu, opet je potreban moj potpis, a kamoli kada se mijenjaju uvijeti.

Pravno gledajući je ovo nelegalno koliko god oni to prezentirali kao normalno.

Supci, nije ni cudno da su jeftini...

7 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

@abomb

Netreba im novi ugovor jer si ti potpisom starog ugovora potpisao da pristajes na uvjete poslovanja po kojima moze doci da promjene cjene čak i unutar ugovornog razdoblja. Znaci, ako je novonastala situacija pokrivena starim ugovorom, a ovakva je, onda novi ugovor nije striktno obvezan. Mogu ti ga ponuditi ali i nemoraju ...

@ihush

Ti pitaš: što je osnova ugovornog odnosa, ugovor, koji ugovor?

Pa osnova je ugovor koji si potpisao, a potpisao si ugovor u kojem stoji da pristajes na njihove uvjete poslovanja. A u tim uvjetima stoji da ti mogu u nekom trenutku promijeniti cjenu u odnosu na dogovorenu u startu. Takav ugovor si potpisao i kaj bi ti sad...

😀
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 15:35 (bunker).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...

@visak

Pa vec sam stavio tekst koji je na dnu ht ugovora, al evo samo za tebe i drugi puta 😀.

Zakonski i pravno, a tako i pise u tom dijelu ugovora kojeg sam ti prikačio, jasno piše da potpisom tog ugovora potvrdjujem da u potpunosti pristajem na ono kaj pise u dokumentu kojeg oni zovu uvjetima poslovanja. A u tim famoznim uvjetima opet pise da mi operater moze cak i za vrijeme ugovorne obveze promijeniti cjenu.

 Lijepo sam ti napisao da ako se referiraš na neki dokument citiraš što u njemu piše. I ako pričamo o A1 nemoj stavljati dokumente od HTa.

 

Također sam te pitao shvaćaš li razliku između dokumenta koji se zove cjenik usluga i onoga koji se zove ugovor.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

@visak

Pa ht ugovor mi je bio pri ruci, ali tupis bezveze jer dobro znas da i vipnet ima identicno poslovanje. No ajde, dobar si diakutant pa cu ti izaci u susret.

Evo kaj veli vip: 6.1.2. U slučaju izmjena Cjenika A1 je obvezan izvijestiti Krajnje korisnike pisanim ili elektroničkim putem o predloženim izmjenama i pravu na raskid pretplatničkog odnosa u skladu s ovim Općim uvjetima, a A1 može primijeniti izmjene na postojeće Krajnje korisnike najranije 30 (trideset) dana od dana njihove objave, osim izmjena koje su u korist Krajnjeg korisnika, ...

https://www.a1.hr/opci-uvjeti-poslovanja


Pa kaj moras biti lumen da bi iz ovoga skuzio da ce se promjena cjene odnositi i na postojeceg korisnika bez obzira kaj mu pise u ugovoru jer se taj korisnik potpisom ugovora obvezao da je upoznat da do toga moze doci . Potpisom ugovora si prihvatio njihove uvjete poslovanja i to ti pise u ugovoru, a u tim uvjetima pise da ce se promjena cjene odnositi i na trenutne korisnike. Svaki trenutni korisnik ima neku cjenu i neki vid odnosa sa njima a uvjeti kazu da ce se i na njih odnositi promjena. Njihovo je samo da te obavijeste a na tebi je dal bus odustao od igre ili ne..
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

OK, sad još samo odgovori koja je razlika između cjenika i ugovora.

 

Imaš dvije kategorije korisnika, jedni su 'obični', nevezani i plaćaju po cjeniku, a drugi imaju ugovor u kojem je napisana cijena.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

 

A1 u obavijesti na web stranici kao i u dopisu kojeg šalju svim korisnicima navode uvođenje nove stavke na računu.

Cijelo vrijeme HAKOM potvrđuje njihovo pravo na promjenu Cjenika, što im nitko niti ne osporava. No, nitko, pa ni HAKOM im ne može odobriti jednostrano dodavanje novih stavaka ili uvjeta ugovora kao niti promjenu postojećih ugovora koje su sklopili s korisnicima.

A upravo to čine.

 

Naime, očekivano, služba za korisnike negativno je odgovorila na moj Prigovor.

No, u odgovoru službe za korisnike na moj konkretan upit stoji:

"...Radi dodavanja nove stavke ugovora, svim korisnicima smo omogućili..."

Zanima me što HAKOM kaže na ovo.

 

 

Nisam potpisala niti pristala na promjenu tj. dodavanje novih stavaka u ugovor, a time ni na dodavanje novih stavaka na račun po tom izmijenjenom ugovoru.

 

 

 

.

 

 

 
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

-imamo i treće, ove koji su dobili 100% popust na novu stravku računa 20kn, gdje se kaže da tu pogodnost imaju 24 mj od rujna, do 2021. Ako u međuvremenu promjene cjenik, mogu im kao i nama sad promijeniti-ukinuti tu pogodnost, kao što nama ukidaju ugovor tj iznos tj cjenu ovisi što čitamo.. Da daju HBO kanale gratis ili za kunu, opet jednako mogu ukinuti-izmijeniti i reći da se popust ne odnosi i sl. a tad opet pitanje što je ugovor i ugovoni odnos ako ga jednostrano može operater promijeniti, odnosno što radi regulator .. bar da blokira takvu odluku dok se ne rasčisti, dok ne provjere pravnu stranu i postojeće ugovore.

 

ugovor je osnova za ispostavljanje računa tj ugovorenu uslugu. Bez ugovora operater ne može slati račun. Ako je postojeći ugovor važeći tad dok se ne sklopi novi ili anex ne može biti neka nova stavka-iznos, ako je postojeći ugovor nevažeći, tko ga je ukinuo odnosno, nude korisniku prekid.. koji korisnik ne želi dok se oni ponašaju upravo tako kao da je ugovor raskinut i to ne njihovom odlukom pa time ni štetne posljedice dok to hakom sve balgonaklono dozvoljava, jer ljeto je i treba se sunčati na posuđenoj jahti nekog telekoma..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 16:43 (ihush).
7 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

@visak

Baš si uporan 😀

Cjenik je cjenik i moze se odnositi i na ugovorne i vanugovorne obveze a njime se definira cjena neke robe ili usluge.

Ugovor je dogovoreni odnos dviju strana. U ugovoru je navedena vrsta usluge, period koji ces to koristiti i cijena koja je bila vazeca za npr taj paket koji si ugovorio. Ta cijena iz ugovora nije izmisljena za tebe nego je ta cjena iz nekog cjenika. Tebi nigdje u ugovoru nema stavke iz koje bi nedvosmisleno proizlazilo da u vrijeme trajanja ugovorne obveze cjena nece biti promjenjena.

Meni pise u ugovoru 149 kn za max2 paket, a i u ht cjeniku pise da max2 kosta 149 kn. Ali i ja i ti smo potpisali ugovor u kojem stoji da pristajemo na njihove uvjete poslovanja. Ako ht promjeni uvjete poslovanja i cjenu max2 paketa meni ce samo poslati obavijest o tome, i time nekrse ugovor jer smo svi potpisali da znamo da se cijena moze promjeniti u odnosu na onu koja je vrijedila u trenutku zasnivanja ugovora.

Ti grijesis u tome jer mislis da je ugovorom iskazana cjena zacementirana. Bila bi, ali da nema te klauzule koju si potpisao a koja njima omogucuje promjenu cjenika i prenosenje te cijene i na tebe bez obzira kaj je u ugovor stavljena cijena koja je bila vazeca u nekom trenutku.

Da rezimiramo: Ugovor je dogovoreni odnos dviju strana, a ti si sa vipom dogovorio ( i potpisom pristao ) na to da ti oni u nekom trenutku mogu uslugu poceti naplacivati i po drugacijoj cjeni od one koja je vrijedila za tvoj paket u nekom trenutku. Pristao si na ugovor koji im to omogucuje i kaj bi ti sad....

😀
 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Ja sam dobio, šest mjeseci bez naknade uz ugovor na 24 mjeseca. Jeli bi oni sad mogli tražiti da platim tih šest mjeseci, jer odustajeem od ugovora zbog 20kn?

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
ihush kaže...

opet pitanje što je ugovor i ugovoni odnos ako ga jednostrano može operater promijeniti, odnosno što radi regulator .. 

Upravo ovo je problem, po ovome se vidi da ugovorne strane nisu u ravnopravnom odnosu i da tako sročen ugovor (tj. opći uvjeti) ne smiju biti legalni.

Ja ne znam kako ovo ikome može biti normalno?! I to ne vrijedi samo za njih, vrijedi za sve ugovore, za sve operatere, sve banke itd. A1 samo karikira situaciju na najbezobrazniji mogući način.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
ivo454 kaže...

Ja sam dobio, šest mjeseci bez naknade uz ugovor na 24 mjeseca. Jeli bi oni sad mogli tražiti da platim tih šest mjeseci, jer odustajeem od ugovora zbog 20kn?

 -ne, upravo to što sad imaš pravo na raskid te štiti od štetnosti, tj da nemaš to pravo, tad bi morao nadokanaditi dobiveno prije raskida ili perostale rate do isteka obveze. Tebi je u interesu raskinuti i eventualno sklopiti novi ugovor pa tako dobiti novi dodatak-popust za nešto tj to je njihova šteta jer je njihov uzrok raskida. Da si ti uzrok, tad bi to platio.

 

Veliki Brat kaže...
ihush kaže...

opet pitanje što je ugovor i ugovoni odnos ako ga jednostrano može operater promijeniti, odnosno što radi regulator .. 

Upravo ovo je problem, po ovome se vidi da ugovorne strane nisu u ravnopravnom odnosu i da tako sročen ugovor (tj. opći uvjeti) ne smiju biti legalni.

Ja ne znam kako ovo ikome može biti normalno?! I to ne vrijedi samo za njih, vrijedi za sve ugovore, za sve operatere, sve banke itd. A1 samo karikira situaciju na najbezobrazniji mogući način.

 -ja to čak ne vidim kao problem zakona-općih odredbi .. nego tumačenja a to je tad primarno HAKOM. ''ličko rukovanje''.

-lupati ih pitanjem što je ugovor, što je osnova za pružanje usluge i ispostavljanje računa.. =ugovor. Ugovor za svog trajanja vrijedi, što god u njemu piše (osim da je suprotno zakonu), po isteku se gleda trenutni cjenik. Cjenik nema veze s pojedinim ugovorom pa ako se i skrivaju iza GDPRa, može.. no to tad samo potvrđuje što je ugovor, tj to je zaseban odnos dvaju strana i tad trenutni cjenik nije relevantan pa ni ne može biti uvjet neke jednostrane promjene uvjeta ugovora ili raskida jedne strane. Po isteku važećeg ugovora korisnik plaća tad važeći cjenik ili koju tarifu-paket tad odabere i ugovori na neki novi ugovor-rok-uvjete.. i opet ga se u tom periodu ne tiču promjene jer se ne odnose na njegov ugovor, jer zato i postoji takav ugovor kao dodatak osnovnom o samom pružanju usluge.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 17:21 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
ivo454 kaže...

Ja sam dobio, šest mjeseci bez naknade uz ugovor na 24 mjeseca. Jeli bi oni sad mogli tražiti da platim tih šest mjeseci, jer odustajeem od ugovora zbog 20kn?

  Aha! Mogli bi te i tražiti da volontiraš u njihovoj korisničkoj službi. Mislim da bi se odlično uklopio. 

14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Onda nemam ni ja ugovor, jer ga ni ja nisam dobio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Evo danas raskinuo ugovor sa A1. Korisnik sam još od Adriatic kabla, znači skoro 20god i ništa mi ne ponudiše 

 
8 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

Gdje se trenutno najviše isplati prijeći (internet + telefon + televizija)? 

 

Iako je usluga ok ne planiram plaćati 290 kunaumjesto 190 kuna :s (Istekla mi je ugovorna obveza i popust koji sam imao)

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 18:59 (Silvonis).
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

uvjek možeš uzeti novi paket-ugovor, u pravilu s nekim popustom u odnosu na bez ugovorne obveze, ovisno o kombinaciji i dodatnim popustima cijena je od 200/209/219 naviše a može i niže.

ako si na bnetu-kablu tad osim optike nema prave konkurencije za brzinu-kvalitetu i cijenu tj ovisi o kvartu-žici-centrali.. pa i dostupnosti ostalih operatera tcom-a1.

-ovisi gdje živiš, za svaku lokaciju-adresu imaš pokrivenost mreže (žica-optika...) i kod svakog operatera možeš provjeriti dostupnost za svoju adresu i tek tad ima smisla uspoređivati cijene-pakete..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...

Cjenik je cjenik i moze se odnositi i na ugovorne i vanugovorne obveze a njime se definira cjena neke robe ili usluge.

 Može se odnositi ako u ugovoru piše da se odnosi, ako u ugovoru piše cijena je 100 kn onda cjenik i ugovor nemaju veze.

 

Opći uvjeti su, kao što ime kaže - opći, odnose se općenito na poslovanje, no ako u ugovoru za neko područje postoji eksplicitna klauzula, onda ta klauzula nadjačava opće uvjete. U ovom slučaju ja imam cijenu od 104 kn koja ne postoji u cjeniku i tu za mene priča s cjenikom završava. Mi smo se pogodili mimo cjenika i taj dio općih uvjeta za mene više ne vrijedi.

 

Uz to imaš pravnu nejednakost, gdje ja kod raskida plaćam penale, a oni ne, što je suprotno zakonu. Dakle i ti opći uvjeti su suštinski protuzakoniti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

@visak

Tumacis ugovor kako tebi paše. Ako ti je ugovor pri ruci skeniraj ga i okači ovdje ( naravno, zacrni svoje osobne generalije ) pa cu ti na tvom konkretnom primjeru pojasniti.

Pokazao sam ti dno mog ugovora i iz toga je vrlo jasno da sam potpisom ugovora pristao na uvjete poslovanja, a siguran sam da takva ili slicna stavka postoji i u tvom ugovoru.

Da, ugovor je obvezujući i to dvosmjerno, no ti si potpisom ugovora pristao na to da operater moze promjeniti cjenu i njegova jedina obveza je to tebi javiti 30 dana prije primjene toga. Da, u momentu sklapanja ugovora su ti dali cjenu 104 kn, odredili ste ugovorom datume dokad to vrijedi , ali isti taj ugovor definira da pristajes na uvjete poslovanja. I tako oni sutra mogu tebi reći da će ti isporucivati uslugu po 999 kn i bez obzira da li tih 999 kn postojalo ili ne u nekom njihovom cjeniku, ta cjena će vrijediti za tebe jer si im potpisao ugovor u kojem je klauzula da pristajes na moguće promjene ( a ti tvrdis da klauzula ugovora nadjacava druge pravne aspekte...) . Pa druze, okači ovdje ugovor i ja cu ti to pronaci ako ti nevidis... I nemoj okaciti samo dio ugovora nego cjeli jer ako mi bude sumnjiv trazicu kumov ugovor pa cemo usporedjivati...

I tako, kazes ti, neke stvari nisu u skladu sa zakonom ? Super. Znas li tko u cro utvrdjuje zakonsku uskladjenost i koliko to po prilici traje i tko uopće ima pravnu nadleznost ( jurisdikciju ) pokrenuti takav proces...?

Nemoj misliti da se prepucavam ili zastupam stranu operatera. Isto sam mali jadni korisnik prepusten tim duboko nakaradnim i amoralnim zakonima i pravilima igre koje su kreirali tako da njima idu naruku. Cjeli sistem je alanford shema, i ja samo pokusavam ukazati na pravi uzrok vecine nasih problema. Dok nepromjenis sistem koji kreira takva pravila dotad je sve uzalud. Tuzi ih kome god, trajace godinama i najvjerojatnije nisu prekrsili nijedan zakon pa bus jos dobre pare zgubil sudovanjem. Uzrok je u onima koji donose takve zakone i imenuju suce, i tek kada na toj uzrocnoj platformi se nesto promjeni su mogući pozitivni pomaci...a dotad uzalud i hakom i mingo i udruge potrosaca i blokiranih i sl bakarači...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 23:05 (bunker).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...


 Nemam ugovor pri ruci, pa na žalost trenutno ne mogu ništa ni poduzeti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

 

@juzerica

 

 

evo prilike da se zblizis sa hakomom...  😀

 

 

btw, hakom ima sjediste u zgradi u kojoj je i uprava ht tamo imala sjediste i godinama su se fino druzili..

 

 

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=9911&fbclid=IwAR2AAq8lvmlhSbwRAb691YIda71XrLAwqSzfjpdDH-hTMXVcxzKNfQPFgKk

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...

 

@juzerica

 

 

evo prilike da se zblizis sa hakomom...  😀

 

 

btw, hakom ima sjediste u zgradi u kojoj je i uprava ht tamo imala sjediste i godinama su se fino druzili..

 

 

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=9911&fbclid=IwAR2AAq8lvmlhSbwRAb691YIda71XrLAwqSzfjpdDH-hTMXVcxzKNfQPFgKk

 Hahaha.... kasniš, već sam to vidjela. A 10000kn je dovoljno primamljivo da barem pokusam 

14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Bacio sam se malo na čitanje ugovora/uvjeta korištenja i sl.

Ugovor sam prelistao od mobilne preplate, ali uvjeti i sve ostalo su za sve.

 

Ono što je odmah na početku zanimljivo, ja i ti kolega ihush nismo dobili ugovor (koji je ugovoren telefonskim putem), a izričito piše da ugovor sklopljen takvim putem, važi tek od dana kada krajnji korisnik potpiše taj ugovor.

Znaći, ugovor smo trebali dobit, potpisat i vratit nazad.

E sad, mislim da je to ustvari i jedina stavka gdje moguće imamo neku šansu.

 

Vezano za raskid s naše strane, bez obzira o kakvom se razlogu radilo (osim u slučaju nepoštivanja s A1 strane), jednostavno moramo platit penale.

To je tako navedeno u ugovoru/uvjetima i tu nema spora, bez obzira koliko to nepošteno i nelogično bilo.

 

Vezano za izmjene od strane A1, isto piše da je A1 ovlašten za izmjene i za navedeno treba obavijestit korisnika i uputit ga u njegova prava da raskine ugovor u roku 30 dana.

Izmjene su važeće tek nakin tih 30 dana i jedan od načina obavijesti je taj tiskani put putem pošte.

Znaći na žalost i ovdje sve čisto s njihove strane.

Jednostavno piše, ukoliko su izmjene nepovoljnije na krajnjeg korisnika, korisnik ima pravo na raskid ugovora u roku 30 dana.

 

E sad, jedina stavka koja mi nije jasna, je ova:

''Krajnji korisnik ima pravo raskinuti preplatnički odnos bez naknade, odnosno ima pravo na povrat NEISKORIŠTENOG novčanog iznosa u roku 30 dana od dana objave predmetnih izmjena, 

osim u slučaju ako su te izmjene posljedica regulatornih obveza A1, posljedica izmjena poreza na dodatnu vrijednost ili posljedica izmjene veleprodajnih cijena na koje A1 nema utjecaja''.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 9:39 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Kratko iskustvo od prije 5 minuta iz prve ruke:

 

2.8. u 8h poslao mail službi za raskid ugovora. Plaćao 190 Kn mjesečno za 3D Carnet paket na 70 Mbit.

Danas telefonski poziv. Nude mi isti paket na 150 Mbit za 170 Kn, ako ću ostati. Mislim da sam se mogao cjenjkati, ali obzirom da iz određenih razloga ne trebam više njihovu uslugu, rastali smo se uz lijepe riječi.

 

Tako da, umjesto da platite 20 Kn više, možete proći i s tim da platite 20 Kn manje.

 

Nadam se da će netko iskoristiti ovu informaciju.

 

 

 
6 0 hvala 5
14 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Punti kaže...

Kratko iskustvo od prije 5 minuta iz prve ruke:

 

2.8. u 8h poslao mail službi za raskid ugovora. Plaćao 190 Kn mjesečno za 3D Carnet paket na 70 Mbit.

Danas telefonski poziv. Nude mi isti paket na 150 Mbit za 170 Kn, ako ću ostati. Mislim da sam se mogao cjenjkati, ali obzirom da iz određenih razloga ne trebam više njihovu uslugu, rastali smo se uz lijepe riječi.

 

Tako da, umjesto da platite 20 Kn više, možete proći i s tim da platite 20 Kn manje.

 

Nadam se da će netko iskoristiti ovu informaciju.

 

 

Pa da, to je ono što sam ranije spominjao.

Jedan od načina je isposlovat s njima bolje uvjete, a to je itekako moguće.

I u svakom slučaju je puno sigurnije, nego se odlučit na ne plačanje pune cijene, a pri tome nastavit guranje trenutnog ugovora.

12 godina
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Kakav preokret u roku četiri dana, telefonskih razgovora, negodovanja i odlaska u poslovnicu radi raskida ugovora!

Danas dobijem od A1 ponudu Trio paketa (usluga preko T-com centrale) za 219 kn., umjesto dosadašnjih 249 (+20)!!!

I to samo dan nakon što sam već dogovarao prelazak kod novog operatera.

Dakle, odjednom može - i bez tih 20 kuna i jeftinije nego do sad i PLUS: max. brzina na parici od 40mbps (20mbps do sada), te prošireni TV paket!

 

Šutnja je zlato, kažu... Možda, ali ne i u ovom slučaju 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 11:39 (Sweet F.A.).
 
6 0 hvala 3
5 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Trenutno imam brzinu 500/120 i ugovor do kraja godine pa sam ih zvao da vidimo sto i kako dalje. Kazem da zelim novi ugovor a gospodicna ispali aha..pa onda imate besplatnu brzinu 150. Dobro, koliko ja placam tu besplatnu brzinu? Kaze 169kn? Znaci ja placam besplatnu brzinu 150 samo 169kn a trenutnu brzinu 500 164kn. Kaze ona da....reko sve mi se cini da cemo ici na opciju raskida ako ne ponudite nesto normalno :)

Sto se mene tice da mi daju brzinu 70 po pristojnoj cijeni bilo bi mi ok ali nemaaaa.

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Meni izašao ugovor prošli mjesec i upravo mi je stigao račun za taj mjesec 100 kn uvećan. Kakva gamad

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 12:21 (NNS-).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Jeli se netko tko ima bnet probao cjenkati s njima?

Nisam na ugovoru, isteklo mi je prije nekoliko mjeseci, tako da umjesto 150 kn plaćam 160 kn - samo internet,
i sad su ukinili opciju od 120 mbita pa ću plaćat 165 kn za 150 mbita,

i onda ta nova glupost gdje trebam plaćat dodatno 20 kn znači 185 kn, što je sad ipak malo previše.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 12:52 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Sweet F.A. kaže...

Kakav preokret u roku četiri dana, telefonskih razgovora, negodovanja i odlaska u poslovnicu radi raskida ugovora!

Danas dobijem od A1 ponudu Trio paketa (usluga preko T-com centrale) za 219 kn., umjesto dosadašnjih 249 (+20)!!!

I to samo dan nakon što sam već dogovarao prelazak kod novog operatera.

Dakle, odjednom može - i bez tih 20 kuna i jeftinije nego do sad i PLUS: max. brzina na parici od 40mbps (20mbps do sada), te prošireni TV paket!

 

Šutnja je zlato, kažu... Možda, ali ne i u ovom slučaju 

 jesi li im slao mail za raskid ili si išao do njih pa su ti sami poslali mail bolje ponude? Sve mi se čini da gledaju koliko bi izgubili ako odeš, dakle sa 250kn, ipak je to dobar korisnik koji nam daje dosta para...sve si mislim da bih i ja imao šanse...čak ne tražim bolju ponudu, tražim istu. XD

Razmišljam da makne telefon i TV...gotoov da ga in ne gledam ionako...ostavim samo net...jer sad plaćam 220kn :/

pa raskidom možda nebih ništa niti izgubio (i ugovaranjem novog interneta)

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 12:57 (MasterG).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice