A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

poruka: 130
|
čitano: 49.503
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s".
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Shinzz kaže...
Hvala ti na odgovoru.
Kod mene je bilo obrnuto, fast.com bi mi uvijek pokazivao veće brzine od speedtesta. Čudno mi je da speedtest nije baš nijednom pokazao veću brzinu od 500tinjak Mbs u ovih skoro tjedan dana..
Ništa, provjeriti ću još par puta pa provjeriti eventualno sa A1, po njihovim informacijama minimum bi trebao biti 700/350Mbs.

Ista priča kao i kod mene.

Nikad nećes na wifi-u dobit više od 500-550mbps s ovim njihovim routerom.

Oni su ti isporucili brzinu 1Gbit ali moraš biti spojen na žici a ne na wifi-u. 

 

Zato sam ja sebi kupio Honor router pa ima na wifu ima 910mbps.(vidi sliku)

S tim da ti mobitel mora podržavat Wifi6+ tehnologiju. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Možete li mi reći što od opreme trenutno dolazi s A1 optikom? Koji modem/router/STB?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Zanima da li je netko korisnik a1 optike i ove nove brzine od 1gb.naime radi se o sljedećem. Prije toga sam imao također maks brzinu od 500mb i uredno sam i žično i bežičnio postizao te brzine na ps4(ruter na donjem katu). E sad od kad tobože imam tu brzinu, s kojom je bilo problema u startu pa je to kao riješeno(izmjereno žicom na ruteru 950)playka ni žicom ni wifi ne prelazi 270mb.imam i d link extendere. Zanima me Jel ima netko još problema
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
bacho78 kaže...
Zanima da li je netko korisnik a1 optike i ove nove brzine od 1gb.naime radi se o sljedećem. Prije toga sam imao također maks brzinu od 500mb i uredno sam i žično i bežičnio postizao te brzine na ps4(ruter na donjem katu). E sad od kad tobože imam tu brzinu, s kojom je bilo problema u startu pa je to kao riješeno(izmjereno žicom na ruteru 950)playka ni žicom ni wifi ne prelazi 270mb.imam i d link extendere. Zanima me Jel ima netko još problema

 Pročitaj 1 stranicu unatrag i sve će ti biti jasno.

 

Iznad 500mbps preko wifi možeš postići s Huawei telefonom i Huawei/Honor routerom. Sve sam detaljno objasnio stranicu prije.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Zna možda netko kako funkcionira instalacija usluge unutar kuće..
Znam kako će žica doći od stupa pa u kuću, ali onda bi mi tehničar trebao iz te sobe po zidu dovući žicu u hodnik (rupu ću sam u zidu probušiti prije), cca 5-10 metara, pa ne znam koliko su fleksibilni tehničari kada im se kaže gdje točno želiš router, i hoće oni neke kanalice stavit oko tog kabla ili bi se i za to trebalo pobrinuti?
Također nigdje na A1 stranici nisam uspio pronaći jel to spajanje besplatno ili ne
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 22:18 (TheMentalCookie).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Tehničari će provući optiku kuda ti želiš, ako je moguće i postavlja se kanalica.

BF3:fluffy_inside
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
TheMentalCookie kaže...
Zna možda netko kako funkcionira instalacija usluge unutar kuće..
Znam kako će žica doći od stupa pa u kuću, ali onda bi mi tehničar trebao iz te sobe po zidu dovući žicu u hodnik (rupu ću sam u zidu probušiti prije), cca 5-10 metara, pa ne znam koliko su fleksibilni tehničari kada im se kaže gdje točno želiš router, i hoće oni neke kanalice stavit oko tog kabla ili bi se i za to trebalo pobrinuti?
Također nigdje na A1 stranici nisam uspio pronaći jel to spajanje besplatno ili ne

Naravno da je spajanje besplatno. Samo nisam siguran da li je besplatno ukoliko se odlučiš na uslugu bez ugovorne obveze, to treba provjeriti.

15 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Spajanje je besplatno i nije baš ugovor bez ugovorne obveze jer ako prekineš ugovor unutar prvih 6mj. plaćaš 500kn naknadu za isključenje. A1 se voli lažno reklamirati.

 

Iz ugovora:

U slučaju otkazivanja osnovne internet usluge u nepokretnoj mreži tijekom prvih šest mjeseci od dana aktivacije usluge, pretplatniku će biti naplaćena naknada
za isključenje internet usluge. Naknada za isključenje internet usluge naplaćuje se neovisno o tome je li pretplatnički ugovor sklopljen uz obvezno trajanje ili bez
obveznog trajanja.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 4
3 godine
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Dali mi netko može reći kako postaviti Honor router 3.

Imam 1gbs brzinu preko a1 i na njihovom routeru mi lovi oko 500, sad sam spojio honor router 3 i brzina mi je ista. Kako bi trebao dobiti preko 900mbs kako je dobio i drugi korisnik u temi.

 

Lp, 

Kristijan 

K. K.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Mobitel ti mora podržavati Wi-Fi 6 (802.11ax) da bi mogao ostvariti te brzine. Imaš svega vrlo malo mobitela koji to podržavaju i većinom se tu radi o flagshipima.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Imam oneplus 8 pro i ima wifi 6

K. K.
8 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

danas mi aktivirali novu tarifu sa 1gbps brzinom ..mislio sam da ce mozda upload biti malo veći

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Trebao bi ti biti,meni je skoro 500mbit upload,vrti se uvijek oko 450 do 460mbit,žično sam povezan sa komp.Lp

8 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

A eto..ne ide preko toga

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

A ne znam,zovni njih pa ih pitaj što je tako upload manji nego što bi trebao biti

9 godina
online
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

majko moja mila, blago vama ekipa, ja sam oduševljen kad mi je stabilno 20-30 mbit/s brzina pokućni, a propusnost parice je 10 mbit/s, živi užas tiha jeza

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Ma sretan sam ja i sa ovime  daleko od toga. Takodjer preko parice mi je max 15ak mbps  tako da je ovo blaze receno preporod..do unaazad 2god sam surfao sa 10-15mbps  a sad  mi je svejedno dal  vuce 900  ili 950 a razlika je  u 50mbps koje sam  nekoc  mogao samo sanjati..Al eto srecom da se A1 odlucio progurat preko stupova  i olaksat mi zivot 😁.. al me bacio u trosak..nesto ki se hdd brzo puni haha

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Jel netko produživao ugovor u zadnje vrijeme? Jel ima neka shema za dobiti bolju ponudu? Negdje sam pročitao da novim korisnicima daju bolje uvijete nego postojećima. Jel to točno?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Ja sam skoro potpisao za njih za 179kn 200mbs, no nisu mi htjeli ništa spuštati, iako sam trebao biti novi korisnik. Nemam nikakvih pogodnosti za nove korisnike, makar ja nisam imao. Poslije kad sam odustao su zvali više puta i pitali zašto sam odustao. Bilo je kasno, mogli su ponuditi 200mbs za 150kn pa bi uzeo, ovako mi je skupo, a još k tome vode lažni marketing. Reklamiraju da je ugovor bez obveze što nije. Prešućuju da ako želiš odustati od usluge unutar 6mj moraš im platiti izlaznu naknadu od 500kn. A1 Em skupi, em lažu.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Kad je kod nas došla optika prvu godinu smo dobili 50% nižu cijenu, drugu godinu mi je 259kn optika 500/120 i osnovni paket televizije. U prosjeku manje nego što sam plaćao HT-u za samo internet 50/10. Po meni bi za ostanak i produljenje trebali nuditi barem istu uslugu po nešto nižoj cijeni ili bolju uslugu za istu cijenu. Ali ne, prva ponuda manja brzina za iste novce.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Meni su prije par mjeseci kad sam bio pod ugovorom nudili 200/100 za 150kn. Kada mi je istekao ugovor više nisu htjeli čuti za tu ponudu, nego 179 i ništa niže. Očito imaju navalu pa nemaju potrebe spuštati cijene. Možda za dvije godine bude bolje kada budem ponovo pregovarao :)

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Nije loše... Mislio sam da će biti više. Moram vidjeti jel mogu još nešto napraviti da bude bolje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Pozdrav

 

I mene ovo zanima. Vi koji iste uzeli sta dobijete od A1? Jesu to routeri sa media converterom ili dva uređaja? Koji router dobijete? Kabel koji provlaše ima li više niti da se spoji više korisnika?

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
display name ivo kaže...
Nije loše... Mislio sam da će biti više. Moram vidjeti jel mogu još nešto napraviti da bude bolje.

 PC preko LAN kabla (slika u privitku). Raniji speedtest bio je nekih 850/470 na istom PC. Ažurirao sam Realtekove LAN drivere i sad je ova brzina. Eto, možda još nekom pomogne.

 

Ne znam što bih još mogao napraviti da se približim 1000 :D

7 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Ekipa imam jedno pitanje. Uzeo od A1 kabel 200/20. E sad imam 2 routera ubee. Jedan mi je na hodniku za internet a drugi je u sobi za tv. U stan ulazi jedan coax i onda spliter u router za internet jedan coax i drugi coax do drugog routera u sobi za tv. U taj router u sobi je spojen onaj njihov box za tv. E sad mislio sam spojit tv lan na taj router u sobi za youtube ali mi internet ne radi na tom routeru. Pokušao se spojit sa laptop prema njegovoj adresi sta piše sa zadnje strane sa lan kabelom ali nista. Taj ruter kao da nema interner. Wifi isto ne prikazuje. Sad me zanima dali je to tako isključeno u centrali ili imam pokvaren router. Da naglasim kad spojim lan u taj router od A1 box onda box radi ali bez njega ne radi
Pozdrav
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Ekipa,

 

Vi koji imate A1 fiksni Turbo internet do 1Gbps. Koji router stavljaju? Meni dolaze tehničari u četvrtak. Kaj sam doživio da će doći s fiberom na kućni prag?? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Pozdrav.

 

Huawei ruter.

Mislim da stavljaju još jedan, ali nisam siguran. Neka kažu ljudi ako su im stavili neki drugi za optiku.

 

Fiber će ti ne samo doći do kućnog praga nego i do rutera

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Da huawei router sa dvi vanjske antene za wifi,tako je barem kod mene a mislim i kod većine ;)

13 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Koliko znam, za optiku daju samo Huawei HG8145V5.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
BoomerCRO kaže...

Ekipa,

 

Vi koji imate A1 fiksni Turbo internet do 1Gbps. Koji router stavljaju? Meni dolaze tehničari u četvrtak. Kaj sam doživio da će doći s fiberom na kućni prag?? :)

 

Ja sam dobio Fritz 6660 na 1Gbps kabelskom netu.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice